Zlaté oko

GoldenEye

James Bond: Zlaté oko

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1995, 130 min

Campbell má zlaté ručičky, Brosnan hodinky a já našla bondovský poklad nad zlato.(10.11.2008)

Trikově sice dokonalejší, než "conneryovky" či "mooreovky", ale tak nějak se z toho vytratilo to nefalšované "bondovství". Ale neřekl bych, že je to chyba Pierce Brosnana. Jen mám ten dojem, že James Bond se jako agent hodil více do období 60. a 70. let, než do současnosti.(13.8.2002)

Šarmantní Brosnan, slušný Beanův záporák, modré BMW a ruská programátorka, kterou byste si klidně přibalili na dovolenou. Zlaté oko je dokonalou akční jízdou a ztělesněním všeho, co si pod pojmem "bondovka" představuji. A hlavně má jeden velký trumf - nepřekonatelnou honičku s tankem. Pokaždé, když Brosnan projede barákem a trademarkově si upraví kravatu, můžu umřít blahem. Best Bond movie ever.(25.2.2006)

Zlaté oko má spád, charismatického hrdinu, přepálenou a nápaditou akci i tradičně debilní děj. Prostě bondovka jak má být.(22.1.2007)

Podle mě nejlepší Brosnanova bondovka.(10.7.2005)

• - Skok na bungee z priehrady v predtitulkovej sekvencii posunul vtedajší svetový rekord na 700 stôp. (ash99)

• - Spoiler: Vo filme sa dozvieme ako zomreli Bondovi (Pierce Brosnan) rodičia - pri horolezeckom nešťastí. Je to prvý krát, čo tvorcovia odkryli minulosť a rodinné vzťahy Jamesa Bonda. (gezko)

• - Producenti kúpili v Anglicku starú továreň na Rolls-Royce a premenili ju na najväčšie filmové štúdio na svete. Okrem iného tu postavili dokonalú repliku petrohradských ulíc, kde sa odohrávali niektoré scény snímky. (ash99)