Batman navždy

Navždy Batman

Batman navždy

Akční / Fantasy / Krimi / Rodinný

USA, 1995, 121 min

Bylo jasny, ze se zmenou rezisera se zmeni i celkove vyzneni filmu, ale i tenhle dil je povedenej. Schumacher udelal film oproti druhemu super temnemu dilu vic pristupnejsi lidem, coz je pro vetsinu plus, ale ja mam precejen radsi tu temnou atmosferu, ale i tady je atmosfera slusna. Val Kilmer v roli Batmana je celkem slusnej, ale pro me je to nejmene zapamatovani hodnej predstavitel Batmana. Taky me nasvalo, ze zmenily auto, to puvodni bylo daleko lepsi. Radsi jsem, kdyz Batman pracuje sam, ale musim rict, ze Chris O'Donnell nebyl zas tak spatnej a nastesti tu moc nebyl. Jediny co nechapu, proc maj na obleku bradavky a kdyz si ho oblekaj, je zaber na jejich zadky, asi nejaka Schumacherovo uchylka. Zaporaci jsou tu paradni, horsi nez ty v Burtonovo Batmanech, ale super. Tommy Lee Jonesovi role dobre sedla, ale jednoznacne lepsi je dokonale silenej Jim Carrey, ten to rozjel neuveritelnym zpusobem. Prislo mi, ze v jinejch filmech jsou zaporaci proste zli, kdezto tihle dva byli totalni magori. Dale tu je Nicole Kidman, ktera neni nijak zvlast dulezita, ale aspon ji to slusi. Bal jsem se zmeny skladatele, protoze nikdo neni lepsi nez Danny Elfman, ale nakonec se hudba povedla, hlavne diky faktu, ze dost kopiruje Elfmana. Vahal jsem mezi 4* a 5*, protoze tohle uz zacina vypadat jak popcorn, ale nakonec dam 5*, protoze jsem se dobre bavil a krom toho, nebejt predchozich dvou dilu, tak bych byl naprosto spokojenej, protoze bych nemoh porovnavat s necim lepsim a to je prave podle me problem Schumacherovo Batmanu, ze vzdy budou porovnavany s dokonalejma Burtonovo dvema dilama.(1.2.2005)

• sepp

Nic nez americka popcornova zabava bez smrncu. Nuda...(6.9.2003)

Velký pád netopýřího muže. Místo skvělé atmosféry kýč a co hůř - Batmanův společník Robin. A to má film v podstatě skvělý potenciál. Two-face i Hádankář jsou dobré postavy. Vše je vina režiséra, který do světa temného rytíře vylil pastelové barvy.(9.12.2009)

Kilmer, Jones a Carrey dělají, co můžou, aby z toho nebyla další vysokorozpočtová havárie pana Schumachera, hodná spíš jeho jmenovce Michaela, a řekla bych, že na poslední chvíli se jim ten volant podařilo strhnout do bezpečné dráhy. Tomu, aby tenhle údajně věčný Batman neskončil v propadlišti dějin, už pravděpodobně nezabrání ani oni, ale není holt každý den posvícení s Burtonem a Nolanem.(29.9.2008)

• kinej

Takhle urazit dílo Tima Burtona, by měl být trestný čin.(23.11.2004)

• - Ve filmu se měl objevit i detektiv Harvey Bullock. Na to však nedošlo, tvůrci se obávali, že se bude Harvey Dent a Harvey Bullock divákům plést. (Němi)

• - Společnost McDonald zařadila v roce 1996 do svého sortimentu několik postaviček a hrníčků s motivy filmu. (Terva)

• - Jeden z doktorů se jmenuje Burton. Je to odkaz na režiséra předchozích dvou dílů Batmana, Tima Burtona. (Karlos80)