Sebevražedný oddíl

Suicide Squad

Jednotka samovrahov

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Thriller / Komedie

USA, 2016, 123 min (Director's cut: 134 min)

Vysoká očekávání Sebevražedný oddíl neplní, zásadní průšvih to ale rozhodně není. Jistě, celá záletka je dost vratká, půlka postav málo prokreslená a finále je nejslabší částí filmu. Pořád ale dostanete svěží a tónově vyladěnou akční řežbu, jíž kraluje cool Deadshot a vyloženě parádní Harley Quinn. Když to Will Smith kropí, je to kinematografická extáze, a to samé platí pro většinu scén s Margot Robbie. Je tedy škoda, že tyhle dva dobíhá jen Viola Davis (Letův Joker nemá na oslňování moc prostoru) a že řada věcí zůstala na půli cestu. Ayer si i přesto zaslouží pochvalu - DCčkový feeling trefil na jedničku. Tak to snad lidé ocení! (7/10)(9.8.2016)

Is this the real life? Is this just fantasy? Vztah Ayera k Sebevražedné kohortě ovlivněné producentskými touhami po veselí na úkor temnoty, násilí a neučesanosti je vlastně stejný jako vztah Margot Robbie k elastickým velmi krátkým šortkám obalujícím pozadí Harley Quinn. Ví, že tak musí vypadat, aby na nich oko spočinulo a práce na obsahu evidentně vyžadovala nemálo úsilí. Jenže, i když jsou její, stejně ji nepatří..(5.9.2016)

Další DC filmeček, který může posloužit jako fajn reklama na veselé obrázkové čtení. Romance Harley a Jokera si celek ukradla pro sebe, což by mohlo inspirovat skutečně široké spektrum diváků s celou řadou psychických poruch.(2.10.2016)

Ty filmy od DC jsou prostě jiné. Neviděl jsem kino verzi, ale přes počáteční značnou nedůvěru se mě nakonec tahle jednotka i líbila. Nejedná se sice o buhvíco a fakt mě trvalo dost dlouho než jsem se do filmu zakousnul, ale narozdíl od více dětského Marvelu si myslím že tyhle filmy jsou natolik dospělejší a sprostější, že si je mnohem raději kdykoliv zopáknu. Will Smith jako bourák je v pořádku. Jediný trošku mínus pro mě představuje Joker. Horko těžko jsem si na něj zvykal. Jared Leto to holt měl docela těžké. Potěší rovněž fakt že z týmu se ne všichni dožijí závěrečných titulků. 70%(5.12.2016)

Ach jaj zase raz...gotham universe mam velmi rad, ale toto tu nenaplnilo ocakavanie vobec...reziser, co to tocil by mal radsej robit dajake viacvrstve romantickontragickedramy...nie akcnaky...na noveho Jokera som sa tesil avsak Jared rolu bud nezvladol alebo mal velmi obmedzeny manavrovaci priestor...Harley je Tu dokonca herecky vyssie...nakoniec to skonci aj tak jak dalsi z filmov, kde hra Will alfa samca a kde sa to toci okolo neho...kopec logickych blbosti a hore spomenute zachranuje le sentiment voci dc universu a niekolko podarenych hlasok...(15.12.2016)

• - Prvý komiks o Suicide Squad vyšiel v roku 1959. Autormi boli Robert Kanigher a Ross Andru. (Janega)

• - O Sebevražedném oddíle jsme slyšeli i v seriálu Arrow (od r. 2012). Konkrétně ve 16. epizodě 2. série, která se i jmenovala "Sebevražedný oddíl". Skupina byla pověřena získáním nervového plynu. Oddíl se objevil i v seriálu Smallville (od r. 2001). (Tessy98)

• - Jared Leto se při ztvárnění Jokera nechal inspirovat komiksem "Batman: Arkham – Pochmurný dům v pochmurném světě", který ho vylíčil jako transcendentní, znepokojující a svůdnou osobnost. Dále prý měly na charakter vliv mexické kartely, šamani a gospelová hudba. (siky25_25)