Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

dustur

Tak Val Kilmer mi absolútne nepasoval do úlohy Batmana..., premna sú najlepší predstavitelia Batmana jednoznačne ,, Christian Bale - Michael Keaton"...., ale v tomto filme sa mi viac páčil Chris O'Donnel ako Robin...,a veľmi sa mi tu tiež páčila šarmantná Nicole Kidman ktorej to tu až veľmi pasovalo... Ale najväčšiu zásluhu nie režisér Joel Schumacher mal ktorý podľa mňa v niektorých momentoch až moc strápnil Batmana...,ale podľa mňa najväčšiu zásluhu tu majú dvaja zaporaci ktorých by som nazval nezabudnuteľnými v podaní ,,Jim Carrey vs. Tommy Lee Jones" ktorý si svoje postavy doslova užívali a práve oni vyzdvihujú moje hodnotenie o hviezdičku vyššie...., keby oni dvaja neboli tak bez pardonu idem o jednu hviezdičku dole... Moje hodnotenie filmu je.: 3 / 5 ()

Likan7

Cesta do pekel v podobě Batman a Robin začala právě tady. A přitom tohle není zas tak špatný film. Val Kilmer se mi jako Batman hodí mnohem víc než Keaton, má při sobě přenádhernou Nicole Kidman (ten člověk zajišťující casting na ženy kolem muže v obleku by si fakt zasloužil Oscara a dům na pláži), a geniálního ma*ora Jima Carreyho. Stále to není úplně můj šálek kávy, ale ze všech starých dílů je tenhle ten nejstravitelnější (Batman a Robin zase nejzábavnější). ()

Jan.S.Harold

Zajímavý, že tyhle adaptace začínám naplno doceňovat až s postupujícím věkem. Nadsázka, radost, barevnost, karikatura, nadhled, chuť a prvotřídní herectví, choreografie, skvěle vykreslená scéna. Navíc Goldenthalova muzika dokonalá v každém jednotlivém tónu. Superhrdinové a Kilmerův zadek v latexu (vzpomeňme na Clooneyho bradavky v Batman a Robin). Prostě komix, poctivej, hravej, radostnej, parodickej i idealizovanej naráz. Čistá práce. ()

Nix

No nebýt Jima a Tommyho, tak ten film bude stát za starou belu. Ale ta dvojice mne baví, myslím si, že oni ten film posunuli o ty tři hvězdy nahoru, pokud by tam nebyli, rozhodně bych ani díky Kilmerovi nehodnotil pozitivně. Jinak zbytek je tady zase prostě špatně, ale tak aspoň to není úplně to nejhorší zpracování, ale nadprůměrný také ne. Ale zatím jediný zpracování, které má Riddlera, pokud nepočítám seriál. No snad se dočkáme lepšího zpracování, určitě by si to Riddler zasloužil. ()

rublik05

Batman navždy je naprosto odlišný, než jeho dva předchůdci. Burtonova atmosféra je ta tam, snímek působí mnohem uvolněněji a humorněji, což by nemuselo být zas až tak špatně, nicméně tady se to zrovna moc nepovedlo. Nesedlo mi herecké obsazení, byť to ještě není zas až taková tragédie. Val Kilmer hraje vcelku slušně, mě osobně přišel srovnatelný s například Michaelem Keatonem. Ze záporáků mě nejvíce bavil Jim Carrey, který však nepředvádí nic jiného, než svůj standardní herecký projev té doby. Hudba je spíše průměrnější, barvičky a efekty mě nijak nenadchly. Příběh je rovněž takový standardní, nicméně neurazí. Po předchozím snímku je tohle vcelku kvalitativní sešup, to nejhorší však mělo teprve přijít. 5/10. ()

Celkem jsem se bavil. Kilmer ujde, Jones taky. Carrey je z nich asi nejlepší. První dva díly mam ale radši. ()

xladojx

Sice to není tak povedené jako stvárnění netopýřího muže Timem Burtonem či Christopherem Nolanem, ale zase na druhou stranu Batman Navždy vypadá nejvíce jako film podle komiksu, snad jen Robina (nebo spíš jeho představitele) si mohli odpustit... ()

Tiiso

Joel vytvořil batmana podle svých představ a už tady v prvním jeho díle je vidět kudy se filmová cesta bude ubírat a do čeho se v dalším pokračování rozvine. Temná atmosféra je pryč a ztvárnění se pusunuje více do amerického show v kterém vystupuje spousta artistů a kde postava batmana ustupuje pomalu do pozadí. ()

WScully

Tak tenhle film mě hodně zklamal - ano jedná se o zajímavý příběh, je to napínavý film s vynikajícím záporákem Carreyem, ale tím to končí. Chybí atmosféra, chybí temný kladný hrdina - z Batmana se stává "pooouze" hrdina klasických na motivy komiksu zfilmovaných příběhů, Kidman jako erotomanka působila poněkud tuctově, ale to by tak nevadilo, přesto od prvních dvou Batmanových lásek z Burtonových filmů se lišila v tom, že Batmanovi zde byla podstrčena, aby v takovém množství mužských postav přibylo aspoň trochu té erotičnosti, tak tam byla jen jako poza, předešlé "osudové" ženy Batmana měly účel pro linii příběhu, Lee Jones připomínal aspoň trochu záporáka z Burtonovských Batmanů, za což jsem byl vděčný, ale mrazila mě myšlenka, že to bohužel nebyl asi záměr, O´Donnell jako Robin nepředvedl nic moc. Vcelku tedy Batman Forever vyznívá jako tuctové akční dobrodružství nijak se nelišící od podobných dobrodružství tohoto ražení. Proč tři hvězdy? Zklamalo mě to, ale příběh - tedy pokud přijmu tu neoriginálnost,tuctovost a velkou barevnost - zpočátku jsem si řekl - nooo fuj, žádný gotický chlad, tak celkem nenudil, s přimhouřením očí za toto jedna hvězda, druhá za Carreyho a třetí za Lee Jonese - tam plnohodnotné hvězdy bez přimhouření oka . Nikterak se však nedivím, že toto byl krok do úplného zatracení netopýří serie - alespoň pro toto období. ()

Rodin

Tak tohle bylo asi to nejhorší setkání s Batmanem, kterého se mi v životě dostalo. Val Kilmer hrozný, scénář pitomý, takže ty dvě * jsou tam za Tommyho Lee a Jima Careyho, kteří se aspoň evidentně svými kreacemi nesmírně bavili. Bohužel zřejmě zůstanou už navždy sami. ()

Jacccob

Otřesné. Kdyby to bylo pojaté jako komedie s Jimem Carreym, který by dostal více prostoru, koneckonců proč ne. Ale takhle opravdu ne, prosím. ()

Dantte..

Takže si to shrneme. Val Kilmer - dobrý, Tommy Lee Jones - o ničem, Jim Carrey - naprostá katastrofa, Nicole Kidman - ujde, Chris O ´Donnell - hrůza. Ta část s knihou se mi líbila (to měly pořádně rozvinout), zbytek se nevím rozhodnout, jestli Joel Schumacher točil film o Batmanovi nebo jeho parodii. 45 % ()

nicneznam

Ach ta eufórie, když u takových filmů naskočí titulky. Nevidím žádný rozdíl mezi prvním Burtonovým Batmanam a tímhle a věřím tomu, že kdyby pod tímto filmem byl podepsaný právě on jako režisér a ne jen jako "nevinný" producent, lidé budou nadšení stejně jako předtím a nic jim vadit nebude. Je to ovšem pitomost vedle pitomosti, jen se změnou režiséra přišla reflexní změna postojů, která tady ovšem stejně zajišťuje nadprůměrné hodnocení. No beznadějné. Mě ale více udivuje, proč si najednou diváci řekli, že je to blbost. Už to není ten pravý Burton, protože prapodivné kulisy přestaly vypouštět páru a film není tak temný? Hlavní záporák nesestřeluje pistolí bat-éroplán, tak to není tak akční? Pozitivum by mohli fanoušci vidět v tom, že jednoho příšerného šaška s tváří Nicholsona nahradili šašci dva - s tvářemi Carreyho a Lee Jonese. Jeden chce velkou prostorovou televizi, druhej ani nevím. Asi zabít Batmana. Zkrátka tu máme dalšího příšerně natočeného ukřičeného cirkusového Batmana, kde již tomu prvnímu se měli diváci vysmát, ale místo toho se rozhodli ho obdivovat. Dokud jim neotevřel oči Nolan. ()

Nightswimmer

Silou mocou som to tlacil do styroch, ale rezignoval som po poslednej polhodinke - neda sa. Schumacher je vyborny rejžo, co vsetkym dokazal Telefonnou budkou, ale tu bolo mnoho, povedzme chujovin dvihajucich obocie. Tradicne temna atmosfera dua ElfTon sa vytratila velmi rychlo, zostavali iba slusni herci s tradicne vyborne vystrelenym Džimom a macickou Nicole, ostatne je minimalne velmi kontroverzne. Nehovoriac o oDonnelovi, ten je fakt dost katastroficky a preto volam - Batman/Burton, Return! ()