poster

Zlaté oko

 • Velká Británie

  GoldenEye

 • Slovensko

  James Bond: Zlaté oko

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1995, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shaqualyck
  *****

  Bondovka par excellence. Pierce Brosnan se pro roli nepřemožitelného sukničkáře a vyznavače adrenalinové zábavy snad narodil. Žádná jiná role mu nesedla tak dobře jako 007. Šarmantní kukuč, nonšalantně pronášené hlášky a nenapodobitelný styl běhu (hrozně spěchám, ale nechci se rozcuchat) z něj dělají zatím největšího konkurenta legendárního Seana Conneryho. A s kým, že se potkal tentokrát? Zklamáni nebudete. Společnost našemu elegánovi dělají charismatický arcilotr Sean Bean, dokonalý Hi-Tech hajzlík Alan Cumming, holka od vedle Izabella Scorupco, ujetá milovnice "pevného stisku" Famke Janssen a nejlepší titulní song v historii, který pro rockovou babičku Tinu Turner zmákli kluci z U2... Milovníci bondovek zaslintají blahem, ostatní si užijí maxiporci akčního popcornu té nejvyšší kvality.(7.7.2007)

 • lamps
  ***

  Nemám rád bondovky, v čemž mě Zlaté oko jen utvrdilo. Jednoduchý příběh, projížďka tankem po Petrohradu, galantní Brosnan, odporný Gottfried John a rozparáděná Famke Janssen mající orgasmus při střelbě ze samopalu- všechno to zní a občas skutečně i vypadá strašně cool, ale přesto jsem nemohl přestat kroutit hlavou nad tím, jak může snímek s áčkovou produkcí i obsazením vyznít tak béčkově a neoriginálně. Bavil jsem se, o tom žádná, ale ta hromada klišé a neskutečného megahrdinství mi narážela do hlavy mnohem častěji a hlavně nepříjemněji, než by bylo zdrávo. Prostě musím zůstat u 3*, protože třeba nedávno viděný Skyfall, kterému jsem dával za 4*, je filmařsky daleko kvalitnější a propracovanější dílo.) Jinak Brosnan je asi nejlepší Bond, obdivovatelé pana Conneryho ať se na mě nezlobí..(25.2.2013)

 • Campbell
  *****

  Další Bond který mě příjemně odzbrojil, už jen začátek který je tak napínavý jako kšandy stojí zato, miluju tu úvodní scénu s kde Bond couvá s krytem. Prostě paráda. A zase se mi osvědčilo to že Brosnan je cool týpek. A Bean je tu tak strtašně charismatickej že ho považuju za nejlepšího padoucha. Paráda s dokonalou hudbou od Serry.(btw finální scéna s Cummingem je krásně k zasmání).(5.10.2011)

 • boshke
  ****

  A já si říkal, proč je Sean Bean uveden v titulcích hned jako první, když umírá asi po pěti minutách... Z Thunderballu jsem přeskočil rovnou na Zlaté oko. Ty staré bondovky mne prostě nebraly, tak jsem neviděl žádný důvod se prokousávat dalšími 13 díly, které by mne tolik nebavily. A skočil jsem rovnou do moderní éry série s 007. Trošku mne vadilo, že spolu Rusáci mluví anglicky (notabene když mají angličtinu s hrozným ruským přízvukem), britské a americké obecenstvo by jistě snad sneslo pár titulků pro větší autenticitu a požitek z filmu. Jinak jsem byl spokojen, i když nejsem žádný velký fanda této série... A nelze samozřejmě zapomenout na krásnou titulní píseň od Tiny Turner. Poznámka - BMW neudělalo moc dobrý kauf, když se nechalo udělat oficiálním Jamesovým vozítkem zrovna pro tento díl. James totiž cestuje všemi možnými prostředky, a tak máme bávo na očích akorát při krátké cestě k letadlu... 80%(27.11.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "007, musím vám připomenout, že máte povolení zabíjet a ne porušovat dopravní předpisy." Jenže zkuste jezdit po Něvském prospektu tankem nebo skákat s motorkou z prudce klesajícího letadla tak, abyste neporušili dopravní předpisy. To neumí snad ani úřadující postelový šampion Bond, tedy James Bond, tentokrát poprvé s vizáží č. 5 - typ Brosnan. Ale nechme dopravu dopravou, protože Bondova honba za satelitním elektromagnetickým pulzním udělátkem je zatraceně stylová, hodně zábavná a chraplavé Golden Eye k ní zní taky dost dobře.(7.4.2016)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 57. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Do úlohy Bondovho dievčaťa Natalje Simonovovej sa rátalo s Elizabeth Hurleyovou alebo Elle MacPhersonovou. Xeniu Onatoppovovú mala pôvodne hrať Pavlína Pořízková, ktorá odmietla. (ash99)

 • - Spoiler: Vo filme sa dozvieme ako zomreli Bondovi (Pierce Brosnan) rodičia - pri horolezeckom nešťastí. Je to prvý krát, čo tvorcovia odkryli minulosť a rodinné vzťahy Jamesa Bonda. (gezko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace