Fr

,,NĚKTEŘÍ SPORTOVCI JSOU ROZENÍ NEPŘÁTELÉ. ALE NEJVĚTŠÍ RIVALITA BYLA MEZI DVĚMA BOJOVNÍKY Z PITTSBURGHU. JMENOVALI SE RAZOR A KID…“ /// Fajn dědci a fajn humor ve filmu o starejch boxerech, ve kterým vo ten box až tolik nejde. Spíš díky němu dostává šťávu život kolem těch dvou chlápků. Furt lepší, než když si frajeři dokazujou že nejsou mrtví třeba ve Vegas. Tempo vobčas zakolísá, nebejt ftípků, mohlo to dopadnout (u mě vole…) jako poslední Rocky. Naštěstí tady to neupadá do sentimentu, De Niro z toho udělá trochu rodinný drama a závěrečnej mač zažene veškerou rozpačitost. A ten fórek v závěrečnejch titulkách… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V mládí jsem miloval Kim Basinger. 2.) Jsem vodkojenej Rockym, vím, že Jake LaMotta byl magor a Expendables mě nerozpláčou, nýbrž pobavěj. 3.) Thx za titule ,,.Bac.“ a ,,Araziel“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne ()

Sonnery

K tomu, abyste viděli mlátit do sebe dva dědky, stačí v pátek navštívit místní sokolovnu a vsadit si na toho bez hole. Tohle je ovšem trochu jiná záležitost - jednak je tu dědek s tělem třicetiletého učitele tělocviku, který má problém s erekcí, potom je tu dědek, kterého uvidíte rádi v čemkoli, i v sexuálních kolasech. Pro ty, co mě do teď nechápou to shrnu: Pro toho, kdo má rád filmy, je to krásná nostalgie a milé pohlazení po vlasech, jako od staršího pána ()

Šakal

„Oldschool zasazuje tvrdé k.o. (drzému) mládí“....jestliže jsem o Expendables II napsal, že je to splněný vlhký sen pro milovníky notně zaprášených VHSek, Grudge match je osvěžující soulož s přesně načasovaným závěrečným (titulkovým) výstřikem. Vidět jednookého Rockyho stát v provazech společně se zuřícím ceckáčem, pardon býkem, jak si vzájemně (ne)korektně nakládají, pravda spíše verbálně než fyzicky a k tomu jim fantasticky přihrává geront A. Arkin, je...jak to bylo v té reklamě „zážitek k nezaplacení“. Tedy jak pro koho. Kdo čeká (Scorseseho) hlubokomyslnou psychologickou sondu do duší dvou boxerských legend resp. pěstní souboje v ringu, co tají dech a zvedají ze sedaček, ať......čeká dál. Jak trefně napsala lillien, vítězstvím už byl pouze samotný fakt, dostat hlavní hrdiny, přesněji řečeno Bobbyho De Nira do „půl těla“. Tajemství úspěchu? Pořádná dřina resp.porce lívanců, nesmí samozřejmě chybět povinný sirup a zapíjet jedině lahví Jacka Danielse. Výsledek na sebe samozřejmě nenechá dlouho čekat a vy sklízíte první ovoce v podobě jednoho a půl shybu. Z toho je jasně patrné, v jakých tendencích se snímek P. Segala odvíjí. Kdo se tedy spokojí s příjemnou (multižánrovou) oddechovkou, s vydatnou porcí nadledu, s hrdiny let (ne)dávno minulých, kteří si umí ze sebe udělat prdel a (drzému) mládí ji nakopat, k tomu krapet potřebné nostalgie, více než malé množství příjemně civilní, stále šik, K. Basinger, jednoduchým scénářem s banální předvídatelnou zápletkou, po většinu času však nezpůsobující akutní křeče ve střevech, nemůže odcházet z kina rozladěn. Pravda, ke konci už toho (americkýho) lepidla bylo přecejenom příliš a i já se začal v sedačce nepříjemně lepit resp. ošívat a procenta padaly dolů jak vlasy atletům bývalé NDR. To by ale nesměly přijít, již zmiňované, závěrečné titulky a .....85% [Jestli tohle nebude vysoko v červených číslech, osobně vás všechny obejdu s kámošem bažantem plným octa a vymáchám vám v něm vaše fajnový rypáčky...copyright by verbal]. EDIT: Ne, jdu na 90%. Já si můžu dovolit ten luxus v podobě subjektivity. Nejen za ten permanentní úsměv od ucha k uchu, si to (pro sebe) hravě obhájím. ()

kingik

Boxerský svět je zná pod přezdívkami "Kid" (Robert De Niro) & "Razor" (Sylvester Stallone) a jsou to odvěcí rivalové, jak v ringu, tak i v osobním životě. Během svojí kariéry se spolu utkali dvakrát. Každý si připsal po jedné výhře. Naposledy se šampionem ve střední váze stal "Razor", ale zlé jazyky tvrdí, že svého protivníka složil jen v jeho nejhorší formě. Je čas postavit se do ringu znovu a remízový stav mezi oběma borci rozhodnout. Jenže od jejich posledního mače uplynulo už dlouhých třicet let. A v jejich osobním životě nastaly podstatné změny. Zatímco "Kid" je líčen jako sukničkář, ochlasta a nezodpovědný otec, oproti svému rivalovi má majetek. "Razor" je spíše samotářský, nemajetný a sympatický outsider se srdcem na pravém místě, který pracuje v loděnici a ve volných chvílích svařuje ze šrotu psi, kteří vypadají spíše jako myši. Vedle toho tají handicap, že je na jedno oko slepý, a stejně tak tají dávnou bolest, když mu jeho životní lásku načas "ukradl" jeho nenáviděný soupeř, který s atraktivní blondýnkou dokonce povil syna. Jo, časy se mění. Stárnoucí blondýna si po letech uvědomila svoji chybu a nyní stojí na straně outsidera a z nezodpovědného sukničkáře se postupně stává milující otec a dědeček. A před oběma aktéry stojí poslední a rozhodující zápas jejich kariéry, který dost možná nebude mít vítěze. Jedině pokud film budete brát jako parodii, tak si ho dokážete užít, ale mně se nepodařilo ani to. Předně, film je dost mizerně natočený. Nejde o kameru veterána Dean Semlera, která snímala film, jak měla, a ani nejde o hudbu veterána Trevora Rabina, která ve filmu nijak nerušila, i když ho ani nijak nevylepšila. ale jde o režiséra Petera Segala, který je známým autorem komedií, ale tentokrát chtěl z filmu vyrazit mnohem víc. Vyšlo mu z toho komediálně-sportovní-drama, které je značně nevyvážené a nepoměr se vyvažuje dvěma slavnými herci v hlavních rolích. V drtivé většině se bude fandit Stallonemu, protože jeho zraněný outsider se psíma očima je opět kreace velmi neodolatelná a je v ní využito dostatek sebeironie i určitého nadhledu v rámci zmapování nostalgického "rockyovského" období. Robert De Niro je oproti němu energický bouřlivák, který má být ve filmu ztělesním nectností a dokonalého kontrastu k Stallonovi. Špičkování, posměšky, vyzívatelská odhodlání, přípravy na zápas zahrnující tréninkovou dřinu s milým nadhledem, to všechno se podařilo a patří to k tomu nejlepšímu z celého filmu. Nevyšla snaha film až násilně posunout do citlivého rodinného dramatu, kdy z nějakého nepříliš hmatatelného důvodu má dávná láska dítě s tím druhým-zlým a přitom z nějakého opět nejasného důvodu stále miluje toho prvního-hodného. Divákovi se tak podsouval naprostý nesmysl, kdy ani omylem se nedá uvěřit tomu, že při prvním "skočení" do postele, hned z toho musí být dítě jako pomsta za neprojevení dostatečné lásky. To už chtěl režisér opravdu moc a i taková Kim Basinger v téhle ženské postavě byla zralá na ručník. Nefungoval moc vtip. Hlášky se metaly vzduchem jako údery profesionálního boxera, ale asi tak dvě zasáhly bradu a ostatní lízly nos anebo nadočnicový oblouk. Největší porci hlášek obstaral promotér Kevin Hart, který se tady nevyskytoval tolik, jak jsem předpokládal a nebyl ani tak ukecaný, jak jsem původně myslel. Byl celkem snesitelný. Pokárat by zasloužilo technické provedení omlazení obou protagonistů, kterého je divák svědkem z úvodních historických sekvencí filmu. Pro mladší "verze" boxerů se využilo filmového archívu obou herců, ale také metoda digitálního morfingu obličeje, která je tady parádně zmršená ve stylu reklamy na "krále sýrů" s Jiřím Bartoškem, a i ta je lépe natočená, když uvážím trikové možnosti filmu z roku 2013. Byla opravdu radost dívat se na zmrvené mladistvé obličeje hlavní dvojice, a to mladší verzi Kim Basinger hrála jiná herečka. Emocionálně vypjatý a dojemně nasládlý finálový střet v ringu nesplnil svá očekávání. Bylo znát, že Segal není akčním typem režiséra a bitka neměla drive ani náboj. Navíc tělesná konstituce obou borců neoslnila. Výsledkem je schematické a lehce predikovatelné sportovní drama, které nemá ani dostatek humoru, ani dostatek kvalitních dramatických situací, a nejvíc inklinuje k poslabší parodii na boxerské filmy. Dohromady je to film na (boxerský) pytel, avšak vidět dvě herecké legendy po letech boxovat a pohromadě v jednom filmu, byl nápad hodný šampionů, a nejen těch boxerských. 20% () (méně) (více)

*CARNIFEX*

Tak nám "jehovisti" od iluminátov opäť raz predložili sentimentálnu sračku za pomoci dvoch "stroskotancov" ku ktorým mal človek za pomoci starších snímkov aspoň úctu (nie že by ju človek nemal). Najväčším pozitívom dialógy a niekoľko scén, ktoré skutočne pobavili. Z tohto hľadiska, u mňa - ÁNO! Pokiaľ budem "Grudge match" hodnotiť celkovo, tak svetlo sveta spatrila komédia, ktorá síce rozosmiala, no zároveň vo mne vzbudzovala pocity nereálneho z idealizovaného rozprávko príbehu hodného len Ameriky. Naši "žltí" kamaráti z krajín vychádzajúceho slnka, či severo kočovníci užívajúci "hatlanský" maďarsko jazyk by v živote takýto plochý príbeh nenatočili. Ešte aj útok na Pearl Harbor oproti tomuto výmyslu vyznieva ako hľadanie vajíčok vo veľkonočnej záhrade. "Příjemné velikonoce přátelé", no mňa tento snímok nijak extra "nevyšibal". Ale aby som nebol len skeptický. Hlboká myšlienka Segala, na mňa zabrala. Starší človek nie je mŕtvola a nepatrí do starého železa. Zaslúži si rešpekt rovnako, ako jeblí, bieli, sfetovaní hip hop reperi s XXL tričkami a ich "kurva kokot" textom, ku ktorým dnešná poloslepá mládež toľko vzhliada. ()

• Robert De Niro si zahral úlohu boxera už vo filme Zúriaci býk (1980), Sylvester Stallone zase v sérii Rocky. (kacer4)
  • V jedné z filmových scén se Razor (Sylvester Stallone) při tréninku prochází mezi zmrzlými kusy masa a do jednoho se chystá udeřit. Jedná se o narážku na film Rocky (1976), kde Rocky (Sylvester Stallone) na zmrzlých kusech masa trénoval. Další připomínkou boxerského filmu je i pití syrových vajec. (Punisher)
  • Pred zápasom na konci filmu dáva Louis (Alan Arkin) v šatni Razorovi (Sylvester Stallone) rady, pričom si môžete všimnúť, že má holé ruky. Hneď ako si k Razorovi sadne na lavičku, položí mu ruku na rameno, na ktorej už má ale natiahnutú gumenú rukavicu. Po strihu rukavica opäť zmizne. (Johnny.ARN)

Nicolas Cage v Expendables 3 – potvrzeno!

Nicolas Cage v Expendables 3 – potvrzeno!

06.11.2012