Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

kaylin

Přesto musím v konečném důsledku uznat, že z hlediska sci-fi hororu se jedná o relativně povedený snímek, který ukazuje, že v tomhle propojení žánrů je pořád potenciál a záleží jen na tvůrcích, jakým způsobem to pojmou a jak se budou na sebou zvolené téma dívat. Tady by šlo ještě v některých momentech přitvrdit, ale i tak si myslím, že hororovou část má film splněnou dobře. ()

IllIlIlIIl

Směska několika typově podobných filmů, která ve výsledku nejvíce připomíná něco mezi filmy Resident Evil, Pád do tmy a Horizont události...Film, jehož kvality mi zůstaly utajeny. Vesmírný slasher s lacině vypadajícími potvorami a bez hlubšího obsahového náboje... ()

Kaluž

Když se nahnete a podíváte se na tu hvězdičku z trochu jiného úhlu, uvidíte ryzí odpad! A pokud ještě někdo v souvislosti s tímhle hnojem zmíní magické slůvko Vetřelec, nechť mu oční bulvy vypálí kyselina. ()

gojackill

SPOILERY: Historka o vzniku rasy vetřelců mutujících z lidí je směšná, stejně jako každý okamžik, kdy se film snaží být vážný. Tak například, kde se vzal asiat, který se oháněl jako ninja a přitom byl představený jako poklidná lopata z farmářské divize?! Je zde výrazná snaha o zhuštění děje o více motivů (vnitřní souboj důstojníka, motiv ukončené lásky), přitom to působí až nejapně, někdo si vzal moc velký sousto, přitom stačilo trochu proškrtat scénář. Takto to bohužel šustí papírem i na plátně. Hodně zvratů neudělá chytrý film, pokud jde o zvraty hloupé. Režisér svůj dlouhý nos strčil až do mého obýváků. Přesto to není zase až tak hrozné, ono moc sci-fi vyvražďovaček k mání není, tak pak nepohrdnu ani takovouto koninou, která má ucházející vizuální stránku a celkem slušný spád. Prvních zhruba 20 minut je mnohem lepší než zbytek, s příchodem prvního emzáka to spadne o dvě třídy níž. ()

italka63

Nebudu to pitvat, já si to užila, film obsahoval vše ,co správné sci-fi mít má,mírná oddychovka, které neznámí herci jen prospěli, Dennis Quaid klasika:-) ()

movieband

Chytře vymyšlený, napínavý a krvavý sci-fi horor. Zpracování možná bylo jednodušší (monstra), ale film jako celek odpovídá tomu, kolik na něj bylo vynaloženo peněz. A tady bych uplatnil heslo, za málo peněz hodně muziky. Alvartovi se totiž podařilo vytěžit z malého rozpočtu hodně solidní sci-fi řežbu, která se nemusí bát postavit vedle Horizontu událostí nebo jemu podobným scifárnám (Sunshine, atp..). Dějově poutavá, v závěru chytrá, sympatická a poctivá sci-fi řezničina, kterou si rád a s chutí vždy zopakuju. ()

Mikita

Překvapivě dobrá variace na Vetřelce propojeného s existenciálními scifi dílky. Mix horroru a relativně chytrého pozadí byl skvěle vyvážen a já jsem nakonec ráda, že jsem si nechala film doporučit. Novodobý Adam a Eva může vzniknout v budoucnu opravdu různými způsoby. ()

Desperado

Tomu sa hovorí nepodarený guláš, ktorý síce zasýti, ale len vtedy ak je divák veľmi hladný. Ja som teda nebol! Pritiahla ma zvedavosť, náklonnosť k sci-fi, no a hlavne sľubné herecké obsadenie. Výsledok by som prirovnal k situácii, keď sa z divadelnej hry stane groteska. Snaha tvorcov zaplniť atraktívny kotlík najrôznejšími a najodskúšanejšími ingredienciami zo všetkých príbuzných žánrov smrdí už od úvodných minút akousi pachuťou po zbere v zablatenom lese. Ak niet financií na kvalitné prísady, sotva z toho dokáže síce zapálený, no podpriemerný kuchár spraviť stráviteľný gurmánsky zážitok. A nepomôže mu ani solídne náradie či značkový obal! ()

MATADOR

Napínavé? Dechberoucí? Atmosférické? Ale kdepak. Pandorum je typická vesmírná vyvražďovačka s halucinogením průběhem. Začátek mi připoměl Moon, který byl sice scénáristicky fajn, byl zdlouhavý. Pandorum je na tom opačně, scénáristicky má jednu myšlenku, která není nikterak dotažená, ale za to docela odsýpá. Zkrátka není to tak úžasné, atmosféru se nedokázalo přenést i do výsledného divákova pocitu. ()

Easykk

Šlo z toho dostat víc, potenciál na to film měl obrovský, škoda že ho režisér využil jen tak z poloviny. Ale stejně jsem si říkal, že to odněkud znám...aby ne, vždyť jsem něco hoodně podobného četl..jojo Aldissův Nonstop se nezapře a jestli tvůrci aspoň trošku neopisovali, tak za to bych ruku do ohně teda nedal. Ale stejně mě to sledování bavilo, sice to bylo béčko jak vyšité se skvělým áčkovým finále, ale mě to bavilo. __ Sice mě teď s odstupem začíná hodně mrzet nevyužitost prostředí, hodit tam nějaký příšerky zvládne každej, přihodit navrch více mytologie a třeba i víc druhů příšerek (život je přeci nesmírně bohatý) tak by to bylo za jasných pět. Ale o tomhle už nesmím přemýšlet, jinak půjdu s hodnocením dolů a to nechci, neb Sci-fi mou stravou pravou jest :o) ()

Thomassi

No tak musím říct, že toto bylo sci-fi jak vyšité. Posádka vesmírné lodí, která se nachází bůh ví kde (nakonec už je na místě, kam mířila), bojuje o přežití. Byla vyslána na planetu podobnou Zemi, aby tak začalo osídlování, protože Zemi docházejí přírodní zdroje. Já osobně jsem nepočítal, že se mi to bude nějak zvlášť líbit. Ale opak je pravdou. Hodně temná atmosféra s prvky hororu, výborně udělané nestvůry a celkem propracovaný příběh, to je Pandorum. Rozhodně stojí za to pozorovat Bena Fostera cobi člena posádky Bowera, Dennis Quaid zase dobře hláškuje (Kurva doprdele zatraceně kdo jsi?!). Takže já si Pandorum užil a některé scény mi v paměti zůstanou dlouho. ()

Helo

Nebejt těch retardovaně natočených a sestříhaných akčních scén, kdy na sebe jednotlivý záběry dost často ani nenavazujou a divák má problém sledovat, co se vlastně děje, tak bych tomu za všechno ostatní napálil klidně 5*. ()

beran-ek

Pro mě příjemné překvapení.. Je to jako smíchání Marshallova The Descent a Andersonova Even Horizont. Proto mé hodnocení bude podobné. Ben Foster hraje svědomitě a pravdivě. //////// Dobrá akční sci-fi jízda, u které ne třeba nějak přemýšlet ale nechat vézt.. ()

FilmFan24

Když dáte do mixeru něco z Vetřelce, něco z Horizontu událostí a sem tam přidáte omletá stokrát viděná klišé může z toho vzniknout koktejl tak leda na blití. Není to ale případ filmu "Pandorum", který je celkem povedeným sci-fi horrorem. Ben Foster v hlavní roli válí a nebýt místy trochu nelogického střihu, kde zřejmě pár okamžiků vzalo za své kvůli přístupnosti, šel bych z hodnocením ještě výš. ()

AlistairMir

U všech kosmonautů to se povedlo !! Kosmická loď plná zmutovaných kteří se Vám chtějí prokousat doslova až na kost no tak to si dám líbit navíc když proti nim stojí Quaid, Foster, Gigandet, sexy Antje a hlavně hvězda UFC a šrotovací mašina v jednom Cung Le. Při jeho souboji jeden na jednoho jsem fandil jak kdyby měl další skutečný zápas v kleci, atmosféra ponurá a osobně být na této lodi, tak si sebou beru balení plenek navíc. Nevystraší to k smrti kdepak to ne, ale ta atmosféra...jojojoj já si skoro hryzal nehty jestli to moji oblíbenci přežijí a že scén, kdy na ně bude dýchat smrt zastoupená rozzuřenýma zmutovanýma kanibalama, je hromada. Bavil jsem se od začátku do konce no a když je řeč o konci tak to je fakt psycho pokud máte schízu nekoukejte na to. PS : Uvidíte-li malého roztomilého mutantka tak mu podřízněte krk. Mohl by Vás totiž předběhnout. ()

JohnMiller

Námet to má slušný, taktiež zaujímavé herecké obsadenie, no pravdepodobne nestačil rozpočet na poriadnych ufónov a tak kópia votrelca, ktorá sa začala slušne, sa nakoniec skončila ako lacná kópia, hoci exteriéry lode boli na úrovni, mimozemšťania boli neskutočne smiešny. ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...