Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Firebug

Zoufalí lidé jsou schopni zoufalých činů. Vynikající atmosférický thriller, který se dokáže nepříjemně zažrat pod kůži. Vedle skvělých hereckých výkonů hlavní dvojice to má na svědomí precizní režie a znamenitá práce kameramana Rogera Deakinse. Možná je trochu škoda, že v detektivním vyšetřování má velký prostor náhoda, že všechno má tendenci souviset se vším a závěr pro mě nebyl tak úderný. Vydařené 4,2 ()

coscarelli

Unesene drama niekde za chladne hory s minimalistickym slacikom a doslednym shootom. V poslednej dobe thrill nad uroven, a ja takyto typ mozem ,priam musim, a paradne sa hodil ,pretoze je ho aktualne asi tak ako safranu vo vietnamskej kuchyni. Velmi hladny snimok pphlcuje vsetko zive a ked sa ne cha divak uniest ,ani si nevsimne tej pekelnej filmovej casomiery,a bum ..je tu zaver, ktory... Nuz.. nebolelo! Jackman rulezz!! Gyllenhaal taktiez!!! Odporucam dazdnik. ()

MartinS96

Musím říct, že délka filmu čítající 153 minut mě docela děsila. Existuje totiž mnoho vysoko hodnocených dvouhodinových filmů, u kterých jsem se nudil k smrti a kladl si otázky, proč jsou k sakru tak dlouhé. To ale nebyl případ Zmizení. Tento počin kanadského mistra Villeneuva mě naprosto pohltil. I když ve filmu nevybočuje žádná scéna, ani příběh jako takový není nijak přelomový, funguje perfektně jako celek. Kromě vysokého napětí a krásného vizuálu je třeba vyzdvihnout některé herecké výkony. Hugh Jackman tu totiž strčí do kapsy úplně každého a já se ptám, jestli takhle nevypadá oscarový výkon, pak jak teda? Velice dobře tu hrají ale téměř všichni, tedy až na Marii Bello, které jsem nevěřil ani nos mezi očima. Jediná výtka filmu patří jeho mírné předvídatelnosti, hlavního padoucha jsem totiž objevil docela brzy, což se mi často nestává. „Every day she's wondering why I'm not there!!! Not you, but me!!!“ 9/10 ()

Mistickzz

Film presne podla môjho gusta. Napínavý, s hutnou atmosférou a so skvelým obsadením na všetkých postoch, od hereckého obsadenia až po soundtrack. A samozrejme veľkým plusom boli samotné zvraty v príbehu a posledná scéna, ktorá určite vyvoláva diskusiu. Možno to nie je úplne objektívne plné hodnotenie, ale zatiaľ (dúfam, že len zatiaľ) som tento rok ešte nevidel lepší film, boli okamihy, keď som ani nedýchal a fakt som si to užil. ()

Chipsonator

Stojím ve stole, tleskám a křičím "Bravo! Bravo! Bravo!". Ponuré, smutné, depresivní. Tyhle tři slova tenhle film vystihují nejlépe. Tvůrci si vzali na paškál silné téma a vymačkali ho jak se jen dá. Příběh plyne pomalu, nemá na spěch, dovoluje nám nasávat atmosféru, sžít se skvěle napsanými a zahranými postavy (Hugh a Jake vládnou) a plně pochopit jejich motivace (člověk by si skoro myslel že to točil Fincher). Jednoznačně nejsilnější a nejlepší film tohodle roku. 100% PS: Další shlédnutí rozhodnou zda bude putovat do TOPky. ()

korndaddy

Gyllenhall a Jackman výborní a o to sem měl větší pocit, že zbytek hereckého obsazení stojí za vyliž prdel. V tomhle snímku vedli a jedinej kdo je mohl dohnat je Paul Dano, ale ten zrovna musel koukat trubkou z improvizovaný sprchy. Trochu větší prostor pro Dana a o půl hodiny kratší stopáž a asi bych i tu čtvrtou bambuli nasadil. Takhle prostě průměr. ()

Michelle75

V průběhu sledování tohoto díla jsem byla rozladěná,netrpělivá a nesvá. Ke konci jsem si některé pasáže pustila znovu a s odstupem času musím hodnotit kladněji. Je to herecký koncert a to zcela jistě- s na prvním místě Hugh Jackmanam, těsně za ním je Paul Dano a Melissa Leo......a až hodně za něma je Jake Gyllenhaal a je mi úplně jedno, co se kde píše.:) Zmizení, je vzhledem k tématu docela psychicky drastický film, kdy mnohdy jen domněnky a shody náhod nestačí.spoiler: "Nevím jak Superpéro přišel na to,že pervert s ustřelenou hlavou je tam jen navíc,není, určitou spojitost to má a pozorný divák navzdory rychlým titulkům:) určitě zaznamená jakou. Přibližně v polovině filmu jsem měla pocit,že se v tom rejža nějak moc plácá a prodlužuje svými až nenápady stopáž,přes to přese všechno se jedná o povedenou krimi s atmosférou až severského filmu. ()

charlie_ando

Tento film se může pochlubit vyhrocenými událostmi, které jsou až za hranou, nadstandardními hereckými výkony a hlavně maximální depresí, jenž je doslova hmatatelná. Svíravá úzkost je všeobjímající a všudypřítomná. Pro navození té správné temné atmosféry udělal kanadský režisér Denis Villeneuve vše co mohl a podařilo se mu to na výbornou. Servíruje divákovi odtažité drama s atmosférou, která se dá krájet. Studené a chladné barvy navazují mrazivý pocit a společně s komorním soundtrackem od Jóhanna Jóhannssona umocňují ač neradostný, ale o to hlubší zážitek. Celý film jsem si lámal hlavu, kde leží tahle země šedých stínů? Filmový štáb natáčel ve dvou malých městech (Conyers a Porterdale) poblíž Atlanty v Gerorgii. Jako celek film nenudí, ale volnému stylu vyprávění by slušelo pár dramatických střihů, které by děj zhutnily. Skvělé jak jsem se již zmínil jsou herecké výkony protagonistů hlavních postav. Otce od rodiny Keller Dover, který si myslí, že je na vše připraven si zahrál s bravurou Hugh Jackman. Sebevědomého policejního důstojníka Lokiho, kterého trápí tik si s velkým nadhledem střihl Jake Gyllenhaal. Zápletka je správně komplikovaná jako složitý labyrint, ale přibližně od půlky se dalo vše vcelku jednoduše rozklíčovat, alespoň to je moje zkušenost. Působivý film, který mi přišel až moc odtažitý a nezapůsobil na mě tak jako předchozí projekt pana režiséra Incendies. ()

DonQ

Tak tomuhle říkám psychologické drama "all inclusive"! Tíživá atmosféra pracuje úspěšně od první do poslední minuty dlouhé stopáže. Zajímavé zvraty, výborná kamera (což já obvykle nepoznám, ale tady si člověk skutečně musí nejednou zachrochtnout), nejinak je tomu s krásnou hudbou, hereckými výkony ( i výběr herců - obzvláště těch záporných) i podařeným závěrem, byť poměrně komplikovaným. Nezbývá než palec nahoru, resp. v tomto případě palců pět, tedy vlastně hvězd, abych byl přesný. Řekl bych, že film by snesl i označení pro horor. Celkem souhlas se zdejšími komentátory, že by mohlo jít o nejlepší drama roku 2013. ()

666Carnage

Naprostá genialita obsažena v tom snímku je až dech beroucí! Myslel jsem si, že 2 a půl hodiny je moc ale dostalo se mi to tak pod kůži, že to uteklo jak voda! Brilantní snímek :) ()

bari68

Asi takto si nejako predstavujem temný a riadne napínavý detektívny krimi thriller. Azda jeden z najlepších počinov na danú tému za poslednú dekádu. Scenárista sa pekne vyhral, malo to atmosféru, svoj rub a líc a pri odtajňovaní a objasňovaní vyšetrovania všetko pekne do seba zapadalo. ()

Chmur

Temný syrový krimi thriller s opravdu špičkovými hereckými výkony srážejí dolů, dle mého názoru, některé nelogičnosti či nedotaženosti. Škoda. Jinak je to opravdu hodně napínavá záležitost, při které mi nebylo jako rodiči úplně nejlíp. Málokdy si přeji od začátku filmu, aby příběh skončil happyendem. ()

klukluka

Super atmoška, ALE! O čem by to bylo, kdyby v tom obytným autě našli něco po holkách? Že to tam nenašli? Důvod zná jen scénárista. ()

joora1

Pokud bych měl film Zmizení s něčím srovnat, bude to Gone baby Gone a film Bena Aflecka by byl jednoznačně vítěz. Zmizení je výborný film se skvělou atmosférou a skvělým hereckým výkonem zejména JG, ten se mi líbil moc. Jackman není můj oblíbenec, ale také on předvedl dechberoucí výkon až za hranicí možností. Trošku bych filmu vyčetl občasnou překombinovanost a byť si dobře pohrával s postavami, chybělo u některých událostí více informací a vysvětlení. Navíc ani v tom finále se nedostavilo takové to "wow", to jsem nečekal nebo "hustý". Vše tak nějak proběhlo v klidu, i když se režisér snažil atmosféru gradovat. Přesto výborný film, o tom žádná. ()

CSSML

Kvalitní film, trochu chybí nějaká kladná postava. Pachatele lze tušit už od začátku, ovšem zamotaný příběh se rozmotává pěkně postupně. Hněv je špatný rádce, zvláště je-li namířen proti nesprávné osobě. SPOILER: [Detektiv svým drsným výslechem dožene jednoho nevinného blázna k sebevraždě, pološílený otec unesené dívky neváhá druhého mučit. Marně přemýšlím, zda to byl úmysl tvůrců, či jejich chyba, že otci dívky nedojde, že ta ježibaba v tom musela mít prsty, když měla toho blázna takový vliv.] Nakonec se nespletl jen starý kněz, co se rozhodl ukázat bojovníku proti Bohu, že Bůh má na zemi své bojovníky, kteří za něj bojují. I když jeho čin byl též těžko ospraveditelný. ()

jondoe

Velmi silny film, paradnymi hereckymi vykonmy. Hugh Jackman v najlepsej ulohe akej som ho doposial videl. Skok k zaverecnym titulkam perfektny. Davno som nevidel tak dobry film. ()

Jespe-film

Ve 49. minutě jsem pochopil celý příběh a poznal pachatele, odhadl jsem také ztěžejní motiv závěrečné scénky - to vše mi hodně ubralo na napětí, které jsem očekával. I přesto hodnotím Zmizení na 5*, názor si tedy udělejte sami. ;) ()

Pollock

Žádné zbytečné natahování ani logické trhliny, ponurá atmosféra, prostě skvělé až do poslední minuty a to doslova. ()

ryoga

Zhliadnuté na medzinárodnom filmovom festivale CINEMATIK 2014 v Piešťanoch. Kamera je naozaj geniálna a napätie až do konca :) ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina