Star Wars: Síla se probouzí

• Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

LUIGISde

Človek by po desať ročnej pauze čakal že sa trošku viac hecnú aby navnadili nobú generaciu. Je to však len pokus o oživenie, už zrejme uzatvorenej kapitoly. Dám šancu aj ďalšim častiam. Droid BB8 sa stretne s mladou Rey ktorá ma neobyčajné schopnosti, technické nadanie a vie výborne pilovať. Skoro by som až povedal že to je remake epizody IV. Za efekty a sceny boja na stihačkach davam tri hviezdy. Zvyšok nie je ničim v porovnaní z prequelom. Dám šancu ďalšim častiam. ()

P3rcy

U kolegů od Marvelu dostávají režiséři u přijímacího rituálu (zahrnující slavnostní přísahu věrnosti krysám a penězům) zvláštní příručku k točení filmů, kde je hned na první stránce pravidlo "Když nevíte, kudy kam, hoďte tam vtip". Podobná příručka se nejspíš dostala do vedlejšího studia jen s menší úpravou a tak první pravidlo u režírování Star Wars zní "Když nevíte, kudy kam, hoďte tam odkaz na původní trilogii". A v sequelové trilogii režiséři zřejmě nevěděli, kudy kam, opravdu často ... ()

Johny203

Má to skvelé Star Wars momenty, napríklad letecká akcia na Jakku alebo nástup Hana Sola. A vlastne to má všeobecne skvelú akciu. Ale pre mňa ten film zlyháva v tom že defacto robí Epizódu VI ( od ktorej je asi lepší) zbytočnou a zároveň ukazuje že hrdinovia môjho detstva, hrdinovia Star Wars, nemajú v dnešnej dobe miesto. Je to rozhodne nadpriemerný film ale pre mňa bude vždy len akousi alternatívnou verziou budúcnosti vo svete Star Wars. Šestkou všetko skončilo. ()

GameOfThrows

Sračka, hrozná. Ať se na mě nikdo nezlobí, tohle už je trochu zoufalost a vůči původní sérii to je pro mě nedůstojný pokračování. Korunu tomu dává nový nešvar hollywoodu a osvícené akademie, kterým je diktát obsazení etnika, genderové vyváženosti a volné výchovy mládeže, aby se mohla plně rozvíjet jejich přirození, ergh přirozenost. Výsledkem toho je vytvoření rolí ještě dříve než příběh samotný. který se v průběhu filmu snaží násilně a nelogicky vycucat z prdelí minipříběhy daných postav. Prostě novej anakin o trochu víc feminist friendly, storm troopera kterého by líp zahrál i Black Jack Black hrající Black Jack během těch nesmyslnejch scén. Spawn Vadera ver2.0 kterej pořád něco cítí ale neudělá vůbec nic, a přemůže ho i holka co ho má poprvé v ruce. Spawn novýho Sidiuse ver. 2.0, kterej se zbavil kapuce protože už to není cool a má větší ďolíčky páč jsou asi víc sexy. Díl by měl končit tím, že si cenu za nejhorší rodiče rocku převezmou Leia a Han Fiat. ()

Siladril

Tohle bylo největší zklamání roku. Jako fanoušek Star Wars jsem si samozřejmě koupila lístky na premiéru. Pak jsem ale zjistila, že toto je zkrátka jen opakování čtyřky. Jen s více méně novými postavami. Navíc zabijí nejlepší a nejvtipnější postavu z celého světa Star Wars. A to vás prostě naštve. A vůbec tomu nepomáhá, že jsou tam i stejné hlášky a pointa. Takže, sice se mnou nebude většina ČSFD souhlasit, ale za mě je to propadák a ztráta času. To už je lepší se podívat na po všech směrech lepší čtyřku. ()

PowPow

Když se o pětatřicet let dříve objevil první díl, bylo to velké WOW, jaké svět ještě neviděl. Bohužel sedmý díl naopak nepřináší nového doslova nic.. Postavy jsou naprosto ploché, bez jakékoli psychologie, a herci totálně nevýrazní. Dialogy a scénář jsou jen hromada klišé, jako kdybyste zprůměrovali všechny dobrodružné filmy. Děj nedává vůbec smysl a navíc vykrádá předchozí díly. Přesně víte, co se stane, a kdo to (ne)přežije. Nejlepší příklad toho všeho je Kylo Ren. Je to opakování viděného se slabším hercem, jeho dilema jsem mu naprosto nevěřil, každá jeho replika byla zbytečná. Proč? Já jsem se na to fakt těšil a zároveň jsem se toho bál. Bohužel, oprávněně. ()

ferina02

Před zhlédnutím EP7 jsem byla opravdu hodně skeptická. Přece jen, je to Disney a slyšela jsem na to dost rozporuplné názory. A ono to překvapivě nebylo tak debilní, jak jsem se bála. A tento závěr přikládám tomu, že se Abrams asi snažil hodně vycházet z předchozích dílů (teda aspoň to tak vypadalo). Rey teda nebyla nějaká extra sympaťačka, která by mě vtáhla do děje, ale byli tam jiné, dost nadějné postavy, které měli dobrý potenciál. Například Finn. No a pak se tu taky objevil Adam Driver jako Kylo Ren a to prostě nebylo ono...z jeho anger issues mi cukal koutek. Zažila jsem nějaké bittersweet momenty s návratem starých postav, slzička v jednom momentu taky ukápla, ale jinak nic...film ve mně nezanechal žádné extra nadšení, neměla jsem pokušení pustit si hned na to další epizodu, jako u všech předchozích dílů. Ano, konec se světelným mečem Anakina byl fakt supr...ale já opravdu hodně dám na děj a snažim se až nesmyslně hledat ve všem nějakou logiku a to mi dost znepříjemnilo spoustu scén. Například to, že Rey dokáže porazit Bena bez toho, aniž by měla jakýkoliv trening? No pardon...ale to mě prostě užíralo ještě dva dny potom a to se mi jinak epizoda 7 líbila. Ale jinak si myslím, že je to povedený pilotní díl. ()

Duffman 97

Na Lucase Abrams prostě nemá.Oproti Epizodám 4-6 působí Epizoda 5 poněkud úměle.Násilím je sem narubována korekce a upozadněn příběh nových postav.Na druhou stranu jde o první Abramsův SW film tak uvidíme jak to půjde dále. ()

Berserkr1111 odpad!

Nezajímavá hlavní hrdinka, ignorace logiky, hlavní záporák je parodie záporáků z předchozích dílů, ignorace kánonu. Stačí jen pomyslet na sílu a jste mistr síly. :-D Wald Sysney si správně zpočítal, že není třeba se snažit aspoň vzdáleně přiblížit kvalitě jako pod taktovkou George Lucase. Správně předvídali, že lidi budou nadávat, pak si ucvrnknou ze Sithiuse na pódiu a půjdou na další díl, pak budou zase nadávat a zase půjdou na další díl... :-D WB předvedlo to samý s Fantastickými zvířaty. Tam zase lákali lidi na mladého Brumbála. To samé schéma. Žijeme v kapitalismu, nabídka, poptávka. Proč by točili kvalitní filmy, když lidi platí za něco, co se jim nelíbí jen z čirý nostalgie. Lidi bez vkusu vynechmce. Na mě nevydělali ani korunu a nestojí mi tato parodie Starwarsů ani za to, abych si to stáhl pirátsky. ()

borec_01

7,5/10 Solidní začátek nové Star Wars trilogie. Film má skvělé efekty, docela dobrý příběh a vše je to dobře natočené. I postavy se mi zde celkem líbili, kdy duo Finn a Poe byli nejlepší a čekal jsem, že v dalších filmech dostanou další společné scény. Největší problém tohoto filmu je, že je to epizoda IV - Nová Naděje, akorát ne z roku 1977, ale z roku 2015. Film má stejné lokace jako epizoda IV a má také podobný příběh. Je škoda, že se více nesnažili a nenadělili nám nějaký jiný příběh z předaleké galaxie. Tím myslím, že se mohli úplně odpoutat od Skywalkerů a prozkoumat nějaké jiné časové období (např. High Republic). Ale jinak je film záživná akční sci-fi jízda se skvělými efekty a skvělým závěrečným soubojem (Kylo Ren vs Rey). ()

SalvorHardin

J.J. je dobrý v recyklovaní a stavaní svojich "mystery boxov". Neviem, kto je vačší podvodník v Hollywoode -  On alebo Alex Kurtzman? ()

batik

Prvá časť sequelovej trilógie sa vracia tak povediac ku koreňom a snaží sa vychádzať z pôvodnej série SW. Ťažko povedať, či je to z úcty alebo ide len o obyčajný kalkul po tom, ako veľmi kriticky boli prijaté epizódy I až III. Aj keď prequelové časti nedosahovali kvalitu pôvodných SW, aspoň sa Lucas odhodlal k vytvoreniu originálneho príbehu. Tvorcovia Sily sa prebúdza sa k takémuto činu bohužiaľ neodhodlali a v podstate išli na istotu, keď až nezakryte vykrádajú prvý SW film, ktorému neskôr Lukas vymyslel názov Nová nádej. Aj tu hlavný hrdina, aj keď v tomto prípade hrdinka, stretne robota s dôležitou informáciou na púštnej planéte z ktorej sa dostane na rovnakej lodi, ako v prvej časti. Aj teraz bude zničená planéta pomocou ničivej zbrane a keďže doba pokročila tak musí byť všetko vo väčšom a zničená bude hlavná planéta republiky pomocou zbrane, ktorá tentoraz tvorí celú planétu. A aj teraz musí odboj túto ničivú zbraň zlikvidovať v hodine dvanástej. Tých podobností je naozaj strašne veľa. Za pozitívne považujem, že boli pri výrobe filmu viacej využívané reálne kulisy a nespoliehali sa toľko na digitálne efekty ako sme to videli v prequelových častiach. Ani tých neprehľadných vesmírnych bitiek tu nie je toľko a aj súboje svetelným mečom sa zreálnili. Zo starých známych potešil najviac Solo, ale na druhú stranu by možno bolo lepšie, keby sa pôvodná trojka vo filme neobjavila, lebo takto logicky zatieňuje nových hrdinov, ktorí nedostali ani extra veľký priestor. Ani jeden mi zatiaľ vyslovene neliezol na nervy a rozpoltenosť Kyla Rena sa mi naopak páčila. Len ma trošku rozladil ten záverečný súboj. Akože beriem na vedomie fakt, že bol Ren ranený a nemohol do toho dať všetko, ale ako ho mohla poraziť zberačka šrotu bez výcviku mi naozaj nejde do hlavy. Dosť čudné bolo aj ako sa tam všetci hneď na život a na smrť milovali hodinu od zoznámenia a ten záver a lá to be continued bol neuveriteľne trápny. 45% ()

Macek97 odpad!

- - - - - - Pozor spoilery ! - - - - - - Tento film je jen obyčejnou vykradačkou původních trilogií, který nepřišel na nic nového. Disneyho stály práva na Star Wars strašný ranec a je jasné, že chtějí peníze rychle zpátky vydělat, ale tímto počinem stáhly značku ke dnu.  - - - - - - Pozor spoilery ! - - - - - -  Pro pravé fanoušky hvězdných válek naprostá urážka. Film se skládá z několika klišé. neustálého připomínání, že hvězdné války jsou zpátky se starými hrdiny a potom POZOR! NEČEKANÝ ZVRAT ... "dědečku !"  Jako fakt? Cítil jsem se v kině fakt trapně ! ()

Grindelwald

"Až získá to, co chce, zničí tě!" J. J. Abrams natočil pokračování základní trilogie Star Wars. Celý příběh se točí kolem nových postav, jako je odvážná Rey (Daisy Ridley), Finn (John Boyega) a Poe Dameron (Oscar Isaac), zlá strana je obsazena například Kylo Renem (Adam Driver) nebo Phasmou (Gwendoline Christie). Navíc se zde setkáváme se známými postavami jako je Luke, Han a Leia (Mark Hamill, Harrison FordCarrie Fisher). Scénář je velmi dobrý, kamera taky a velmi mě překvapily zajímavé planetární lokace. Snad moje nejoblíbenější postava tohoto dílu je Kylo Ren, který mě uchvátil svou děsivou maskou. Film, který se zalíbí všem, kdo má v lásce svět Star Wars. 9/10 ()

MatoPalkes

Najlepšie hviezdne vojny tohto storočia, skvelý casting, Rey je zlatíčko a skvele do toho sveta zapasovala. Ale u mňa si každú sekundu kradne pre seba Han Solo, za všetky tie roky nestratil ani kúsoček jeho charizmy. ()

lestatie

Vizuálně je to líbivé, ale obsahově už jsme vše viděli v předchozích filmech. Znovu recyklované zápletky i celé záběry. Jistě, mohlo to potěšit fanoušky po x leté pauze, kdy ani neočekávali vydání pokračování, ale já bohužel neměla tu čest čest mít tak dlouhý waiting time, aby tohle opakování pro mě bylo pozitivním bodem. Naopak. S manželem máme jako vánoční rodinou tradici, že v prosinci koukáme na všechny původní Star Wars (+ občas doplněno novými seriály od Disney) a letos jsme se rozhodli, že zkusíme zahrnout i novou trilogii. Co vám budu povídat, do tradice to nezačleníme. Je to útrpné. Ale věřím, že film může nabídnout strhující scény a zpracování, které osloví jiný tip diváka. Já bych ocenila víc nápadů a inovací, nový děj, nejen kopírování již úspěšných scénářů. Ale zároveň to nostalgicky zahřeje u srdce - i když vytvořit vztah k tomuto filmu se mi nedaří. ()

Flashback odpad!

Kompletně špatně napsané postavy, poplatné pouze dobové woke vlně hollywoodu. Příběh jen ukradený ze čtyřky. Špatně režírované a celkově nudné a okoukané. Disney opravdu zničil další legendu. ()

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý