Warrior

Warrior

Bojovník: Brat proti bratovi

Sportovní / Drama

USA, 2011, 140 min

Jeden bráška má trauma z Iráku, druhý z Hypoteční banky a z toho, že musí učit negry fyziku. Tatínek je navíc notář a udržet si v obýváku tu katalogovou bloncku, to chce pořádně dlouhý charm nebo macaté konto. Ideální podmínky pro to, vypustit tu zkurvenou mizérii z klece, vběhnout do klece, a rozkopat si držky v nějakém něžném, ultimativním turnaji. Dva hloubaví, sympatičtí intelektuálové proti bandě tupých hovad s ovarovými krky. No, dokonalá mýdlová opera pro holky s pytlíkem, u které vás však ani na chvíli nenapadne žehlit a jen dvě hodiny s otevřenou hubou zíráte jako pubertální mažoretka na Rockyho! Mistrovské!! Tomáš Tvrdýy je navíc žhavý kandidát na Zlatého, bezpohlavního naháče a jeho charisma je tak nakažlivé, že jsem měl po závěrečných titulcích neodolatelnou chuť jít ven a dát někomu strašlivě na tlamu!(5.12.2011)

• Faidra

A to jsem si myslela, že boxerská demence postihuje pouze přímé účastníky, ne přihlížející. Ale když tu vidím to hodnocení, radši využiju toho, že mám na neurologii protekci. S ostatními hodnotícími se shoduju jedině v tom, že jsem též měla po doběhnutí titulků chuť někomu rozbít hubu. Akorát na rozdíl od Canakji ne někomu o třicet kilo lehčímu, protože to by v mém případě znamenalo poprat se s jezevčíkem a minule mě ten hajzlík pokousal.(30.9.2013)

Takovouhle zápletku by za tři rumy vymyslel i Franta Vodtáhlo. Rodina, bráškové, otec, ach bože ani ryba se nechytí na prut bez návnady. Film má jediný štěstí že má dobře udělaný souboje a vydařený herecký výkony i když na pochopení Tommyho pohnutek bych musel asi na Mars, když holky maj k chápání Venuši.(14.12.2014)

Wow. Tvrdý jako samo MMA, hrdinný, dojemný. Do Hardyho jsem se zamiloval instantně už skrze BRONSONa, tady je z něj ještě dokonalejší zvíře. Edgerton a Nolte výborní. A co na tom, jak k neuvěření se to celý vyvine, WARRIOR zabíjí a můj pomyslný Oscar 2011 jako by byl předán.(11.2.2012)

Nesmírně intenzivní zápasnická pecka s chytlavým sociálním přesahem. Warrior jede na maximum a během fantastického finále vyškrábne z diváků i poslední zbytečky emocí. Úctyhodná řež. A zarputilý koncert, ve kterém pár ran vydá za tisíc slov.(6.12.2011)

• - Jake McLaughlin, představitel vojáka Marka Bradford, kterého zachránil Tommy Riordan (Tom Hardy), byl před začátkem své herecké kariéry skutečným vojákem. (Sufferer)

• - Warrior nie je prvým filmom režiséra Gavina O'Connora, pre ktorý pripravil soundtrack Mark Isham. Rovnaká spolupráca sa uskutočnila aj pri filmoch Česť a sláva (2008) a Hokejový zázrak (2004). (Dado513)

• - Roli Dána hrál Nate Marquardt a Midnighta si zahrál Anthony Jonhnson, dva skuteční MMA zápasníci, kteří působili i v nejprestižnější organizaci UFC. (Rohata krysa)