Predátor: Kořist

Predátor: Kořist se odehrává ve světě národa Komančů na počátku 18. století a je příběhem mladé ženy, vysoce schopné bojovnice, která se zoufale snaží ochránit svůj lid před hrozícím nebezpečím. Pronásleduje svou kořist, a nakonec se jí postaví. Ukáže se, že její kořist je vysoce vyvinutý mimozemský predátor s technicky vyspělým arzenálem, což vyústí v krutý a děsivý souboj mezi oběma protivníky. (Disney+)

emde

V dobe netflix šablón a teen zábavy tu máme konečne oživenie roku. Geniálne potešenie. Vianoce predsa len v tomto roku prišli. ()

kaldera

Ten konec je hrozný. Jinak průměrné sci-fi se zajímavým časovým zařazením. Na mě trochu moc holčičí energie. ()

SMEKY88

Na prvního Predátora s Arnoldem to nemá o tom žádná, ale je to sakra dobrý. Predátora mám rád jako krvelačnou bestii, která ti vyrve páteř z těla. Dan Trachtenberg dostal velký úkol a ten zněl dej nám zpátky dobrej film s Predátorem, a taky že se stalo bylo to vynikající, sekal to tam ve velkém, ale narazil na indiánku, která mu nakopala prdel a to se mi líbilo i když jsem byl nasranej, že dostal klepec od ženský. Amber Midthunder to tu zahrála skvěle a její postavu jsem si oblíbil hnedka ze začátku. Zbytek postav mi byl u prdele popravdě a jen jsem doufal kdy je Predátor pošle pod zem. Film jsem si pustil hned několikrát a žeru ho. Ta atmoška počátku 18. století je fajn a místy uklidnuje. Za mě 9/10 ()

Canniosh2

Překrásný film, který kromě osvědčeného predátora táhne hlavně nádherná příroda, Amber v hlavní roli, skvělý původní zvuk (jen nesledujte prosím verzi s dabingem) a hlavně neskutečně nostalgický a srdcechytlavý soundtrack. Byť považuji Predátora 1 za největší kult, který nikdo nikdy nemůže překonat, tak otevřeně říkám, že dnes to vidím ku Kořisti tak 1,01 ku 0,99. ()

DonBohemian

Asi jsem viděl nějaký jiný film. Jasně, préďa s Arným bylo béčko, ale tohle je k původní předloze céčko. Když už najmete ochotníky, aby se oblékli do otrhaných kožek a předstírali kempink v divočině, tak jim aspoň neotvírejte pusu. Od začátku je jasné, jaký nebohý osud hlavního badasse stihne a od začátku tak nějak tušíte, že se strhne uměle vykonstruovaný průser na způsob nezvratného osudu. Prostě holka z Tiktoku dělá komparz mizerným digitálním efektům... sorry ani se mi to nechce dopisovat. Nějak mě po tomhle přešlo myšlení. A za co dvě hvězdy? 1. V originále se to nejmenuje Predátor 2. Je tam predátor s kůl kostěnou helmou ()

hdraf

60% - tento film je mezi A a B. Někteří herci jsou jak na táboře a nevypadají moc důvěryhodně. Bohužel. Jinak nápad to byl dobrý i některé momenty se daly. Ale malý rozpočet šel vidět. Škoda. ()

BDups

Absolutní stupidita a pomatenci co tomu dávají dobrý hodnocení jen kvůli tomu, že na plátně vidí Predátora jsou asi ty samý lidi, který každýmu remaku dávají 5 hvězd byť je to sebevětší sračka. ()

AtemuLukas

No co na tohle říct. Indiánka s lukem a sekerou vs Predator s nejlepší armádní výbavou. No kdo asi vyhraje. Jako takhle stupidní a nelogický film tu dlouho nebyl. No dobře byl tu Alien VS Predator 2 takže beru zpět. Tohle je o něco lepší, no i když. Efekty tu jsou sice celkem fajn, příroda taky, akorát ta hlavní postava a ten koncept, že 58kg holka porazí monstrum, které má tak 200kg svaloviny, laserovou zbroj, bodce atd… je docela přepal no. Skoro půlku filmu ale nejdřív koukáte na vývoj hrdinky, která mi teda moc k srdci nepřirostla a vlastně na konci filmu by mi bylo i jedno, kdyby umřela. Pořád je pro mě nepřekonaný Predator I, Predator II. a docela povedené jsou i AVP I. i Predátoři. Prey jednou a už nikdy více. ()

PORTER44

Indiáni vs. Predátor trochu jsem se divil v předchozích dílech dílech to bylo většinou sci-fi a teď historie ale nebylo to tak špatný,bojové scény se povedly ,příroda pěkná,akorát že Predátor by se asi mohl červenat že ho nakonec porazila mladá indiánka když předtím zlikvidoval partu žoldáků a tlupu indiánů. ()

MarekTulen

Naprosto parádní unikát ze světa Predátor. Výborné prostředí, skvělý soundtrack,  dominantní indiánské postavy nebo i samotný predátor. Takhle má vypadat film, který po několika letech dělá pokračování, ať už jedno nebo i více, nekončí to katastrofou takže je to perfektní. Poslední souboj s Predátorem byla mimořádní pecka, prostě doporučuji. :3 ()

Dalajlada

Predátor v zácviku se utká s malou holkou a ... no uvidíte. Predátor je zde bohužel vykreslen jako neschopný břídil, se kterým by si Arnold v originále poradil jedna dvě. ()

XXX99 odpad!

Film, ktorý už aj tak nemal čo ponúknuť, stiahol slovenský dabing spoľahlivo na úplný suterén ()

Sajmonito

Tragédie. Plné klišé, laciných efektů. Místo mladé indiánky sledujeme spíše drama americké latino středeškolačky, která se snaží prosadit v klučičí partě. Ani jednou, když promluví, není indiánkou 300 let zpět, ale soudobým teenagerem. Absence atmosféry a gradace. Když zahřhmělo a zfialovělo nebe, říkám si, jaká báječná tajemná atmosféra. Tam někde číhá zlo. Neuplynou ani 3 vteřiny a bum, tady je naše kosmická CGI loď, jsme cool CGI filmová produkce. Predátor místo aby zůstával počas skrytý a vystupoval ze stínů sporadicky, aby pracovala fantazie a strach z neznámého, tu nám tvůrci podobně jako v dokumentu National Geographic ukazují, jak uloví chřestýše, tam zase vlka. Není to akčňák. Není to thriller. Není to sci-fi. Není to výlet do historie. Je to laciná plochá blbost pro jednodušší diváky, kteří říkají "to bylo cool, kámo". Námět super. Zpracování a styl někde mezi Highschool musical a Alien vs. Predator 2. ()

Flashback

Podsaditá holčička s opuchým obličejem prakticky holýma rukama smázne nejnebezpečnějšího lovce ve vesmíru. Jasně, s prstem v nose. Další do řady klasických frančíz zprzněný debilní woke vlnou hysterických kraviček. Největší bolest je ale skutečnost, že jde po několika opravdu sračkových dílech, o jeden z lepších Predátorů. ()

Steparu

Velice solidní. Pro fandy tohoto emzáka určitě zasloužení "spasení". Já ale nejsem tolik políben totou frančízou a tak se odpojím od nějaké té fandomové mentality. Film má dobré tempo, atmosféru i herce, Za mne méně výrazná hudba, ale neurazí. Ani se mi nechce věřit, že pod Disneym můře stále vyjít takto charakterní film. Ale pořád bych Disneymu přál aspoň malý bankrot. xD No to je na jiné téma. Prey, je supr film  a tak to je. Tečka! ()

BonRStone

Všetko by bolo super a už už som sa chystak napísať, že za mňa najlepší predátor. Lenže prišlo vyvrcholenie.. Tak teda napíšem, že najlepší predátor po  roku 1990 (Predátor 2). Pokusím sa nespoilerovať a nebyť konkrétny. Začalo to dobre a pomaly nábeh budoval napätie, miestami prekvapivý scenár, originálne scény a indiáni tiež prudko zvyšovali hodnotenie, lenže je tu to vyvrcholenie filmu a priatelia, orgasmus sa rozhodne nekonal. Po úžasnej akrobatickej scéne brata si uvedomujem, že je to sakra Disney a celá akcia, ktorá ako tak bola dovtedy pozerateľná, nato začne doplácať. Hlavným dôvodom je, že sa tu kurva bavíme o lovcovi, bájnemu predátorovi so supermodernými zbraňami, ktorý má dokonca svoju vlastnú franchise v Holywoode. No a toho nám porazí asi 65 kilové dievča, ktoré nemá moderné zbrane, svaly, vzhľadom na začiatok filmu ani nejaké extra bojové schopnosti, ktorá je samozrejme šikonovaná a utláčaná silnejšimi a skúsenými bratmi z kmeňa, ale má akýsi dôvtip či tretí zmysel a odvahu, veci na ktoré tento náš piaty Predátorik nevyzraje. Ďalšim mínus je, že Predátorika v tomto filme zranili asi 10x, kým došlo na záverečný boj. Toto spolknite a čaká vás, krásna scenéria a mininálne veľmi dobrá dajme tomu prvá polka filmu, ktorej by som dal 5/5, tej druhej 3/5. ()

griso

Predátora 01 si veľmi Vážim na váhe váženia sci-fi dobrôt zo sáčku vesmírnych lahôdok. Ostatné diely som mal rovnako no už nie s takým entuziazmom na rebríčku hitparády v prvých priečkach aj keď sa samozrejme jedničke hooodne ťažko približujeme. Indiánka mastí filozofiu ja chcel loviť tu a teraz, ja chcela ja cítila ja uloviť, ja poznať bilinka, mňa nikto neojebať. A je to pravda aj pomerne technologicky opozdený predátor vrhnutý do čara TÍ PÍ ČO AKO ? Vytiahne nočné hyper videnie + pridané hodnoty, lový len pre to aby lovil, chce len to čo chce a narazí aby narazil. Krásne natočené, úderné, milé a presné. V rámci žánru plná paľba a umňa jednozančne porovnateľné s jednotkou. Mňam do pi........... ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

24.12.2022

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Vesmírný teror se vrací. Po několika nezdarech týkajících se projektů navazujících na svět klasického hororového sci-fi Vetřelec z roku 1979 se nyní zdá, že nového snímku se už s 99 %… (více)

Pokračování Planety opic má název i obsazení

Pokračování Planety opic má název i obsazení

29.09.2022

Pokračování Planety opic ponese oficiální název Kingdom of the Planet of the Apes, tedy Království Planety opic, přičemž studio 20th Century oznámilo, že začátek natáčení vypukne už za měsíc. V… (více)