Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

AdasBadass

Asi jsem měl moc velká očekávání, ale tento film mě zklamal. Vůbec mě nebavil. V půli snímku jsem se přistihl, že koukám na čas kdy bude film u konce. Jediné co tento film zachránilo byly hlášky. SORRY ()

Foltest

Famózní snímek, mnohem lepší než Pulp Fiction. Oceňuji netradičně minimalistické pojetí, kdy se celý film odehrává prakticky pouze v jedné místnosti. Těch pár akčních scén, které film, obsahuje ,je skvělých ve své jednoduchosti a syrovosti. Taktéž psychologie postav je velmi dobře propracovaná a různorodá, kdy jsou vidět jejich rozdíly a chování každé z nich je uvěřitelné. Film pak také obsahuje několik, pro mě velmi překvapivých zvratů, děj se přirozeným tempem stupňuje až k vyvrcholení a délka je naprosto optimální k perfektnímu, kompaktnímu výsledku. ()

Daumatin

Násilie, zbrane, krv a zabíjanie. Inak povedané, Tarantino. Týmto filmom sa odštartovala krvavá filmová cesta tohoto vynikajúceho režiséra. Nie je to síce najlepší Tarantinov film, ale rozhodne patrí medzi vydarené snímky, po ktorom nasledoval dokonalý Pulp Fiction . ()

Sejkorka

Retropremiéra po 28 letech. Hvězdička dolů za řezání ucha. Fujtajbl. Ale jinak super, předehra k Pulp fiction. Proč se oranžový přiznal bílému, že je polda ? Asi věděl, že je to stejně jedno .... ()

Dalajlada

Tarantinova prvotina. Tento film stojí ve všech ohledech totálně za to. Tarantinova práce s dialogy, kamerou, výběrem postav a vůbec vším je naprosto geniální. A za málo peněz se dá nadělat spousta muziky, pokud na to máte koule a hlavu! ()

TheFilmThief

Banda pitomců v kravatách podělají přepadení, které "mělo být hračka". Střeleného kolegu nechají v klidu krvácet, následně navzájem se obviňují a málem postřílejí. "ALE CHLAPI, JSME PŘECE PROFESIONÁLOVÉ" Začátky Q. a jeho tvorby, kde dává důraz na dialogy, tragédii a nepřiměřené násilí. ()

mdf

Viděno až v tomto roce,tak mi už to opravdu jako nějaká velká pecka moc nepřipadá,jedna garáž, zdlouhavé monology,jinak absolutně nic.Ale asi to byla ve své době paráda.. ()

aristoteles

Společně s Osmi Hroznými jsou pro mě Gauneři nejlepším Tarantinovým filmem. Děj je naprosto bezchybný, dialogy výborně napsané a charaktery uvěřitelné. I když se vám může zdát že se postavy občas baví o naprostých zbytečnostech, každé slovo které padne, má svůj význam, jako například dokreslování osobnosti jednotlivých postav. Každopádně, snímek je do velké míry založen na rozhodnutích a chování postav, takže pokud prahnete po velkolepé akci, budete zklamaní, jedná se totiž spíše o komorné drama. Filmu dodává na zajímavosti i to, že jednotlivé problémy v ději řeší naprostí cizinci, kteří ale musí spolupracovat. Technickou stránku nezmiňuji, všechno zní a vypadá perfektně, tedy na 92. rok. Snímek rozhodně doporučuji a pokud se považujete za filmového fanouška, tak se  jedná o tzv. must see záležitost. ()

godal

Vemte si surové železo,ze kterého vytavíte a vyklepete dokonalý meč.Tahle lahůdka má skoro 30 let a neustále mě baví.Když pan Růžový vysype zásobník ze své CZ do fízlů-no prostě paráda.Asi nejlepší honička,jakou znám.No a pak dialogy-tím si pan Zastoupil otevřel kariéru a nutno uznat,že právem.Něco takového natočit na koleně a za pár šupů umí jen Bůh... ()

kanhwa

Pre mna najzabavnejsi film od Tarantina, i ked Pulp Fiction si hocikedy s radostou pozriem i ked narazim niekde nan v hocijakom okamihu. Dialogy bezkonkurencne, herci detto. ()

Bratyslavcan

Keď je film dokonalý, tak sa k tomu moc písať nedá. Herci sadli ako riť na šerbeľ, hudba, dialógy, príbeh a jeho rozprávanie... všetko dokonalé. Nádhera sa nachádza aj v jednoduchosti natáčania. Nechávalo ma to premýšľať a držalo si môj záujem. Prvotriedna prácička. ()

Tristan_nsc

Skromný debut Quentina Tarantina, odehrávající se téměř výhradně v garáži. Klasický Tarantino se nedá zapřít: hodně kecání, hodně krve, hodně roztahaných záběrů, ale to je přesně to co od něj čekám. Herecky zvládnuto skvěle. Prostě mu dejte kameru, polorozpadlou garáž a skupinku herců a budete z toho mít vynikající snímek. ()

pistabaci odpad!

Turbokokot Tarantino poprvé. Ja viem, že prvotina nie vždy vyjde úplne na výbornú(a niekedy aj po prá filmoch naberie réžo správny smer) ale táto jebnutá hlava už týmto dokázala svoju demenciu. Nudná sračka kde sa neudeje ani hovno. ()

jirikzaboj

Už u debutu se konala velká podívaná ve smyslu vyšperkovaných dialogů, satiry, černého humoru a krveprolití. Navíc je to možná ten nejtučnější počin, co se Tarantina týče a přesto tak skromný, nízko rozpočtový. Kdo jiný by to zvládl ukočírovat lépe, než sám Quentin? O to víc mě překvapuje, že už od začátku používá svůj specifický podpis, pokaždé mu projde a ještě to má k tomu stále grády. Nejlepší dialog: tips u snídaně, nejlepší scéna : Michael Madsen a Stuck in The middle with you. Všichni herci skvělí, ale Keitel a Roth excelentní. Buscemi profesionál!:-D ()

outcashed

Neměl jsem šajn do čeho, přesto jsem nakonec rád, že jsem se ke Gaunerům dostal s minimem spoilerů a bez přehnaného očekavání. Klasickej Tarantinovskej styl vyprávění je něco, co mám v oblibě už několik let a proto mě každej snímek od něho celkem udržel bez stavu anestezie. Dost mi to připomnělo film Osm Hrozných, kteří jsou určite Gaunery inspirováni, ačkoliv si aspoň Gauneři nevzali 3 hodiny mýho volnýho času. Je až podivuhodné jak se některé postavy chovají a je celkem přitažene za vlasy, kolik věcí a situací nedávají uplně smysl (vyprávění Pana Oranžového, jednání Pana Bílého, nulový zájem vyřešit aktuální situaci). Postavy jsou průměrné, akce minimální, krve dost, délka optimální, hromada tlachání. Ale dialogy byly vtipné a trefné na dobu, ve které je příběh stylizován, tudíž si tento 30 let starej snímek odemne odnáší 4/5 hvězd. Zpříjemněnej večer. Díky Quentine, nepřekvapil si mě. ()

1234Horymir odpad!

Naštěstí jsem viděl nejprve (x krát) Pulp Fiction. Kdybych viděl jako první Gaunery, tak si Pulp Fiction nikdy nepustím. Ty vulgariry tam vůbec nefungují, spíše ukazují na nějaké sexuální frustrace autora. ()

Langos

Tarantinův méně známy film, což je škoda! Reservoir Dogs je totální masakr a umění. Na filmy od Tarantina bych dokázal čumět celý týden! Tahle klasika dokazuje jak si Tarantino hraje se scénářem, do toho hodí jednodušší zápletku a můžete si užívat ten promakaný scénář. BOMBA! ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)