Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Lukoboss

Hodně silný drama/krimi, který staví na hereckých výkonech, kde ždímá jak z herců, tak i z diváka veškerý emoce na maximum. I scénář je obstojně napsanej, protože po celou dobu 153 minut jsem se prostě nenudil. Takže krom jinýho je to po delší době film, kterej má stopáž přes dvě hodiny a vůbec to není na škodu. I vizuálem, resp. prostředím, se tvůrcům podařilo vygradovat atmosféru, protože to zasadili do malé vesnice, kde se víceméně všichni znají (takže podezřelej může být skoro kdokoliv), do toho je venku pošmourno (mrholí, prší, je zataženo, podzim - opadaný listí atd.), takže to stísněnost, kterou tenhle film skoro vyžaduje, umocňuje a dává to tomu kvalitní základ. Musím říct, že mě to velice překvapilo.. mile samozřejmě. ()

Forsberg11

Potešilo ma to, klasický, precízne spracovaný krimi-thriller s vynikajúcou, ťažkou a temným sychravím počasím dopĺňanou atmosférou. Presne podľa môjho gusta. Pri tomto filme som si zrazu uvedomil ako málo takýchto poctivých thrillerov sa v poslednej doby točí, hlavne v USA. Podsúva sa porovnávanie s filmamy ako Gone Baby Gone, SE7EN, či vďaka výbornému Gyllenhalovi v hlavnej úlohe Zodiac. Napriek veľmi dlhej, vyše dva a polhodinovej stopáži sa film vyvaruje slabším okamžikom a nudným zdĺhavym scénam. Ako celok pôsobí veľmi svižne a diváka baví od začiatku do konca. Škoda trochu odfláknutého záveru a predpovedateľnej pointy, ktorá ma bohužiaľ nijako nešokovala. Je mi naozaj ľúto, že práve kvôli tomuto nedostatku, nemôžem dať Zmiznutiu piatu packu... Mohol to byť dokonalý film. Takto je to film vynikajúci, nie len na jedno pozretie... 75 %! ()

civrss

Je až neuvěřitelné, jaké množství kvalitních filmů nám chrlí ročník 2013. Prisoners mají tak našlapanou atmosféru, že nebudete napětím ani dýchat. Po celou dobu sledovaní jsem byl napjatej jak kšandy a fakticky nadšenej. Bohužel ten konec mě tak trochu zklamal. Celé rozuzlení bylo nakonec hodně jednoduché, od tak vypracovaného filmu jsem čekal tak trošku něco sofistikovanějšího. ()

KR4T4S

Lehce nadprůměrná na několik překvapivých momentů bohatá detektivka s lehce přehrávajícím Jackmanem a výborným Gyllenhaalem. 65% ()

pavcas

Dvě hlavní slova jak bych popsala tenhle film. Chytne a nepustí. A do poslední chvíle vlastně nevíte. Pochybujete kdo. Váháte proč. Přehodnocujete a ono je to nakonec jinak. A to jinak vás fakt nenapadlo. Není to ten případ kdy víte hned, že vrah je zahradník. Excelentní Gyllenhaal, výbornej Jackman. Skvělej thriller. Očekávání byla naplněna.Jako už dlouho ne. Konečně! ()

Reanimated

Nemá cenu rozpitvávat dokonalou Deakinsovu kameru (záběr na Alexovo oko ve sprše!), nervydrásající hudbu a perfektní herecké výkony. Stačí říct, že tohle je nejlepší americký krimi-thriller posledních let. Nuff said. Osobně mě potěšil závěr a lá Memories of Murder (i když tady je kontext trochu jiný). ()

danca044

Tak tenhle film mě opravdu mile překvapil. Hugh Jackman v roli starostlivého otce mi zpočátku moc neseděl, ale jakmile se rozčílil, už to byl zas ten starý dobrý Hugh. Od začátku do konce jsem film sledovala s napětím a lámala si hlavu, dko proboha mohl holčičky unést. Jak se ukázalo, nenápadné osoby v tom mají vždycky prsty. Jediné co bych vytkla je konec, kdy se člověk nedozví jestli se otec Anny najde či ne. Doufám, že to mělo znamenat že ano. ()

netahlo

Ukrutne prepalena stopaz, o pulhodinky mene by neuskodilo. Dale moc nechapu chovani hlavnich postav ve finale filmu. Tata jde do domu pani, o ktere je presvedcen, ze unesla jeho dceru a uplne klidne se k ni otoci zady a opre se u kuchynsky pult. Pak je jako strasne prekvapenej, ze na nej vytahne pistoli, kdo by to cekal! Policajti na pozemku inkriminovaneho domu zacnou kopat nekde nazdarbuh a samozrejme je nenapadne posunout auto, ktere je tam zaparkovane. No zaver se moc nepovedl a moje hodnoceni dost srazil. Mimochodem, v zajimavostech jsem se docetl, ze "Zvláštní tik v obličeji detektiva Lokiho(Jake Gyllenhaal) má svědčit o jeho nadprůměrně vysoké inteligenci." COZE??? ()

Maynard.

Ty krávo, tak tohle je paráda! Vidím to na druhý nejlepší film tohoto roku (hned po Rivalech). Brr, z tohodle filmu mrazí v zádech, z tohodle filmu se dělá zle, ale je to fakt boží! Dokonalé herecké výkony - Volverin mi konečně ukázal, že umí i hrát na té nejvyšší úrovni, jeho postava je mu jako kdyby šitá na míru. Co mi ale utkví na dlouho v paměti, tak je chytrý detektiv, který jde důsledně, intuiktivně a zarputile za svým cílem vyřešit obrovský případ. Oba herci vážně dokonalí, ale co že je na tomhle filmu uplně to nej? Jednoznačně scénář!!! Takle vymyšlený příběh, to se jen tak nevidí. Ani nevím, kdy naposledy mě něco takle dokázalo strhnout. KDyž k tomu všemu připočtu mrazivou atmosféru, tak my jako výsledek vyjde film, který je naprosto strhující. A to i přes celkem dlouhou stopáž... Pařez, na tenhle film sis nemohl vzpomenout na název? Hovado!!! :o) ()

Sdoom

Nechci Zmizení upírat filmařské kvality, to určitě ne, ale je to tak strašně rozvleklé a většinou nudné, že tomu lepší hodnocení dát nemohu. Hugh Jackman je ve své roli výborný, atmosféra celkem slušně navozená a minimalistická hudba k dění pasuje, ale jinak mě film příliš nezaujal. (HD, orig.) ()

Babous

Scénář je propracovaný do detailů - píšťalka hraje roli na začátku i na konci, všechno spolu nějak souvisí. Je to jako dívat se na tahy štětcem, ale nevidět před sebou celý obraz - všechno to dává smysl až po dvou hodinách a půl. Které uplynou jako voda. Jake Gylenhaal i Hugh Jackman jsou výborní, padouši jsou slizcí, atmosféra pozvolna houstne. ()

The Viper

Napínavé až do toho pro mě dost chabého závěru. Po celou dobu filmu jsem si říkal jak by to tak mohlo skončit a bohužel (ač mě to překvapilo) to odbočilo uplně do špatného závěru. Navíc nikdy jsem neviděl Jackmana v takové roli, kdy jsem měl chuť mu ukopnout palici. Jakeovi naopak tyto role a filmy sednou a budu se těšit na jeho další role. ()

sedm.1

Zmizení určitě patří mezi nejlepší thrillery posledních let, nicméně mezi tu úplnou žánrovou špičku ho přeci jen zařadit nemohu. A to hned ze dvou poměrně pádných důvodu. Jednak kvůli nevýraznému finále, které prostě vzhledem k předchozímu strhujícímu a napínavému průběhu vyšetřování nemělo ty správné grády a úroveň, která byla od začátku onou dechberoucí zápletkou nastavena, a jednak kvůli emocím, které na mě jednoduše zapůsobily až příliš chladně a neúčině. Což je problém o to větší, že tu šlo v podstatě o trestné činy způsobené na dětech, a to jde po této stránce pokaždé do tuhého, ale tady jakoby se tvůrci báli až příliš píchnout do vosího hnízda a celé to závažné téma je tak po celou dobu jen nakousáváno, ale pořádného zahryznutí se se tu nedočkáme. Jinak jde ale vážně o hodně nadprůměrnou podívanou, kdy rozhodně tedy nejde o ten typ filmu, který má kulervoucí spád, zde jde spíš o pomalejší způsob odvyprávění, kde je především kladen důraz na vybudování působivé atmosféry a stylu, což se povedlo na výbornou, nicméně ještě výraznějším prvkem Zmizení jsou postavy a jejich herečtí představitelé. Jackman tu sice odvedl takový svůj průměr, ovšem vzhledem k nekompromisní a efektní proměně jeho postavy to z mého pohledu nestačilo a zde bych tedy asi trochu castingově měnil, nicméně Paul Dano by měl na ty své originální, nenapodobitelné a hlavně nezapomenutelné magory dostat patent, ale především, co tu předvedl Jake Gyllenhaal, to klobouk dolu, mistrovský výkon a ten kluk u mě fakt kurevsky stoupl, opravdu špičkový výkon! Takže, ikdyž má Zmizení pár neoddiskutovatelných much, jde stejně o parádní napínák, se skvělou zápletkou a výborným obsazením a já jsem tak ve výsledku velmi spokojen a určitě ho doporučuji! ()

gutshoter

Neviděl jsem jiný film, který by se svou temnotou a napětím více vyrovnal k mému nejoblíbenějšímu krimi thrilleru Sedm. Prisoners k němu mají opravdu nejblíže. Skutečnost, že určité detaily nejsou lépe vysvětleny, a nechávají tak člověka přemýšlet konstantně s hlavními protagonisty, je v tomto případě příhodná. A ten konec, který je tak symbolický vůči všemu tomu, co jsme měli možnost vidět? Fantazie, kterou jsem si velmi rád pustil po nějaké době znova, a nadšení zůstává na té největší úrovni. ()

herr_carter

A já říkám KURVAFIX !! Nevěřil bych, že se po Fincherově "Sedmičce" povede natočit originální a naprosto temný thriller. Ono už v momentě, kdy se děcka ztratí a režie nás seznamuje se čtvrtí, kde hlavní hrdinové bydlí, je samo o sobě deprimující - všechno je šedé, chčije, mokro všade. Tento obrázek ještě podtrhuje zasazení tohoto exteriéru do jakéhosi borovicového lesa/háje. Samotné věznění a mučení hlavního podezřelého je potom stupeň dvě, co se týká stupňování bodu mrazení no a samotný závěr a "nečekané" odhalení? No ty vole, ještě teď mi mrazí......Hugh tu v roli samozvaného mstitele a hledače pravdy, prahnoucího po pomstě, naprosto ve svých emočně vypjatých scénkách exceluje, stejně kvalitně podporován konstáblem Jakem, jež je mu v patách - pokud se fakt film má nazvat psychologickým thrillerem, potom se může jmenovat právě Zmizení...................moje hodnocení = 10 z 10. ()

kisha

Nic pro outlocitný nátury - já povahově rozhodně nejsem jak dcera Zdeňka Srstky a Lucky Bílé, ale měla sem docela co dělat, abych nechala celej film oči otevřený a vydejchala těžko/lehko pochopitelný jednání K. Dovera. Na takovou stopáž super tempo + příběh, kde cca co 10 minut měníte svuj zaručeně správnej tip, kdo v tejhle zašmodrchanej zápletce (odehrávající se v kraji, kde stále prší a slunce téměř nikdy nevychází) hraje jakou roli. Pár nelogickejch situací, poměrně dost náhod, skvělí (!) herci, parádní kamera, pěkně dušená a mražená atmosféra, uspokojivý vysvětlení = 90%. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina