Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

venalce

Příjemný animák v burtonovském stylu (čím to asi bude?). Příběh vás rychle chytne a nepustí, anímace lahodí oku. Mezi všemi těmi pestrobarevnými animáky, je tohle příjemně temná oddychovka. ()

hroubek

Opravdu moc milé překvapení.Původní předlohu jsem nečetl, i když jméno Neila Gaimana mě mělo přesvědčit o opaku.Koralína mě přišla jako kombinace Mrtvé nevěsty,Alenky v říši divů(animované) a Faunova labyrintu.Nevím co bych měl vychválit dříve.Jestli to, že Henry Selick je nesmírně talentovaný a že si nezaslouží, aby byl opomíjený kvůli Noční můře před Vánocemi, o které si všichni myslí, že jí natočil Burton.Selick dává Koralíně určitý vizuál, který k tomuto příběhu sedí více, než cokoliv jiného.Hodně mě potěšilo, že to není úplně dětská podívaná a vidět ji před 10 až 12 lety, tak bych se bál.Koralína je opravdu hravá, a to co se děje ve světe za tajnými dveřmi vyráží občas dech.Jinak si myslím, že v závěru by neškodilo trochu ubrat na spěchu, protože získávání očí jde až moc snadně.Velmi působivá podívaná pro všechny, které už nebaví sledovat otravná mluvící zvířata, která se na nás hrnou z každého druhého animáku. ()

Eleanor05

Byl jednou jeden Henry Selick. Natočil Ukradené Vánoce, podle povídky Tima Burtona a na Selicka se v Burtonově stínu zapomnělo... A pak Henry Selick natočil Koralínu! Svojí originalitou a náročným ručním zpracováním doposud nepřekonané dílko, které by si Burtonovu Mrtvou nevěstu a Frankenweenieho mohlo dát k snídani... Výrazně doporučuji Blu-ray vydání, protože tak úžasné detaily všech textur a skvělé barvy jste ještě neviděli + nejde se nezmínit o výborném českém dabingu, (kde zvlášť Lukáš Hlavica jako pan Bobinsky s ruským přízvukem je naprosto vynikající :D). ()

Master19

Vynikající. Krásně udělané, emotivní, hezké, strašidelné, nápadité... těch adjektiv by se dalo napsat hromada. Těším se, až se na to za pár let podívám ještě jednou s dcerou, zatím by to ještě nedala. ()

ghatos

Vizuálně velmi pěkné, ale jinak to zase taková supervěc není. V příběhu se vyskytlo i pár nevysvětlených a téměř nelogických věcí. Přece to by to jen chtělo dotáhnout, aby příběh byl lépe pochopitelný. Vyprávění je i nevyvážené, zbytečně moc dlouho trvá začátek a naopak finální fáze, kde dívka hraje hru je krátka. Navíc mi nebyla ani moc po chuti hlavní hrdinka. ()

svobik

Skvělé a plné neuvěřitelných nápadů. Na notu Koralíny se sice zpočátku nalaďuje těžko, a i když film trpí jistou předvídatelností a možná trošku natahovaným koncem, Selick opět řeči všech haterů strká s přehledem do kapsy. Druhé Ukradené Vánoce to sice nejsou, i tak ale rozhodně svěží vítr do animovaných vod. Bring it on, Pixar! 8/10 ()

Bagr_007

Pro mě velké zklamání. Na děti to bude asi moc depresivní a na mě to bylo pro změnu méně temné, než jsem čekal. Alespoň že v závěru to začne mít trochu grády i když celá ta zápletka se "zahrajeme si hru" je docela wtf. Český dabing je chvílemi dost příšerný, ale s tím se budu muset pomalu u 3Déček smiřovat. Prostě Koralína mi nesedla, ale některým lidem se to bude asi hodně líbit. ()

Ichabod

Výborná stylizace, animace a špičkový výkon Dakoty Fanning (absolutně nenucený a pohodový hlas) není třešničkou na dortu, ale hlavním tahounem tohohle filmu. Příběh mi tak nějak nestačil, ale úplná nuda to také není. Zejména závěr je akční a dostateřně dramatický až hororový. Spousta vizuálních laskominek je tu na úkor humoru a nějakého dějepo větší část filmu. Na druhou stranu myši "hopsalky" ve scéně v cirkuse jsou absolutně dokonalý. Kdyby podobných hudebních čísel tady bylo víc, šel bych s hodnocením výš (jako u Nightmare before Christmas). ()

Scar

Nie je mi úplne jasné, prečo tento príbeh porovnávajú niektorí recenzisti s Alenkou v ríši divov. To ho potom môžeme porovnávať aj s Narniou, Mostom do krajiny Terabithia,... Ja som príbehom fascinovaný a stále musím premýšľať, kde sa na svete berie toľko úchylov v štýle Burtona, čo takéto veci vymýšľajú. Radšej ani nechcem vidieť, akú diagnózu by im stanovil Sigmund Freud. Ak medzi týchto úchylov spolu somnou patríte, kochajte sa... ()

PollyJean

příběh sice veskrze jednoduchoučký a nepříliš originální, ale provedení je nápadité, vizuálně přebohaté a vycizelované jako nějaký šperk. Hlasové obsazení je taky perfektní a totéž hudba. Jako oddychovka ideální, docela by mě ale zajímalo, co by na to říkaly ty 12-14iletý děti, pro který se film tváří, že je určený. ()

blackJag

Po komiksové adaptaci se na knihu Neila Gaimana vrhl Henry Selick a udělal z ní film přesně podle svého estetického cítění a v tomto směru se s filmovou verzí Koralíny na sto procent stotožním. Stylizace nádherná a práce na ní určitě nekonečná. V tomto směru nelze než ocenit a smeknout. Děj mi víceméně sedl, stejně jako hlasový fond, jen s některými zákoutími příběhu bych si lépe pohrál a trochu je rozvedl, aby výsledné dílo bylo více osobité (ne že by osobitost chyběla nějak zásadně) a méně jen variací na Alenku. Hudba: Bruno Coulais. 80% ()

Elrond88

75%, knižní předloha vynikající, brilantní dílo - krátké, rychlé, dechberoucí a děsivé; filmová předloha toho z Gaimanova stylu moc nepřevzala, převzala akorát děj a i ten bolestně předělala; co mi vůbec nevadilo bylo animované podání, nic proti, jako animák to bylo moc pěkně udělaný... ale jinak... místo hororové pohádky vznikla rodinná fantasy; styl tohoto zpracování vypadal jako "by Tim Buton", akorát ošizený o strašidelnou atmosféru, která by právě tady měla být snad nejvíc z Burtonových prvků; když jsem přečetl knihu a přemýšlel, jak by tak mohl vypadat film, tak jsem si představoval atmosféru a hudbu spíš jako styl Donnie Darko. Hm, neva, druhá půlka byla lepší a trochu moji kritiku zmírnila ()

Koryntos

Myslela jsem si, že poznám filmy Tima Burtona a právě jsem zjistila, že on v tomhle kousku nemá prsty, což mě velmi překvapilo. Výborně zpracovaná pohádka s dětským pohledem na svět. Připomnělo mi to, když jsem byla malá a rodiče mě něčím naštvali, jak jsem si říkala, že musím být určitě adoptovaná a někde mám ty hodnější rodiče. Stejně jako Koralína, která považuje za velkou křivdu, že se jí rodiče dostatečně nevěnují, nevnímají ji a nechtějí ji splnit její drobná přání a dostane se do světa, kde jsou rodiče přesně podle jejích představ. Dalším dětským pohledem bylo i to, když hledala dušičky dětí, ukryté na tajemných místech. Děti, mají rády tajemství a pátrání po věcech na zvláštních místech. Také mají rády odhalení pravdy, jako když Koralína přišla na to, že její knoflíková matka je ve skutečnosti zlá. Kdybych byla dítě, byla by Koralína moje nejoblíbenější pohádka, protože je v ní všechno, co malý divák očekává a nutilo by mě to o pohádce pořád dokolečka básnit. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)