Zpráva o Europě

• Česko Europa Report (festivalový název) (více)

Europa. Čtvrtý měsíc planety Jupiter, o jehož povrchu, který pokrývá silná ledová krusta, toho lidská rasa mnoho neví. Sondy Pioneer, Voyager 1, 2 a Galileo přinesly pouze neurčité informace a fotografie zamrzlých plání. Vědci i spisovatelé vědeckofantastické literatury vznesli domněnky o možnosti života v obrovských oceánech, které se pod ledem nachází. Pravdu má odhalit až posádka s úkolem zjistit, zda-li jsme opravdu ve vesmíru sami. (3DD!3)

Caravagio

Sci fi žáner mám asi zo všetkých najradšej, no tento film ma nenadchol. Bol som pripravený mu dať aj 5 hviezdičiek, ale vyštveralo sa to na 3. Ten strich a neustále prerušovanie deja mi nedovolilo sa vžiť do filmu a neustále sa opakujúci interiér a skoro žiadny exteriér k tomu napomáhalo. No proste som sa pri tom filme nudil. Dve plus jedna hviezdička na nápad. ()

RADX1

Superiorní námět, ale dle mého slabší podání. Chyběla mi tu atmosféra, kterou jsem očekával lepší a ta je u těchto filmů jedním z nejpodstatnějších faktorů. Taky sžití s postavami se moc nepodařilo a tak některá jejich úmrtí už i tak ne moc dobře podaná byla ještě nudnější. ()

1normalny

Vysoko uveritelna sci-fi zalezitost, ktorej podla mna paradoxne dopomohol aj nizsi rozpocet a tak je divak hodinu trpiaci ponorkovou chorobou z lode vdacny aj za jednobunkovca primrznuteho o lad. ()

cien

Podle mě by filmu prospělo kdyby byl odvyprávěn chronologicky, ty dějové skoky mi tady moc neseděli a trochu mi to vadilo. Záběry jsou ale natočeny realisticky a atmosféra je ve filmu solidní s dobrými hereckými výkony. ()

Upswing

Nádherné klasické sci-fi, bez veľkého humbuku a teatrálnosti. Domáce video z vesmíru bez zbytočného "dokumentárneho" trasenia. Každopádne doporučujem HD. Bladesip - díky za titulky, ale s bielymi si toho u niektorých záberov veľa nepočítate. ()

selia

Moderne natočené klasické scifi, aké by som v dnešnej dobe už nečakala. Všetkého je tam akurát, chýb málo (niektoré nesprávne kroky posádky sú trochu navyše, ale nie tak, aby to film kazilo). A hlavne - malý SPOILER - film si vystačí so zápletkou postavenou na realistickej kombinácii technických problémov a vedeckých objavov - žiadne šialené počítače, šialení členovia posádky, šialení emzáci. 95% ()

DapaCz

90minut na dnení dobu je opradvdu málo. Kvalitní herecký výkon... konec to ale zazdil, takže jedna hvězda dolu na tři. ()

misiacik

Som sa urobil. Ako keby som tam bol s nimi. Nízkorozpočtové? Ale prosím vás všetkých tajtrlíkov čo fičíte na MEGA rozpočtoch. Ako dopadol Osamelý penis s Depom ako indiánom? A aký mal rozpočet? Peniaze nie sú všetko, stačí srdce a chuť. Vynikajúce. Nie pre každého, ale ja sci-fi. Nebudem sa opakovať. Plná paľba. ()

hujerita

výborný a krásny sci-fi film. Naozaj ma potešilo pozerať na vesmír a posádku v tomto filme. Potešilo ma to ako svojho času Sunshine ale samozrejme na tento skvelý film sa Europa nechytá. Aj keď bol výborný. K dokonalosti mu chýbal skorší príchod svietiacej chobotnice :-) -či čo to je :-). ()

Monikasson

Neviem,zrejme som očakával asi viac.Netvrdím,že to bolo zlé,ale zase o nejakej pecke sa hovoriť tiež nedá.SyFy? Určite áno .. Thriller?No tu celkom váham.Nejaké napínanie nervov sa u mňa nedialo a ani nejaká atmoška niečoho neznámeho .. protste nič .. Film si ale jednoznačne na disku ponechám a pozriem si ho neskôr ešte raz.Možno na druhý pokus toho pochytím viac. ()

Astu.

___ Found footage hard sf Sunshine. ___ Shadwell řekl ve svém komentáři v podstatě všechno. Zpočátku mě forma rušila, a to docela dost, jelikož časová rovina nebyla chronologická a já se do toho nedokázal emočně dostat. Ale pak jsem si uvědomil, že film je založen na rozumovém a analytickém prožitku, sled událostí se postupně taky srovnal a já si vychutnal snímek, který se objeví jednou za uherskej rok...teda jestli se vůbec něco takovýho vůbec kdy objevilo. Slabší čtyři. ___ PS: Pravdu díš, Marigolde, sentinel už tam fakt bejt nemusel, checht. ()

StarFsh

Ďalší film, ktorý sa snažil o prekonanie, alebo aspoň vyrovnanie sa Kubrikovej 2001. Ako to dopadlo? Lepšie než starší predchodca LOVE, ale 2001 (a aj 2010) ostáva neprekonané. Dôvodom je to, že film v podstate neprináša nič nové. Otrepaná téma mimozemského života podaná "klišoidným" spôsobom v kabátiku "vyvražďovačky" a "vesmírnej reality show", ktorú však na rozdiel od podobných filmov, neprežije nikto z posádky (?). Ten otáznik je však na mieste, lebo nikto nevie čo sa vlastne stalo z nezvestnými. Či to na rozdiel od dvoch členov majú naozaj za sebou, alebo nie. A tak aspoň tento film prináša zopár otázok bez odpovedí, vďaka čomu som dal aspoň tie 4 hviezdy (napriek tomu, že grafika, ktorý vymyslel logá a grafiku by som najradšej niekam nakopal...) Proste film na jedno pozretie, ktorý moc nezaujme ani po filmárskej, ani po príbehovej stránke, rozhodne však po veľmi dlhej dobe zase jeden inteligentnejší film, ktorý určite nízka sledovanosť a absolútne nepochopenie amerických a pubertálnych divákov "spláchne" do zabudnutia... ()

Pblashshs

Po odpadech typu Pacific Rim nebo Prometheus konečně něco na co se dalo trošku koukat. Není to zkrátka lacinej žblebt, kterej by bez efektů neoslovil ani retardovanýho studenta umělovědnejch věd. Celý film je vystavěný na atmosféře a ta dělá přesně to, co dělat má. ()

JimmyMcNulty

Solidní scifi se sympatickým obsazením. Největší devízou určitě skvělá atmosféra, naopak největším mínusem jednoznačně střih. Nápad s prostřihy do minulosti a zpátky byl velmi dobrý, ale časté střihy a délka záběru často v délce max pár vteřin snímku ubližují. Daleko vhodnější by byly dlouhé záběry. Nejlépe asi vystihne film rčení za málo peněz hodně muziky, hodnocení mezi 3-4 hvězdičkami. Víc takových scifi! ()

Straspytlik

Rozemelte několik stránek z prostředku A. C. Clarkovy odysei, zalejte horkou vodou a nechte vylouhovat. Dochuťte trochou Predátora. Když nemáte Predátora, dejte jiné dochucovadlo, ve kterém tajemná bytost likviduje jednoho člověka po druhém. A výborný, avšak ne jedinečný, Europa report je na světě. Závěr příběhu by mohl být dotaženější. Chapadlovou potvoru si mohli odpustit a vést příběh v rovině neidentifikované mimozemské entity. Ukázat pouze jednoho tvora, který je evidentně součástí většího ekosystému, se kterým se ovšem nikdo nenamáhal jej vytvorit, působí dojmem, že to chtěl někdo rychle dorazit. ()

Pe4Ce22

Filmy z vesmíru mám obecně velmi rád a na každý čekám jako na smilování, ale tento mi upřímně vůbec nesedl. Příběh jako takový je celkem ucházející i když od první chvíle člověk tuší jaká bude hlavní zápletka, ale styl jakým je film natočen (formou střihů z kamer lodi mixovaných s reálnými scénami) mi prostě nevoní. Proto pouze 3 hvězdy. ()

stuj

Dobré. Ze začátku lehce pomalejší, ale pak se to rozvine v klasické drama jedné osamocené posádky. ()

klipers

*spoiler* Planéta, na ktorej nás nečaká krvilačná beštia, ale len "chobotnička", čo sa príde pozrieť na návštevníkov, pričom nevie, že svojou rádioaktivitou roztopí ľad. Proste reálne spracované sci-fi. ()

Capinka

Vždycky se divím, kde některé filmy vzaly tak vysoké hodnocení... Vůbec se mi film nelíbil, celou dobu člověk čeká na to, až se z toho něco vyvrbí a nakonec se vlastně nestane skoro nic zajímavého. Kdyby to bylo podle skutečné události, tak by to bylo bezva, ale jako vymyšlená story mi to teda nic moc nedalo. Jediné zajímavé na tom bylo to, jakým způsobem to bylo natočené. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka