Reklama

Reklama

Špunti na cestě

(seriál)
  • Slovensko Špunti na cestě
Komedie / Rodinný
Česko, 2022, 11 h 8 min (Minutáž: 49–53 min)

Hrají:

David Novotný, Anna Polívková, Jiří Langmajer, Tatiana Dyková, Pavel Liška, Pavla Gajdošíková, Miroslav Donutil, Arnošt Goldflam, Filip Antonio (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Tatínkové brousí školní lavice, aby dětem vylepšili prospěch, maminky balí k moři i mušle a děti se nemohou dočkat, až budou na pláži. Vlny chorvatského Jadranu jsou téměř na dosah, tak co by se mohlo pokazit? No přece úplně všechno! Komediální seriál podivných členů jedné normální rodiny aneb všechno, co nechcete, aby se vám během dovolené přihodilo. Hrou osudu, vlastní hlouposti a několika nedorozuměními se tři generace rodiny Veselých ocitnou v upraveném obytném autobusu značky Robur a projedou s ním půl republiky. Sérii malých i velkých katastrof postupně promění v dobrodružství, které semkne rodinu pevně dohromady. Na cestě nakonec stráví velkou většinu prázdnin. A bude to nezapomenutelná jízda. (Česká televize)

(více)

Recenze (45)

rigby 

všechny recenze uživatele

Dal jsem tomu šanci, ale nezískalo si mě to. Plytké, nudící, nicneříkající. Není v tom ani adrenalin, ani pohoda, ani život. Není cítit ani jakékoli souznění mezi herci. A přitom to má právě v nich obrovský potenciál, protože se sešla velmi vybraná společnost. Nicméně jejich kvality v tomto případě přišly vniveč. ()

Natalia_Budz 

všechny recenze uživatele

Jsem upřímně neviděla. Tenhle seriál jsem ale sledovala velmi ráda. Asi stárnu ale víc než netflix, jiné platformy a zahraniční tvorba, mně začíná bavit ČT a tuzemská tvorba kterou mají čím dál lepší (např. Ochránce, podezření kukačky). Příjemný rodinný seriál u kterého jsem se řezala smíchy a všechny postavy mi přirostly k srdci. Při konci posledního dílu mi doslova vyhrkli slzy a ani jsem nedýchala.. Vážně povedený seriál. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Pohodová atmosféra je největším plusem díla. 1) Po prvním dílu jsem si říkal, že to bude takový běžný pohodový seriál tak na tři hvězdičky. Ale postupně mě ty schematické kýčoidní postavy vtáhly mezi sebe navzdory své prvoplánovosti a občas bezradné fabuli natolik, že jsem se na další díly vyloženě těšil a konec jsem málem oplakal._____ 2) Na některé fóry a hlášky nezapomenu do smrti. Právník, který neumí lhát, mě dostal do kolen stejně jako seniorští bráchové._____ 3) Mimořádně zdařilý je casting, kde se sešli v sympatických jakoby na tělo ušitých rolích mnozí moji oblíbení herci a herečky. 52letý David Novotný (šikovný automechanik se zlatými českými ručičkami David), 42letá Anna Polívková (Davidova žena Alice), 55letý Jiří Langmajer (Davidův bratr, pravdu milující právník Igor), 43letá šmrncovní Tatiana Dyková (Igorova žena Nela), 49letý pořád stejnější Pavel Liška (Ondra, který se má ženit), 27letá Jana Kvantíková (věru otravná Ondrova nastávající Zlatica), 18letý Filip Antonio (Davidův syn Kuba, co se snadno zamiluje), 18letá Veronika Divišová (Igorova dcera Bára), 75letý každé slovo si vychutnávající Arnošt Goldflam (Kubův děda Arnošt), 70letý Miroslav Donutil (se životem účtující Kubův strýc Karel) či 48letá Eva Leiweberová (potrhlá Ivana), abych jmenoval alespoň některé._____ 4) Přitažlivý byl 22letý Petr Uhlík (praktikant na táboře zvaný Šorty) a do budoucna i Filipův bratr 12letý Viktor Antonio (Kubův bratr Mates)._____ 5) Věk protagonistů uvádím k datu natáčení seriálu (2021)._____ 6) Očividně nejsem první, kdo zaznamenal roztomilý Davidův bonmot: Milá Kláro, jestli hledáš chlapce, který je vysoký, modrooký, svalnatý, způsobně oblečený, pozorný, citlivý, romantický a voňavý, tak takový chlapec, milá Kláro, už někde svého chlapce má. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Špunti na vodě mě bavili. I to byl jeden z důvodů se těšit na tento seriál. Plus jeden z dalších důvodů bylo třeba i to množství herců, kteří se tu ukázali. Výsledek je ale nemastný, neslaný, nezábavný, místy i nevtipný seriál, který cílí spíš na mladé, než na dospělé. Jen teda nevím, jestli si z toho mladí něco odnesou a jestli je to vůbec bude bavit. Mě to moc nebavilo. Některé linky mi přišly třeba úplně ulítlé a dělaly ze seriálu neskutečné béčko. Největší plus na seriálu je ale jednoznačně jeho největší předností – a to je nezaměnitelná atmosféra letních večerů, na které se po každé zimě nemůžu víc natěšit. Když už nic jiného, tak mi to v průběhu zimy připomnělo, jak je v naší zemi v létě u rybníka krásně. ()

Kozlowski8 

všechny recenze uživatele

Společné prázdninové putování rodin bratrů Veselých, jejich tátů, bratrance a jeho kamarádky, ve starém autobusu Robur a mnoho (většinou nečekaných) dobrodružství a zážitků... Pěkně navozená atmosféra léta a prázdnin, která vyzařuje již ze zdařilého titulkového úvodu, krásné záběry české krajiny, občasné zábavné a humorné scény, ale taky scény přihlouplé a herci vesměs solidní.  V konečném výsledku pohodový rodinný seriál, který nepředstavuje nic vyjímečného, světoborného, ale ani není úplně hloupý. Seriál, který docela pobaví a hezky naladí na léto. 60 %. ()

Galerie (217)

Zajímavosti (20)

  • Dům Veselých (exteriér i interiér) je Skleněný palác, lidově Skleňák v Dejvicích. (formelin)
  • Premiéru třetí epizody si nenechalo ujít 1,4 milionu diváků (15+), šlo o nejlepší výsledek pátečního večera i celého dne. (rublik05)

Reklama

Reklama