Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Johnny.ARN

Že waaaaaaaaw. A potom ešte že Wooooooow. A potom ešte že scenáristicky brilantné, tempovo synusoidné, dejovo pútavé. Thrileroidná dráma, ktorá jednoducho nenechá diváka chladným. Mal som "wow" efekt, zápletku som zožral, Gyllenhaal sa z "pochôdzkára" v Patrole stal detektívom, karierný postup jak sviňa. Jackman úplne že iná liga. Howard so svojou špatnou ženou mi to celý čas trochu kazili. Ich konanie, myslenie ... Neviem či som to postrehol len ja, ale jedna udalosť ostala nedopovedaná a nevysvetlená ( nemyslím záver, ktorý narozdiel od ostatným nepovažujem za nijak prekvapivý ). Hádam sú to zadné vrátka scenáristov pred dvojkou. Dlho ma žiadna dráma tak nezaujala ako toto. Za obsadenie, námet, scenár, scénu pri vypočúvaní Boba a Gyllenhaalov účes 5 z 5 ()

LiborGondek

Vskutku velmi podařené a napínavé krimi. Film je osazen celou řadou známých a dobrých herců. I přes svoji větší délku není nudný, ba naopak. Je překvapivě akční, tajuplný, a mnozí z vás budou určitě také zaskočeni, jak to všechno dopadne. Nikdy by mne nenapadlo, jakého má ta ježibaba ve skříni kostlivce, když se z počátku zdála být tak seriózní, hodnou paní... Konec je šťastný - hurá, nicméně není tak úplně daný. Otevřené konce nemám rád, je pak většinou až příliš mnoho způsobů jak jej pochopit. Tady moc výkladů naštěstí nehrozí. Je zřejmé, že ho najdou. Ale ti, kteří doufají ve špatný konec, v něj mohou také nadále věřit (mohl se klidně otočit a odejít, že?)... Je to vlastně veliká výhoda, protože se tak tvůrci trefí do vkusu každého diváka. 85% ()

Mrkvič

Fantastická atmosféra mi chvíli dala zapomenout dokonce i na Mlčení jehňátek, když jsem si říkal, že jde snad o nejlepší film o únosu. Potom mě ale začalo rušit luštění bludiště, které bilo do očí už dobrou půlhodinu. Zvyknout si na Jaka Gyllenhaala taky nebylo jen tak a uječený Wolverin mi také občas přišel dost mimo mísu i přes ten fakt, že mu unesli dceru. Hrátky v závěru mi to ale zase trochu vynahradily, protože se dá říct, že byly tak zajímavě a nenásilně rafinované. ()

FaceMan

Na tento film som sa moc netešil. Nelákalo ma pozerať sa na 153 minút nudy, kde hlavný hrdina je otec (Hugh Jackman) ktorému unesú dcéru bude pátrať na vlastnú päsť. Ale budiž išiel som na to a od začatia to malo tú správnu atmosféru kde najlepší výkon u mňa podal detektív (Jake Gyllenhaal), ktorého som si už od začiatku obľúbil. Miestami sa film nepresúval smerom ktorým by som čakal, ale záverečná pol hodina mi to vynahradila. Bohužial to malo predvídateľný dej, kde má málo ktoré momenty dokázali prekvapiť. Každopádne som is povedal že už nebudem súdiť filmy podľa obsahu ale dám mu aj šancu a pozriem si ho. Som rád že som si našiel čas na tento film a uvedomil som si reálnu situáciu ktorá sa niekedy odohráva aj v reálnom živote a asi by som reagoval tak isto ako aj otec unesenej dcéry. ()

Helmutek

Nenudil jsem se. Dobrá atmosféra, skvělí Jackmann i Gylenhaal (ten jeho víc a víc servanej vzhled a zhoršující se tik mě fakt bavily). Přesto přese všechno je to pro mě "jen" nadprůměrná detektivka, na kterou se sice skvěle koukalo, která mě ale k opětovnýmu zhlídnutí už moc lákat nebude. Mnohýma zde opěvovanej překvapivej konec mi nijak překvapivej nepřišel, smyslem většiny detektivek i mnoha jinejch žánrů je přece viníka nebo případ odhalit/dopadnout/vyřešit až ke konci. Tady mi spíš přišlo, že nás režisér chtěl postavit před různý kontroverzní morální dilemata, což se mu aspoň teda u mě podařilo jen částečně - otázka "čeho všeho jsem schopnej, pokud mi unesou dceru" totiž nijak objevná ani nová neni (a i tak na ní nebude nikdo z nás schopnej odpovědět), stejně jako zkoumání hranice odůvodněnonsti a oprávněnosti vzetí spravedlnosti do vlastních rukou vůči ať už domělejm nebo skutečnejm pachatelům násilí. Filmem nahazovaná ožehavost tenký hranice mezi obětí a pachatelem, jejich častá nevýlučnost a prolínání se (ač to samo o sobě taky nijak zvlášť objevný neni) mi ale asi přišla nejzajímavější. Navíc se Prisoners bohužel nevyhnuli všem možnejm amerikansimům, který mi celkovej dojem spíš kazily (např. to, jak filmově se Keller nechal na konci zajmout od hlavního záporáka atd.). A pokud se ten přeslazenej hepáč snažil režisér trochu zmírnit "neuzavřenym" koncem, tak se mu moc nepovedlo; takhle mě ten konec akorát tak nasral, protože na mě tak působí jen jako alibismus a znouzectnost; novou otázku otevřenej konec nepokládá, neuzavírá ale ani ty, který by vzhledem k povaze filmu uzavřený bejt mohly a taky měly (což by si jinak takhle dobrej film rozhodně zasloužil). Za mě mezi 3 a 4*. ()

Blacks

Nevim co říct, protože tenhle film byl naprostá bomba v čele s Jake Gyllenhaal. Charismatický detektiv. s příznačným tikem v očích vyšetřující únos dvou holčiček. Od začátku až do posledního záběru napínavé, že by se atmosféra dala krájet. Výborný scénář, skvělá hudba, parádní výkony snad všech zúčastněných a přitom tam neni ani ten typický patos, vřele doporučuji ! ()

Yesqward

Jeden z dôvodov, prečo pozeráme filmy, je aby sme zažili nové pocity. Pocity, ktoré sme pri iných filmoch ešte necítili, alebo naopak pocity, ktoré máme radi a chceme ich zažiť znova. Tento film mi asi ako prvý ponúkol jedinečný pocit. Pocit absolútneho zničenia, deštrukcie a únavy, ale v kúsku duše zmiešaný so zvláštnym šťastím. Ani neviem kedy ma naposledy film vcucol až tak, že som sa nepozeral na hercov ktorý stvárňujú istú situáciu, ale pozeral som sa na naozajstné veci ktoré sa dejú naozajstným ľuďom. V tomto filme ma to naozaj dostalo, miestami som sa už modlil pre to najlepšie, čo sa mi často nestáva. Zdrcujúci zážitok, výborná kamera, prostredie, herecké výkony - ako som už spomínal - boli ako skutočné, precítené, zápletka, nepredvídateľný scenár, hudba- všetko to do seba krásne zapadlo a pripravilo pre mňa jeden z najlepších filmov vôbec. 100 % ()

Avathar

Atmosférický, zádumčivý, mrazivý, vyhrotený a krutý thriller. Režijne brilantný (s Villeneuveom som ešte neskončil) , herecké výkony bez chyby (Jackman a Gyllenhaal vládnu). Áno, posledná tretina mohla byť scenáristicky dotiahnutejšia, ale dopekla s tým... takú husinu som po celú dobu stopáže nemal už veľmi dlho. Úplný záver perfektný. ()

RonaMidu

nepřemítala jsem v průběhu filmu,jestli to udělal ten nebo ten,prostě jsem se nechávala udržovat v napětí až do pěkně zaonačeného konce...spíš jsem přemýšlela,jestli bych jako rodič taky hnala věci do krajnosti.....nebýt těch třiceti minut reklam,měla bych z filmu ještě lepší požitek,škoda,že jsem to neviděla v kině....a kupodivu mi nevadilo Lokiho tetování,zato ten masivní,zlatý prsten na malíčku - to je pro mne u chlapa silně odpudivá záležitost,škoda.... ()

LadyPupu

"Modli se za nejlepší, připrav se na nejhorší." Pečlivě budovaná atmosféra strachu, napětí a úzkosti od samého začátku, navíc podpořena dokonalou hudbou, na mě celkem fungovala a Jake Čiko Gyllenhaal mne bavil. Řemeslně jde zcela jistě o dobře odvedenou práci. Jenže pro mě jen dobře. Ne výborně. Na plný počet tomu něco málo chybí a pokud bych měla začít přemýšlet nad určitými nelogičnostmi, budou i ty 4 hvězdy v ohrožení. ()

Lachtaan

Režisér Villeneuve byl pro mě ještě v loňském roce touto dobou zcela neznámou osobností, dnes právě zásluhou jeho excelentních snímků jako jsou Prisoners či loňští Arrival se již nějaký ten pátek výjímá mezi mými oblíbenými tvůrci. Vzít si pod taktovku jedny z mých nejoblíbenějších, především nejcharismatičtějších herců, bylo tím nejlepším tahem, který mu u Zmizení již dopředu zařídil jistotu, že dělá na skvělém filmu. Zápletka a atmosféra tomu dopomohly v atmosférických měřítkách a já jsem filmem i po 3/4 roce unešený jako z jednoho z nejnapínavějších thrillerů, co jsem kdy zhlédl. ()

Kamkon

Poutavý, děsivý kus s atmosférou, při které jsem jako u jediného filmu padala ze sedačky v kině a zakrývala si oči! A ten závěr, wow, no teda? ()

KRYSIOPICE

Neutkvelo mi v pameti ze bych videl vyjímecny film, ale to kolik v tom filmu bylo trhlin ve scenari a logických chyb. BTW. idiotské chování postav me staky sere. ()

marvan

Počínaje Polytechnique Villeneuveovy filmy působí jako filmy od úplně jiného režiséra, než jeho autorské začátky, "32. srpen na Zemi" nebo "Maelström". První filmy Villeneuve natočil bez filmařského vzdělání a přestože byly místy zběsilé, dokázaly svou bezelstností a nasazením chytit za srdce. Po té co si režisér doplnil příslušné vzdělání, staly se jeho filmy strukturovanější a čitelnější, ale také ztratily do velké míry ten původní drajv a senzitivitu nahradil kalkul. Největším nepřítelem kreativity je dobrý vkus. ()

uiu

Ze zdejších komentářů jsem očekávala další Gone Baby Gone, ale zázrak se nekoná. Máme tu dvě rodiny ze sousedství, kterým na Den díkuvzdání někdo unesl dvě dcerky. Otec Hugh Jackman se chytá vyšetřování po svém, když policie propustí hlavního podezřelého a musím uznat, že by si zasloužil Oscara - což o to, není nádhera, když blockbusterový Wolverine dokáže zahrát Valjeana, kouzelníka Angiera a teď i tato role. Policista Jake Gyllenhaal si očividně taky brousí drápky na nějaké ocenění svým ztvárněním detektiva s nervovým tikem. Příběh je sice zbytečně dlouhý a natahovaný a pak se tam vrší jedno objevení za druhým, ovšem konec pro mě nebyl nijak šokující, jak tu mnozí píší - ono když dáváte už od začátku pozor, tak vám přece dojde, že mrtvola ve sklepě farníka musí mít nějaký smysl v celém příběhu a pečlivě posloucháte, kdo co říká, tak nemůžete být nakonci šokováni, kdo je tam vlastně tím únoscem dětí. Za napětí a herecké výkony dávám 4 hvězdy, ale po příběhové stránce nic světoborného. Btw. udivuje mě, že v 21. století si policista zjišťuje fakta o osobách ze starých novin. ()

neoBlast

Můžu film pochválit snad více než jeho hutnou atmosféru připodobnit ke kultovnímu filmu Sedm? Zmizení opravdu k devadesátkové klasice Davida Finchera nemá daleko a i přes předlouhou stopáž dokáže udržet napětí, až divákovi cukají koutky blahem. Výborní herci, od Deakinse jsme nečekali nic vizuálně slabého, ale hlavně málo známý kanadský režisér Denis Villeneuve překvapuje. Ve svém prvním velkém anglicky mluveném filmu (Polytechnika se nepočítá) se projevuje jako naprosto suverénní tvůrce ve zlatých letech. Určitě se těším co si na nás připraví dále. 90 % ()

venison

Plný počet za to, že je takhle dobrých thrillerů s atmosférou po čertech málo.. Napětí teklo z obrazovky proudem a chvilku jsem nevěděla na koho to hodit, protože podezřelí byli všichni.. Na závěr úroveň sice krapet upadá, ale s přimhouřenýma očima se to pořád na 5* dá :-) Navíc perfektní mužské herecké obsazení - naprosto přirození a maximálně přesvědčiví Hugh Jackman a Jake Gyllenhaal plus jako bonus zaškatulkovaný ouchyl Paul Dano.. Mňaminka :-) ()

ywo666

Veľmi dobrý film. Napätie sa dalo krájať počas takmer celej stopáže. Keby bol ako režisér uvedený Fincher, tak si poviem, že to je jeho typické dielo. Herecky zaujal hlavne Jackman. Ale dobre potiahol aj Gyllenhaal. Páčilo sa mi, že počas väčšiny stopáže filmu si človek nie je istý ako to vlastne skončí. Z tú temnú a mysteróznu atmosféru by som mohol dať aj 5 hviezd, ale trochu mi bilo do očí, že až priveľa vecí sa vyriešilo vďaka náhode, lebo postavy boli v správny čas na správnom mieste. Viem, že bez toho by sa takýto scénar dal ťažko dokopy, ale mne to chýbalo k dokonalosti. Takto niekde medzi 85-90% a iba veľmi silné 4*. Ale véééľmi silné štyri! ()

tomxxx

Jediné, co jsem před začátkem filmu viděl, byl plakát, ani jsme nečetl, zda je to sci-fi, thriller, komedie... Vyplatilo se, celý příběh byl velkým překvapením, včetně vývoje postav. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina