Sněhurka a sedm trpaslíků

• Československo Sněhurka a sedm trpaslíků (více)

Sněhurka a sedm trpaslíků je prvním celovečerním animovaným příběhem, který byl kdy natočen. Sněhurka, za kterou získalo studio Walt Disney i svého prvního Oscara, započala tradici legendární Disneyovské rodinné zábavy, která se vyznačuje osobitým kouzlem, dobrou stavbou příběhu a bezvýhradně špičkovou animací. Příběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal. Vzájemné setkání změní osudy každého z nich. (oficiální text distributora)

Lopezka1982

Prostě klasika, která nikdy neomrzí. V dnešní digitální době mi už chybí kreslené pohádky, tak se k disney pohádkám ráda vracím :) ()

Mr.Ripley

Milník v historii kinematografie a krásný příklad toho, jak má vypadat ryzí pohádka, jež dovede bavit i po desítkách let. ()

ing.Frosty

Úplně první animovaný celovečerák, ze všech ten nejdůležitější a rovnou ten úplně nejlepší. Revoluční animace, která bez problému obstojí i dnes. Vše je vypulírované a dělané s láskou do nejmenšího detailu. Úžasné písničky, hudba, humor, místy skoro až hororové scény. Rozkošně nevinná Sněhurka a královna jako ztělesněné zlo. A k tomu jako třešnička dokonalý český dabing, který suverénně zastínil i originál. Mistrovské dílo bez jediného kazu. ()

Samuel7

Jeden z těch úplně nejoblíbenějších filmů mého dětství, dokonce to byl i první snímek, který jsme měli doma na videokazetě. Sněhurka mě nepřestává fascinovat ani teď, Walt Disney měl obrovský cit pro všechny aspekty kresby, ať už jsou to barvy, linie nebo styl (kam se na něj se stylizací hrabe Tim Burton, ač k němu mám velkou úctu). Skvěle stylizovaný je například na první pohled zlověstný les, jenž ve mně vždy vyvolával strach. Potom z něj ale vyšla roztomilá stvoření, a jsme zase v úplně jiném světě...Jejich velké oči, plné hřejivé něhy jsou na Disneyho zvířátkách možná to nejkrásnější. Zanedlouho po nich se na scéně objevují i trpaslíci, kteří jsou naprosto kouzelní, všechny do jednoho jsem si je oblíbil a snad každý z nich mě dokázal rozesmát svým leckdy skoro groteskně rozvedeným charakterem. Kvalitní hudba bývala a dodnes je Disneyovkám vlastní, a chytlavou písničku trpaslíků, vracejících se z dolů, plných třpytivých diamantů, zná snad každý. A ač se se slovem génius často plýtvá, Walt Disney jím skutečně byl, nikdo před ním a dodnes ani po něm nedal animovanému filmu tolik, jako právě tento výjimečný muž. ()

Mrkvič

Ty roky jsou příšerně znát. V té době dokonce i animované postavy přehrávaly!!! Prosťoučké písničky ve stylu pa-pa-pa-pa-pááá a la-la-la-la-láááá. Potom tam jsou ale i trpajzlíci, kteří jsou i po tolika letech pořád fajn. Dřív holt nebylo třeba nic moc vymýšlet, jen pár mravokárných scén a jednoduchý klasický příběh pohádky. Titul klasiky se tomu ale upřít nedá. ()

Tyny

Nádherná pohádka, která je prostě nesmrtelná a děti ji oceňují doufám i dnes. Disneyovky jsou podle mně jedny z nejkrásnějších, nebo spíše nejkrásnější pohádky. ()

Lachtaan

Jestli něčemu v srdci zarytého filmového fandy lze říkat nostalgie, tak je to zaručeně tenhle nevinný, ale překrásný snímek. Ta neskutečná melancholie, co na nás jako na ty nejmenší dýchala, v nás asi po celý život zanechá záźitek a vzpomínky na tu ranou, ale stále zcela nejlepší éru Disneyho filmů. Jsem dítětem milénia, tudíž jsem film zažil až ve vybarvené podobě, stále mu ale nelze vytknout nic, co by jej zhrzovalo za to, jak šíleně starý už je. Ba naopak. Může se tím pyšnit, jak stále v dějinách kinematografie figuruje v nejvyšších příčkách. ()

dANo

Nadčasová záležitosť! Klasický príbeh Snehulienky a 7 trpaslíkov v prevedení od Walta Disneyho je niečo, čo musí chytiť za srdce nielen deti, ale aj dospelých... Krásna animácia, krásna hudba, milé vtipy, no proste KRÁSNA ROZPRÁVKA. ()

sskrblik

Jednou to možná svým dětem pustím, ale já osobně bych to znovu vidět nemusel. Animace samozřejmě krásná na tu dobu a i celkově pěkně uděláná pohádka od Disneyho, ale mě už to nic neřekne. ()

venalce

První slovo, které se vám při hodnocení Sněhurky vybaví je: klasika. Přesně tak, tohle je nejklasičtější ze všech disneyovek, pravzor všech. Mohou natočit tisíce dalších pestrobarevných animáků ve 3D, ale tuhle animovanou a dvojrozměrnou Sněhurku budou milovat i naše vnoučata. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Co nabídne služba Disney+?

Co nabídne služba Disney+?

09.11.2019

Už za pár dní (přesněji 12. listopadu) se ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemí spustí nová streamovací služba Disney+. O týden později se pak dočká ještě startu v Austrálii a na Novém Zélandu.… (více)

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra