Superman 2

• slovenský

Superman II

Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Akční

USA / Velká Británie, 1980, 127 min

Neupustili sme od jednotky...pridali viacej trikov...nejakú divnú armádu..akcia pridala...a vytvorili sme kvalitatívne rovnakú dvojku...(28.5.2010)

To co je kladně hodnoceno na jedničce má i dvojka. Ale nepřátelé jsou tvrdší, Lex vtipnější a Superman má plné ruce práce aby to všechno dal zas do pořádku. Na sobotní odpoledne úplně výborný film.(16.7.2005)

Dal by som to na úroveň jednotky. Gene Hackman a traja mimozemský sokovia sú pre Supermana kvalitný súperi.(21.3.2010)

Na jednotku to nemá, no ani jednotka nebola z pohľadu dnešného diváka asi veľmi atraktívna. Staré triky a efekty, prehnaná hudba a postava Clarka bola podľa mňa až trapne karikaturizovaná. 60%.(13.4.2006)

Druhý díl, který se mě jako dítěti moc líbil, bohužel přináší menší zklamání. Tam kde jednička dle mého uspěla na celé čáře (promyšlený příběh, cit režiséra), tam dvojka naráží. Náhrada Donnera Lesterem se neukázala jako zrovna šťastné řešení. Některé souboje vyznívají až komicky. Také mě docela nadzvedává nepovedený závěr filmu, kdy Superman vrací zpátky na místo střechu Bílého domu.(4.12.2012)