Gravitace

• USA Gravity (více)

Jednoho dne vyšle NASA na oběžnou dráhu planety Země raketoplán Explorer. Cílem mise je instalovat do Hubbleova teleskopu nové systémy. Velitelem výpravy je zkušený veterán Matt Kowalski, který má nalétáno asi dvacet let a toto měla být jeho poslední mise před odchodem na odpočinek. Další členkou posádky je cílevědomá doktorka, ale nepříliš zkušená astronautka Ryan Stoneová. Během výstupu do volného prostoru se ale stane nečekaná katastrofa. Posádka se díky neuvážlivému odstřelu porouchaného ruského satelitu dostane do roje trosek. Ten zničí raketoplán a přeruší jeho spojení s pozemským řídícím střediskem. Oba astronauti se ocitají sami ve vesmíru, odkázáni jeden na druhého. Nesourodá dvojice pluje nekonečnou temnou prázdnotou a snaží se dostat k nejbližší ruské vesmírné stanici Sojuz. Kyslík jim pomalu dochází a oni zoufale a z posledních sil bojují o svou záchranu. (TV Nova)

Vančura

Kolem toho filmu jsem chodil celou věčnost, až jsem se k němu konečně dostal skoro po 8 letech od jeho premiéry - abych s potěšením zjistil, že to pořád stojí za vidění a že to vlastně nijak nezestárlo, speciální efekty jsou zde něco neuvěřitelného, a to jsem to viděl jen doma v telce (věřím, že vidět to tenkrát v kině ve 3D musel být úžasný zážitek). Obsazení sice není úplně můj cup of tea (Sandru Bullock jsem nikdy moc nemusel a George Clooney mi vadí asi ještě víc), ale v podstatě mě to nijak nerušilo, a hodně jsem si to celé užil, jsou v tom velké emoce a celkově mi zhlédnutí toho filmu přijde povznášející. Kvalitní sci-fi můžu kdykoli a zrovna v tomto případě mě to potěšilo moc, byť ten konec jsem předvídal trochu jiný a mohl být podle mě ještě trochu lepší. ()

mzss1

|90%| Shlédnuto v kině ve 3D. Teda, nakonec jsem se do kina dostal a vyplatilo se. Vůbec toho nelituji. Co se týče 3D, tak to mě mile překvapilo. Jednak, bylo dost klasických 3D efektů (šroubek letící do očí atd), které se v poslední době moc nevidí. Takže jsem na 3D docela alergický, ale v tomto případě se to povedlo. I po vizuální stránce to na 3D sedělo. Při nějakém rychlém pohybu, nárazu jsem neměl žádný problém, vše bylo hezky viditelné. Toť vše k trojrozměrném popisu. Nyní k filmu. Trailer mě zaujal, ale nebyl jsem nějak z něho odvařený. Až samotný film mě přesvědčil. Úvod to ani pomalu nemá a hned se jde na věc. Krátké seznámení s prostředí vesmíru a už se něco děje, jak už bylo v traileru viděno. Takže nemá cenu abych tady popisoval co se pak dále událo. To v některých filmech můžu psát. 1/3 slabší. 2/3 vyšší tempo + 2 zvraty. Finále ohrané atd. Tyhle fráze a popisy k tomuto snímku jsou zcela zbytečné. Tak co k tomu mám dále dodávat ? Vizuální stránka, kamera, herecký výkon Sandry, nápady a hlavně a především tíživá atmosféra ve vesmíru, spojená s velkou dávkou napínavostí. Je zdě několik velkých, napínavých sekvencí, nedá se říci o akčních scénách to ne, ale natočeno je to režijně fakt pěkně, všechny scény jsou přehledné. Co příběh ? To se ani snad řešit nedá. Co se týče konce, přišlo mi to mírně přehnané, ale vše je možné tak proč být příliš kritický, že ? Ještě tak bych přidal takových 20 minut navíc, uteklo to moc rychle a chtěl ybch víc nápadů přidat, ale to jsou detaily, už by to mohlo být víc přehnané a tak. Jinač film jako celek neuvěřitelně chválím. Je to jiný tip filmů. Chválím režiséra. Od něho znám jen třetího Harryho Pottera. Efekty v trojrozměrném převedení a kinozážitek dodával snímku to pravé kouzlo. Rozhodně se na toto povedené dílko těším až ho shlédnu na DVD. Určitě to bude film, který si občas, když bude ta pravá nálada pustím. Mám velkou HD televizi, tak není co řešit. Hudba byla rovněž vydařené - do všech scénách se hodila. Není to rozhodně špičkový soundtrack, pouze obyčejný, ale k tomuto typu se hodí. Žánrově je to sci-fi/drama - ani nevím jak to zaonačit, prostě zvlátní film s nejlepším ze všech aspketů jak jsem připomínal - tíživou atmosférou. V některých scénách jsem prožíval snad docela i totéž co hlavné hrdinka. Herecké obsazení je na tom výborně. Sandra Bullock si konečně zahrála ve výborném snímku. Od ní se mi líbí tak Nebezpečná rychlost, jinač nic moc. Na její věk vypadá teda skvěle. Většinou byla v kosmo obleku, ale občas byla vidět její postava, když ho párkrát neměla ten oblek. George Clooney zde měl méně prostoru než jsem čekal, ale nevadí, potěšil. Ještě tak nějakou více zapamatovatelnou scénu, lepší finále a byla by to úplná bomba. Ikdyž bomba to přesto je, tak o mém hodnocení už nepochybuji. Dilema jestli mám dát čtvrtou nebo pátou hvězdu jsem po pár minutách odcházení z kina překonal. Kéž by takových filmů bylo více. Jednoduchý námět a co se z toho vyklubalo ? No, kino doporučuji všem. Nemusí to ostatním sednout jako mě, nebo jako některým ostatnám nadšencům, ale shlédnutí by moc litovat neměly. Ani na chvíli jsem se nenudil. I pár dojemných scén zde bylo, zejéma na konci. Takže dost řečí, prostě spokojenost a tím to hasne. () (méně) (více)

liskam

Málo co překoná tohle dobrodružství doktorky Stoneové a pohodového vesmírného veterána Kowalskyho na oběžné dráze naší planaty. Za mě jasných 5 sluncí a 92% Ps: IMAX dokonalý!! ()

kingik

Houstone, Houstone, tady doktorka Ryan Stoneová (otřesně hrající a o nic lépe vypadající Sandra Bullock), hlásím se vám z kosmického prostoru s aktuální předpovědí počasí: bude jasno s možnými přehánkami satelitních trosek. Po nehodě jsem tady uvízla, občas blouzním a vidím ducha mrtvého kolegy Matthewa Kowalskiho (sveřepě se tvářící George Clooney), občas napodobuji vytí psa (asi na nepříliš vzdálený Měsíc), navazuji spojení se sousedící čínskou stanicí a v Sojuzu jsem nenašla láhev vodky, i když tam evidentně byla. Sádra tuhnoucí na orbitu do vesmíru nepatří. Je nejhorší charakterní herečkou současného Hollywoodu, a pokud jsem schopný akceptovat její komický talent v jejích komediích, tak snahu o vážnou až psychologickou polohu jejího neumětelského herectví, neberu. Ten herecky lepší z dvojice, a sice George Clooney, se ve filmu zdrží cca 36 min. než ho uvidíme jako bílou tečku mizející ve tmavém prostoru vesmíru. Pak se ještě na okamžik vrátí, ale tedy takový návrat jsem si nepřál a bylo mně za scénář v mnoha ohledech trapně. Dialogy byly neposlouchatelné, kosmonauti při opravě probírají, například klasická auta nebo masopust, a pak následně do toho trauma doktorky Stoneové ze ztráty její dcery, což ve výsledku filmu zrovna moc nepomohlo. Nebylo mně známo, čím si doktorka, a dokonce specialistka Stoneová, získala kredit, když v nastalém nebezpečí maximálně tak hekala, jak hvězda pornofilmů, a v podstatě neuměla nic, než se řídit manuálem pro ovládání modulu. Sandře, to ani nijak zvláště neslušelo. Ve skafandru jí to neslušelo, s krátkými vlasy byla sešlá jak kvítí po vichřici, byla jako kluk, proto to mužské jméno "Ryan" (podle scénáře jí ho dali rodiče, kteří chtěli mít kluka), a i přes chirurgicky zvětšené poprsí, působila na mě dost asexuálně a její roli specialistky, jsem jí ani na okamžik neuvěřil. Scenáristé Cuaronovi vyplodili jeden hodně naivní, a občas až teatrální nesmysl za druhým, o tlakové kompresi nikdy nic neslyšeli a chtěli dostat diváka naivu na několik působivých záběrů z vesmíru za přispění zajímavých náletů kamery, což se jim i podařilo. Ano, technická stránka je to, co snese velmi přísná měřítka a vyobrazení vesmíru je velmi uvěřitelně provedeno a většina kladných známek je za něj. S tím ostatním je to podstatně horší, včetně značné ponurosti některých záběrů. Moc nescházelo, aby film spadl do absurdity, kdy se na oběžné dráze Sandra potká s Jirkou Gagarinem, kterého vykouří za věrné služby SSSR a předstíranou rivalitu s USA. Když to shrnu, film byl pro mě jedno větší uááááááááááááá (to bylo zívnutí) a závěrečná katapultace hrdinky, ještě více podryla serioznost tohoto díla, ke kterému se už s určitostí hned tak nevrátím. Brány vesmíru se tímto pro mě nadlouho uzavírají. Grygar neGrygar. Nicméně, co do technického provedení zůstane tohle vesmírné drama, nikoliv scifi, dlouho nepřekonané. Mé hodnocení: 40% ()

Snorlax odpad!

Koukám, jak nám ti Američané vyspěli. Ještě nedávno točili filmy o náhodných pasažérech, kteří po smrti pilota hravě přistáli s velkým přepravním letadlem. A hle, vývoj jde kupředu a dnes již náhodní cestující přistávají i s kosmickými přibližovadly. Bravo, výborná komedie. Smolařka Stoneová si vyzkouší ve vesmíru všechno, chvíli mě mrzelo, že netonula, ale závěr nám to vynahradil. Ale utopit se v požářišti asi bylo příliš i na vtipálka Cuaróna, škoda, alespoň závěr mohl mít nějaký šmrnc. Klasifikovat tento film jako blbý, znamená urážet všechny jenom blbé filmy. Tenhle film očekává, že je blbý i divák a spokojí s přiblbe usměvavými obrázky z vesmíru. Protože nic jiného tahle pitomost vážně nenabízí. Místo sledování téhle věci doporučuji návštěvu hvězdárny. Prohlédnete si také obrázky z vesmíru, ale nebudete si u nich připadat trapně, cože to na vás ti Američané zkouší za habaďůru. Gravitace je mým horkým kandidátem na Nejpitomější snímek milénia. ()

dr.horrible

V živote by ma nenapadlo, že snímanie otvoreného a ničím neohraničeného vesmírneho priestoru, môže pôsobiť natoľko klaustrofobicky. Krásne natočené, naozaj. Príbeh? Ten trochu chýba, ale to bolo jasné už niekedy v máji, keď vyšli prvé trailery. Sandra Bullock perfektná, efekty oscarové, zážitok maximálny. Kvôli tomuto filmu vynašli 3D! Ja som ale predsa len skôr na tie príbehy a dialógy (čo je subjektívna výčitka), tak som uvažoval niekde medzi štyri a päť, pochybnosti naplno opadli až keď som vyšiel von z kina medzi ľudí - späť do reality. Uvedomil som si, že som bol vo vesmíre. 5*, k dokonalosti tomu chýbal už len ten Votrelec :) ()

InJo

Lepší vesmírný survival thriller si lze představit jen velmi, velmi těžko... Zápletka je sice nebývale prostá, ale o to větší je Cuarón mág, když z ní dokázal vyždímat něco tak nádherně opojného, působivého a v nejlepším smyslu slova "jiného". Kamera předvádí naprosto parádní kousky a nejeden záběr se snadno vryje do paměti (takový respekt, obdiv a lásku k naší planetě jsem snad ještě z žádného filmu necítil). V podstatě úplně stejně (tudíž fantasticky) je na tom přesně pasující hudba ve spojení s místy doslova orgastickou zvukou stopou - především jejich prostřednictvím často Cuarón bravurně graduje ty nejlepší scény a momenty. Jinými slovy - Cuarón znovu potvrdil svoji enormní filmařskou velikost. GRAVITACE je opět hodně odlišná od jeho předchozích děl (POTOMCI LIDÍ jsou sice taky sci-fi, ale z úplně jiného vesmíru) a opět nepochybně výjimečná, strhující a nejspíše i novátorská. A přestože možná nemá zrovna oscarový scénář, neznamená to, že před sebou nemáme mistrovské dílo, navíc se silnou a opravdu krásnou (byť možná trochu patetickou) závěrečnou katarzí (ostatně celé finále je velice povedené). Pro fandy hardcore sci-fi hotový ráj na zemi. Pardon, vlastně ve vesmíru... :) BTW Sandra Bullock je na tom podobně jako například Russell Crowe - dostala Oscara dřív (viz ZROZENÍ ŠAMPIÓNA), než si ho "skutečně" zasloužila... ;) 90 % ()

Šakal

V rámci hollywoodské mainstreamové podívané, z toho už (zřejmě) nešlo vytřískat o mnoho více. Předně, jak už tady několikrát zaznělo, pokud jste doteď uvažovali, že si raději počkáte na domácí projekci, ihned na to zapomeňte. Gravitace je dělána pro velké (IMAX) plátno, přičemž s jeho absencí, troufám si rozhodně tvrdit, ztrácí až 80% (na) své působivosti. Divákovi se z té všudypřítomné nekonečnosti a prázdnoty (alespoň v úvodních pětačtyřiceti minutách) točí hlava, nedostává potřebného kyslíku a (společně se S. Bullock resp. doktorkou Ryan Stone) lapá po dechu. Problémem resp. možným úskalím je fakt, že s postupujícím časem si na toto vše začíná divák přivykávat, přičemž to vypadá, že i samotný A. Cuarón si byl tohoto faktu moc dobře vědom a tak nakládá na hlavní hrdinku, víc než by bylo zdrávo resp. potřeba a snaží se o „vesmírný akčňák“ (berte prosím s notnou rezervou). Jednoduše řečeno, „když už se má něco posrat, tak….rovnou všechno“ přičemž, (jak už bývá smutným pravidlem) za vším hledej Rusáky. Tím paradoxně snímek ztrácí na potřebné sevřenosti, komornosti a ano i uvěřitelnosti. (Pánové z NASA se musí u nejedné scény potutelně pousmívat). Samotný příběh není (ke škodě snímku i diváka samotného) několikerých (zcela zbytečných) scénáristických berliček a obvyklých klišé prostý a naopak to největší zůstává před divákem skryto resp. opomenuto. Osobně vkládám velké naděje do bonusů aneb řekněte zcela upřímně, komu se (alespoň na malinkatou chvíli) nevkradly při závěrečné (plážové) scéně, do mysli myšlenky na G. Clooneyho, podávajícího se svým typickým úšklebkem a slovy o další z mnoha neobyčejných historek, zcela vyčerpané (dehydrované) S. Bullock, osvěžující pohár „sex on the beach“. To jsem opravdu zcela sám?! Co zamrzí a to tak že velmi, je skutečnost, že se Cuarón (v klíčové scéně) nedrží lety prověřeného přísloví „mluviti stříbro, mlčeti zlato“ aneb síla obrazu a ticha vydá za tisíce sebedojímavějších slov a tak si divák místo skličujícího niterného prožitku, může tak max (společně se Sandrou) oprášit ruštinu ze školních lavic popř. si z plných plic zaštěkat. Překvapí to o to více, že v několika předešlých scénách je tomu přesně naopak. Po herecké stránce naopak není (téměř) co vytýkat, což u tradičně přesného G. Clooneyho (možná) nepřekvapí, v případě S. Bullock se však jedná o příjemné zjištění resp. překvapení. To nejen to herecké. 3D visačka nejvyšší kvality a naprostá odůvodněnost resp. opodstatněnost, jednoduše podívaná co bere (to doslova) dech. Přesto zdejších 91% mně osobně připadá hodně nadnesených a říkám upřímně, důvod pro opakovanou (ucelenou) projekci, jsem si nenašel. To už raději skutečný dokument “made in NASA” o (nepodařené) výměně Hubbleova teleskopu, popř. opravy mezinárodní vesmírné stanice…. 79% [Jedno se však musí nechat. Nepamatuji si, kdy (jestli vůbec) jsem naposledy zažil v kině takovéto hrobové ticho, které při So večerní IMAX projekci ve zdejším sále panovalo.] ()

Legas

Téměř průkopnicky natočené béčko. Neskutečná jízda na horské dráze od začátku až do konce spojená s až fyzickými pocity. Gravitace bez gravitace - film nestojí příliš pevně na zemi a zanedlouho po shlédnutí odplouvá někam do prostoru. ()

IQ Tiqe

4* za vynalézavost. Nouze dělá divy! Jinak ale první půl hodina nuda. V 3D kině se divák aspoň může kochat, ale doma kde nic tu nic. Zbytek je zajímavej, ale zase nějaký velký terno to taky není. Mě fakt nejvíc oslovila vynalézavost. Trochu mi tím připomíná Apollo 13. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh **** | hudba *** | humor - | akce * | napětí ** | pustil bych si znovu *** ()

Sonnery

TAK! A idioti, co nechodí do kina dostanou konečně na prdel, protože na tohle se dívat na notebooku je jako šukat přes sklo. ()

Jordan

fakt že mi stačila malá sála kina světozor (bez 3D, bez brutálnych sound systemov) na to, aby ma to vtiahlo, pohltilo, držalo a nepustilo a že som prvé kroky z kina urobil v podobnom stave, ako šišatá sandra, svedčí o tom, že sa bratom cuarónovcom podaril husací kúzok (nie husársky, ale husací - lebo z neho budete mať husiu kožu). a to, že som do sandry už do dôb "siete" je fakt a veril som jej, verím a vždy veriť budem! takmer stopercentný ultimátny pôžitok a mimochodom sci-fi podľa môjho gusta! 2013 je pre tento žáner vcelku fajn rokom. ()

HoneyBunny

Cuarónova režie s přibývajícími léty krásně uzravá a stává se sofistikovanější a sebevědomější. To, jakým způsobem prodává poměrně průměrný scénář Gravitace, je obdivuhodné. Ne že by se mi ten scénář nelíbil, ale přiznejme si, pracuje s příliš mnoha ohranými klišé. Cuarón ale dokáže i ze stokrát viděných scén udělat něco strhujícího. A to nemluvím o vizuální stránce filmu. Naše planeta už dlouho nebyla na filmovém platně tak nádhérná, netradiční filmařské postupy skvěle prohlubují zážitek a těch devadesát minut neskutečně rychle uteče. Sandře Bullock se tímto omlouvám, že jsem pochybovala o jejích hereckých schopnostech - za umanutou, reálnou sympaťandu z Gravitace si zaslouží přinejmenším nominaci na některou s filmových cen. A George Clooney... neříkejte, že byste nesvěřili svůj život do jeho mužných a schopných rukou, když se na oběžné dráze všechno podělá a z vesmírných raketoplánů a stanic se stane cedník. *spoiler* Nedivím se, že se ho tvůrci museli rychle zbavit. Kdykoli je jeho autoritativní a schopný vesmírný veterán Kowalski na scéně, je jasné, že o Sandru se nemusíme bát. *konec spoileru* ()

Tsuki

Příběhově nic převratného, ani konec nebyl moc originální. Tady jde ovšem o něco jiného, protože takový pohled na vesmír a útrapy, se kterými se tam jak zkušený tak nezkušený kosmonaut může setkat, tady v podstatě ještě nebyl. Takže svým způsobem je to originální - ne příběhem, ale formou a zpracováním. A v IMAXu ve 3D celý ten pohled na vesmír a na všechny efekty a detaily o to víc vyniknul. Nejsem fanouškem 3D, ale tenhle film je pro 3D formu doslova stavěný. Škoda jen, že krom té efektní propracovanosti mi v hlavě z toho filmu nic moc nezůstalo - něco podobného se mi stalo už i u Avatara (kterého jsem tehdy hodnotila velmi krátce po zhlédnutí, tedy ještě v takové nadšené euforii), tentokrát jsem si nechala hlavu trochu vychladnout, než jsem se rozhodla hodnotit. Takže hodnocení dopadá takto. ~(3,7)~ ()

Anderton

Gravity nie je sci-fi, pretože sa tvári, že všetko, čo sa v ňom odohráva, je reálne možné. Čiže je to akýsi subžáner vesmírnej drámy, akými boli napríklad Apollo 13 a The right stuff, i keď tie boli natočené na základe skutočných udalostí. Dojmami ale Gravity pripomína skôr Vesmírnu odyseu, najma zábermi na vesmírne stanice a témou človeka vo vesmíre, ktorý sa v ňom stáva dieťaťom a musí sa učiť všetko od začiatku. Tento motív nadobudne na sile v momente, keď vidíme Sandrine zachovalé telo v polohe krčiaceho sa dieťaťa v maternici (to tiež nestojí na svojich nohách). Nasledujúci vývoj deja sa tak stáva symbolicky vývojom dieťaťa (aj s pôrodom) až po jeho záverečné kroky. Teda okrem hľadania pevnej pôdy pod nohami osamelého života kozmonautky. Je však otázne, či sa dá tento film už považovať za drámu odohrávajúcu sa vo vesmíre, pretože sa stále nachádzame v blízkosti Zeme a dá sa to prirovnať napríklad k močeniu nôh v oceáne v kontraste plavby uprostred neho. To ale len tak ironicky na okraj. Ja dúfam, že načrtnutý náboženský podtext som si iba zle vysvetlil a v skutočnosti tu prítomný nie je. Bol by asi jedinou výraznejšou vadou tohoto experimentu, snažiaceho sa priniesť niečo formálne nové a pri ktorom si na to ospevované 3D veľmi rýchlo zvyknete a prestanete ho vnímať ako nejaké výrazné obohatenie. Aspoň v mojom prípade nadšenie nepramení z nasadenia si nepraktických 3D okuliarov. ()

Carol Pifková

Výnimočne nemám žiaden super ultra zážitok z kina, samozrejme čo sa týka našej tupej populácie. Možno tak degeša, ktorý si rozložil veci na vedľajšie sedadlo a škaredým pohľadom som naznačovala nech sa spakuje ale zrejme nepochopil a spýtal sa, či tam sedíme. No nie sedíme na schodoch a na sedačky si položíme len bundy, kľudne si to tam nechaj. A ešte chválim jeho kultivovane vychovanú priateľku, ktorá si pri niekoho hlavu vyložila smradľavé, nohy. Ale aspoň sa vyzula! Múdre to dievča. Týmto ju pozdravujem a dúfam, že nabudúce nebudem sedieť pred ňou. Čo sa ale týka samotného filmu tak zážitky mám dobré. Neznášam 3D, otravuje ma to. Musím mať okuliare, na ktoré možno niekto lepil šušne a ktovie čo ešte a malé deti ich oblizujú. Navyše padajú mi lebo nosím dioptrické, ktoré majú hrubý rám takže pre tie 3D už na mojom nose moc miesta nezostalo. Ale len v tom problém nevidím je ich viac ale ja viem, že vás to nezaujíma. Veď koho aj. Proste 3D filmy nemusím. Zo začiatku som sa strašne obávala obsadenia, pretože Sandra Bullock sa mi hodí do trápnej romantickej komédie a George Clooney, no ja ani neviem kde, ale určite nie do kozmu. Ale, musím uznať, že Sandra nevyzerala ako Sandra, takže som ani moc nevnímala, že je to ona a uznávam, že bola veľmi dobrá v tejto úlohe. Dokonca Georga mi bolo aj ľúto. Efekty super, občas som sa strhla lebo som myslela, že ma zavalia trosky z ruského satelitu či jaká marija to bola. Dokonca ma to zaujalo aj keď tam neboli kreveťáci. A dokonca som ani nezaspala, pretože rovno z roboty som letela do kina a verte mi, mala som naozaj ťažký deň. Ale vydedukovala som, že ak som zaspala pri Hobitovi a to som nebola vôbec unavená tak toto musela byť veľmi dobré kedže spánok nado mnou nevyhral. Môj priateľ tvrdí, že ten film nebol jedným z tých, ktorým chýba logika a film bol premyslený. Ja to tvrdiť nemôžem pretože som hlúpa a tým pádom neviem čo tam premyslené bolo aby to vyzeralo logicky alebo nevyzeralo nelogicky, takže neviem čo zrovna má na mysli a nebudem sa ani pýtať, načo zo seba robiť hlúpejšiu. Ale ak to tvrdí on musí to byť pravda, pretože on má pravdu vždy. (Ak si to náhodou čítaš, lebo ja viem, že občas špehuješ moje komentáre, kúpiš mi tú ušatú čiapku?) Takže zhrnutie: efekty, ktoré u mňa nebodujú boli napriek tomu s mojim uznaním dobré, Sandra presvedčivá aj keď ju nemusím, dej fajn nenudil, hudba veľmi dobrá dodávala ten správny šmrnc. Napriek tomu plný počet nedám lebo Gravitácia nie je film, ktorý by vo mne zanechal super pocity a nebásnila som o ňom celú cestu domov. ()

Vodnářka

Ok, vesmír je to krásný, ale proboha, co víc než Sandru v kraťasech bojující asi 5x o život a George, kterej to všechno vyřeší a zůstává stále gentlemanem, tam mám jako vidět?? ()

Frajer42

Vizuálně a zvukově okouzlující nic. Záběry vesmíru jsou vytvořeny naprosto precizně. Velmi se mi zamlouvala práce se zvukem, kdy tvůrci naprosto vhodně sázeli ticho tam kam patří a naopak úžasné zvuky tam kam patří. Velmi se mi líbil herecký výkon Sandry Bullock, neboť působila naprosto přirozeně a hrozně cool. Trošku mě zklamala smrt George Clooneyho, přičemž si právě uvědomuji, že jsem odhalil spoiler, ale ono se tak nějak dalo předem tušit, že přežije pouze Sandra - nejneschopnější členka posádky. Než se dostala na kosmickou loď Sojuz, tak byl film bez debat 5 hvězdičkový. Poté začal mírně kokotit a zestereotypněl. Od filmu jsem očekával nejspíš příliš, neboť vesmír miluji a zdejší hodnocení slibovalo rozhodně prvotřídní filmový kousek. Zklamán rozhodně nejsem, ale bohužel nadšen také ne. Vidím to na ucházející 4*. ()

AppleCore

Češi chodí do kina, a po dnešku se mi to opět potvrzuje, ze dvou důvodů. Jednak proto aby se nažrali hnusnýho předraženýho popcornu a druhak proto, aby se přátelům svěřili se svými problémy. Vy tedy musíte sdílet sál s mentálama, kteří s urputnou vehemencí řeší v průběhu filmu kde co, cpou si do držky sračky, chroupou a ruší tak zážitek nejen nám správným filmovým fandům, ale ruší ho i sobě. Třešničkou pak je tupá otylá kráva vypouštějící ze svých útrob smích pokaždý, když se na plátně objeví něco, co její mozeček nedokáže pobírat. Nuže, z dnešní kino návštěvy nejen, že jsem psychicky unaven, ale i značně nasrán. Třebaže Gravitace byla opravdu pompézní a velký plátno jí slušelo víc, než málo čemu za letošní rok a společně s kamerou, hereckými výkony a skvělým soundtrackem tvoří jedno z nejlepších audiovizuálních děl současnosti, nemůžu se ubránit dojmu, že obsahově mohl být film minimálně o stupeň lepší. Protože je to ale pocit do značný míry tvořený právě díky blbům co tam žerou, chrastí, šustí a žvaní, po domácí projekci ta pětka zřejmě gravitaci neodolá. (edit 10.1. 2014) Protože jsem sál musel sdílet s mentálama, dokázal jsem vše ocenit až při domácí projekci, kdy vynikla každá jednotlivá složka filmu. Naprostá paráda! Takový ty kecy, že se to musí vidět v kině jsou nesmysly, stačí mít televizi přes metr a domácí kino. ()

MikeCool

Zřejmě jeden z těch nejlepších kosmonautických filmů, který jsem kdy viděl, avšak ani Gravity pro mě nebyl stoprocentním dílem od mnou tak oblíbeného režiséra Alfonso Cuaróna. Nevím čím to je, ale filmy s takovouto tématikou ve mě nevyvolávají takové emoce jaké mělo 90% obecenstva. Gravity je jediný film svého druhu a prakticky mu žádný jiný film ani konkurovat nemůže. Cuaronóva brnkačka na city fungovala téměř na výbornou, ale z mého pohledu jí malinko kazil až přespříliš pozitivní přistup hlavního hrdiny, Kowalskyho (George Clooney). O nádhernou a dojímavou atmosféru se postarala výborně sladěná hudba, bez které by podle mě spadl tento kousek do průměru. Myslím že tu máme horkého kandidáta na nejednoho Oskara. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (více)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (více)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (více)