Studená válka je možná u svého konce, ale nové světové pořádky dávají vzniknout skupině tajných nájemných žoldáků zaměstnaných lákavou nabídkou. Tito lidé, známí jako Ronin, se setkávají ve Francii u tajemného klienta kvůli zdánlivě rutinní práci - krádeži aktovky. Jednoduchá mise se ale stane velmi nebezpečnou, když i ostatní organizace z podsvětí začnou usilovat o stejný cíl..., a aby skupina Ronin mohla zdárně dokončit svou práci, musí udělat něco, co dosud bylo jejím členům cizí...začít si důvěřovat! (Bontonfilm)

starbrejkr

Po řemeslné stránce výborně zvládnutý akčňák - hlavně jsou tu výborně natočené automobilové honičky, ty záběry jsou hodně netradiční a dost to okořeňují. Herecká plejáda je tu skvělá, od tradičně výborných Rena s DeNirem přes mého osobního favorita a herce deroucího se do mojí TOP 10 Stellana Skarsgarda (to je opravdu frajer, ty jeho slizké a charakterově nejasné role jsou parádní) až po našeho Jana "Rozprskmozka" Třísku:-)) Po stránce příběhu mě to ale docela nudilo, bylo tam na mě až moc podrazů a přišlo mi, že snímků podobně laděných už jsem viděl hodně. Sice lepší tři, ale pořád jen tři. ()

Flynn

Skvělé herecké obsazení, dobrý spád a scénky kdy se prohanějí auty po centru města a po klikatých cestách hor jsou prostě mistrovské. Podle mého názoru nadprůměrný film v tomto žánru. ()

zette

Potesi pohled na francouzska mesta, herecke obsazeni, snad honicky v autech. Jinak ale kopec nudy a nesedla mi zde ani image De Nira. ()

sulimo

Tak tohle mě opravdu krutě neohromilo. Jediný, u čeho jsem byla napjatá jak struna byly honičky v autech, což je na dobrý thriller prostě málo. Daleko zajímavější mi přišlo pozorovat prostředí, ve kterém se ta nuda odehrávala, než sledovat děj, pro mě to tentokrát nezachránili ani herci. Tři hvězdy ze soucitu. ()

Juto

Začiatok je pomalý a napätý; tmavé, jasné farby na obrázku nastavujú náladu dokonale. Od tej doby je väčšina z veľkej časti filmu akčná. 9/10 ()

messiah

Skvělý De Niro v duetu se skvělým Jeanem Renem dělají z jinak solidně napínavého a už tak nadprůměrného akčňáku něco víc. Honičky v autech točené z nízkého úhlu už dnes až tak nenadchnou, ale stále jsou dost působivé na to aby přinejmenším bavily. McElhone mi sice byla vyloženě nesympatická, ale nutno přiznat že do role se celkem i hodila, takže se to dá překousnout. Dost dobře je zpracován scénář řekl bych, ústředním bodem příběhu není nic zvláštního, obyčejný kufřík. Kolem něj se taky neděje nic zvláštního (alespoň pro akční filmy), jde po něm KGB, IRA a pár dalších skupinek. Přesto jde o napínavou jízdu u které se člověk prostě od začátku do konce baví. Takže naco nějaká geniální zápletka, funguje to i bez ní. No a konečně je tu opět mistr překvapení - Jan Tříska. Na něj vždy narazím ve filmu ve kterém nevím že hraje, v malé roli, přesto jeho osobnost září a nejde přehlédnout. ()

Googlak

Stará parádna akčná klasika, ... Mohlo tam byť aj viac akcie, ... De Niro a Reno to zahrali vynikajúco, ... proste ako zo starej školy - BRAVO!! ()

mortak

Sympaticky cynické akční béčko, ve kterém civilisté umírají jako na běžícím páse. Hlavní hrdinové i padouchové se jako naprogramované stroje posouvají přes mrtvoly ke svému cíli, ale jen někdo může vyhrát. Mimo dechberoucích honiček úzkými francouzskými uličkami potěší i míšení jazyků a přízvuků, přičemž prim hraje Jan Tříska se svým shakespearovsky proneseným "Put your gun down". Fakt, že scénář stoji za nic a je plný logických děr, je naštěstí vynahrazen přesnou charakterizací jednotlivých zabijáků, u nichž je dělící čára mezi dobrým a zlým hrdinou tenoulinká jako pavoučí vlákno. Někdo jde jako buldok za svým úkolem, někdo přešel navždy na druhou stranu, někdo dostal šanci vrátit se k těm dobrým a někdo nerozumí ničemu, a i když lecos tuší, ví, že v této branži je lépe moc nevědět. ()

campix

Klasické akční krimi ještě ze staré školy, které do svého žánru nepřináší vůbec nic nového, ale ukazuje hvězdy De Nira a Reno ještě v letech kdy byli ve formě a nehráli už jen staříky. Akční scény jsou vcelku solidní ( když beru v potaz technické možnosti těchto let). Opravdu mě bavili nečekaně velmi dlouhé honičky a přestřelky. Jak říkám nic nového pod sluncem, ale pokoukání to je pěkné. ()

majo25

Nebyť strašne zdĺhavých automobilových naháňačiek, nemal by som veľmi čo kritizovať. Možno až na to, že film je plných 'akčných' päťdesiatnikov a nie je ani vyzradené, čo také zaujímavé sa v tajomnom kufríku nachádza. Ale má veľmi dobrý scenár, kvalitnú akciu a pekne budované napätie. Hodnotenie: 70% ()

otík

Naprosto báječná akční věc, u které není čas na odpočinek, akce střídá akci, s dějem skvěle koresponduje hudba, akce je nasnímána čistě reálně, není tu místo pro digitální triky. A občas nepovedený trik v honičce na dálnici se dá odpustit, protože jinak je to skvělá jízda plná adrenalinu. A všichni herci odvádění maximum. Super třída. ()

Apophis

Tak tento film mě dost zklamal. Scénář z námětu vytěžil jen tak 35%, a trochu kvality filmu přidali jen skvělí herci (např standartně výborní Robert De Niro a Jean Reno). Toto je typický film na který se rád podívám, ale jen jednou - tedy 3*! ()

MJMilan

Když se sejde banda profesinálů na kradení, je jasné že z toho vznikne povedený akční film. Když se sejde De Niro a Jeanem Reno a Nataschou McElhone, je zadelano na kvalitni film a když to štrejchnete USA koprodukcí, je jasné, že o kvalitní vizuální scény nebude nouze. Určitě kvalitní snímek. ()

E=mc2

Skvelo a old-schoolovo natočený film v duchu 70 rokov. Vynikajúco natočené scény prenasledovania a naháňania s autami za ktoré by sa nemuseli hanbiť filmári v súčasnosti. Poctivá filmárčina, výborny herci nádherné oči Nataschy :) Čo viac? Atmosféra doby krásne vystihnutá. Mamet a jeho príbeh je zárukov kvality. Možno o 10 min. kratšie a bolo by to ešte lepšie. ()

charge

Francie, Robert De Niro, Jean Reno, záhadný kufr, název filmu jakožto samuraj co selhal? Na první pohled všechno vypadá lákavě, nakonec z toho všeho ale vyzní pořádná nuda, navíc s docela přemrštěnou stopáží. I když jsem věděl o čem se zde pojednává, vydržel jsem to vnímat asi do půlky, pak se dostavila taková dlouhá chvíle, že mi bylo zcela jedno co se děje, trochu oživit mě pak dokázalo rallye ulicemi, který nebylo nic co už bych neviděl a celkový dojem už nezachránilo. ()

andrii

Až příliš vykloní se z výlohy. Trh hlavní, otáčí kohoutky. Mění se plenér, pozice. Rozhodí plány. Přespolní, spolu/protihráči, rafinovaní oponáři. Kronikář siluet. Zaheslovaný, neznámý obsah "rance" při ruce. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

20.11.2009

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)