Sněhurka a sedm trpaslíků

• Československo Sněhurka a sedm trpaslíků (více)

Sněhurka a sedm trpaslíků je prvním celovečerním animovaným příběhem, který byl kdy natočen. Sněhurka, za kterou získalo studio Walt Disney i svého prvního Oscara, započala tradici legendární Disneyovské rodinné zábavy, která se vyznačuje osobitým kouzlem, dobrou stavbou příběhu a bezvýhradně špičkovou animací. Příběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal. Vzájemné setkání změní osudy každého z nich. (oficiální text distributora)

anniehall

3,5 * S přihlédnutím k toku času jsou to tři a pů hvězdičky. Obávám se, že od většiny uživatelů dostává body jen za to, že to byl první celovečerný barevný film od Walta Disneyho. Ale odhlédneme-li od "mile" dokonalé animace made in Disney, která mně osobně přišla vždycky malinko kýčovitá, co nám zbyde? Klasický pohádkový příběh, který znají snad všechny děti, a který je pro potřeby celovečerního filmu natažen do délky bezmála devadesáti minut. Pro mě však tohle Waltovo vyprávění na mnoha místech ztrácí dech. Částečně je to pohádkou samou, která nenabízí moc dramatických situací. Částečně je to těmi všudypřítomnými "roztomilými" zvířátky, jež pomáhají seč mohou. Vesele padají, pípají a navzájem si ze sebe dělají šprťouchlata takovým způsbem, že moje estetické cítění a vkus jsem musel nechat pod dekou, kterou jsem se při sledování přikrýval. No a nakonec příběh samý zdržují i písničky. Jediná, která člověku utkví v paměti je nakonec stejně jen Someday My Prince Will Come, která se záhy stala velmi oblíbenou a postupem času i nesmrtelným standartem - hlavně díky neuvěřitelné verzi Milese Davise z roku 1961. Tak přinejmenším za ni, za pochod trpaslíků a za animované snahy studia Walta Disneyho. ()

L_O_U_S

Sněhurku vlastním v neuvěřitelně vydřené kopii snad patnáctého řádu na kazetě s pořadovým číslem 1. Když jsem si ji před několika měsíci pouštěl po mnohaleté pauze, dokázal jsem si i po těch letech přesně vybavit hlášky, písničky (nejlepší je "Můj princ mě najde zas") a scénky. Sněhurka neztrácí po letech vůbec své kouzlo. "Haj hou, haj hou, jdem' pěkně za sebou..." (34.) ()

togaf

Pohádka je to výborná, ale mám trochu problém s hlavními hrdiny. Sněhurka vypadá na dvanáct a princ je divnej. Ale zase naučila uklízet zvířata, tenhle fígl by se mi taky hodil. ()

kajas

Tady to všechno začalo. Sněhurku si nikdy nevybavím jinou než tu disneyovskou. Trpaslíci a zvířátka přetékají roztomilostí, princezna s princem jsou krásní a milí, královna je jedna z největších filmových záporňaček, strašidelných stromů jsem se jako malá bála i ve francouzském Disneylandu, český dabing nemá chybu. I po tolika letech pohladí po duši. ()

Aleee89

(viděno v listopadu 2011) Walt Disney je klasika a jeho Sněhurka, nebo přesněji Sněhurka v jeho podání, je taky klasikou. Já ji dosud znala jen z Disneyho knížek, k filmu jako takovému jsem se dostala až dnes a jsem tomu ráda (teda jsem ráda, že jsem se k němu dostala), protože taková líbivá pohádka doslova prozáří chladný zimní den. Sněhurka je vtipná, naplňuje všechny atributy pohádkového žánru, přesto, kdyby někdo hodně chtěl, může všechno úplně převrátit a docela si umím představit takovou feministickou analýzu... Ale to už zacházím jinde, tady postačí říct, že Sněhurka mě příjemně naladila a potěšila a že starý Disney měl své kouzlo a v kontextu dnešních animovaných filmů vlastně to kouzlo stále má. ()

Dont

Na rok 1937 je to takováto barevná animace úžasný počin, tvůrci si zaslouží můj obdiv. Pohádka je to legendární a děti ji díky trpaslíkům určitě zbožňují. To je ta pozitivní stránka věci, jenže pak jsou tu také nějaká ta negativa. Přes kratší stopáž (na celovečerní film) jsem zaznamenal několik natahovaných pasáží, písničky nejsou nic extra, většinou dost nezáživné, a v českém dabingu bohužel často i nesrozumitelné. Je to tady tak trochu kolektivní hype, ve světě to na bezmála 90% neoceňují, ale v rámci žánru, jehož cílová skupina už dlouho nejsem, to slabší čtyři hvězdy unese. ()

Kuzlo

V čase natočenia a určite aj dlho po tom to bolo niečo neskutočné. No dnes nedokážem dať viac ako 65% ()

Linda.csfd

Krásné, něžné a romantické zpracování a nezapomenutelné melodie. Moje teta je dodnes často hraje na klavír. :) Takto citlivé zpracování by si zasloužilo mnohem více pohádek. ()

ilemas

Na téhle disneyovce mně fascinuje rok vzniku. Ty starší byli mnohem lepší než novějšího data i ta animace.Nejkrásnější nesmrtelná disneyovka. ()

kaposlav

Túto legendárnu rozprávku z roku 1937 príšerne kazí výrazná neznesiteľná sprievodná hudba počas celej doby. Taktiež tie vsunky žánru muzikál mi neboli po chuti. Uznávam, že v tej dobe to bol bežné zasrať celé dielo hudbou, ale neberiem to ako poľahčujúcu okolnosť. Dobovo je to pecka, ale pre mňa hodná len 2*. ()

vydumnica

Toto bol uplne prvy film, ktory som v detstve videla v kine, takze urcite to bol vtedy pre mna nezabudnutelny zazitok! Krasna Disney rozpravocka, ktora je nesmrtelna, je to klasika a vzdy bude. Je to az neuveritelne, ze dnes v roku 2020 pozeram so svojimi detmi rozpravku z roku 1937! Verim, ze to bol vtedy obrovsky uspech. Hodnotim peknymi 4*. Pekna a kvalitna animacia, krasne pesnicky, ci uz rytmicka Heigh-ho alebo romanticka Some Day My Prince Will Come, sympaticke postavicky a zvieratka. Niet co vytknut. Urcite Snehulienku vnima inak detsky divak a dospely. Mne to uz teraz pripada v mnohom nelogicke, napr. Snehulienka a zvieratka upratali len prizemie, schody a poschodie nie a pritom tam ziadne pavuciny neboli, alebo tiez Snehulienkine ciste saty, po tom, co sa brodila lesom a spadla, ale to len tak na okraj. Trosku malo priestoru dostal ten pekny princ...75%. ()

Tuomi

Pro děti perfektní, pro dospělé vynikající. Ani nevěřím, že tohle je na světě více než 70 let a nedávají to alespoň jednou za rok v TV. ()

MrPierc

Pro mne film má sentimentální hodnotu díky tomu, že jsem na tom byl s babičkou a mojí sestrou jako malý v kině. Byl jsem okouzlen stylizací a hudbou. ()

selviskhed

"Zracdlo ty kouzelné, kdo krásnější je mne?" Předně, Zlá Královna je nejvíce sexy postava jaká se kdy na filmovém plátně objevila. Sněhurka je pako, pořád umývá schody, zpívá ptáčkům, povídá si se zajíčkama a mrká řasama. Nuda. Zlá Královna zato vlaje pláštěm, mračí se a rozčiluje se, vládene černou a fialovou, umí věci o kterých se Sněhurce ani nezdá, vábí aristokratičností, přimyká se zdí, hypnotizuje divákovu pozornost a při tom všem mi někoho připomíná. Moje gusto. A vůbec nejlepší na tom všem je, že všechny ty děti, co v Radio City Music Hall v roce 1937 při scéně v temném lese učůrávaly do sedaček mají dnes přes osmdesát nebo sešly věkem a umřely. ()

lebowski!

Walt Disney byl ve své době králem animace a dokazoval to na klasických osudech Sněhurky, Zvoníka, Tarzana, Malé mořské víly apod. Recept na úspěch byl jednoduchý a stále stejný - příběh co všichni znají, dokonalá animace, vážné téma (hlavní postavy), odlehčující humor (vedlejší postavy), klasický souboj dobra se zlem, vše zalít láskou a navrch morální ponaučení, rovná se nádherná podívaná pro celou rodinu. Jako dítě jsem je taky hltal plnými doušky, ale trpaslíky jsem vlastně nikdy neměl moc rád. ()

Streeper

Jako malá jsem tu pohádku neměla ráda, protože jsem se u ní vždy bála ale dnes když jsem se na ní po tolika letech opět podívala. Je to prostě nádherná klasika. Krásný příběh o lásce a nenávisti. Soundtrack k filmu je naprosto úžasný. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Co nabídne služba Disney+?

Co nabídne služba Disney+?

09.11.2019

Už za pár dní (přesněji 12. listopadu) se ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemí spustí nová streamovací služba Disney+. O týden později se pak dočká ještě startu v Austrálii a na Novém Zélandu.… (více)

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra