Mesto tieňov

Slovensko, (2008–2012)

Pavol Višňovský, Soňa Norisová, Róbert Jakab, Ivan Romančík st., Anton Vaculík, Jana Majeská, Táňa Radeva, Alfréd Swan, Eduard Bindas, Ladislav Hrušovský (více)

Série(2) / Epizody(20)

Napätie, úzkosť, strach. Streľba, smrť, plač – aj o tom je kriminálny seriál Mesto tieňov, v ktorom sa na pozadí fiktívnych vzťahov kriminalistov odohrajú zločiny, ktoré sa reálne stali. (oficiální text distributora)

Makky

Kvalitný slovenský seriál. Konečne! Skĺbenie slušnej akcie, kvalitnej hudby, efektných strihov, zmyselných dialógov a nie príliš známych hercov, ktorí hrajú super. Na úvod dám štvorku, no časom sa nebudem brániť vyššiemu hodnoteniu, alebo nižšiemu. Dodatok: No nakoniec musím hodnotenie jednoznačne zvýšiť. Tento seriál si nič iné ako 5 hviezdičiek nezaslúži. ()

Slavomír

Spokojne zakričím s úsmevom na tvári: "The heat is on! Oujééé!!!":-))) Z mnohých stránok vynikajúco odvedená práca. Vizuál mi šepká, že celý svet je z betónu. Prevládajú odtiene modrej a modré filtre pokrývajúce dominantné mdlé a sivé farby mesta. Je to len naša maličká 400tisícová bétónová(panelová) džunglička, ale budiš. Kedže príbehy sú ISU, tak sa mohlo scenáristická partia dobre vyšantiť. Skúšal som "predvídateľnosť", pár krát mi môj tip na pokračovanie cesty deja vyšiel, no toľkokrát som sa sekol, takže pred tvorcami dávam klobúk dole. Skladám ho ešte nižšie ak si pripomeniem úžasné tóny záverečnej zvučky, ktorá navodí skutočné emócie. Dosť motania sa okolo kaše a môžem rovno povedať: Konečne máme kvalitný seriál, navyše kvalitný KRIMINÁLNY seriál. Máme byť na čo hrdí." Týmto sa slovenským tvorcom otvorila brána do novej neprebádanej oblasti. Verím, že dozrie čas a raz svetlo sveta uzrie slovenský akčný seriál. ()

Niles

Pre mňa je Mesto tieňov jediný slovenský seriál, ktorý má nejakú úroveň. Určite k tomu prispieva aj to, že sa dokáže zaobísť bez opozeraných tvárí, ktoré vidíme pomaly vo všetkom čo sa na Slovensku vyrobí. Herci vytvorili skvelú partiu a scenár je tiež nadpriemerný. To, že prípady sú inšpirované skutočnými udalosťami im ešte pridáva na zaujímavosti. Konečne seriál, za ktorý sa nemusíme hanbiť. ()

janesX

Mesto tieňov je kriminálny seriál, ktorý aspoň trochu pomohol vylepšiť reputáciu "novej vlny" tuzemských seriálov, hlavne seriálov vyrábaných súkromnými televíziami. Myslím, že už bolo fakt nutné prísť s niečim normálnym a myslím, že to takto chápali aj samotní producenti a je to hneď aj vidieť na solídnych scenároch. Určite sa niektoré epizódy až tak nevydarili a celková kvalita (a herecké výkony) je mierne kolísavá. Ale celkovo považujem Mesto tieňov za relatívne dobrý seriál a hlavne, konečne jeden z pozeratelných, za čo mu patrí úprimná vďaka. ()

Arsenal83

Priemer v každom ohľade. Priemerné herecké výkony aj priemerné príbehy. Detektívka, ktorú si môžete len tak večer pozrieť. No nestrhne a zajtra bude zabudnutá. Možno je to aj nesúvislosťou jednotlivých častí a malo nadväznosťou. Hodnotenie je tu premrštené, asi je to tým, že ide o slovenskú produkciu, tak je to trochu nadhodnotené, pretože to u nás tak kvalitne u nás nebýva. Nezamená to, že je to ale dostačujúce. Hlavne výkon Hrušovského je tu odpadom a scenár, ktorý mu je napísaný má byť akože vtipný, no je skôr trápny. ()

• "Mesto tieňov" má za sebou medzinárodný úspech - keď videla prvé nakrútené časti televízia Nova, objednala si u D.N.A. českú prerábku pod názvom "Kriminálka Anděl". (marek.stone)