Režie:
Karel SteklýKamera:
František UldrichHudba:
Luboš FišerHrají:
Miloš Kopecký, Pavel Landovský, Vladimír Brabec, Otakar Brousek st., Marie Drahokoupilová, Darina Chlebová, Jan Schánilec, Václav Sloup, Alois Müller (více)Obsahy(1)
Český šlechtic Petr Vok z Rožmberka již není tak mladý, ale jeho milostná dobrodružství nadále vyvolávají závist mužů a pobouření ctihodných dam. Na zámku Bechyně mu je k dispozici 12 půvabných dívek, stále však neváhá svést mlynářovu ženu a služku. Jednoho dne se ocitne ve finanční nouzi a starší bratr Vilém mu proto poradí, aby se oženil s bohatou nevěstou. Petr všechny překvapí oznámením, že si chce vzít velmi mladou Kateřinu z Ludanic. (Filmbox)
(více)Hrají
Miloš Kopecký
Československo
Nejlepší filmy:
Semafor - Největší hity (2005) (video kompilace)
Dům na nebesích (1984) (divadelní záznam)
Byl jednou jeden král... (1954)
Pavel Landovský
Československo
Nejlepší filmy:
Revizor (1971) (divadelní záznam)
Údolí včel (1967)
Adelheid (1969)
Vladimír Brabec
Československo
Nejlepší filmy:
Hamlet (1986) (divadelní záznam)
Lišák Pseudolus (1960) (TV film)
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Otakar Brousek st.
Československo
Nejlepší filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (divadelní záznam)
Král Krysa (1979) (divadelní záznam)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Marie Drahokoupilová
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Kam slunce nechodí... (1971) (TV film)
Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)
Darina Chlebová
Nejlepší filmy:
Svatby pana Voka (1970)
Jan Schánilec
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Vesničko má středisková (1985)
Jindřich IV. (1968) (divadelní záznam)
Petrolejové lampy (1971)
Václav Sloup
Československo
Nejlepší filmy:
Gazdina roba (1992) (divadelní záznam)
Romeo, Julie a tma (1959)
Marketa Lazarová (1967)
Alois Müller
Československo
Nejlepší filmy:
Bláznova kronika (1964)
Kamenný řád (1975) (seriál)
Košilka (1974) (TV film)
Jaroslav Moučka
Československo
Nejlepší filmy:
Světáci (1969)
Čarodějův učeň (1977)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Stanislava Bartošová
Československo
Nejlepší filmy:
Dům na nebesích (1984) (divadelní záznam)
Vrchní, prchni! (1980)
Mnoho povyku pro nic (1972) (divadelní záznam)
Julie Jenšíková
Nejlepší filmy:
Tajemství velikého vypravěče (1971)
Svatby pana Voka (1970)
Podezření (1972)
Helena Lišková
Nejlepší filmy:
Merlin aneb Pustá zem (1988) (divadelní záznam)
Morgiana (1972)
Pohádka o staré tramvaji (1961)
Daniela Bartáková
Rumunsko
Nejlepší filmy:
Ucho (1970)
Já, truchlivý Bůh (1969)
Vilém Rozkoč (1975) (TV film)
Eva Lorenzová
Nejlepší filmy:
Noc na Karlštejně (1973)
Milenci v roce jedna (1973)
Svatby pana Voka (1970)
Petra Nohová
Nejlepší filmy:
Svatby pana Voka (1970)
Svatá hříšnice (1970)
Jiřina Pechová
Nejlepší filmy:
Svatby pana Voka (1970)
Marcela Pešinová
Nejlepší filmy:
Svatby pana Voka (1970)
Eva Hudečková
Československo
Nejlepší filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)
Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974)
Taťána Unkurovová
Nejlepší filmy:
Na kometě (1970)
Svatby pana Voka (1970)
Svět otevřený náhodám (1971)