Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Kratas558

Když vás film na celé dvě a půl hodiny donutí nedýchat a dokonce si uprostřed dáte krátkou přestávku, abyste to vůbec zvládli, tady přechází sranda :D. Pro mě se doposud jednalo o celkem "neviditelný film", žádný blockbuster, nic, co v čem bych tipovala, že bude hrát zrovna Gyllenhaal nebo Jackman. Kupodivu oba hrají famózně i v takovýchto psycho krimi dramatech, kde nic není jen černé nebo jen bílé a je nesmírně těžké se rozhodnout, na čí straně stojíte a komu vlastně dáte přednost, protože do poslední minuty nevíte nic. A buď budete patřit k těm, které ta poslední minuta uspokojí, kdy se prostě a jednoduše "stane co se má stát", anebo ne. Ale to nic nemění na tom, že je to prostě pecka! :D ()

velkyvezir

Nechápu to vysoké hodnocení u ostatních. Osamělý a neúprosný policista vyšetřující sám vraždu je v 21. století přežitek. A ten závěr je úplná pitomost. Tak maníkovi s hady ještě v den jeho zatčení policie obrátí dům vzhůru nohama, zatímco vražedkyni ne a nalezení Jackmana se odsouvá až na kdoví kolikátý den? Taková blbost a mnozí to tu filmařům sežrali i s navijákem... ()

nameadel

Napodruhé znovu dokonalé, zážitek ještě lepší. Jestli nějaký film splňuje přídavné jméno ,,napínavý", je to rozhodně tenhle. Jýlenhéla miluji a vynesla bych ho do nebes. Paul Dano je slizoun slizký, ale teď už ho mám ráda. Ta atmosféra Heavy Rain je parádní a zároveň úplně jiná, což mě nesmírně těší. Díky za ten Codex na konci, to mě hřeje u srdce. ()

matolas

Perfektná ťaživá atmosféra s vynikajúcim obsadením (hoci Jackman trošku toporný) so strihmi, ktoré prídu práve vtedy, keď divák očakáva katarziu, čo je trošku frustrujúce, ale asi to bol zámer. A po tomto a Nightcrawlerovi si dávam Gyllenhaala do hľadáčika. ()

zencitizen

Lepší název by bylo něco jako "Uvěznění". Protože film vůbec není vlastně detektivka, byť se maskuje pod žánrem pátrání po pachateli únosu dvou dětí. Film je jakýmsi zrcadlovým leporlem všech možných druhů uvěznení a pastí. Od skutečně uvěznených dívek, až po otce posledle vzeněného touhou najít pachatele a pomstít se mu, přes Melissu Leo uvězněnou ve svém šíleném fanatismu, Paula Dano vězněného otcem-Jackmanem...atd atd. Zvrat v poslední části filmu je nepříjemný a iritující, ale naprosto nutný, aby se film od thrilleru odrazil spíše k úzkostné metafyzické meditaci. Paradoxně to ale film vyvede z napnuté nervy drásající tonality, kterou předtím oplýval. Není to ale film, který bych si pustil znova. Ale znepokojivá nejednoznačnost, tolik vlastní všem Villeneuvovým filmům, je dobře přítomná i zde. ()

wooozie

Ta atmosféra, ta hudba, ty precizní herecké výkony...tento film se opravdu zaryje hluboko pod kůži, jestli v následujících letech nějakého režiséra v kině nevynechám, bude to určitě Denis Villeneuve. ()

NifKor

Ó můj bože, proč já vždycky takhle úžasný filmy najdu takhle pozdě? Herci jsou neuvěřitelní, příběh neskutečně napínavý a překvapivý, postavy jsou sympatické a máte o ně strach a mnoho dalšího. Ten konec jsem si asi užil z celého filmu nejvíc. Prostě takové neuvěřitelné drama, které má neuvěřitelné emoce a je neuvěřitelný psycho, které jsem naposled viděl u filmu Ulice Cloverfield, ale tady to všechno funguje o 100% líp. Tenhle film je veledílo a nedivím se, že má tolik procent, jinak ani dokonce ta délka mi nevadila. 5 hvězd 10/10 ()

Milano33

Neskutočne atmosférická podívaná s úžasným Hughom Jackmanom a skvostnou réžiou od Denisa Villeneuvea. Prisoners je mrazivým psychologickým thrillerom, ktorý svojím mimoriadne senzitívnym pojatím položí diváka na kolená. Takto podnetné záležitosti vie vytvoriť naozaj iba Denis Villeneuve, v tomto mu skutočne vzdávam rešpekt. Film je neuveriteľne prepracovaný, charakterom napínavý, maximálne vyhrotený, emocionálne vyťažujúci a psychicky deprimujúci. Od úplného začiatku sa do vás vryje hutná a mrazivá atmosféra, ktorá je perfektne vykonštruovaná tiahlymi a skvelo vypoinovanými kamerovými zábermi. Denis má pre celkovú atmosférickosť snímku vrodený cit, jeho filmy sú najviac pamätihodné práve kvôli nezameniteľnej atmosfére. Villeneuve vie veľmi starostlivo a obozretne pracovať s kamerou, snaží sa snímať postavy z čo najbližšej vzdialenosti, aby i divák mal blízko ku charakterom - v podstate tým sugestívne dosiahol toho, že si zaručene vytvoríme k postávam určité puto. Takisto režisér touto taktikou úspešne docielil toho, že divák vníma i prežíva ich aktuálne emocionálne stavy a psychické rozpoloženie. Takto divák musí jednoducho podľahnúť emóciám a pocitom, ktoré vyžarujú z hereckých výkonov ich predstaviteľov a sugesciu vzbudzujúcich natočených scén. To, ako boli nastavené jednotlivé scény, bolo skutočne nervydrásajúce a emočne vyčerpávajúce. Na mňa osobne to pôsobilo neskutočne a rozhodne mi ukvaplo pár sĺz. Príbeh o unesených malých dievčatkách je veľmi silným námetom, ktorý už len pri pomyslení naň je veľmi citlivou a osobitnou témou. Toto silné téma Prisoners však ďalej bez problémov rozpitváva, prináša do toho absolútnu psychickú deštrukciu ľudskej osoby, vznáša do toho vášne, premenlivé nálady, i horlivosť, ktorá vybuchla ako plameň, a práve takto sa tento filmový počin snaží diváka držať v neistote a napätí až do úplného konca. So scenárom tvorcovia nakladajú veľmi delikátne a skôr než prídeme k vyústenie, musíme prejsť cez sériu podarených zvratov až drastických obratov v rámci deja samotného. Tlačí sa tu dosť na emočnú psychológiu a preto intenzívne dlho trvajúce citové vzplanutia sú bežnou záležitosťou. Hugh Jackman podáva vo filme nadľudský výkon, ktorý je minimálne z môjho pohľadu i jeho životným. Nikdy doposiaľ som nevidel takto srdcervúco Hugha hrať a jeho herecký koncert ma úplne dostal. Dojatý som bol i zo zvyšku hereckých kreácii, ktoré sú tiež velice podmaňujúce, i keď Hugh Jackman je o poznanie ďalej a s prehľadom ich všetky prebije. ()

MareT.

Vsechno je tak, jak ma byt. Postavy jsou probrane celkem do hloubky, deprese ze strany rodicu je silna stejne jako snaha otce vzit veci do svych rukou. Zacatek nacrta, ze se vse zvrtne do nadupaneho tempa, ale cele to jde do jine strany. Vse je velice klidne a pomale a mistama film opravdu nudi. Bohuzel. Zaverecne rozuzleni taky neni zadne buhvico, takze nam zbyde prumerna detektivka s kvalitnimi charaktery, ale vádnim pribehem z 90. let. ()

Kamiiik

Hned, jak se únosce objevil na scéně, mi bylo jasné, že to byl on. V průběhu filmu se ale vše tak motalo, že si člověk chvíli myslí, že to udělal ten a pak vlastně že by to mohl být i ten a tak dále... pořád jsem si ale trvala na svém a taky k tomu došlo. Bohužel hlavní padouch se mi vůbec nelíbil, co se týče hereckého výkonu. Stejně mě ale Zmizení vtáhlo a herecké výkony byly obdivuhodné (až na padouchův, jak jsem již psala). ()

MaaaR@

Po většinu filmu je atmosféra bezchybná a udrží oči diváka přilepené na plátně. Oproti tomu konec má bohužel tendenci degradovat celý snímek o stupeň níž. ()

F.W.Colqhoun

Rozhodnout se točit biják o unesených dětech chce buď nervy ze železa, zvrhlé ambice, nebo cynickou náturu režiséra od Hallmarku. Bál jsem se toho deštivého večera, kdy mne déšť a vyčerpání zahnalo do kina [abych na plátně shledal počasí jak ze Se7en], že půjde spíš o druhý případ, ale nakonec se ukázalo, že ne. Ne úplně. Ambice jsou vysoké a patrné - čistě filmařské, scénáristické, režijní i herecké. Scénář alespoň v první polovině mlží tak obratně, že to diváka nemrzí ani v momentech, kolem nichž by se daly stavět další díly Hříchů pro pátera Knoxe. Mezi postavami, které nejsou až na výjimky zrovna jako ty z orloje, víc než Jackmanův bigotní, paranoidní tatínek nebo Danův "Alex" za hvězdu platí Gylenhaalův podezřelý policajt s tikem. Jak se film odvíjí a divák se prohazuje haldami významně servírovaných podružností, na něž je logika tuctových detektivek [nebo prostě logika] krátká nebo které byste jaksi nečekali, vysvítá, že originální titul Prisoners neodkazuje zdaleka jen k uneseným holčičkám, nýbrž jaksi ke všem angažovaným. Takový kousek lze v žánrovém filmu považovat za vzácný nadstandard. I když téma věznění v různých podobách ustrnuje na úrovni přerušovaného podtextu, Villeneuvova noirová detektivka natáčená výhradně za deštivého počasí jimi získává na podnětnosti, jenž diváka zaměstnává v těch nečetných okamžicích, kdy se v detektivkové rovině nic moc neděje. Zábava, jakou už z vyždímaného subžánru filmů o únosech dětí nějaký rutinér nevydojí. ()

Corpsegrinder

Parádní thriller, mohlo se sice trochu ubrat na stopáži protože dvě a půl hodiny je řekl bych až příliš ale bavil jsem se až do konce. ()

ChrisBa

Po dlhom čase výborná detektívka, psychologická dráma a triler v jednom. Napriek dlhej stopáži sa divák po celú dobu nenudí, tiaživá atmosféra od začiatku až do konca pekne hustne a aj napriek tomu, že je možno pointa odhadnuteľná, predsúva nám režisér pár dobrých trikov na vznik pochybností, ktoré diváka udržujú v napätí. Keď k tomu zrátame emócie a solídne herecké výkony, je z toho film, ktorým nepohrdne snáď nik...5* ()

Lewisek

"Typická zodiacovina" - přesně tohle sousloví mě napadlo asi po půlce filmu. Atmosféra, kamera, hudba na výbornou. Zarostlý Hugh Jackman mě nebavil tolik jako Jake Gyllenhaal, kterému jsem věřil o něco víc. Po dlouhé době zase kvalitní krimi thriller. ()

Hanys_

Thriller roku. K čistým 5 hvězdám sice něco málo chybí (nebo spíš nadbývá pár scénaristických, pro děj nedůležitých, výplní), ale ta hutná atmosféra provázející celý film je prostě famózní (srovnávání s Fincherovým Zodiacem není vůbec od věci). Těch závěrečných 20 minut jen tak z hlavy nedostanu. 9/10 ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina