Sněhurka a sedm trpaslíků

• Československo Sněhurka a sedm trpaslíků (více)

Sněhurka a sedm trpaslíků je prvním celovečerním animovaným příběhem, který byl kdy natočen. Sněhurka, za kterou získalo studio Walt Disney i svého prvního Oscara, započala tradici legendární Disneyovské rodinné zábavy, která se vyznačuje osobitým kouzlem, dobrou stavbou příběhu a bezvýhradně špičkovou animací. Příběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal. Vzájemné setkání změní osudy každého z nich. (oficiální text distributora)

VanTom

Pokud se z té (v dnešní cynické době již infantilně kýčovité) roztomilosti houfu zvířátek či neustálých zpívánek nezvencnete rovnou, tak si vás nádherná (přitom nedokonalá, resp. skoro dokonalá) ruční animace musí omotat kolem prstu. Okouzlující pohádka věnuje více času dovádění trpaslíků než jednoduchoučkému příběhu (především happy end mi přišel nahonem sfouknutý), které ovšem stále pobaví. ()

Ravi

Jako dítě jsem měl z tohoto filmu trochu depresi, ale teď ho dokážu ocenit i jinak. Na svou dobu je to skvělý animák, ale celkově vzato, a ruku na srdce, nejde o to nejlepší k vidění. 65% = 3/5 ()

mkubalikova

Zde se zrodilo kouzlo, které provází už několikátou generaci. Walt Disney byl génius, jehož odkaz tu zůstane i pro další generace: dokonalá animace, překrásná hudba, vtip, kouzlo, romantika...zábava pro děti i dospělé. 100% ()

PollyJean

nesnesitelné. Možná to ve své době (anebo taky v dětském věku většiny diváků?) mohlo mít úspěch, ale běda, já přišla pozdě. A tak se mi při sledování téhle pohádky udělalo nevolno a se stoupajícími minutami to bylo čím dál horší. Každá postava je jedinou vlastností a ještě přepálenou do extrému, aby bylo každému divákovi jasno, každý žertík nebo nápad se opakuje a natahuje, aby i batoleti bylo jasno a tudíž asi není divu že to účinkuje, přinejmenším tedy na 87%. Nedá mi to neocitovat: "W. Disney je jedním z předních likvidátorů evropské kultury. Možná nejvýznamnější, protože ji likviduje už v zárodku, totiž v dětských duších. W.D. patří k zakladatelské generaci všeobjímající pokleslé pop kultury, která jakožto kultura vítěze "třetí světové války" zaplavuje celý poražený svět." (J. Šv., 1993/1994) ()

Autogram

Najklasickejšia rozprávka za osemdesiat rokov až tak nezostarla, ale predsa len trochu áno. Animácia ani nie, je milá, vtipná, problémom môžu byť dnes niektoré pesničky, ktoré sú ladené v štýle operetného spevu. Teda v štýle tridsiatych rokov, keď muzikál, ako ho poznáme dnes, ešte neexistoval. Inak poučenie, že si treba poupratovať a pred jedlom si vždy umyť ruky, to bude platiť asi vždy. ()

JustMeeKatie

Sněhurka je prostě animovaná klasická pohádka, na kterou jako malí koukali snad všichni. Já ji jako malá viděla mockrát, ale co se zrušily VHSky už jsem se k ní nevrátila, takže bylo hezké se na Sněhurku znovu podívat teď trochu jinýma očima. Co si budeme nalhávat, už to nebylo takové, jako když jsem byla malá, ale člověk stejně ocení fakt, že i přesto, že je tento film starý už přes 80 let, pořád jde o jedno z nejlepších zpracování této klasické pohádky. Ráda jsem si připomněla známé písně, užila si taneční scénku s trpaslíky a Sněhurkou, která stále patří mezi mé oblíbené scény z této pohádky a překvapilo mě, že i ve svých 20 letech jsem z královny stařeny měla docela strach a finální scéna, kde trpaslíci stařenu nahání, pro mě stále byla jako takový dětský horor. ()

tommmy89

Ako asi každé dieťa si neviem predstaviť život bez kreslených rozprávok :) Široké spektrum tvorilo škálu môjho detského repertoára, ale iba vybrané kúsky som si dal nahrať na VHS a potom som si to púšťal dookola :) 5 z 5 ()

Aqualung

Je tu už nějaký čas, co jsem tohle dílo viděl v kině.Bylo mi snad pod dvacet a dodnes ve mně vyvolává pocit krásna nebo nádherné legrace.Trpaslíci jsou nesmrtelní a nedostižní se vším, co na plátno přinesli.No a Sněhurka také tak.A tady bych taky odkázal na fantastickou "analýzu" tohoto díla pány Vodňanským a Skoumalem, kteří parádně napálili nablblé bolševické rádobykritiky, kteří se pokoušeli do toho filmu navážet.Film je snad nejkrásnějším dílem pro děti na filmovém plátně. ()

Hortenzia

krásny film,ktorý som navyše prvýkrát videla v piatich rokoch kine s babkou -to je veľká dávka nostalgie a uchvacujúcivh zážitkov ()

Sdoom

Absolutně kouzelné a okouzlující - vizuálně i hudebně. V dnešní době, vzhledem k tomu, jaké animáky jsou vypouštěny do světa, působí Sněhurka se svým nadpozemsky upřímně něžným, milým a krásným příběhem jako naprosté zjevení a náplast na duši. To je tak když se něco dělá v prvé řadě s láskou a až v druhé, ne-li ještě v nějaké další, pro peníze. ()

skinny

Další z nádherných pohádek Walta Disneyho, jinak než 5* dát nemůžu,už jen z principu, je to klasika, která nikdy nezestárne ()

Babous

Další z klasických Disneyových pohádek. I po třičtvrtě století pořád stejně krásné, milé a dojemné. U téhle pohádky kdysi na konci plakala moje prababička, poté můj děda, následně moje máma i nakonec já. Podobně jako Sněhurka "Mám přání". Přání vidět tenhle film s původním českým dabingem z 30. let, který dodnes zřejmě odpočívá v nějakém archivu. ()

Koda

Legendární start filmové Disney kinematografie se zahájil touhle sedmitečnou beruškou, která si říká Sněhurka. Je mi velkou ctí, že i po 80 letech je tento film nezapomenutelným klenotem filmové kinematografie a věřím, že s námi bude i dalších tisíc let. Vždyť nezapomenutelná písnička Heigh-Ho, která se stále zpívá má neuvěřitelné kouzlo a hlavně dává sílu všem kamenolomům. O tomhle filmu toho zas až tak tolik se napsat nedá, protože i člověk, který není fanouškem filmů by aspoň nastřelil, kdo je Sněhurka... tedy doufám. Kvalita za tuhle dobu je výborná, dabing stále srozumitelný a to je asi nejdůležitější na tomto filmu. Plný počet nedávám z tohoto důvodu, že se taková klasika dá předpokládat, jak dopadne, ale tihle mužíci nikdy nezklamou. I já jako obrovský fanoušek Disney filmů mám problémy si zapamatovat všechny jména postav. :) ()

Maynard.

No, tak koooonečně sem se k tomuhle dostal. Strašně dlouho sem měl v plánu se na tohle podívat, páč je to jeden z posledních filmů z TOP200, který sem neviděl. Jako respekt, že v roce 1937 vzniklo něco takle pěknýho. Ve svý době to musela bejt naprostá pecka. Elišákoj se to líbilo, takže si myslím, že by se dalo říct, že je tenhle prastarej film nestárnoucí a pořád aktuální :o). Jako Šípková růženka je větší kočka (hezčejc) nakreslená a všecky další taky. Ale průkopnice kreslenejch princezen bude navždy Sněhurka... ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Co nabídne služba Disney+?

Co nabídne služba Disney+?

09.11.2019

Už za pár dní (přesněji 12. listopadu) se ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemí spustí nová streamovací služba Disney+. O týden později se pak dočká ještě startu v Austrálii a na Novém Zélandu.… (více)

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra