poster

Krotitelé duchů

 • USA

  Ghostbusters

 • Československo

  Krotitelia duchov

Sci-Fi / Fantasy / Komedie / Dobrodružný

USA, 1984, 107 min

Komentáře uživatelů k filmu (560)

 • kleopatra
  *****

  Přesně si pamatuju své pocity, když jsem tenhle vtipem nabitý film viděla poprvé. V podstatě jsem se smála nepřetržitě od úvodního "elektrického" testu až po závěrečnou "pěnu". Bill Murray a Dan Aykroyd jsou z těch komiků, kteří nemusí otevřit pusu, stačí se podívat jen na jejich "vážný" výraz a už se smějete. Jo a taky nesmím zapomenout na Danina souseda....... to je taky dílo.(4.12.2004)

 • Douglas
  *****

  Naprostá legenda science fiction komedie, klišé obrácené naruby, vypointované dialogy a výborné postavy, zejména Moranis s Murrayem jsou pohádkoví :)) Jedna z komedií, co mne vždy spolehlivě pobaví, což už nemohu bohužel říci o pokračování.(15.7.2002)

 • Houdini
  *****

  NFR 2015, Oscar 2 nominace: Vizuální efekty, Píseň - "Ghostbusters"(13.4.2004)

 • Lima
  ****

  Při hodnocení by měla jít nostalgie stranou, ale tady si nemůžu pomoct. Jako malej jsem se u tohoto filmu v kině bavil a mám s ním spojené i bezva mimofilmové zážitky. Dneska bych to asi viděl jinak, ale praštím se přes kapsu a dám za čtyři. A Sigourney Weaver je tady fakt buchta.(13.4.2003)

 • Galadriel
  ****

  Výborná komedie, na svou dobu s revolučními triky a skvělými nápady. Navíc příjemné herecké obsazení, atmosféra, hudba, ... Já se na tenhle film ráda dívám znovu a vždy mě pobaví.(16.4.2004)

 • Gemini
  ****

  Výborná, lehce horrorová duchařská komedie, která se přesně strefila do nálady a stihla i lehce zparodovat třeba Rosemaryino Dětátko. A co je lepší, druhý díl se prvnímu přinejmenším vyrovná. Poznámka na okraj - neodolatelná Sigourney Weaver;)(14.8.2005)

 • Tosim
  ****

  Zdravím Legase... ;-) - nenechme se mýlit, to, že triky vypadají dneska směšně, je snad dané dobou - ovšem není to důvod hodnotit film níž - tehdy byly vynikající a tvůrci si na nich dali záležet přinejmenším tak, jako dnešní počítačoví experti. Navíc potěší trio Murray Aykroyd Ramis jako lehce vážní, lehce směšní vědci, krásná Sigourney a Rick Moranis. A sliz :-) Klasika.(22.9.2003)

 • Matty
  ****

  Duchařina, ve které nejsou - pro dobu vzniku příznačně - duchové ke strašení, ale pro legraci. I když mi přijde, že je jí s každým zhlédnutím méně. Ke studiu postklasické hollywoodské kinematografie jde však o neocenitelný materiál. Málokterý hollywoodský film je s odstupem času tak esenciálně osmdesátkový - high concept zápletka, new age směska, dobře zapamatovatelný vizuál a titulní song, osvědčené komediální tváře, silně anti-feministický náboj (jednu ženu posedne jakýsi ďas, aby se vzápětí proměnila v psa, další je hlavním záporákem, třetí vystupuje jako frigidní intelektuálka). 75% Zajímavé komentáře: Oskar, MIMIC(14.9.2005)

 • Radyo
  ****

  Zlobí vás ve vašem domě duch? Otravný poltergaist vám vyhazuje nádobí z kredence a šoupe nábytkem po naleštěné podlaze? Pak máte jedinou možnost, jak se jich zbavit! Zavolejte Krotitele duchů! Hned teď! A pokud vás nic takového nadpřirozeného ve vašem domě neotravuje, tak si alespoň Krotitele duchů pusťte. Skvěle se pobavíte.(12.8.2002)

 • Malarkey
  ****

  Nezapomenutelný film, jako malý jsem to žral a dneska si na to rád vzpomenu, no a ta titulní melodie? To je věc absolutně geniální.(24.4.2005)

 • Cervenak
  *****

  "Tohle oni nesnášejí. Rád je mučím." (...) "To je ložnice. Tam ale nikdy k ničemu nedošlo."; "To je ale zločin!" (...) To, čo je pre dnešných teenagerov Harry Potter, Piráti Karibiku či Transformers, to boli pre mňa koncom 80. rokov Krotitelia duchov. Úžasný, bombastický, trikmi nabitý popcorn, z ktorého mi vtedy spadla čeľusť a brucho ma od smiechu bolelo tri dni.(16.7.2007)

 • Djkoma
  ****

  Jedna velká klasika :) ale nemohu dát opěvovaných 5*. Nevím, ale k tomuto filmu mi chybí málo. Něco jako kultovní hláška? Asi ... Prostě si nevybavuju z toho filmu tolik kolik bych u 5* chtěl. Ale jinak záruka kvality.(20.3.2005)

 • gouryella
  ***

  Asi se mnou nikdo nebude souhlasit, ale Krotitele povazuju pouze za hodne prumernou "pohadku".(23.5.2002)

 • T2
  ****

  Rozpočet $30miliónovTržby USA $238,632,124Tržby Celosvetovo $291,632,124 ║ Škoda že film stráca dobou na svojej čarovnej atmosfére, kedysi to bola fakt poriadna fantasy jazda. Trikovo si to drží celkom slušnú úroveň, masky tiež fajn, herci na čele s uleteným Rickom Moranisom boli dobre vytipovaní. Niektoré hlášky, dialógy a samotné scénky stoja za to. /videl v kine: 75%/ (videl na festivale Art Film Fest 2012)(18.5.2005)

 • Radek99
  *****

  Kult přesahující film. If there's something strange in your neighborhood / Who you gonna call? / Ghostbusters! :-)(3.11.2017)

 • DaViD´82
  ****

  Who you gonna call? Ghostbusters! Dnes již legendární komedie. Snímek, u kterého výsledné ohodnocení nijak nostalgie neovlivňuje. Jednoduše proto, že Krotitelé duchů jsou svým způsobem nadčasoví. Na svou dobu inovativní technická stránka, perfektní chemie mezi herci, spousta odkazů na (nejen) známé horrory a hlavně perfektní letní jízda, která se dá opakovat znovu a znovu a znovu... a znovu.(22.8.2007)

 • Superpero
  *****

  kult když jsem byl malej a vono to ňák nestárne. :-)(24.1.2005)

 • mandes
  *****

  rozpočet : $30 million tžby celosvetovo : $291,632,124(17.12.2006)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Elmer Bernstein: 1. Ghostbusters - Ray Parker Jr. [4:06] ,2. Cleanin' Up The Town - The Bus Boys [2:59] ,3. Savin' The Day - Alessi [3:24] ,4. In The Name Of Love - Thompson Twins [3:20] ,5. I Can Wait Forever - Air Supply [5:09] ,6. Hot Night - Laura Branigan [3:23] ,7. Magic - Mick Smiley [4:21] ,8. Main Title Theme (Ghostbusters) - Elmer Bernstein [3:01] ,9. Dana's Theme - Elmer Bernstein [3:32] ,10. Ghostbusters (Instrumental) - Ray Parker Jr. [4:48](19.5.2011)

 • tron
  ****

  KLOP KLOP - „Ty si Pán Brány?“ – „Pokiaľ viem, tak nie.“ – TRESK – KLOP KLOP - „Ty si Pán brány?“ – „Som jeho dobrý priateľ a mám tu naňho počkať.“ Hororové komédie spravidla nevyhľadávam, ale pôvabní KROTITELIA DUCHOV (vrátane len o chlp slabšej dvojky) ma dokonalo vydesili a zároveň pobavili už v kine. Slovenský rodák Ivan Reitman stvoril spielbergovský kult, ktorý sa následne rozvinul do komiksov alebo kresleného televízneho seriálu. Traja krotitelia duchov, ktorí boli, ako traja mušketieri, v skutočnosti štyria (Murray, Ramis, Aykroyd a Ernie Hudson), sa dostávajú v meste New York do ostrého boja s nadprirodzenými monštrami, ktoré ovládnu slávne veľkomesto. Výborná titulná pesnička, výborné nápady (knižnica, sanitka, krabičky, chladnička), skvelé herecké obsadenie podporných rolí (Weaverová, Moranis), hlášky („Majú duchovia občianske práva?“), nápadité vizuálne spracovanie (nielen prekrásne triky, ale i nádherná výprava a strašidelná atmosféra) dávajú dohromady veľmi dobrú hororovú komédiu s originálnym scenárom, ktorá v dospelých divákoch oživí deti a deťom dokáže, že zostať duchom mladý a potom urobiť kariéru v Hollywoode má niekedy zmysel. Kino Považan 1995(30.10.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace