Černá listina

Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2013–2023), 156 h 23 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

Jon Bokenkamp

Režie:

Joe Carnahan, Nick Gomez, Vincent Misiano, Michael Waxman, Bill Roe (více)

James Spader, Megan Boone, Ryan Eggold, Diego Klattenhoff, Harry Lennix, Annet Mahendru, Parminder Nagra, William Sadler, Aja Naomi King, Alan Alda (více)

Série(10) / Epizody(218)

Geniální uprchlík se sám udá a nabídne FBI pomoc s hledáním dalších padouchů. Ale jen když jeho partnerem bude nováček Elizabeth Keen. (Netflix)

Recenze uživatele yvona k tomuto seriálu (69)

Bastien Moreau (č. 20) (2019) (S06E11)

Je obdivuhodné, že se FBI ještě ani při jednom zásahu nepodařilo zajistit oba vchody do jakékoliv budovy. Ale to jen taká třešnička na rozpatlaném dortu. ()

Bastien Moreau (č. 20): Závěr (2019) (S06E12)

To jako fakt? Milionkrát převařená scéna s červeným telefonem, kdy zbývá 10 sekund do popravy? Čekal z vás někdo něco jiného? Opravdu zoufalství. ()

Ostermanova zastřešující společnost (č. 6) (2019) (S06E14)

Pokud skutečně končí dva z pouhých tří sympatických protagonistů, nevím, zda má smysl seriál dál sledovat. A pokud  končí, nedivím se jim, že tuhle slátaninu opouštějí. ()

Série 7 (2019) (S07)

Nezaregistrovala jsem podobnou covidovou taškařici u žádného jiného seriálu v roce 2019, jakou předvedl tým tady.  Posledním dílem, dá-li se to tak nazvat,  se stejně nevyřešilo vůbec nic. Hodnotit celou sérii už nebudu, všechno je u jednotlivých epizod. V každém případě je tahle slátanina, plná těžko stravitelných faux pas ve scénáři a mizerných hereckých výkonů, nepochopitelně nadhodnocena. ()

Louis T. Steinhil (č. 27): Závěr (2019) (S07E02) odpad!

S těmi přesuny Francie - USA si nikdo z tvůrců moc hlavu nelámal, co? Autem cca hoďka. :)))) To je takový brak, že už se musím smát. A egocentrická Líza je horší než osina v prdeli. ()

Hannah Hayes (č. 125) (2019) (S07E07)

Odulá asiatská náhrada za nádhernou Moshan moc nefunguje. ()

Relokační služba Orion (č. 159) (2019) (S07E09)

Elizabeth by jistojistě vyhrála celosvětovou soutěž o nejhloupějšího agenta tajných služeb. Hrozně to degraduje celý seriál. Oni tam tak jakoby všichni v té jednotce soutěží o to, kdo je větší blbec. ()

Bratři Kazanjianovi (2020) (S07E19) odpad!

Tohle bylo naprosto zbytečné a zmatené. ()

Série 8 (2020) (S08)

Nečekala jsem žádné odpovědi, protože je jasné, že je nemají ani tvůrci. První dvě řady byly brutální, velmi akční, šokující, překvapující, měly drive. Red byl nekompromisní tvrďák a frajer s nekonečným zázemím, které nás okouzlovalo. Postupně to všechno sklouzlo do jakési jednotvárnosti, ubrečených výlevů agentů a uhlazenosti. Z Reddingtona se stal bodrý užvaněný strýček bez zázemí, bez vlivu a z Demba pak moralizující pánbíčkář. Interiér se smrsknul na sklep FBI a jakýsi sklad kastrólů, kde sídlil Red a kde se odehrávaly veškeré dialogy a komunikace. Následně všem agentům klesne IQ zhruba na úroveň lahve od okurek a začnou se chovat jako po lobotomii. Díky několika posledním epizodám, to je po návratu pološílené Boone, nabere seriál směr k samému dnu, kterého také úspěšně dosáhne. ()

Roanoke (č. 139) (2020) (S08E01)

Stále to samé dokola, stejné žvásty. Motáme se v kruhu, který už dlouho nudí. Schizofrenní Elizabeth stále stejně blbá a otravná. ()

Agentura Wellstone (č. 127) (2021) (S08E06)

Elizabeth měla zmizet, lépe řečeno tu roli měl dostat někdo úplně jiný, asi tak před sedmi sériemi a mohl to být fajn seriál. Ale psala jsem to od začátku a teď už jsem tak otrávená, že se moje hodnocení jejím zmizením asi moc nezmění, protože jakákoliv zmínka či vyřčení jejího jména a neustálé truchlení nad jejím osudem, mi způsobuje nauzea. ()

Ogden Greeley (č. 40) (2021) (S08E08)

O čem by tohle celé veledílo asi tak bylo, nebýt těch zlých a proradných Rusů? ()

Dr. Laken Perillosová (č. 70) (2021) (S08E10)

SPOILER: Ano, transku jsem velmi postrádala. Reddington už není schopen pořádné akce, jakými okouzloval v prvních sériích. Kde má svoje lidi, svůj tým, zázemí, sílu, inteligenci a nekompromisnost? Přibývají podivné existence, je to celé blátivé, zmatečné a snad nejhorší je ten neustálý pláč nad Líziným osudem, přestože vraždí i agenty FBI. Cooper je zralý na důchod, Aram na zbavení svéprávnosti a Ressler na kulku do hlavy. Scénář prostě stojí za hovno, je děravý, plný rozporů a nerespektuje absolutně žádná pravidla. ()

Misère (2021) (S08E14) odpad!

Odporné monstrum je zpátky a celá epizoda je splácaná z epizod předchozích. A ještě mizerně. Tohle byl zlý sen, nevím, na čem tvůrci jedou. ()

Ruský uzel (2021) (S08E15) odpad!

Tohle je už zcela mimo jakoukoliv realitu. Nikomu v FBI nevadí, že za Lízou zůstávají haldy mrtvol nevinných lidí, pořád je to kámoška? A Dembe má stále na zádech přilepenou štěnici nebo ji někde ztratil? To se asi už nedozvíme. Scénář je šílený, autoři zešíleli a já navíc nemám ráda filmy o smyslů zbavených hysterkách, kterým všechno projde. Ne, fakt to není dobrý seriál, velmi slabé béčko. No, ani to ne. Pomalu se dostáváme na samé dno. ()

Protean (č. 36) (2021) (S08E18)

Tak tenhle nájemný vrah by byl drahý i zadarmo. :))) Ale tvůrci to fakt myslí vážně. A morálně i inteligenčně zdevastovaná jednotka agentů se stále nazývá FBI :))) ()

Konec (2021) (S08E22)

Háleluja.....jen doufám, že se tentokrát můžu na scénáristy fakt spolehnout. ()

Série 9 (2021) (S09)

Když už všechno dojebeš tak, že se z toho nemůžeš vymotat, naflakej tam na poslední chvíli haldu nových postav. Ani nejsem zklamaná vzhledem k celkovému vývoji celého seriálu. Bylo zjevné, že si autoři nevědí rady, jak ten Audiášův chlív, který vytvořili vyčistit, tak to, bez ohledu na špetku rozumu a logiky, vzali zkratkou a začali měnit minulost. Pár posledních dílů už bylo na hranici koukatelnosti. ()

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

29.09.2013

Perníkový táta nadobro končí a Vince Gilligan (foto), kterému svět vděčí za tento brilantní seriál, už pracuje na novém námětu. Lépe řečeno, na staronovém. Původně totiž napsal zápletku pro Battle… (více)

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

31.08.2013

Už nějakou dobu víme, že hlavním padouchem v The Avengers: Age of Ultron bude... no ano, Ultron. Konečně ale dostal představitele. James Spader si v devadesátých letech zahrál v několika velkých… (více)