Propracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem, který se v hlavní filmové roli objevuje poprvé od roku 2002, kombinuje skvělý scénář s přímočarou akcí. Detektivovi Thomasovi Cravenovi umírá v náručí jeho vlastní dcera. Během vyšetřování její vraždy proniká Thomas stále hlouběji do nebezpečného světa zločinů velkých korporací, vládního krytí a vražd, které je mají utajit. Jeden z nájemných vrahů, kteří zametají a čistí důkazy, ho navede směrem, jež změní pátrání na divokou temnou cestu až na hranici vykoupení. (oficiální text distributora)

Mybe

Mne sa to napriek všetkým kritikám páčilo. Uznávam, malo to svoje hluché pasáže, ale aj emočne chytľavé. Celkovo mal pre mňa film náboj klasických a dobrých kriminálok s nádychom politického thrilleru. Potom by niekto mohol tvrdiť, že aj Tri dni kondora sú nudné, ale to je kultovka v tomto žánri, ktorý jednoducho máva "svoje" tempo. S hlavným hrdinom som sympatizoval, jeho postava samotárskeho lovca vrahov svojej dcéry mi brnkla na nejakú tú strunu. Mel nesklamal. ()

Slavusko

Nestarnuci Mel Gibson ako policajny detektiv vysetrujuci vrazdu svojej vlastnej dcery... Da sa to vlastne napisat aj takto: Mel Gibson, ktory je vlastne uz dost stary a vo filme to je riadne vidiet, sa snazi zistit preco bola jeho dcera, ktora javila znamky tazkej choroby, chladnokrvne zastrelena v jeho vlastnom dome... A ako suvisi jej prejavujuca sa choroba s jej vrazdou? Na to dostanete odpoved, ked si tento film pozriete a na 70% garantujem, ze nebudete sklamani.. Vo filme je vykresleny vplyv velmi vplyvnych ludi, zahmlievajuce stopy, skorumpovanost... Este ze prichadza sam "vecny a nestarnuci" Mel... :-) ()

Honzyg

Snímek bohužel připomíná spíš trochu delší díl koverzačního detektivního seriálu. Jako divák jsem se na můj vkus málo orientoval v postavách a děj nebyl nikterak strhující. Pro herectví Mela Gibsona mám slabost, ale bohužel tohle ani Mel nezachránil. ()

Calvus77

Správně dávkované porce akce, byť bez větší překvapení. Jen možná přerod Gibsona ze správného a poctivého poldy do nelítostného a nasraného mstitele mohl být mírnější a uvěřitelnější ()

m.a.t.a.

Chyběl tomu nějaký šmrnc. Bylo to takové pomalé, bezduché. Kdyby tam byla vůbec nějaká hudba, která by filmu přidala dynamičnost. Ale v tomhle filmu byly cca 2-3minuty s hudbou, jinak to byl tichý film. Taky napínavost většiny scén byla taková, že to byla nuda, nuda, pomalost. Z ničeho nic se něco stalo a po 20 sekundách to zase upadlo do té pomalosti. ()

babuca

Výborný thriller a skvelý Me Gibson. Ja som sa bavil a musím priznať že tento film nesie aj viac posolstviev ale ako vidieť tu na CSFD to mnohým ,,naslovovzatým odborníkom,, uniká. Ono im tu toho uniklo oveľa viac :o( ()

Bolletta

No nevím, jestli moje reakce byly takové, jaké chtěli autoři vyvolat. Když tu slečnu rozstříleli, tak se mi po tváři rozlil nevěřícný úsměv a ten se pak držel po celý zbytek filmu, občas jej provázelo škubnutí obočí. Mel Gibson neuvěřitelně zklamal, čekala jsem výkon podobný Výkupnému, ale tentokrát si nesáhl ani na kotníky. Co si budeme povídat, on ani ten scénář nebyl nijak okouzlující. Budiž. Film jsem dokoukala do konce kvůli Gibsovoným modrým očím. Hodnotím 30%, což odpovídá 15% za každé Gibsonovo oko. ()

koumes.

Ani tady mě Mel nezklamal. Skvělý herecký výkon. Jeden z mnoha pěkných příkladů, že i jeden zmůže hodně, když se nebojí. ()

KcarlosK

I přes megadíry ve scénáři jsem se bavil a to je hlavní. Trochu morbidně se mi nejvíc líbily scény se smrtí - dcera a svědkyně. Ty jsou velmi zručně natočené a hlavně sestříhané. Mel Gibson opět nezklamal a rozehrál pestrou škálu grimas a pohledů. Ale všechny zúčastněné podle mě mohutně přehrál Ray Winstone. Ten se mě líbil moc. ()

pankrejro

Předvídaný příběh. Klasické americké přehánění, celkem zbytečné obsadit tuhle roli někým jako je pan Gibson, každopádně je to borec i ve svých létech. Nicméně běžný film, nelituji, že jsem ho viděl, ale rozhodně zakládám do sekce filmů, které nemusím vidět vícekrát. ()

Zoltarek

Bohužel musím říct, že mě tento film nemile překvapil. Když jsem si četl recenze, očekával jsem mnohem, ale mnohem, více akce než jaké jsem se dočkal. Příběh byl velice dobře připravený a finále sice čekatelné, nicméně také poměrně dobře připravené, ale vše co bylo mezi tím, bylo na můj vkus až moc pomalé a ne zcela jasné. Mnohem lépe by bylo, kdyby raději producenti upustili od "filozofování" jak je společnost a vládnoucí vrstvy zkorumpovatelné, a že je nemůže nic a nikdo zastavit, a dali se na dráhu sice zamotaného a spletitého "spiknutí", ale zato opepřeného nějakou tou akcí. Mrzí mě také ne zcela jasně definovaná postava Winstona. Mohl dostat mnohem více prostoru jak se objevit. 5/10 za příběh, i když nedokonalý. ()

goodridge

ja som bol s tymto filmom velmi spokojny. neviem co sa vam na nom tak nelubilo. ten kto cakal akcnu rezbu, tak ten na svoje nepride. ale dej je velmi dobry, tajomny. vrele doporucujem ()

Sonjoe

Taka celkom nudka a slabotka. Boli tam aj lepsie chvile, ale nenieslo sa tam to napatie, co ako kedy, bum prask. Chodil od ludi k ludom a sem tam ho chcel niekto dat dole. Neskor zistite o co ide ale konec koncov, nic prevratne. Mel hra dobre. Ale inac klasicky film, nic prevratne a nadupane... ()

knedliiicek

Upoutal mě hned ten první šokující okamžik kdy přichází o svou dceru, od té doby sem se na to musel dodívat abych věděl co se vlastně stalo, a v tom ta její kamarádka když už na mě padala unava druhým šokujícím okamžikem, zvedla mou pozornost. Děj má svoje místo, akce zase druhé... ALE jde tu vidět, co všechno v životě dokáže změnit pouhá vteřina. Mel gibson je stále borec na tyto snímky. ()

PStasek

Nic dlouhého psát nebudu, mě se to líbilo a to je pro mě důležitý. S hlavním hrdinou jsem soucítil, byl hodně nasranej (tak není se čemu divit, když mu odrovnali dcerku) a trošku mě to připomělo i ODPLATU, ale poněkud v dramatičtější verzi a akce a napětí taky nebyla špatná, toť celé. ()

PORTER44

Trochu pomalé tempo kriminálky na obehrané téma zabití dcery policajta který se nevzdá na odplatu pomsty za každou cenu.Film má napětí ale chybí tam trochu víc akce,ale na druhou stranu výkon M.Gibsona byl výtečný je to právem pan herec. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Režisér Casino Royale má naspěch

Režisér Casino Royale má naspěch

14.11.2008

Musí totiž stihnout Nagasaki Deadline. To je titul akčního thrilleru, do kterého se Martin Campbell pustí hned jak dotočí polit-thriller Edge of Darkness, v němž svůj herecký comeback slaví Mel… (více)