Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Uhlazený a oduševnělý Pierce Brosnan se poprvé představuje v roli agenta 007 v divokém špionážním thrilleru s nejúchvatnější úvodní scénou v historii! Když se z agenta MI6 (Sean Bean) vyklube zloduch, který za pomocí hrozné satelitní zbraně plánuje ovládnout svět, musí Bond pronásledovat svého bývalého spojence na Kubu, do Monte Carla, Švýcarska a dokonce do Ruska. Při tom všem soupeří s nebezpečnou sexy femme fatale (Famke Janssen), která se nezastaví před ničím, jen aby mohla neohroženého špiona trochu "zmáčknout"! (PB Publishing)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu

Recenze (635)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Předně musím říci, že jsem byl na změnu představitele agenta 007 pěkně naštvaný a Timothy Dalton doplatil na všeobecnou představu, že Bond je elegán jehož mise jsou vlastně plná sexuálních dobrodružství a jedna velká vtipná údalost ! Takže po nepochopeném Timothy Daltonovi to měl Pierce docela jednoduché u všech až na mě ! Tak tedy nový 007 se jmenuje Pierce ..........Pierce Brosnan. Má dokonale padnoucí oblek a nejlepší konverzaci se ženami ze všech Bondů, používá ty nejlepší hračky od Q a když ho zradí 006 neváhá přitvrdit. Tohle protřepání vlastností však k němu dokonale sedlo . Ostatně úvodní elegantní bungee by ocenili i na Zvíkovském mostě a za jízdu tankem v Petrohradských ulicích by mu čeští dopraváci odebrali všechny body najednou. V rámci CK BOND návštívíme nové destinace, Monaco, Petrohrad a karibik.Krásné Bondgirl mě doslova uzemnili a zatímco Izabella Scorupco byla skutečně velmi krásná a statečná dívka, mé chlípné já potěšila hlavně supersexy Famke Janssen její dominantní povaha mě připoměla mou kamarádku MADAM MARII . Bohužel sadisticky úchylná Famke Janssen mě navždy vzala pocit bezpečí mezi ženskými stehny, kde se chlapy od pradávna rádi nacházejí. I přes tuto psychickou újmu budu rád koukat do zlatých očí tohoto filmu. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Nový a velmi slušivý háv sérii jenom prospěl – Bond je ještě šarmantnější, erotické jiskření ještě vzrušivější, padouch ještě zákeřnější a akční scény rovněž dosahují nových dimenzí. Bondovka konce 20. století. 85% Zajímavé komentáře: woody, numi, Shaqualyck, 3DD!3, IpsiDixit, Dominicus ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

S odstupem a čím dál větším počtem repríz nezbývá nic jiného než dát Zlatému Oku absolutní hodnocení. Za prvé - návrat ke kvalitě (po příšerných filmech s Timothy Daltonem - co naplat, bondovky zvolna upadaly od počátku osmdesátých let, a přelom 80. a 90. let byla asi úplně zvrácená doba), za druhé charismatický Pierce Brosnan, který nezůstává v šarmu a stylu ani o krok pozadu za božským Connerym a zcela po právu se stává personifikací přechodu Bonda do třetího tisíciletí. A za třetí - některé jistoty (super titulky, Q, Aston Martin, atd...) přetrvaly, ale nastoupila i úžasně trefená invence - Moneypenny už není ta naivní puťka a přiznejme si to, je to tak lepší:), M změnil dokonce i pohlaví (a Judi Dench je ve své roli vždy skvělá)... Sean Bean coby Alex Trevelyan je skvělý protivník a skvělý symbol rozloučení se starými pořádky. Emancipace žen dostupuje vrcholu (a to doslova) v osobě Xenie Sergejevny Navrachovové. Famke Janssenová je naprosto úžasná.A na závěr - Zlaté Oko má výbornou titulní píseň (nezapomenutelně performed by Tina Turner) i filmovou hudbu, kterou tentokrát vytvořil Eric Serra (a je to hodně znát)? ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Nový koncept Bonda je fajn. Campbell servíruje nadpozemskou akci, která dává agentovi slušivý kabátek. Bohužel to ztrácí dech v budování dramatického oblouku, takže se celá zápletka vleče předlouhé dvě hodiny. Ale to vem čert. Sajúz padl, nechal Bondovi slušivé dědictví, nová doba si vyžádala ostřejší nášup akce, což splňuje Zlaté oko do puntíku, takže ten tank v Petrohradě jsem si užil jako dlouho nic! ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Na Jamese Bonda mám názor ten, že není na světě agent, jenž by se zavděčil lidem všem ;-) Ale rozvést to musím: podle mě (lépe řečeno pro mě) mají bondovky hodnotu jen v okamžiku, kdy se na ně dívám. Nejsou pro mě nějakou hodnotou, která přetrvává. Nejsou nadčasové. Opakuji - pro mě ne. Zatímco u třeba Supermana (1978) a jeho "prostinkých" triků (na dnešní dobu) uslintávám a chrochtím blahem, bondovky např. s Connerym sleduji okem spíše pobaveným a shovívavým. Dvě hvězdičky, které jsem při prvním zhlédnutí Zlatému oku dal, byly zapříčiněny proto, že jsem ještě nebyl zvyklý na akční filmy. Po podívání druhém hodnotím výše, ovšem, stejné výtky zůstaly - směrem k nerealističnosti (jak si někdo stěžoval u Casina Royale) je to scéna s "pádem" do letadla, směrem k "nadsázce" je to např. scéna z krytu, která přechází v grotesku (ta snad nemá v JB co dělat!), akce mi připadla nenápaditá a tak to, co by stálo za zmínku, je občasný inteligentní vtip, Famke Janssen, mající orgasmus při střílení ze samopalu, tytulky s padajícími srpy a kladivy a zvláštní hudba Erica Serry. Ale abyste neřekli, tady je jedna výjímka, potvrzující pravidlo... Moje. ()

Galerie (143)

Zajímavosti (89)

  • Film je venovaný Derekovi Meddingsovi, ktorý pracoval na vizuálnych efektoch mnohých predošlých bondoviek, vrátane Moonrakera (1979), za ktorého bol nominovaný na Oscara, a počas nakrúcania zomrel. (ash99)
  • Zlaté oko bola dovtedy komerčne najúspešnejšia bondovka – v kinách zarobila takmer 351 miliónov dolárov pri približne šesťdesiatmiliónovom rozpočte. (ash99)
  • Při zřícení letadla na ostrově se Bond (Pierce Brosnan) s přítelkyní dívají, jak se vypuštěním vody mění jezero v obří teleskop. Podle směru pohybu vody lze však jasně rozeznat, že se voda ve skutečnosti nevypouští, jen je záběr vypuštěn pozpátky. (CrownThomas)

Související novinky

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a…

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném…

Michell, Roger Michell

Michell, Roger Michell

19.07.2006

Zatímco miliony fanoušků nepřemožitelného agenta britské tajné služby s kódovým označením 007 čekají na debut Daniela Craiga v roli Jamese Bonda, který se světu představí v listopadu, producenti nové…

Reklama

Reklama