Propracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem, který se v hlavní filmové roli objevuje poprvé od roku 2002, kombinuje skvělý scénář s přímočarou akcí. Detektivovi Thomasovi Cravenovi umírá v náručí jeho vlastní dcera. Během vyšetřování její vraždy proniká Thomas stále hlouběji do nebezpečného světa zločinů velkých korporací, vládního krytí a vražd, které je mají utajit. Jeden z nájemných vrahů, kteří zametají a čistí důkazy, ho navede směrem, jež změní pátrání na divokou temnou cestu až na hranici vykoupení. (oficiální text distributora)

dinzbir

Moc pěkně ukázáno, jak se zachází v dnešní době s whistleblowerema, pokud jsou odhaleni v zárodku. Dobrý příběh i herecké výkony. ()

DrifterSoul

Dost dobré. Ač dosti čitelné už od momentu, kdy se MG setká ve firemním skleníku s bývalým bossem své dcery. Přesto, napětí nechybí, překvapivé akce rovněž. A retro záběry s dcerou, mají také co říci - alespoň těm, co už něco o hodnotách života vědí. Dávají totiž filmu hlubší rozměr, což je u obdobných kusů tohoto žánru vzácností. ()

Gedik

Podle hodnocení jsem to chtěl vzdát, ale nevzdal a jsem rád. Celkem to bylo v pohodě a mile překvapilo. ()

Kyblik78

Thriller kde sa odvýjajú udalosti ako majú. Žiaden zázrak sa nekoná, no divák má čo pozerať celý časť. Žaidne výrazne hluché miesta. Trochu divná zápletka s trošku divným zakončením ale ako zábava velmi dobré. ()

sladkemlicko

Musím přiznat,že patřím mezi skalní fanoušky Mela Gibsona. Je to pro mě velice charizmatický člověk a výborný herec. Tento film jsem si samozřejmě nemohl nechat uniknout a dávám mu maximální počet. Proč? Hodně dobrá zápletka,které hraje na city diváka..brutální scény potažené do konce..dějové zvraty,hudba taky výborná. Mela jsem si opět užil,normálně jsem mu tu smrt dcery věřil a konečná scéna filmu jen korunovala to,že lze mít ve filmu jak akci,napětí a násili,tak trochu citu a smyslu. Navíc kdo by se nechtěl pomstít všem těm,co ublížili našemu blízkému. ()

matik_one

Namet filmu je dost prepracovany, horsie je to uz s jeho reziou, pocas filmu som sa dost nudil, chyba tomu torska vjac akcie, rozmyslal som medzi 3* alebo 4*, rozhodol som sa nakoniec vzhladom k celkovemu dojmu z filmu ku 3*.. ()

@liska

Nic nového po sluncem. Stokrát ohrané téma a nebýt té všudypřítomné krve a neustálých lekacích scén, tak bych asi usnula. A to jsem si myslela, že když to Gibson nerežíruje, ale jenom v tom hraje, tak by té krve mohlo být míň.....omyl! ()

jay.jay.13

Martin Campbell je velice zručný režisér a kdykoli se to ve filmu začne trochu rychlejc hejbat, je poznat jeho jistá ruka. Bohužel, akce je tu zredukována spíše na pár "akčních" záběrů. Akční film, na který lákal trailer, to fakt neni. Což by nevadilo, film by se bez akce obešel, ale na kriminální thriller s konspirační tematikou je tu tragicky málo napětí. Děj je plitkej a ohranej, dialogy nezajímavý. Kdyby film neznamenal herecký comeback Mela Gibsona, byl by úplně zbytečnej. 4/10 ()

Mojemenoje

Jeden z najslabsich, ak nie najslabsi Melov film. Myslim herecky. Akoze temna atmosfera, ktora neoslobodzuje. Ziadna katarzia skrze bolest. Spracovanie pribehu kostrbate. Akokeby sa osobna Gibsonova trauma premietla do jeho vykonu. Ale mozno som len predpojaty. ()

ondy1985

Edge of Darkness je vsetko, len nie napinavy. Co sa stalo a ako sa cely film skonci vam je jasne po 20 minutach. Neprichadza ziadna akcia ani sokujuce rozuzlenie. Nuda. ()

Kowl3r

Myslím, že vďaka priamočiarosti scenáru si to od bodu A do bodu B spojil snáď každý. Ale aj cez to všetko dej je dynamický. Mel síce vyzerá v tom baloňáku ako Colombo ale striela mu to stále dobre ako kedysi... Fasa prestrelka na záver,no viem si to predstaviť aj bez toho limonádového odchodu kdesi na druhý breh... Dávam za 4 mínus btw: keď tá hipíčka vystupovala z auta, tak jediné čo mi v mžiku prebehlo hlavou bolo, či ju zoberie aj s dverami alebo bez :-) i´m quit ()

Breaker

Trailer byl dobrý, trailer byl vše co bylo následně ve filmu samotném. Škoda takového hereckého obsazení a nedotaženého akčního scénáře. ()

Arkwuill_S

Ostatní komentáře jsou poněkud negativistické. Já si naopak troufnu tvrdit, že Edge of Darkness je velmi zajímavý a poutavý film. Osamělý Mel Gibson, jenž hraje detektiva Cravena, který očividně nemá s dcerou nejlepší vztahy, neboť se shledají po dlouhé době. Ovšem rozhodne se všechno zlé smazat, neboť ona je vlastně jediný, kdo mu zbyl. Šťastný začátek ale rychle končí, přepadne je neznámý maskovaný vrah, který na ně vystřelí, zasáhne Cravenovu dceru a ta na místě umírá. Jako divák jsem situaci na začátku vůbec nepochopil. Snad některý ze zločinců, se kterými měl detektiv v minulosti co dočinění, se mstí. To je také základní vyšetřovací verzí. Craven však zůstal zcela sám, nemá již co ztratit a jeho jediným cílem je pomsta. Pomalu začně případ rozplétat, vycházejí najevo skutečnosti, že terčem nebyl on... Dostává se na tenkou půdu, kde hlavní roli hrají zájmy vysoké politiky, točí se velké peníze a za nitky tahají vlivní lidé, kteří se však jen tak před něčím nezastaví. Cravenovi pomalu začíná docházet, že tuhle bitvu nemůže vyhrát. Film vřele doporučuji, rozhodně je to detektivka, která přináší trochu něco víc, než jen nahánění maskovaného vraha, který za sebou zanechává sofistikované nápovědy. Celou dějovou linii umocňuje perfektní herecký výkon Mela Gibsna (ostatně jak jsme u něj zvyklí). Strhující závěr nečekejte, ovšem to nebylo zřejmě ani cílem, poutavý je právě vývoj od samého počátku, kdy se nitky pozvolna rozplétají a vy prahnete po tom, o co tady vlastně jde... ()

INsert

Vobec to nefungovalo. Po 15min som vedel aky bude koniec, jedine co ma prekvapilo bol cely krdel vedlajsich postav. Mel, je ti toto treba?! ()

Luposos

Nudné, nezáživné, zmatené. Táhne se to jak sopel, po dvaceti minutách zjistíte, že vlastně nevíte o čem to je a co to tam vlastně tem pomatený Gibson řeší. Slibovaný skvělý scénář s přímočarou akcí se absolutně nekoná. Je to celé upachtěné a zoufale ospalé. Akce je taky pomálu, mnohem více je tam nekonečných řečí beze smyslu. Jedna hvězda je víc než dost. ()

mein

Tak nevím, nebýt Mela Gibsona, asi by to celkem za moc nestálo. Námět není špatný, ale film je místy zbytečně moc "ukecaný", zpracování spíš průměrné. O hvězdičku víc bych dala akorát v případě, že by film obsahoval i nějaké konkrétnější rozuzlení, potrestání lumpů atd. Možná je to úplně zbytečný požadavek, nicméně mi to nějak tentokrát chybělo. ()

JUX

Neni to spatny, dobre se na to kouka, jen je to docela nudny. Chvilema jakoby tvurci nevedeli, jestli chtej konspiracku ala 3 days of Condor nebo akcni revenge film jako Payback. Dej trosku pritazenej za vlasy (obzvlast to spiknuti), ale budiz. Nejvic zajimava je postava Raya Winstonea - Jadborough. ()

Astu.

Dvě, nebo tři? _ Po těch všech dvouhvězdičkových hodnoceních jsem mohl očekávat blbost, ale stejně mi to nedalo. Edge of the darkness je klasický holywoodský biják se všemi klady(?) i zápory. Sice to není těžce mainstreamový film plný patosu, přesto je klišoidních scén plný. Detektiv pátrá na vlastní pěst po vrazích své dcery - konspirační teorie - nepotvrzuje se - potvrzuje se, zvrat atd. Takže scénář je příšerný, je nejslabší složkou celého filmu. ____________ Ale alespoň tam všechno nevybuchuje. Edge of the darkness je skutečně detektivka, nebo alespoň něco na způsob detektivky. Kamera je dobrá..teda dobrá, spíš klasická - statická, nevýrazná. Všechny ty složky filmu hrají na známou notu. Gibson hraje klasiku, takže nic moc, ale potěšilo mě, že se to nesnaží být slzopudný film, snaží se to být thriller. Nudný thriller. Po hodině vás už zápletka přestane zajímat a začnete se nudit. Herci konverzují o hovně a vy ty hovna musíte poslouchat. Není to vyloženě sračka, ale ani to není dobrý film. Je to nudné zklamání s hrozným scénářem. 5/10 ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Režisér Casino Royale má naspěch

Režisér Casino Royale má naspěch

14.11.2008

Musí totiž stihnout Nagasaki Deadline. To je titul akčního thrilleru, do kterého se Martin Campbell pustí hned jak dotočí polit-thriller Edge of Darkness, v němž svůj herecký comeback slaví Mel… (více)