Špunti na cestě

(seriál)
  • Slovensko Špunti na cestě
Komedie / Rodinný
Česko, 2022, 11 h 8 min (Minutáž: 49–53 min)

David Novotný, Anna Polívková, Jiří Langmajer, Tatiana Dyková, Pavel Liška, Pavla Gajdošíková, Miroslav Donutil, Arnošt Goldflam, Filip Antonio (více)

Epizody(13)

Tatínkové brousí školní lavice, aby dětem vylepšili prospěch, maminky balí k moři i mušle a děti se nemohou dočkat, až budou na pláži. Vlny chorvatského Jadranu jsou téměř na dosah, tak co by se mohlo pokazit? No přece úplně všechno! Komediální seriál podivných členů jedné normální rodiny aneb všechno, co nechcete, aby se vám během dovolené přihodilo. Hrou osudu, vlastní hlouposti a několika nedorozuměními se tři generace rodiny Veselých ocitnou v upraveném obytném autobusu značky Robur a projedou s ním půl republiky. Sérii malých i velkých katastrof postupně promění v dobrodružství, které semkne rodinu pevně dohromady. Na cestě nakonec stráví velkou většinu prázdnin. A bude to nezapomenutelná jízda. (Česká televize)

argenson

Má to nadmíru sympatické obsazení, příjemnou letní atmošku a často se i zablesknou výborný hlášky, který mě fakt bavily. Ale jako by tvůrcům docházely nápady, několikrát do toho napasovali ujetý dějový linky s divnýma figurkama (díl Guru). Ač jsem nikdy nebyl v jiným stavu, nesouhlasím s Tatianou Dykovou, která v devátým měsíci skáče ladně jako laňka, přitom po třech dětech by měla vědět, že takhle to nefunguje. Ale co, dospělí si to užili, evidentně nikdo z nich nechodí do práce a měli krásný prázdniny s dětma. Z dětí Filip Antonio vystřídal tolik letních lásek, že jsem se v tom ztratil. "Milá Kláro, jestli hledáš chlapce, který je vysoký, modrooký, svalnatý, způsobně oblečený, pozorný, citlivý, romantický a voňavý, tak takový chlapec, milá Kláro, už někde svého chlapce má." ()

Prubner

Živě si představuju rozhovor obou scenáristů. Bystroň: "Člověče, tak jsem dostal za úkol napsat pokračování Špuntů na vodě a rovnou 13 dílů ! Já vůbec nevím, co s tím. Víš, že jsem scenárista na hovno." Hudský: "Nevadí, to já taky. No tak holt ty postavy posadíme do starýho autobusu a budou jezdit sem a tam a zase zpátky a tak různě... a občas někoho potkaj... a nacpeme tam všechny jejich příbuzný a... když nebudem vědět, jak dál, tak vytáhnem nějaký motiv z klobouku...může to být úplná blbost, třeba partyzáni...no a na konci se někdo ožení a někdo umře." Bytroň: "Ty vole, super. Ale co vtipy ? Má to být komedie. Dyť víš, že nejsem schopnej vymyslet jediný vtip." Hudský: "Já taky ne. Tak si něco půjčíme ze starejch Dikobrazů." P.S. Díval jsem se na to vlastně jenom kvůli hereckému obsazení a hezkým holkám (hlavně Verunce Divišové). Jinak je to takové velké natahované nic, k jehož kladům patří kromě herců a holek snad jen pohodová letní atmosféra. ()

Natalia_Budz

Jsem upřímně neviděla. Tenhle seriál jsem ale sledovala velmi ráda. Asi stárnu ale víc než netflix, jiné platformy a zahraniční tvorba, mně začíná bavit ČT a tuzemská tvorba kterou mají čím dál lepší (např. Ochránce, podezření kukačky). Příjemný rodinný seriál u kterého jsem se řezala smíchy a všechny postavy mi přirostly k srdci. Při konci posledního dílu mi doslova vyhrkli slzy a ani jsem nedýchala.. Vážně povedený seriál. ()

Kozlowski8

Společné prázdninové putování rodin bratrů Veselých, jejich tátů, bratrance a jeho kamarádky, ve starém autobusu Robur a mnoho (většinou nečekaných) dobrodružství a zážitků... Pěkně navozená atmosféra léta a prázdnin, která vyzařuje již ze zdařilého titulkového úvodu, krásné záběry české krajiny, občasné zábavné a humorné scény, ale taky scény přihlouplé a herci vesměs solidní.  V konečném výsledku pohodový rodinný seriál, který nepředstavuje nic vyjímečného, světoborného, ale ani není úplně hloupý. Seriál, který docela pobaví a hezky naladí na léto. 60 %. ()

rigby

Dal jsem tomu šanci, ale nezískalo si mě to. Plytké, nudící, nicneříkající. Není v tom ani adrenalin, ani pohoda, ani život. Není cítit ani jakékoli souznění mezi herci. A přitom to má právě v nich obrovský potenciál, protože se sešla velmi vybraná společnost. Nicméně jejich kvality v tomto případě přišly vniveč. ()

• David Veselý (David Novotný) porovnává své vysvědčení z deváté třídy s vysvědčením svého syna. Rodné číslo syna je 050506/2154, ale datum narození na vysvědčení je 5. května 2006 – rodné číslo tedy má být 060505/2154. (dejv997)
  • Premiéru epizody sledovalo 1,48 milionu diváků starších 15 let (podíl 36,3 %), což byl nejlepší výsledek pátečního večera i celého dne. (rublik05)
  • Premiéru třetí epizody si nenechalo ujít 1,4 milionu diváků (15+), šlo o nejlepší výsledek pátečního večera i celého dne. (rublik05)