Zlaté oko

GoldenEye

James Bond: Zlaté oko

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1995, 130 min

Předně musím říci, že jsem byl na změnu představitele agenta 007 pěkně naštvaný a Timothy Dalton doplatil na všeobecnou představu, že Bond je elegán jehož mise jsou vlastně plná sexuálních dobrodružství a jedna velká vtipná údalost ! Takže po nepochopeném Timothy Daltonovi to měl Pierce docela jednoduché u všech až na mě ! Tak tedy nový 007 se jmenuje Pierce ..........Pierce Brosnan. Má dokonale padnoucí oblek a nejlepší konverzaci se ženami ze všech Bondů, používá ty nejlepší hračky od Q a když ho zradí 006 neváhá přitvrdit. Tohle protřepání vlastností však k němu dokonale sedlo . Ostatně úvodní elegantní bungee by ocenili i na Zvíkovském mostě a za jízdu tankem v Petrohradských ulicích by mu čeští dopraváci odebrali všechny body najednou. V rámci CK BOND návštívíme nové destinace, Monaco, Petrohrad a karibik.Krásné Bondgirl mě doslova uzemnili a zatímco Izabella Scorupco byla skutečně velmi krásná a statečná dívka, mé chlípné já potěšila hlavně supersexy Famke Janssen její dominantní povaha mě připoměla mou kamarádku MADAM MARII . Bohužel sadisticky úchylná Famke Janssen mě navždy vzala pocit bezpečí mezi ženskými stehny, kde se chlapy od pradávna rádi nacházejí. I přes tuto psychickou újmu budu rád koukat do zlatých očí tohoto filmu.(31.12.2006)

Bond je mrtev, ať žije Bond! Po nedomrlém Licence to Kill a nejdelší pauze v historii bondovek přichází pokračování, které jako zmutovaný fénix vstává z popela svých přechůdců a honosí se peřím ne zcela nevěrným svým genům, ale přesto novým a pro moderní svět zajímavým. A hlavně - září jasněji než kdy jindy. Cambell ve svižné a akční podobě představil dosud nejelegantnějšího Bonda, přímo s ním redefinoval pojem "cool", ale na rozdíl od svých nástupců se nebál mu trochu ušpinit oblek a nejen při projížďce v tanku ho představit i jako drsného bijce, pouze skrytého ve slupce uhlazeného šviháka. Jakkoli mám Conneryho jako Bonda radši než Brosnana, to že Golden Eye je nejlepší bondovkou všech dob už jí nikdo neodpáře. 9/10(15.6.2010)

Dravá resuscitačná bondovka, ktorá, podobne ako AKTY X: FILM, pobaví aj veci neznalého diváka. Výborného, Piercea Brosnana zdatne dopĺňajú: Sean Bean, Izabella Scorupcoová, Joe Don Baker, Robbie Coltrane, Tchéky Karyo, Judy Denchová, Gottfried John a Famke Janssenová. Robustná akcia (tank!), pôsobivý titulný song Tiny Turnerovej, prekvapivé odhalenia...(11.11.2004)

První bondovka Pierce Brosnana. Film se mi líbil, žádné velké problémy nemám, moc se mi nelíbila hl.bondgirl Izabella Scorupco. Hudba byla hodně dobrá, sice na Arnolda nemá. Akčních scén je tu dost. Nejvíc se mi líbil úvod, konec a naháněčka tankem. Většina herců se mi líbila ve filmu, příběh byl zajímavej, Sean Bean zahral skvěle záporáka, není co dodat. Pro mě je to tak na 95% = ****(3.10.2012)

Patrně nejzajímavější bondovka s Piercem Brosnanem. Už od prvních okamžiků může, bondovského světa neznalý, divák pochopit, s čím má asi co dočinění. James Bond poté, co se prostřílí z nějaké ruské stanice plné vojáků s AK47, skočí ze skály a volným pádem(!) a dožene volným pádem klesající letadlo(!), do kterého v klidu nastoupí a těsně před nárazem chytne knipl a celé to zvedne a odletí vstříc dalšímu dobrodružství. To není vše. Podobné "úlety" prošpikovávají film jako Jirka Babica nějaký nedomrlý špíz a na konci divák zavře ústa jen proto, aby ze sebe vykuckal přidušené WAU. Viděno poprvé až po Skyfall.(6.11.2012)

• - Vůbec poprvé byla při typických úvodních titulcích použita počítačová grafika. (becki_tu)

• - Desmond Llewelyn alias „Q“ je jediný herec, ktorý sa objavil v predošlých bondovkách. Sú tu nový Bond, „M“ aj slečna Moneypenny. (ash99)

• - Satelit, který je vidět v záběru ke konci filmu, byl použit také k natáčení filmu Kontakt (1997). Jde o radioteleskop Arecibo v Porto Ricu. (becki_tu)