Bezchybne fungujúce veľkohollywoodske veľkoklišé, zľahka variované v závere bratským fightom. Výborná réžia, herci bez zaváhania, Nolte si zrejme pôjde pre nomináciu. Finále krásne graduje a emócie bombardujú diváka kobercovým náletom.(7.12.2011)

• Faidra

A to jsem si myslela, že boxerská demence postihuje pouze přímé účastníky, ne přihlížející. Ale když tu vidím to hodnocení, radši využiju toho, že mám na neurologii protekci. S ostatními hodnotícími se shoduju jedině v tom, že jsem též měla po doběhnutí titulků chuť někomu rozbít hubu. Akorát na rozdíl od Canakji ne někomu o třicet kilo lehčímu, protože to by v mém případě znamenalo poprat se s jezevčíkem a minule mě ten hajzlík pokousal.(30.9.2013)

Nejdřív přišel Wrestler, další rok se objevil Fighter a teď je na scéně Warrior. Je mi jasný, že tyhle filmy jsou tu od toho, aby nabídly fyzicky a i psychicky náročný scénář, pro který se vyberou ty nejlepší varianty pro hlavní role, vedlejší role, režiséra, hudbu a další kopu důležitých funkcí, které se kolem filmu točí. A nakonec se perou o to, kolik Oskarů si protentokrát odnesou. Nicméně i za náměty takových prvoplánových filmů se může skrývat neskutečně citlivý příběh plný životních osudů a nádherných scén, u kterých se Vám bude chtít brečet...a co víc, budete řvát jak želvy. Warrior je jednoduše nádherný film. Má příběh, který už ve své podstatě musí vybudit nějaké city, minimálně k zamyšlení. Jakmile jsem ale spustil první minuty filmu, okamžitě jsem se s herci, hrající dva bratry sžil. Tom Hardy a Joel Edgerton je zahráli totiž naprosto famózně. A to samozřejmě nemůžu a nesmím zapomenout na jejich tátu, kterého si zahrál Nick Nolte a předvedl snad úplně nejlepší herecký výkon, který jsem v roce 2011 viděl. Byla nádhera sledovat ty jednotlivé zápasy v ringu, ty oči hlavních aktérů, kteří na sebe koukají a je z nich vidět ten neuvěřitelný smutek. Do toho pak hrála hudba Marka Ishama, který mě odteď dost zajímá, protože poslední scéna v kombinaci s naprosto geniálními herci a právě jeho hudbou ve mně vyvolala to, co ve mně nevyvolal hodně dlouho žádný film a můžu říct, že v top 5 nejlepších scén, které jsem kdy viděl se po shlédnutí, nejspíš udrží. Stejně jako se mi v srdci nadosmrti udrží tenhle nádherně odvyprávěný příběh dvou bratrů.(16.1.2012)

Myslel som si, že najväčším prekvapením tohoto roku je Rise of the Planet of the Apes, mýlil som sa! Myslel som si, že Roky IV bude pre mňa neprekonaný film bojového žánru, mýlil som sa! Myslel som si, keď som videl trailer, že dám filmu Warrior 5*, mýlil som sa! Dávam 6*.(10.12.2011)

Jeden bráška má trauma z Iráku, druhý z Hypoteční banky a z toho, že musí učit negry fyziku. Tatínek je navíc notář a udržet si v obýváku tu katalogovou bloncku, to chce pořádně dlouhý charm nebo macaté konto. Ideální podmínky pro to, vypustit tu zkurvenou mizérii z klece, vběhnout do klece, a rozkopat si držky v nějakém něžném, ultimativním turnaji. Dva hloubaví, sympatičtí intelektuálové proti bandě tupých hovad s ovarovými krky. No, dokonalá mýdlová opera pro holky s pytlíkem, u které vás však ani na chvíli nenapadne žehlit a jen dvě hodiny s otevřenou hubou zíráte jako pubertální mažoretka na Rockyho! Mistrovské!! Tomáš Tvrdýy je navíc žhavý kandidát na Zlatého, bezpohlavního naháče a jeho charisma je tak nakažlivé, že jsem měl po závěrečných titulcích neodolatelnou chuť jít ven a dát někomu strašlivě na tlamu!(5.12.2011)

• - Spoiler: Brendan Conlon (Joel Edgerton) vyhrál na turnaji Sparta všechny zápasy po odstoupení soupeřů. Za celý film neprohrál jediný zápas. (Kuny27)

• - Původně snímek začínal scénou z Moundsvillské státní káznice, kde Tommy Conlon (Tom Hardy) bojuje ve vězeňském zápase. Od záměru se ale upustilo a scéna byla z filmu vypuštěna. (oje)

• - Roli Paddyho napsali autoři příběhu Anthony Tambakis a Gavin O'Connor přímo pro jejich malibského souseda Nicka Nolteho. Studio původně obsazení Nolteho vzdorovalo, avšak nakonec roli ztvárnil a od kritiků sklidil všeobecné uznání. (oje)