Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Motinski

Jeden z najmrazivejších filmov aké som kedy videl. S bezchybnými hereckými výkonmi a silnými osobnými scénami. Hlavne Jackman konečne dokázal že nie je len Wolverine a zaslúžil si podľa mňa aspoň nomináciu na oskara. To zúfalstvo zahral tak dobre až som mu doma tlieskal. Boli tu pasáže čo mi navodili infarktové stavy a spôsobili že som ani nedýchal. Scenár za posledné roky nemá konkurenciu a koniec ? Tak ten ma nechal ešte 10 minút sedieť na stoličke a predýchavať že čo som to vlastne videl. Villeneuve v podstate stále v začiatkoch tvorby a ajtak technicky všetko zvládol na úrovni najlepších Fincheroviek. ()

Doudis19

Velice silný příběh, který svým mrazivým způsobem (příčetnější Fincher), rozjíždí budoucí režisérská stár na dvou a půl hodinovém prostoru. I přes značnou délku si člověk napětím nevydechne a jak se části případu pomalu odkrývají, směřují k bolestivému, ale nevyhnutelnému finále, které sice není kvalitativním vrcholem filmu (tou je pro mě detektivova cesta do špitálu), ale i tak očekávání splní s velkou rezervou. K herecké první lize se snad není nutno vyjadřovat. ()

tatanapope

Celkem pohodová kriminální záležitost o únosu dětí na malém městě (vesnici). Film se celkem slušně snaží nás zmást, aby jsme pachatele neodhalili, ale daří se mu to řekněme z lepší půlky. Některým pěkně barvité zápletky hlavu pomotají, jiným bude jasno víceméně už v půlce filmu, ale předvídatelnost nebyla tak velká, aby mi to vadilo a děj to mělo chytlavý a nenudil. Viděno v rámci Filmová výzva 2015 od ELIAS ()

filmmovier

Možná jsem od toho filmu očekával až příliš mnoho, ale nemůžu říct, že mě to zklamalo, naopak, Zmizení je celkem dost působivý filmový zážitek, který je působivý nejen tím, jak skvěle je naotčený, ale také výborně napsanými charaktery a perfektními hereckými výkony, zejména ústřední dvojky, Jackmana a Gyllenhaala. Navíc má opravdu perfektní (a malinko otevřené) finále, které je chutnou tečkou za skvělým detektivním dramatem, které je sice dlouhé, ale díky silnému scénáři prakticky vůbec nenudí. Perfektní filmařské řemeslo, na které jsou schopní plivat prostě jenom hlupáci typu Verbala. A ačkoliv je to téměř špičkový film, nějak se necítím na to, dát mu plný počet. Ten film na to má, ale já ne. Nevím, možná je to tím prvotním, možná až přílš velkým očekáváním, ale nevím, co by na tom mohlo být lepší, abych tam tu pátou napálil. Ale to je jedno, i tak jsem dostal velikánský filmový zážitek, který by nikoho neměl minout. Happy end nevadí. 85%. ()

David.Darco

Skvelá vec so severskou atmosférou, ktorá mrazí a pôsobí autenticky. Najhoršie je, že po svete podobný šialenci behajú. Keď sa teda k tomu pridá skvelá kamera, výborný výber prostredia a naprosto skvelí Hugh Jackam a Jake Gyllenhaal tak to ani nemôže dopadnúť zle. Režisér sa s nami pekne pohral. Záverečný strih a.k.a. Uzavreto-neuzavrety koniec je jeden z najlepších koncov, aké som asi videl. A tak nás popri celom filme nenápadne sprevádza na prvý pohľad zbytočná, no k pointe, pochopeniu a vykúpeniu potrebná malá červená píšťalka! ()

fantassia

S tímhle filmem mám trochu problém, není to jednoznačná nuda, jak někteří tvrdí, vydržela jsem do konce a to proto, že mě to udržovalo ve zvědavosti jak to dopadne a jestli "vrahem je zahradník". Myslím, že je to víc psycho než krimi, protože nápady brát spravedlnost do vlastních rukou, přestože nemám žádné důkazy a nic mě k tomu neopravňuje s výjimkou démonů ve vlastní hlavě, má dnes kdekdo. Jednoduše to říká jedna má kolegyně "vo magora nezakopneš" to je tak asi nejvýstižnější. Slušně zahrané, tik oka sexy, zbytečně dlouhé,jak to dopadlo si domyslíte podle vlastní chuti, modlil se za nejlepší byl připraven na nejhorší a dělal si podle sebe, co ho napadlo,kdo ví jak to s ním dopadlo, na víc jak tři to nevidím ()

UhLee

(9.5/10). Tohle je prostě masterpiece v podání Denise Villeneuveho. Tímto filmem jsem si režiséra zamiloval a zkoukl všechny jeho snímky. Tento ovšem zůstává naprostým stropem. Ať už je to hereckými výkony, které vynesly Jakea Gyllenhaala a Hugha Jackmana v mých očích k nebeským výšinám. Trýznivou a úzkostlivou atmosférou, která je tvořena pomalou kamerou a hudbou, která vám bude nahánět husí kůži. Jóhann Jóhannsson byl úžasný skladatel. V neposlední řadě je to scénář. Scénář, který si s vámi celý film hraje.. No vlastně ani nehraje. On vám po cestě nechává malé stopy, až se vám v závěru filmu celý odkryje a vy zůstáváte s ústy dokořán. Nejsilnější moment filmu je jednoznačně cesta komisaře Lokiho do nemocnice. ()

Idego

Postupné budování atmosféry a někdy i celkem dobré dějové zvraty zabíjí logické nedostatky, scénáristické zkratky, zjevná vykonstruovanost a ve výsledku i předvídatelnost děje. A když je film takhle scénaristicky tupej, může pak mít sebelepší námět, herce, hudbu, cokoliv, ale ve výsledku si z něho odnesu jenom pachuť té šroubovanosti. A tady se šroubovanost dá rovnou stáčet. [Potenciální spoilery] Kamion zatroubí zrovna když je to nejmíň vhodný, mobil zazvoní taky zrovna v momentě, kdy to protagonista potřebuje nejmíň (mobil tímto způsobem použit dokonce 2x!), jasná stopa v záběru tak strašně obviously září, aby se to divákovi přímo vpálilo do sítnice, ale policajti si jakože ničeho nevšimnou, aby mohli být později "překvapení" a mohlo dojít k "vývoji" a "zvratu", a třeba když se poprvé objeví ta píšťalka, tak je taky naprosto jasný, k čemu bude sloužit, a moment, kdy se to stane, taky víme dobrých 30 sekund předem. Pak už vlastně ani nepřekvapí, že rozuzlení přichází v podobě naprosto nepřirozenýho monologu záporáka k "vyšetřovateli", ve kterým detailně popisuje svoji motivaci a modus operandi, aby divák mohl spočinout úžasem nad dalším dějovým zvratem. Už chyběl jenom Hercule Poirot a všechny postavy sesazený v obýváku u krbu... [Konec spoilerů] Takže ve výsledku se první třetinu film vlastně jenom rozjíždí, napětí se sotva stihne budovat a hned potom začnou tyhle klišé a dei ex machina. S každým z nich to napětí pak mizí a naopak přibývá frustrace z pitomosti. Za 2,5 hodiny toho už má člověk plný zuby, atmosféra je v prdeli a zůstane jen ta nasranost z toho, na jakou kravinu se to tak dlouho díval. Ano, jsou daleko horší detektivky a je těžký natočit ne-tupou detektivku, když je detektivka tupá už z definice žánru, ale i tak jsem od režiséra Next Floor a Arrivalu čekal víc. ()

Script

Emocionálně mě to zasáhlo dost. Denis Villeneuve ví, jak rozhodit diváka z hlediska atmosférické i emocionální stránky. Bohužel mě, ale zklamal závěr. Uvedl mě do takového pocitu, že to tvůrci nedotáhli do konce. Zbytek filmu je super. ()

kinghome

146 minut čistokrevného temného krimi s úžasnými herci a napětím, které vydrží až do konce! Celou dobu se tam něco děje a já jsem až do konce netušil, kdo je vrah a únosce. Film mě vedl celou tu dobu úplně na jinou stranu a hrál si se mnou jak s debilem. Měl jsem tolik možností a tahle tam nebyla. Pokaždý, když už si myslíte, že jste před děejm a že už víte kdo je vrah, tak vás chvíli na to film přesvědčí o úplném opaku. Herecké výkony jsou naprosto luxusní, ale co předvádí Hugh Jackman, to jsem u něj snad ještě neviděl. Věřil jsem mu každé slovo a jeho krvavý oči mě donutili mu fandit až do konce. Kdybych na to měl koule, tak udělám úplně to samý, kdyby se něco takvýho stalo mému dítěti. Kdybych věděl kdo je podezřelý a že ho policie pustila, tak bych byl taky nepříčetný. Jake si zahrál typickýho fízla, kterého ale postupem času celý případ pohlcuje a on neví co s tím. Paul Dano hraje vážně nechutnýho úchyláka a jeho hlas byl hnusnej už od začátku. Jediné co mi na filmu vadilo, byla část s náhrdelníkem, kterého jsem si všiml hnedka a Loki hledal spojitost dost dlouho, ale to je asi jediné, jinak je film zaměřený na úplné maličkosti, které vedou k dopadení únosce a vraha. KONEČNĚ pořádná temnota, která se tu už dlouho neobjevila. Jo a miluju ten konec! Už jsem se bál, že to poserou a oni to nádherně usekli! Prisoners se do mí topky nevejde, ale má k tomu blízko, možná se tam po dalším shlédnutí dostane. 95% ()

Liznic

Mám lehce rozporuplné pocity. Tohle bylo moje první setkání s Denisem Villeneuvem, takže si na sebe možná jenom zvykáme. Herecky na film nemohu říct půl slova, všichni byli výborní nebo zajímavý (i Dano). Jinak.. režie je výborná a kamera místy vytáhne opravdu parádní záběr a jinak velmi pečlivě a chladně sleduje, až jsem si říkal, kam se poděly ty krásný/mrazivý záběry (lov jelena, prohledávání řeky, noční rojnice v lese)? Příběh je velmi dobrý, ale nemohu se zbavit názoru, že kdy tuto verzi přepsali a dali si s tím ještě trochu práce, přiletěla by i poslední hvězda. Film má totiž 146 minut!! Kupodivu jsem se nikdy nezačal nudit, ale několikrát jsem k tomu měl dost blízko. Nakonec mě rozsekal konec a následné vlastní dlouhé zamýšlení nad filmem. Měl bych Villeneuvea nakoukat. ()

pnboss

Silné téma, slabší zpracování. Hugh Jackman svým výkonem zachraňoval co se dá. Pro mě čtyři hvězdy, ale s odřenýma ušima. ()

Struhy

Ustřihnout poslední scénu o pár vteřin dřív, mohlo to mít ještě lepší WOW efekt. I tak jeden z top snímků tohoto roku. ()

Jizni Tlapa

Skvělý Gyllenhaal s tikem, který by mu mohl závidět, leckterý pošilhávač v duetu s drsňáckým vidlákem Jackmanem skvěle funguje a Zmizení nabízí nový pohled na šablonu "Výkupného", jako na ještě větší absurditu předvídatelnosti jednání všech zúčastněných! Jednoduše vzrušující a po xx letech adrenalinem napěchovaná stopáž, která je sakra dlouhá,ale divákem absolutně nevnímaná!!! ()

Honzek

Mistrovské dílo u kterého mi vadilo snad jen to, že se konec vzal moc rychle. Nemusím dlouhé stopáže, ale tomuto snímku by třicet minut navíc a trošku péče neuškodilo. Ale nebudu kvůli tomu ubírat hvězdu, pro mě je to prostě maximální hodnocení a dlouho jsem nic podobného neviděl. Líbila se mi kamera, styl natáčení, herci, prostředí, počasí, mělo to prostě grády a už se těším až si to zase dám znova. Jen to chtělo doladit no. Za mě velké překvapení letošního roku. Dát tomu jednu hvězdu, to už musí být člověk sečtělý intelektuál, nebo nevím... ()

viperDavid

Takový lepší průměr, hodně mě překvapil naprosto slizskej, nevhodnej za to inteligentní polda. Jakeovi policajtský role evidentně sednou a i když by se dalo vyšroubovat s dramatu zmizení mnohem víc, nejsem nespokojen. 3* ()

Gothar

Výborná kriminálka s výbornou atmosférou. V polovici trochu stráca tempo, ale to potom doženie. Hugh Jackman prekvapil solídnym výkonom, Jake Gyllenhaal zopakoval to, čo už predviedol v Zodiac. Všetko spolu funguje a aj napriek dĺžke som sa nenudil. Zodiac som videl síce dávnejšie, ale mám pocit, že Prisoners je o trochu slabší film. 85% ()

Haretix

Hugh Jackman jedná na vlastní pěst a tentokrát né jako obávaný Wolverine, ale jako taťka, který hledá svoji dceru a její kamarádku. Atmosféra by se dala krájet, napětí stoupá každou minutou. Jackman ze sebe vydává maximum jako v Bídnících, skvěle mu sekunduje Jake Gyllenhaal. Psychologicky to člověka vyčerpává a pak přijde finále. Kvalitní, ale takový ten bod zlomu tam chybí. ()

Dado

Jake Gyllenhaal má obrovský herecké schopnosti a je len a len dobré, že si až na občasné výnimky vyberá projekty, kde svojim talentom zbytočne neplytvá na úkor výlučne komerčného úspechu. Nielen on, ale aj zvyšok kastingu predvádza vynikajúce herecké výkony a tak sa dá o Zmiznutí hovoriť nielen ako o filme skvele napísanom, ale rovnako aj bravúrne zahranom. Následne záleží už len na divákovi, či filmu dokáže odpustiť, že do 153 minút trvajúcej stopáže nedokázal scenárista predsa len vtesnať nejakú tú ďalšiu postavu, ktorá by zamiešala dianím a zabránila tomu, aby bol záverečný dejový zvrat taký predvídateľný. Slovenský dabing je pomerne vydarený, čo je na momentálne časté kiksy zo strany Markízy skoro zázrak. Zvlášť poteší dodržanie spätých hlasov v prípade Jackmana (Martin Kaprálik) a Gyllenhaala (Vladimír Kobielský). (80%) ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina