Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

M.I.K.E.

75%. Dobrý snímek, který by měl vidět každý komu se líbí katastrofické filmy. Denise Quaida sem viděl v akci poprvé a myslím že to zvládl na výbornou a Jake též. Snímek je po celou svou délku prošpikován dobrými scénami, ale nejlepší je jak Jake utíká po ledě a pak v knihovně k místnosti s ohništěm a led mrazí všechno co je k mání... mrazilo mi v zádech když sem to viděl perfektní! Největší vadou snímku, ale je, že rychle omrzí. Napoprvé uchvátí, napodruhe začne nudit. ()

Viburnus

Až na pár ...hodně... nelogických způsobů v uvažování, dobrá sci-fi, která zabaví. Jen opravdu nedokážu přestát pálení knih v knihovně dřevem obložené a zdobené, s dřevěnými stoly, lavicemi a někde i parketami... ()

MkSallam

Sledovat příchod nové doby ledové je docela zábava, tedy až na neuvěřitelně klišovitou druhou půli a trapný konec. 60% ()

AIMÉE

Klasický příklad popcornového blockbusteru.. což se dá očekávat od (všech) filmu Rolanda Emmericha. On je "hračička" na vizuální efekty, které mu v tomto snímku nelze vytknout, ale to je také bohužel všechno, na co Den poté láká. SPOILER! Mdlý příběh otce, který se vydává zachránit svého syna do New Yorku až z Washingtonu, což je za normálních podmínek slušná cesta, natož když má putovat během ledové bouře. Na můj vkus to zvládal až moc nemožně rychle. Útržkové mini-příběhy jsou také dost chabé. Jenže o to ve filmech R. Emmericha nikdy nejde. Vše stojí na efektech a jejich pompéznosti, což si je určitě vědom i sám režisér. Tudíž tak hodnotím i samotný film, dle efektů, které jsou vlastně tím tahákem. ()

Yardie

No, je trošku škoda a filmu to ublížilo si myslím dosti, že proce, který trvá několik desítek let, tak udělali přes noc. Toto už od začátku ubralo na realitě a neslo se to pak celým filmem, protože to už bylo těžko k uvěření. Měly raději dát nějaké střihy po čase, to už by bylo věrohodnější. Nicméně katastrofické filmy mám rád, takže jsem se na to mrknul. Ale čekal jsem více, byl jsem docela zklamán a za to hlavně může výše zmíněné. Já něvím, proč někdy neudělají nějaký katastrofický film, kde by se nezabírali osudy konkrétních lidí, ale tak nějak obecně lidstva. Ale to by byl už asi dokument... Tak nevím... Howgh! ()

ekomo

Konečně první americký katastrofický film, který uznává porážku lidstva nad přírodou. Jinak počítačové scény jsou ve filmech R.E. stále propracovanější což je jenom dobře, bohužel zatím žádnému katastrofickému filmu nemůžu dát pět hvězdiček, protože zatím v každém co jsem viděl, jde především o záchranu ameriky a nikoho jiného. ()

Cement73

Zaujímavá vízia apokalypsy aj keď niektoré scény prehnaného "amerického" hrdinstva. Páčia sa mi ale všetky scenérie zničenia a novej doby ľadovej. Okrem zbytočnej scény s vlkmi celkom slušné sci-fi. Dúfajme, že len sci-fi. ()

chim.chim

Ono by to sám o sobě nemusel být zas tak strašný film, kdyby ovšem nebyl tak okatě senzacechtivý a nepřiměřeně fantaskní. Řekněmě, že počítačové vlčí pronásledovatelské bestie byly opravdu zbytečné. Že obří loď proplouvající bez potíží ulicemi New Yorku a zakotvující kde jinde než před knihovnou, kde se ne náhodou právě nacházejí "hrdinové" příběhu si tvůrci také mohli odpustit... A aburdní scény úprku před mrazem? Pokračovat by se dalo dlouho, dlouho - většinu těchto "vychytávek" už ale mnozí v komentářích vyzdvihli, takže je nebudu opakovat. Navíc mě značně vytáčel Jake Gyllenhaal - jak mohl proboha vzít tak trapnou roli? Dvě hvězdy za tuhle slátaninu je možná moc, ale chtě nechtě mě pobavila. Jó, klasika typu "MADE IN THE USA" - už zase. ()

Zombi

Emmerichovi filmy nejsou o logice, ale o zábavě, jakkoli bezduché a popcornové, mě se to ale líbilo, příjemná oddychovka na sobotní večer, takhle bombastické změny klimatu už asi neuvidíme. ()

lareinna

Trochu nadsadené, ale mne sa to páčilo.. Samozrejme klasický scenár po americku...v skupine stratených sa ocitne aj syn klimatologa, ktorý môže využiť v praxi všetko, čo ho otec naučil a prípadne aj zachrániť niekoľko ľudí a byť hrdinom, medzitým sa zamilovať do spolutrpiteľky a podobne... Jasné, mám rada Jakea Gyllenhaala, čím je starší, tým je krajší :-) hviezda aj pre neho :-) ()

Zyne

Hudba: Thomas Wanker, Harald Kloser... je to prostě úplně blbé, až to není ani vtipné, jedna hvězdička za Holma, kterého mám jako herce rád, druhá za Emmy Rossum, která je prostě kočka a mám ji taky rád (: ()

Martin_W

První část filmu se mi nesmírně líbila, druhá už tak o polovinu méně.. Průměrný film, který je dobrý, rád bych ho znova viděl, ale není ničím zvláštní, či vystupující z řady. 65% ()

aLPaC

Emmerich mi nevadí tak jako mnohým, řadu jeho filmů mám rath, ale tady to bylo utrpení. Na rozdíl od podobného 2012, toto postrádá slušný příběh, postavy stojí (kromě Quaida) za prd, hlavně Gyllenhaal mě zklamal, protože po skvělých filmech a výborných hereckých výkonech třeba v Donnie Darko, Hodná holka nebo Říjnové nebe tentokrát šlápl vedle. Spousta sentimentálních žvástů, mezi hrdiny musí být samozřejmě zastoupeny všechny rasy, jinak to nejde, trapné dialogy, trapné zajímavosti jako to, jak američané prchají do mexika, trapná milostná rovina, trapné řeči o tom, jak otec neuvidí vyrůstat své dítě, trapně se snaží ukázat, jak reportéři udělají pro senzaci všechno (pochybuju, že by někdo dělal reportáž uprostřed dvou tornád), no prostě hrůza. A ještě navíc ty vlci, no to už jsem se vážně musel smát. V tomhle se přiznám mě Emmerich fakt sere, skopčák jeden. Nečekal bych, že někdy áčkovýmu akčňáku dám jednu hvězdu, ale skutečně nemůžu jinak. A tu jednu hvězdu dávám právě za akční scény, které byli natočeny výborně. ()

Mikino00

Taková báchorka, čekal jsem apokalyptickou podívanou a dočkal jsem se jedné vlnky se sněhem zaměřenou na skupinu mladých lidí v knihovně. Navíc scény s vlky byla něco tak trapného, že to přebilo i scénář plný klišé, absenci jakéhokoliv hvězdného herce či několik tzv. scenáristických malých domů, jako je třeba postava viceprezidenta. Triky jsou standartní, Gyllenhaal nesympatický, Emmerichovo šlápnutí vedle. ()

laepus

Roland Emmerich filmy umí, ale točí ty filmy často američtěji než samotní Američani. Příběh je naprosto jednoduchý, hlubokou myšlenku (snad krom té, že si ničíme sami planetu) tady rozhodně nehledejte - na druhou stranu ty katastrofické scény, které zde jsou, jsou natočeny parádně a dech při nich mrazí. ()

Movie Gourmet

Ne, ne, ne, ne, ne.... je to prostě hrozně špatné a plné kýče a já nevím čeho všeho. Američané, kteří zachraňují svět, o všem diskutují s panem prezidentem..., zachraňují své děti před téměř jistou smrtí... národ těch největších hrdinů a sebeobětavců... to fakt ne-e. Afekty sice dobrý na dobu před 11 lety, ale to je tak jediné... I tento Emmerichův mega film stihne stejný osud jako téměř všechny katastrofické filmy.... časem upadnou v zapomnění... Verdikt: 2* a 50 %. ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005