wito

skvely film o jednej z najrozporuplnejsich postav hollywoodu. reziserovi, ktory sa nikdy nevzdaval, hoc tocil prepadak za prepadakom. co je vsak dolezitejsie, nevzdal sa svojho sna. ()

Jadis

Určitě stojí za vidění, už jenom kvůli Johnymu " upravenému" úsměvu. Bill Murray září i z tak malé role. ()

/:-D

Vyborny optimisticky zivotopisny film.Uzasny Depp.Proste vse klape ako ma.Ed bol bud nepochopeny genius alebo totalne zmagoreny optimista :) ale klobuk dole to sa musi uznat.Ed 4ever ()

WScully

Johnny Depp a Martin Landau - to je jejich herecký koncert, ostatní herci dobří ve svých rolích, nicméně záměrem Tima bylo film směřovat právě směrem na postavy Eda Wooda a Lugosiho. Vtipný pohled na životy dvou velkých postav světové kinematografie, které jsou vlastně tragické. Vynikající film o vynikajících maniacích filmového oboru. ()

M4rkl4r

Příběh o jednom filmovém nadšenci , jehož švitořivý optimismus a všudypřítomná touha prorazit ve filmovém buznysu bohužel nenašla kladnou odezvu. Dalo by se skoro použít přirovnání , že jeho filmy jsou tak špatné až jsou vtipné.Na youtube je mnoho scén z jeho filmů a je na nich vidět , že Burton si dal skutečně záležet , aby scény z filmu byly těm reálným co nejpodobnější. Navíc je z filmu velmi cítit nekonečné nadšení Eda wooda a to jednak díky skvělé režii , ale také velmi dobrým hereckým výkonům(zvláště Johnnyho Deppa). Myslim si , že Ed Wood měl svým způsobem pravdu , když na premiéře Plánu 9 řekl,,To je on. To je ten film , pro který si mě budou lidé pamatovat" 88% ()

rottik-cb

Tenhle režisér neměl nic. Talent, ponětí, jak točit filmy, sebereflexi ani peníze. Měl „JEN“ obrovské a neutuchající nadšení, kterým postupně nakazil herce stejně špatné jako on, a točil s nimi filmy, na které nelze jen tak zapomenout. Po zhlédnutí tohoto nádherně poučného dílka má člověk nefalšovanou chuť podívat se na nějaký ten Woodův film, jestli jsou fakt tak špatné, nebo je to jen sprostá pomluva :). Někomu se to možná nebude tak líbit (stejně jako mě na první pokus), a skutečně, tenhle film je zvláštní. Ale funguje. S jiným tvůrčím týmem by to asi dopadlo hůř, ale pod taktovkou Tima Burtona, v hlavní roli s Johnnym Deppem, s přispěním zábavného Martina Landau a se Sarah Jessicou Parker v naprosto ne-Sexové roli se nemohlo zkazit nic ;) Černobílé ztvárnění navíc podtrhuje perfektní atmosféru a dodává filmu punc dávno ztracených 50. let. ()

Peck

I po druhém shlédnutí musím konstatovat, že se jedná o totálně pětihvězdičkový film. Přes všechny překážky, kladené Edovi osudem do cesty, nikdy neztratil svůj optimismus a joie de vivre, něčím mi to připomíná The Shawshank Redemption. Martin Landau je v roli Bely Lugosiho dokonalý, miluju scénu s gulášem :-) ()

Chasida

Film o tvorbě nejhoršího režiséra všech dob. Z celého filmu je zřejmá jeho neskonalá láska ke kinematografii a stříbrnému plátnu. Johnny Depp v ženských šatech nebo Bill Murray toužící po změně pohlaví. Dobré, Time! ()

Ewík

Naprosto mě uchvátil Edův entuziasmus, optimismus a procítění v každé chvíli. Sice to je/byl pořádný cvok, ale jeho vůle jít za svými sny je prostě "perfect". ()

Mijagi

Tim Burton zprostředkovává divákovi jedinečnou exkurzi do zákulisí hollywoodských ateliérů 50. let 20. století, do dílny tvůrců béčkového žánru se všemi svými lacinými postupy a zapomenutými stárnoucími hvězdami. Zpracovat do filmové podoby část života producenta a režiséra, jenž vytvořil největší propadáky v historii kolébky americké kinematografie, není určitě jednoduchou záležitostí, zvlášť, když dny dotyčného plynou jeden za druhým se stejnou prázdnotou a intenzitou jako díla, do kterých se nezlomen a nepřesvědčen opakujícím se neúspěchem stále znovu a znovu pouští. A právě toto téma skýtá riziko, kterému dle mého názoru Tim Burton částečně podlehnul. Na jednu stranu se mu podařilo přenést na diváka nezapomenutelnou atmosféru všeho výše uvedeného, vyzdvihnul bych zde scénu, ve které Ed Wood ukradne ze sousedního ateliéru rekvizitu znázorňující obrovskou chobotnici, aby s ní následně mohl natočit své vlastní dílo. Na druhou stranu film obsahuje pasáže, které jsou z mého pohledu o ničem a zbytečně protahují stopáž. I tak se však jedná o vysoce nadprůměrný filmový zážitek, navíc ještě podtržený hereckými dovednostmi Burtonova dvorního herce Johnnyho Deppa. ()

BruceW

Stále nevěřím tomu, jak je možné natočit tak úžasný film o člověku, který toho kinematografii tolik provedl. Jednotlivé historické postavy jsou skvěle představeny tvůrci i samotnými hereckými výkony, kterým samozřejmě kraluje Johnny Depp. Film dokáže upoutat diváka laického i znalejšího a je kombinací vážného příběhu o skutečném snu jednoho muže v Hollywoodu a komedie o všech možných způsobech, jak parodovat natáčení filmu. Osobně oceňuji především noční scénu boje chobotnice bez motoru s Belou Lugosim v rybníčku :D. Samozřejmě se povedla hned napoprvé... ()

Chamyl

Přiznávám, že mám tak trochu problém s budováním památníků lidem jenom protože byli v něčem nejhorší. Faktem ovšem je, že Ed Wood se dokázal vnutit do pozornosti řady diváků a tak prostě něco neoddiskutovatelně dokázal. Samotný film o něm mě příliš nenadchnul a to ani přes mé sympatie k Burtonovi a Deppovi. Celkově mi to přijde - podobně jako celá Woodova tvorba - příliš zbytečného povyku pro nic. Velmi dlouhé dvě hodiny. ()

Milda003

Ani nevím jak hodnotit, film se mi opravdu podivným způsobem líbil, ale ve srovnání s filmy kterým dávám 3+ asi lépe hodnotit nemohu.. Na druhou stranu Deppka zahrál nadšence Edwarda opravdu skvěle... ()

1mArc0

Johny Depp tvrdil, až do Kapitána Sparrowa hral v jednej nepleche za druhou, prd ! Nesúhlas. Tim Burton si môže potriasť rukou so Stevenom Spielbergom. /90 %/ ()

Amonasr

Tímto filmem složil Tim Burton hold "nejhoršímu filmaři všech dob", ovšem s laskavým porozuměním i humorem, i když místy poněkud hořkým. Stejně jako ve všech oborech, v šoubyznysu ale ještě víc, se na špici mohou dostat jen nemnozí, a těm ostatním zbývá jen příštipkaření a zapomenutí. Ediemu Woodovi se však Tim Burton postaral o to, že zapomenut nebude. ()

papadoce

Toto je Tim Burton ako som ho doteraz nepoznal. Zobral skutočný príbeh skutočného človeka a natočil dobový pozitívny film o týpkovi, ktorému takmer nič nevychádzalo, ale on to tak nevidel. Edward Wood miloval kinematografiu, miloval tvorbu filmov, ale hlavne, nech sa dialo v živote čokoľvek, absolútne nestratil pozitívne myslenie. Toto je veľká škola života. S malou dušičkou som išiel pozerať Ed Wooda, no o to spokojnejší odchádzam. Johnny Depp podal asi jeden zo svojich najlepších, ak nie vôbec najlepší výkon svojej filmovej kariéry. Tá chémia medzi ním a Burtonom sála z každej klapky. Navyše Sarah Jessica je v čiernobielom zobrazení totálne na skusnutie a Martin Landau herecky perfektný, čo ocenila aj akadémia. Asi po prvýkrát si po filme myslím, že Sarah Parker vie skutočne hrať. Určite to bude ovplyvnené aj rolou, aj tým aká bola mňamková, ale herecky ma ozaj milo prekvapila. Ed Wood je milý, zaujímavý filmík, ktorý stojí za pozornosť. Ale baptistický krst Billa Murrayho zato stál 😂. “Eddie, svoju predstavu nevzdávaj. Prečo točiť sny iných.” ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“