Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

legatio

Příběh neoriginální (fantasie vs. realita), ale animace povedená, nádherná hudba filmu sedla a vtip nechyběl. Lepší 4*. ()

wosho

Na Koralínu jsem se těšil už velice dlouho. A když jsem ji konečně spatřil, sklamala mě jak děcko první návštěva u zubaře. Selick filmu dal nádherný háv vizuality a nápadů, v mnohých technických aspektech je i přímo revoluční. Nesledujeme jen loutkový film, ale přímo regulerní film se vším. co k němu patří. I loutky podávají herecké výkony a nezachraňují je jen dabéři a hudba v emocích. Ježe co je to vše platné, když příběh je příliš rozvlátlý a film díky tomu i nudí. Režie dokáže i průměrný scénář pořádně oživit, jenže Selick má moc práce s hraním si s detaily a nezbývá mu dost invence do vypravování příběhu-hrozně natahovaný úvod a přímo křečovitě upocené finále u studny.V porovnání třeba s Noční můrou před Vánoci jasné prohrává a proti Mrtvé nevěstě Koralína nemá vůbec šanci. Škoda, film je to jen ***, ale přidám mu tu čtvrtou za tu dětskou hravost, která jako jediná dává Karolině něco výjimečného po umělecké stránce, kdy sama technická stránka nestačí. ()

MareT.

Uvažoval jsem, že dám 5 hvězd, protože jsem to viděl v 3D v kině s perfektním zvukem a svět fantazie mě stáhl, jako nikdy před tím. Ale pak jsem zvážil děj, který je naprostá bomba, ale má dlouhý rozjezd a ve výseldku je celkem prázdnější, než se zdá. Ale i přesto jsem byl z filmu nadšený. ()

Holina

Morbidní bizarní a to jak po výtvarné tak příběhové stránce. No a samozřejmě skvělé, čekal od Selicka někdo něco jiného? ()

barlow

Skvělý film, který z hororu pro dospělé a pohádky pro děti v knižní podobě udělal dobrodružný příběh pro děti i dospělé. Lze velmi dobře pozorovat, že Henry Selick měl co dočinění s mistrem Burtonem a inspirrace skladatele Bruna Coulaise Danny Elfmanem je taky zřejmá. Za pavoukoidní ruku palec nahoru. ()

Ripley

Nevím jak moc a jestli vůbec se režisér Henry Selick odpoutal od knižní předlohy,ale bohužel posleních cca 20 téměř hororových minut(to je od té chvíle,kdy Koralína příjde za čarodějnicí a navrhne jí hru) mě malinko zklamalo.Jak její hra/souboj s čarodějnicí,tak i finále filmu.Příliš depresivní a nenápadité.I tak jde ovšem o nadstandartní film,připomínající Mrtvou nevěstu Tima Burtona, s výbornou hudbou i animací..Henry Selick je druhý Tim Burton. ()

bila.tecka

Pro Neila Gaimana mám velkou slabost, jeho comixového Sandmana a především román Nikdykde stavím vysoko v žánru "mystery fantasy". Jeho verze Alenky v říši divů, kterou pojmenoval Koralina, je sice plagiátem slavného Carrollova díla, přesto mě uchvátila tím dětským pohledem na svět dospělých. Naivním, o to možná víc děsivým. Tato filmová adaptace je zas spíš kopií Faunova labyrintu, dětská "optika" je zachována, naprosto válcuje forma, tedy zvolená animace. Tak mě napadá, jak by to dopadlo, kdyby se Koralina dostala do rukou Tima Burtona... Snad možná Nikdykde, ale to jistě nebude animák... ()

TerezaVanCZ

Krásný a děsivý zároveň. Bála jsem se jako čert. Byla jsem naprosto okouzlená animací. Jenom škoda, že to nebylo ze záhadných důvodů nadabovaný (pro děti to je nutnost), hned bych na to vzala mladší sourozence. Jenom na okraj: závidím Koralíně její modré vlasy a stylový žlutý pršiplášť. ()

Hanys_

Sakra temný pohádkový příběh...Kdyby mi bylo 10, tak po zhlédnutí asi moc klidně nespím :) Chvílemi mě tady napadalo srovnání s nedávným Igorem, který Coralině mohl být žánrově asi nejblíž, ale boužel malý vědec hraje na trochu menší housle. Coralina je (když už ne nejlepším) tak rozhodně nejpozoruhodnějším animákem roku. 8.5/10 ()

Paity

Bylo opravdu nechutné sledovat svět, ve kterém mají všichni místo očí knoflíky. Až to vyznělo skoro perveruně. Ale pro někoho, kdo má tuhle stylizaci rád, tak proč ne. ()

farfalla

Komu se líbí filmy Tima Burtona, tomu se s největší pravděpodobností bude líbit i tento film. Po zhlédnutí filmu jsem měla dojem, že je spíše pro mladší diváky než pro úplně dospělé. Temný ráz příběhu však pomáhá překonat jeho dětskost. Fantazijní svět pro útěk z nešťastné reality. Svět zabydlený mysteriózními stvořeními, které se snaží vypořádat se svojí minulostí. Coralina je dostatečně silná osobnost na to, aby dokázala unést celý příběh. Moc se mi líbil její vztah s kocourem. Animace se také velmi povedla. Když budu mít příležitost, určitě si přečtu původní knížku. ()

EKLEKTIK

"Naskoč si holčičko, něco ti ukážu." Mistrovsky zpracované, studené až syrové, ale zároveň neuvěřitelně hravé dílo, které mě zaujalo svou myšlenkou, že pokud člověk není spokojený s tím co má, neměl by chtít něco jiného, ale to co má, by si měl přizpůsobit tak, aby s tím spokojený byl. Což mě přivedlo na nápad, že by se tato myšlenka, dala aplikovat i na uprchlickou krizi. Škoda toho překombinovaného konce. ()

SpaceOdyseus

Uzasne vypadajici animak s nikterak originalnim pribehem, za to ale s netradicne temnou chvilemi az hororovou atmosferou. Jen me trosku mrzelo, ze treti akt se promenil na klasicke animakovske finale. Atmosfera mohla jeste trosku zhoustnout, ale to by uz nebylo moc pro deti holt. ()

Sayko

Připadal jsem si jako na půdě, když jsem tohle viděl. Takový ten pocit, když přijdete na půdu, oprášíte staré krabice s názvem hračky-dětství a podíváte se dovnitř. Žádné zbytečné cédéčka s hrami, žádní superhrdinové z komiksů, ale jen panenky, knoflíky a vzorované kusy látky. Svět, který nám rozpíná naši fantazii a s naší myslí najednou dokážeme vytvořit věci, o kterých si můžeme nechat jenom zdát. Vše je podkresleno pohádkovou hudbou, která nádherně doplňuje "hluchá" místa a můžu s klidem říct, že se to vyrovná Mrtvé nevěstě nebo The nightmare before Christmas od Tima Burtona. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)