Sněhurka a sedm trpaslíků

• Československo Sněhurka a sedm trpaslíků (více)

Sněhurka a sedm trpaslíků je prvním celovečerním animovaným příběhem, který byl kdy natočen. Sněhurka, za kterou získalo studio Walt Disney i svého prvního Oscara, započala tradici legendární Disneyovské rodinné zábavy, která se vyznačuje osobitým kouzlem, dobrou stavbou příběhu a bezvýhradně špičkovou animací. Příběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal. Vzájemné setkání změní osudy každého z nich. (oficiální text distributora)

Rozjimatel

"Here, take it. Don't be nervous."     Absolútna klasika klasík kresleného filmu, zaradená i v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete, priekopnícke dielo, ktoré v podstate povýšilo animovaný film na plnohodnotný žáner. V detstve som túto rozprávku miloval (videl som ju nespočetne veľa krát) a sála z nej neskutočné kúzlo aj po neskutočných 86-ich rokoch. Je to proste dielo hýriace fantáziou i vtipom, navyše s obrovským srdcom, pri sledovaní ktorého sa dojímam tam, kde by som to absolútne nečakal (milučké zvieratká) a neustále sa pristihujem, že sa škľabím ako retardovaný (detinský, ale pôvabný humor). Úžasná na tomto diele je i tá kombinácia detskej hravosti a miestami temnej, až hrôzostrašnej atmosféry (pri takomto kontraste nálad potom tá hrôzostrašnosť o to viac vynikne). Snímka má podmanivú animáciu (ani sa nechce veriť, že je z takej dávnej doby) a výborná je i jej hudobná zložka, s viacerými krásnymi piesňami (mojou obľúbenou scénou je hudobná zábava v chalúpke trpaslíkov).     "This is Dopey, he don't talk none." "You mean he can't talk?" "He don't know. He never tried." ()

kebom

Priznám sa, že neviem, prečo je každý taký hotový z tohto animáku. Preto ,že bol prvý? Možno, ale "uřvaná" hudba a všadeprítomný "tenorový" spev mi prišli až otravné. Natočené na prvotný efekt, ale už značne vyblednuté a nudné. ()

Matros

Trpaslíci jednoznačně vládnou celému filmu. V době uvedení do kin... bez debat zázrak. Dnes... moc pěkná pohádka, které se nechce zestárnout. Jen ty písničky (až na vyjímky) v těch disneyovkách moc nemusím... ()

Vejrrr

Uznání si zaslouží kopce ... ale tahle prvoverze s věčně poletujícíma ptáčkama a hypervejškovým zpěvem přeslušněný Sněhurky.... mě prostě nebere. Výkladu půvabu tohoto díla mému synovi se bude muset výhledově ujmout jaho matka :) ()

Marys

Veľmi ťažko sa hodnotí takýto kúsok. Preto len stručne. S nadhľadom mimoriadne príjemné divadielko. Trochu ho pokazil pomerne unáhlený záver, no okrem neho krása. ()

Sygauras

Vůbec si nedkážu představit, jak by tohle chtěly převést do hrané podoby, jestli budou u Disnyho pokračovat v převádění všech těch starých animáků do hrané podoy. Podle mě to nemůže fungovat. Tohle je prostě nejkrásnější Disnyho éra kreslených pohádek a na to by se šahat nemělo. Už dřívější pokusy dopadly špatně. Krelený svět, je nejkrásnější právě v té veselé a hravé podobě. Tohle se CGIčkem nahradit nedá. ()

aLPaC

Krásná animovaná pohádka určená především pro menší děti. Roztomilá zvířátka, milí trpaslíci, naivní Sněhurka a zlá královna. Walt Disney zkrátka uměl. No a jak se těšíte na nově avizovanou hranou verzi z dnešního "progresivního" prostředí, kde Sněhurku bude hrát hispánka (ano, Sněhurku, v originále Snow White, která dostala jméno podle její sněhově bílé kůže bude hrát latinoameričenka, to prostě mohou vymyslet jen zmagoření Američané), trpaslíci budou korektní a bezpochyby závěrečný polibek prince a spící Sněhurky neuvidíme, protože by se jednalo o sexuální napadení. Ještě, že se toho Walt nedožil. ()

Lilloos

Začátek je překrásný, romantická hudba tvoří kulisu animaci, nad jejíž lehkostí žasnu i dnes. Když se Sněhurka ztratí v lese, skutečně jsem cítila strach, ale pak to jde z kopce. Věčně roztržité a přihlouplé trpaslíky jsem si nikdy neoblíbila a z princezny se vyklube uječená prudička, která mě odjakživa iritovala svou bezmeznou dobrotou a navíc mi vůbec nepřišla hezká, natož nejkrásnější. A to pak klidně i mrtví můžou ožít, ale já tuhle pohádku neocením. ()

snatch

Dá se vůbec tomuhle klenotu v historii animovaného filmu a jak já říkám jeho "mámě" dát míň, než ***** ? ..... Koukám, že dá, ale i když jsem extratolerantní :), tak v tomhle případě tři hvězdy nechápu :( ()

joker2

První Disneyho celovečerák, který ukázal v čem spočívá jeho geniální animace a byl hozenou rukavicí animákům bratří Fleischerů. Jeho někdy až příliš realistická vyobrazení jsou dodnes poutavá, a to nejen pro dětského diváka. To vše završuje všudypřítomný jemný humor a chytlavé melodie. ()

grerar

Mluvit o Sněhurce jako o "klasice" mi přijde nenormální vzhledem k titulu "první". Použiji tedy slovo perfektní. Kde mohu použít slovo klasický, tak jedině u substantiva pohádka, neboť v tomto smyslu je významu učiněno zadost. Nic nechybí, nic nepřebývá. Sněhurku prosím pouštět místo braků typu "Rychlý Stripes" apod. 5* ()

Mania

Disneyovky jsou prostě "neokoukatelné", zvláště ty starší. Příběh o Sněhurce zná každý. Byl už v tolika různých podání. Ale tenhle je skvostný. Disney-Sněhurka je moje první setkání s ní a to přeci musí být jedinečné, neopakovatelné. ()

RadimFišer

První shlédnutí mi udělalo radost, zejména kvůli třpitivosti diamantů co kopali trpaslíci. je neuvěřitelné, když se zamyslím nad tím, že to je jeden z prvních filmově provedených pohádek o Sněhurce. Nájkrásnější na filmu byla spolupráce a láska, která byla vidět od zvířátek. Nebylo již dlouho nic nádhernějšího. Ale na pět hvězd mě to moc nudilo. Díval jsem se na celý film v Brně na Florenci, když jsem čekal na autobus. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Co nabídne služba Disney+?

Co nabídne služba Disney+?

09.11.2019

Už za pár dní (přesněji 12. listopadu) se ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemí spustí nová streamovací služba Disney+. O týden později se pak dočká ještě startu v Austrálii a na Novém Zélandu.… (více)

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra