Sdoom

Netypický Burton, ale o to zajímavější. Pohled do "vrcholné" fáze kariéry dnes již slavného tvůrce nepostrádá originalitu, spád, dobovou atmosféru i skvělé herecké výkony (Martin Landau víc než zasloužený Oskar). Jen mi to přišlo příliš idealizované a postrádal jsem taky nějaké opravdu zapamatování hodné scénky či dialogy. Taky mi přišla nic moc hudební stránka, trošku jsem postrádal Dannyho Elfmana, i když pravda, do tohoto snímku by se jeho styl asi nenehodil. Co se však snímku upřít nedá je, že (alespoň tedy u mě) vyvolal zájem o dílo Eda Wooda i o jeho dvorní herecké "hvězdy". ()

Zombik.

Film na téma: Jak se točí béčka. Ed jako opravdu nadšený režisér, který prostě rád tvoří filmy, i když rychlokvašky. Většina filmu plyne dobře, bohužel zbytek se táhne jako týden před výplatou. ()

Dromed

Cítím potřebu své 3 hvězdičky obhájit. Tak tedy. Neviděl jsem jediný Wooduv film, možná proto jsem nedokázal nasát atmosféru tohoto filmu, možná taky vysoké očekávání (ovlivněné jak hodnocením zde, tak jmény Burton, Depp) zapříčinilo mé zklamání. Od nižšího hodnocení film zachránila už jenom postava Lugosiho, která mě vždy fascinovala. No prostě tenhle film je pro fajnšmekry. ()

OughJay

Nejdřív jsem nevěděl jak Eda Wooda vlastně hodnotit, pak jsem si ale pustil jeho Plán 9 a bylo jasno. Stačilo pár minut z tý šílenosti... Všechna čest Timu Burtonovi, protože natočil naprosto věrohodný remaky jeho filmů a ještě tomu přidal takovej film o filmu. Kapitola sama o sobě je pak Johnny Depp. Jeho herectví je fakt kumšt. Zase se do toho celej položil a dodal filmu potřebnej zápal a drive. Byla fakt paráda sledovat jak se člověk umí pro něco tolik nadchnout a tolik tomu obětovat. I díky tomu mám rád filmy... ()

Babous

Miluju filmy z prostředí filmu. Naši filmaři si pořád stěžují na nedostatek peněz místo toho, aby se zvedli a začali točit levněji a nápaditěji. Jednou chci být jako Ed Wood! Kromě Johnnyho Deppa mě přímo nadchnul excelentní herec v roli Bely Lugosiho - od vzhledu až po hlas to bylo, jako by se Drákula vrátil. Taky potěšil věrný odraz Orsona Wellese. SPOILER ALERT! Nejsilnější moment byla smrt Lugosiho. ()

Melios

Ed Wood bol sám o sebe rovnako zaujímavý človek ako Tim Burton. Takže som rád ,že sa Burton ujal natočenia filmu ,podľa života najbizarnejšieho režiséra aký kedy žil. S Woodom som mal už nejaké tie skúsenosti a o jeho živote ,čo to viem a musím povedať ,že toto všetko zvládol Burton na výbornú. Všetky postavy sa chovajú ako sa majú chovať historické udalosti sa fakt stali a ukazuje to to ,čo vsetci chcú vidieť - ako vznikali jeho filmy (hlavne Plan 9). Dostaneme ako bonus vzťah medzi Belom Lugosim a Woodom ,ktorý je velice prirodzený a smutný ,keď si uvedomíte ,že takto sa Béla naozaj choval pár rokov pred svojím odchodom do večných lovíšť. Film končí ako väčšina životopisných filmov. Dobrý a úspešný koniec ,ktorý je nereálny ,ale chápem dôvod. Nikto by nechcel vidieť trpieť Eda Wooda na filmovom plátne. A o vizuáli ani nemusím hovoriť - milujem čiernobiele filmy. Jedinou vadou na kráse okrem konca je len spôsob akým Burton ukazuje Wooda ,zastáva voči nemu súcitný vzťah ,ktorý nie je na škodu ,no miestami mi prišlo ,že Wood kvôli tomu vyzerá ako uplakané decko. Za perfektného Johnnyho Deppa dávam 80% ()

Borec3

Tyhle filmy z "natáčení" prostě miluju. Sunset Blvd. je v mé topten a Ed Wood.... to je krystalizace esence... lásky k filmu... jedné z mnoha figurek hollywoodského "rybníku". Má to štěstí, že byl vytažen a stal se kultovním. Tohle by si jistě vždycky přál, vstát zmrtvých, jako "jeho" Bela Lugosi. Až se s Timem potkají v celuloidovém nebi, určitě mu vděčně potřese pravicí. ()

hudryhudry

To bylo famózní, Burton je třída, ihned si jdu stáhnout všechny Woodovi filmy, abych se pokochal tou neuvěřitelnou "odpadovostí" jeho hororů, která je tak pověstná. Jediný problém ale je, že už si navždy budu pamatovat pod Jménem Edward D. Wood junior vynikajícího Johnnyho Deppa. Paráda ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...tak musím bohužel s hodnocením opět trochu proti proudu...Ano dávám 4 hvězdy, ale to jen za tu krásnou "filmařinu"...dát 3 byl by hřích (:o) Ale abych řekl pravdu, moc se mi to nelíbilo. Byl jsem dost v očekávání, dle toho, co jsem o tomhle kousku slyšel. I úvodní titulky tomu dost nasvědčovaly...ale pak už přišla poněkud nuda - tedy pro mě nuda. Podobně jako třeba u filmu Ve stínu upíra...Mám nejspíš trochu problém s "filmy o filmování"...Což je zajímavé:filmového maniaka by mělo bavit nahlédnutí pod pokličku...Ale jsem asi ten typ diváka, kterého zajímá spíš ten výsledek, než okolnosti vzniku. Proto se třeba nerad dívám na ty tzv. upoutávací "filmy o filmu". Tak jako mě příliš nezajímá, jak básník došel k inspiraci k nějaké své básni. Ne - není to špatný film, má pár výborných scén, pár dobrých vtipů (Bélo,jak to děláš? No to musíš mít vycvičené zápěstí...a musíš být Maďar...) , ale myslím,že celkově je stejně poněkud předceňovaný. Burton už natočil rozhodně lepší kousky... ()

velkyvezir

Johny Depp je pan herec. Ten jeho nadšený výraz po celou dobu filmu, kromě toho geniálně strhaného a rozčarovaného obličeje v baru je prostě uvěřitelný. Výborným výkonem mu sekunduje Martin Landau, který oživil Belu Lugosiho. Výborný film, u kterého jsem se pobavil a děkoval tvůrcům, že se zasekli a trvali na černobílé verzi. ()

BluT

Jo jo. Pět hvězd. Jak Tim Burton, tak Ed Wood jsou děsný frajeři (OK, OK, každej úplně jinak, ale ...). Dík tomuto snímku jsem viděl i pár děl od Eda Wooda a musím říct, že jsou nezapomenutelné. ()

bari68

Maximálna spokojnosť . Vždy som si myslel že Strihoruký Edward je Burtnovým najlepším filmom, dnes už viem, že som sa mýlil. Nikdy som nevidel žiaden ,, film,, od tohto ,,režiséra,, , ale jedno je jasné, že, Edward Wood si myslel že natáča parádne a trhákové filmy . Opak bol ale pravdou.Tak isto aj keby Burton s najväčšou skromnosťou tvrdil to isté, väčšina z nás mu iste dá za pravdu. A výkon Johnnyho Deppa tiež nemusím nijako rozpisovať, pretože znovu je skutočne famózny. ()

Testament

Řečnická otázka na úvod: Kdypak bude natočen film "Uwe Boll", v hlavní roli s Brucem Willisem? ... Ed Wood od Tima Burtona je zajímavý film, který ocení jak znalci Woodovi tvorby, tak i ti, co se okolo "nejhoršího režiséra všech dob", otřeli jen tak zlehka. Perfektní po všech stránkách, skvěle vypointované, vtipné každým coulem a v závěru zcela odzbrojující . V tom dobrém slova smyslu. Depp? Naprosto famozní. Ne, tohle nemá smysl dál popisovat, tohle je nutno vidět. ()

Mistickzz

Johnny Depp a Tim Burton vo vrcholnej forme. Skvele natočené a zahrané. Tento film ma núti pozrieť si jednotlivé originále od Edwarda D. Wooda jr. a presvedčiť sa o jeho "kvalitách". Johnnymu som veril každé jedno slovo a gesto a Burton skvele navodil atmosféru 50. rokov. Do toho duchaplný soundtrack Howarda Shorea, 83% ()

BlackTom

- Proboha Belo... Jak to děláš? - Musíš mít gumové klouby. A být Maďar!" Priznám sa, dávno som sa tak nezabavil. A je to ešte vtipnejšie, keď si človek uvedomí, že sa to všetko naozaj udialo. Len samotný Wood vo vynikajúcom podaní Johnnyho Deppa je pastvou pre oči, nieto ešte partička podivínov (Tor, Vampira, Bunny) na čele s morfínovým Belom Lugosim, ktorý keď sa zjaví na plátne je o zábavu určite postarané. Ed Wood je najkrajší, najvtipnejší, a dovolím si tvrdiť, že aj najlepší film Tima Burtona. Martin Landau ako Bela mi bude ešte dlho pripomínať zosnulého velikána. ()

Chegi

Óda na Martina Landaua, aneb když Oscar putuje do správných rukou. Ani sám Béla by to nezahrál lépe. Jinak když odhlédnu od tohoto hereckého koncertu, stále mi zůstane průzračně čistý film Tima Burtona v nejlepší síle. Upřímně, asi nejlepší, co kdy natočil. ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“