Co ste hasiči

• Slovensko Co ste hasiči
Česko, (2021–2023), 12 h (Minutáž: 45 min)

Petr Rychlý, Václav Kopta, Marek Holý, Jana Bernášková, Jaromír Nosek, Radim Kalvoda, Vlastimil Zavřel, Pavel Nový, Sabina Rojková, Radek Melša (více)

Série(2) / Epizody(16)

Každá ves v Čechách má hasičskou zbrojnici. Stejně tak i vesnice Horní. Sbor dobrovolných hasičů zde vede svérázný Petr Pospíšil (Petr Rychlý). Má trochu horkou hlavu a před nikým si servítky nebere. Je to ale férový chlap, který vede svůj sbor až se starosvětským smyslem pro zodpovědnost, a ve vesnici ho proto mají rádi. Tedy až na vypočítavého starostu Vladimíra Urbana (Václav Kopta). Ten se totiž přes hasiče snaží vyvádět peníze z obecního rozpočtu a Petrova poctivost se mu vůbec nehodí do krámu. Starosta se proto snaží Petra a jeho hasičské jednotky všemožně zbavit. Souboj mezi Petrem a starostou je ústředním motivem nového českého seriálu plného rázovitých postav z malebného Ladova kraje. (TV Nova)

Arccos

"Druhý Okresní přebor se nekoná, ale dobrý", pomyslel jsem si po prvním dílu. A pak byl každý další díl horší a horší. Naštěstí pro seriál jich je jenom osm, takže se to stačilo zastavit, než sklouzl do typických novákovských hovadin. Ale bylo to těsné. ()

Ivoman

Petr Rychlý exceluje, bohužel scénáristé stále dokola kopírují české seriálové bahno. Stále chtějí do komediálních seriálů vnášet citlivá témata, politiku, vášeň, zvraty apod píčoviny. Proč neudělat jen čistě komediální seriál kurva drát ? ()

Dawe2

Tak zlé to zase není, poslední díl byl ale tak na 20%, ten byl skoro odpadní a kýčovitý. Jinak všeobecně úsměvná pohodovka, občas se dá i zasmát, nenáročně proč ne. Celkem hezky nastíněné a zahrané postavy, vesnice byla občas celkem uvěřitelná. ()

hony23

Seriálová tvorba Novy nás tu straší už bezmála 30 let a za tu dobu by se daly její povedené seriály spočítat na prstech jedné ruky. Majitelé Novy by se měli dát na modlení, aby v jejich firmě nezačalo někdy v budoucnu hořet, protože hasiči zde byli vykresleni jako totální jelimani a dá se očekávat, že ti by za trest nechali Novu lehnout popelem. Jediná hvězdička je za snahu nerecyklovat o prázdninách pouze ohrané kusy, ale také přijít s něčím novým. ()

Kozlowski8

Od prvního dílu nemastné-neslané, příběhově a dialogově primitivní a bez nápadu, příšerná uječená hudba, dobrého humoru pramálo a herecky taky žádná sláva. Nečekal jsem příliš, dostal jsem ještě méně. 25 %. ()

Franki69

Půjdu trochu proti proudu, ale seriál mě opravdu pobavil…Nova porazila Primu v tvorbě divácky přívětivých seriálů rozdílem třídy. Nečekejte ale velké překvapení, vše jede podle vyzkoušených šablon, ovšem dobře napsaný scénář a s velkým zaujetím odehrané postavy - zejména Petrem Rychlým, Václavem Koptou a Janou Bernáškovou dělají z této stylizované vyprávěnky ze života na vesnici pohodově snesitelnou podívanou. Podezřívám z toho režijní vedení, spojené s ostravským divadlem Mír (Lajna, sKORO NA mizině), které si pečlivě ohlídalo, aby v podstatě banální příběhy jednotlivých epizod nepřetržitě odlehčovaly drobné situační vtípky, které naštěstí pro diváka opravdu fungují. Neříkám, že to musíte vidět, ale když si budete chtít ukrátit krátkou chvíli, klidně si to pusťte. Dávám 55%, což je bezkonkurenčně nejvíc, co jsem kdy televizní seriálové tvorbě českých komerčních televizí dal. ()

rigby

Pohodová oddychovka s celkem sympatickým obsazením. Příběhy mi nepřijdou moc přehnané, je to taková uvěřitelná vesnická idylka pro pražáky. Možná tomu chybí více vtipu. ()

Medea86

Seriál celkem o ničem a řekla bych, že žánr komedie splňuje jen okrajově. Jediné, co mě bavilo, byli dva dědci v podání Nového a Zavřela. Hasičskému sportu zdar, ale pokračování prosím netočte. ()

karelkilian

Poslední roky se dívám hlavně na slovenské seriály, které jsou mi svým obsazením a humorem tak nějak bližší, ačkoli nejsem Slovák. Nu, řekl jsem si, že je čas podívat se také na nějaké české dílko, a protože na hasiče nebyly úplně špatné reference, pustil jsem se do této novinky. Co k tomu říci? Herecké obsazení vysloveně nezaujalo. Není tam žádná postava, která by vynikala či vybočovala. Děj je jednoduchý, což není vysloveně špatně - ne vždy má člověk náladu cítit po zhlédnutí mentální a duševní obohacení. Co ovšem špatně je, je humor. Dvakrát jsem se přesvědčoval o tom, že tento seriál je deklarovaný jako komedie. Nechtělo se mi tomu věřit - mne totiž opravdu nepobavil. Zatímco u slovenských komediálních seriálů se obvykle směji na celé kolo, tady to nešlo. Maximálně jsem se občas pousmál, většinou však spíše útrpně nad tím, co ti scénáristé vymysleli za hloupost. Jako ano, některé zápletky na chvilku zaujaly, ale humor (nebo to, co tam bylo místo něj) na mne prostě nefungoval. Tento seriál bych popsal slovy imitátora Izera, když parodoval Vladimíra Železného: „Můžete být rádi, že je to barevné, hýbe se to, a je to na pokračování.“ Jednu hvězdičku dám za celkem dobrou hudbu, ale to bude bohužel vše. ()

Mark1983 odpad!

Až na určité výjimky jako je seriál MOST! jsou české tv seriály jak bez talentu tvůrců, jenž nemají dostatek fantazie a představivosti pro vytvoření kvalitního seriálu jakéhokoliv žánru. Ač se jedná v tomto ohledu o komediální žánr, seriálu chybí komediální nádech i přirozené herecké výkony stejně jako u Ordinace v růžové zahradě, Ulice apod. ()

Peddro

Viděl jsem pár dílů a v záplavě odpadu, který TV produkuji, to není tak špatný. Náhodou jsem to viděl prvně ve stejné době, kdy jsem viděl Eliška a Damián, takže  celkem OK. Jeto docela autentické, pokud jde o venkovské hasiče, podobně jako Okresní přebor u fotbalu. ()

bighead

Seriál u kterého (pokud tedy neskončíte po prvním díle) si říkáte s každým dalším,pojď to dáš,musí to být lepší,hecujete jak trenér svěřence,ale zázrak ani druhý Okresní přebor  se bohužel nekoná,a k tomu všemu všudypřítomný PP na mektavý pivo.Jednu za Bernáškovou. ()

monika.lavri

Příjemná oddechovka. Jasně, že to není nic svetoborneho, ale u pár scén jsem se zasmála. Například jak tam předvádí všechny ty rozšířené hoaxy a dělají si s tím z těch lidí srandu (chemtrails, octovani, krystaly ve vodě atd), poté když Kopta hraje na klávesy (to jsem umírala). Kopta skvěle zahráno, skvěle mu to sedlo a že ho tedy nemusím. Nechápu zde až tak moc špatné hodnocení. Podle mě je to daleko lepší než nějaká Růžová zahrada, Ulice a podobné nesmyslné blbosti. Pokud bude druhá série, ráda se podívám. (Pět hvězd za to, abych přebila nesmyslně nízké hodnocení některých. Znám daleko větší odpady.) ()

tein

Kupodivu jeden z docela dívatelných českých seriálů poslední doby. Není to rozhodně žádná bomba, ale ani žádná tragédie, prostě průměr. ()