Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ruská mafie na vzestupu, James Bond opět v akci. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. James Bond spolu s kolegou a přítelem, agentem 006 Alexem Trevelyanem, zlikviduje sovětskou továrnu na chemické zbraně. Alex však během akce padne do rukou ruského plukovníka Urumova, který jej bez váhání popraví. Po devíti letech zachytí britské špionážní družice zkázu sibiřského střediska kosmických zbraní Severnaja. To je zničeno jedním ze dvou bojových satelitů, nazývaných Zlaté oko. Satelit způsobuje elektromagnetický výbuch, po kterém přestanou fungovat všechny počítače. Bond se proto vydá do Ruska zjistit, kdo za celou akcí stojí. Bývalý člen KGB Valentin Žukovskij mu za tučný obnos zařídí schůzku s šéfem zločinecké organizace zvané Janus. Bonda čeká několik šokujících překvapení: pro Januse pracuje samotný Urumov, nyní generál a šéf vývoje kosmických zbraní. A hlavou Janusu je někdejší agent 006 Alex Trevelyan, jehož smrt byla před lety jen fingovaná. Trevelyan má nyní kontrolu nad druhým satelitem Zlaté oko. Má v plánu jej odpálit nad Velkou Británií a způsobit tak její naprostý kolaps... (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (652)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"007, musím vám připomenout, že máte povolení zabíjet a ne porušovat dopravní předpisy." Jenže zkuste jezdit po Něvském prospektu tankem nebo skákat s motorkou z prudce klesajícího letadla tak, abyste neporušili dopravní předpisy. To neumí snad ani úřadující postelový šampion Bond, tedy James Bond, tentokrát poprvé s vizáží č. 5 - typ Brosnan. Ale nechme dopravu dopravou, protože Bondova honba za satelitním elektromagnetickým pulzním udělátkem je zatraceně stylová, hodně zábavná a chraplavé Golden Eye k ní zní taky dost dobře. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak pro mě osobně jedna z top 5 Bondovek všech dob! Brosnan nastoupil jako nejvíc nahláškovanej elegán co se kdy v sérii objevil. Pravda místy je to fakt nehorázně přehnaný (třeba jízda tankem po Petrohradu) občas je ten humor fakt šílenej, ale já s tím nemám žádnej problém. K tomuhle filmu mám tak trochu srdeční vztah, protože jsem ho poprvé viděl když mi bylo 12 let v našem bývalém teď už žel bohu neexistujícím kině a na to se prostě nezapomíná. Holt stará láska nerezaví, ale i postupem času u mě takhle Bondovka z přehledem obstojí jako jedna z mých nejlepších a nejoblíbenějších a tudíž je moje hodnocení naprosto jasný.100% ()

Reklama

GilEstel 

všechny recenze uživatele

První a zároveň nejlepší bondovka s Brosnanem. Agent 007 je v jeho podání asi nejelegantnějším, co známe. Anglický gentleman. Osobitý humor a šarm, kterým dává této roli nový rozměr. Krásné exteriéry, krásná auta, krásné ženy. Honičky, efektní souboje a přestřelky. Pestrá škála padouchů se kterými je nutno se vypořádat. Každý z nich utkvěl v paměti. Ať už chlípná Xenie, zabíjející stiskem svých stehen, generál Urumov upíjející z placatice vodky při pronásledování tankem a samozřejmě výborný Sean Bean. A o Izabelle Scorupco v roli bond girl už každý ví, že chutná jako jahody. První role M pro Judi Dench. Role, ve které přežila i Brosnana o mnoho let. Jedna z nejlepších bondovek vůbec. ()

Kass 

všechny recenze uživatele

Nikoliv špionážní thriller s agentem Jejího veličenstva, ale plnokrevný komiks se vším všudy, představující koncentrát toho nejlepšího od "Goldfinger" po "Dech života". Místy až tak povedené, že s P. Brosnanem, jenž fakticky představuje sympatičtější upgrade nonšalantně sexistického R. Moora, pomalu celá generace diváků zapomněla na to, že Bond byl kdysi taky jen člověk z masa a kostí. Inu, protřepat, nemíchat... ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Patrně nejzajímavější bondovka s Piercem Brosnanem. Už od prvních okamžiků může, bondovského světa neznalý, divák pochopit, s čím má asi co dočinění. James Bond poté, co se prostřílí z nějaké ruské stanice plné vojáků s AK47, skočí ze skály a volným pádem(!) a dožene volným pádem klesající letadlo(!), do kterého v klidu nastoupí a těsně před nárazem chytne knipl a celé to zvedne a odletí vstříc dalšímu dobrodružství. To není vše. Podobné "úlety" prošpikovávají film jako Jirka Babica nějaký nedomrlý špíz a na konci divák zavře ústa jen proto, aby ze sebe vykuckal přidušené WAU. Viděno poprvé až po Skyfall. ()

Galerie (145)

Zajímavosti (87)

  • James Bond (Pierce Brosnan) mal pôvodne riadiť Aston Martin DB7, ale po niekoľkomiliónovej zmluve s BMW sadol za volant roadsteru BMW Z3 - ktorý v ďalšom filme Zajtrajšok nikdy nezomiera (1997) vymenil za novší BMW 750i. Bondovo súkromné auto je však starý dobrý Aston Martin DB5, ktorý sa vo filme v skutočnosti objaví dlhšie ako propagované BMW. (ash99)

Související novinky

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner

24.05.2023

Přichází smutné zprávy pro svět filmu a zejména hudby. Ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Kusnachtu zemřela ve věku třiaosmdesáti let legendární americká zpěvačka a příležitostná herečka… (více)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Mezi výborným Zlatým okem a ještě lepším Casinem Royale natočil režisér Martin Campbell taky moderní reboot (a pak výrazně slabší sequel) jiné slavný franšízy. Řeč je o Zorrovi z roku 1998, v němž si… (více)

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a… (více)

Reklama

Reklama