Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Nepi

Hugh Jackman v další oscarové roli, že by to letos vyšlo? Drama o únosu dvou dětí se skvělými hereckými výkony, hlavně Jackman a Dano. Scénáristicky vybroušený příběh o přijetí reality a vyrovnání se s ní. Už delší dobu mě nějaký film nenutil přemýšlet po jeho shlédnutí. A ten konec? Palec nahoru! ()

jefff

Opravdová filmová perla. Přesně takovéto filmy se rodí jen výjimečně jednou za xy let. Po Sedm a Tajemné řece, filmů, kterých se Zmizení velmi podobá, je tu třetí krimi/thriller skvost s bombovou atmosférou, tajemnem a nervydrásajícím rozuzlením. A koncem, který je...ale to už bych moc prozrazoval. Jeden z nejlepších filmů loňského roku (2013). ()

manonfire

Krom hereckého obsazení naprosto průměrné krimi, kterých každým rokem hned vícero nejde do kin. Plusem bylo těch pár uvěřitelných výstupů Hugha Jackmana, zato Jake Gyllenhaal by se s tím svým ksichtem měl chytit za ruce s Tobey Maguirem a Elijahem Woodem a začít spolu prodávat po domech sušenky. Tahle trojka by vydělala svému skautskému vedoucímu majlant. Jediná skutečně atmosférická scéna byla "venčení psa", kterou tvůrci skvěle fabulovali divákův názor. Motiv bludiště apod. byl čiré sci-fi, a nazvat tento film psychologickým je omyl. Skutečně zlou a temnou atmosféru jsem v rámci thrilleru zažil u filmů Sedm, 8mm, Funny Games U.S.A. 60% ()

Pecival

Skvělá krimi s vynikající atmosférou. I po herecké stránce je to lahoda, Gyllenhaal mi po pár filmech zase vysloveně sedl o Hughovi škoda mluvit (ale ten mi sedne všude). Scénář je taky velmi zajímavý, ikdyž místy lehce předvídatelný, byl jsem napnutý jak kšandy a měl jsem docela mráz po zádech. Rozhodně jeden z nejlepších kousku co jsem z toho roku viděl. Pravda moc toho nebylo, ale kvalitních krimi je jako šafránu, tahle si rozhodně zaslouží pozornost. ()

standsiller

Jake Gyllenhaal, Hugh Jackam a napätie medzi nimi. Každý si robí svoju robotu a pritom obaja robia na tom istom. Príbeh mi neprišiel zvlášť zaujímavý, akurát boli prepracovanejšie zápletky . Kvalita ale stojí najmä na hereckých výkonoch. ()

Styxos

Vizuálně skvělé (Deakins se prostě nezapře), hudba parádní. Po stránce atmosféry to nemá chybu a Jake Gyllenhaal válí. Akorát to má jednu chybu a sice tu, že zhruba ve druhý polovině už jsem tušil, kdo tahá za nitky, což se potvrdilo. A kratší stopáž byl filmu taky neublížila. Takže bohužel, očekávaná bomba, na kterou jsem slyšel tolik pochval, se ve výsledku nedostavila. ()

tommmy89

Keď si polícia nevie dať rady s porušovaním zákona a musí čakať na dôkazy a dávať prednosť predpisom, tu pomôže len vziať veci do vlastných rúk a vysporiadať sa stým po svojom. Máte radi filmy podobného kalibru? Krimi-thriller Vás isto vtiahne, ba pohltí, pretože tento príbeh ste už určite počuli i v iných filmoch, ale dá sa naň stále a dookola pozerať. Psychopatický maniak (tentokrát v roli človeka, na ktorého by ste to určite nepovedali) unáša malé deti a vystavuje ich nie raz nemilým skutočnostiam, nehovoriac o situáciách, ktorým sa vystavujú samotný rodičia, keď v snahe nájsť svoje deti urobia naozaj čokoľvek, ba i to, čomu by aj sami neverili, že sú toho schopný. 4* ()

jenik71

Mírně nadprůměrná detektivka se solidním hereckým představením, bohužel také s nesmyslně přepálenou stopáží. Jelikož jde o malé děti, tak jsem tento film vnímal přeci jen trochu jinak. Napětí a vůbec atmosféra příběhu jsou celkem slušné, proto je škoda některých nelogičností v jednání postav. I tak jde o zajímavé krimi. ()

Hollohlaway

Velice nepříjemný, drasticky depresivní film. Téměř nic není hezké, odhalování temných stránek lidské povahy, a to i v takzvaně slušných občanech, je velmi realisticky podáno. Vynikající výkony HJ a JG tlačí děj kupředu a i přes dlouhou stopáž a trochu odfláknutý závěr je to napínavá dechberoucí podívaná s temnou tíživou atmosférou. ()

venca163

Ten retard to teda svým trýznitelům zrovna neulehčoval...ne že bych se zrovna zastával týpka s kladivem a vroucí vodou (připomnělo mi to trošku the hot box z Djanga), ale tim svym mlčenim si fakt mladej koledoval. To by rozlítilo i Marka Ebena. Tomu se říká pasivní agrese. Jake Gyllenhaal je podle mě dobrej polda, asi jako v Zodiacovi. Mělo to výbornou atmosféru, celou dobu to neztrácelo spád a fakt jsem byl napjatej jak to dopadne. Možná je to z těch kousků, který zapůsobí jen jednou, ale zatím dávám (za poslední půlrok asi teprve podruhý) plnejch pět. (90%) ()

Hugo01

Jsem rád, že jsem si k tomuhle mistrovskému kousku Denise Villeneuva našel cestu až teď. Kdybych ho zkusil dřív, mohlo by se snadno stát (jsem si jistý, že by se to stalo), že bych ho nedocenil, protože jsem měl značně omezený vkus. 153minutová stopáž je tu absolutně na místě a atmosféra je, jak by řekla Jiřinka Bohdalová v našem oblíbeném večerníčku, tak hustá, že by se dala krájet. Obsazení je nanejvýš skvostné, ať už bych měl vypíchnout starostlivého, hrůzu nahánějícího otce, Hugha Jackmana nebo velmi často mrkajícího detektiva Jaka Gyllenhaala. Rozhodně by to měl zkouknout každý režisér, který chce natočit dobrý thriller, protože takhle se to dělá! ()

giovanni3

Dějově je tento film podobný jako mnoho filmů v minulosti i mnoho v budoucnosti. Samotné pátrání mne také nějak "nešokovalo" zvláště s ohledem na koncovku, která byla zkratkovitá, ač má film 153 minut. Celá koncovka byla soustava hloupých chyb pachatele. Herecké výkony byly obstojné a to hlavně od Jackmana, Gyllenhaal nic extra.. kérka, drsné pózy a otázky víc nic. Kladem je i slušná atmosféra a slušná práce kamery. Suma sumárum víc jak 3z5 nedám. ()

Jello Biafra

Nervy trhajúci psycho-thriller o záhadnom zmiznutí dvoch malých dievčat uprostred rodinnej oslavy. Policajný detektív v podaní Jakea Gyllenhaala zahajuje pátranie, zatiaľ čo zdrvený Hugh Jackman ako otec jednoho z dievčat sa vydáva pátrať na vlastnú päsť a využije pri tom veľmi brutálne metódy. Po celý film som napätý ako struna sedel a čakal čo sa bude diať a dočkal som sa ďalších nečakaných zvratov a otázok, z ktorých behal mráz po chrbte. Depresia a mráz z filmu prýštia na ďaleko a celkovo štylizácia pripomína rukopis Davida Finchera. Ale Denis Villeneuve má svoj vlastný štýl, ktorý neskôr zdokonalil v Sicariovi a u tohto staršieho filmu som sa presvedčil, že Denis bol dobrý rejža už v začiatkoch. Herci hrajú na výbornú, ale náležitú pozornosť na seba strháva práve zmienený Jackman, ktorý tu dokonalo predvádza abstinujúceho alkoholika na pokraji nervového zrútenia. Pri scéne výsluchu jednej postavy predvádza také šialenstvo, že z neho ide vyložene strach a úprimne povedané, tak skvele hrať som ho zatiaľ v žiadnom filme nevidel. Veľmi vydarená záležitosť. ()

Šakalík

Není to sice žádný unikátní majstrštyk, nicméně velmi solidní thriller to bezesporu je. Příběh je temný, čemuž nahrává především postava Kellera, jehož Hugh Jackman ztvárnil s takovým odhodláním, že jsem ho po většinu filmu doslova nenáviděl. Vadou na kráse jsou ošklivé berličky, kterými si příběh pomáhá, aby se dobral nějakého konce. Několik nebetyčných „náhod“, které z čistajasna vyřeší do té doby neřešitelné, se do takhle jinak promyšleného díla jaksi nehodí. Naopak velmi se mi zamlouval elegantní konec-nekonec, který ponechal dostatek prostoru divákově fantazii. Celkově vzato tedy Prisoners představují napínavou podívanou, od které divák i přes poněkud přestřelenou stopáž neodtrhne oči. ()

skinny

Nehorázna nuda...nebýt J. Gyllenhaala a H. Jackmanna tak se opravdu nedonutím ten film shlédnout do konce, o němž se raději ani nezmiňuji. Opravdu nevím, co na tom vidíte. Já jsem bohužel zklamaná. Možná někdy změním hodnocení ale teď víc jak 3* fakt nedám ()

vitekpe

Je to proste moc utahany...rozjezd dobrej, ale ke konci uz se modlite aby nastal. Presto nemuzu rict ze by to bylo uplne marny, ma to takovy nadech starych dobrych thrilleru, a zahrany je to vlastne taky docela pekne... P.S.: pri sledovani jsem si parkrat vzpomnel na Fairfax Residence, aneb druhou misi ze hry SWAT4... ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina