V nejvyšší lize získávají hráči baseballu bohatství a slávu, někteří z nich se stávají legendami. Není tu místo pro nezkušené zelenáče nebo stárnoucí atlety. Snad kromě mužstva Clevelandu. Veterán baseballu se zdravotními problémy, podmínečně propuštěný mladistvý delikvent... V tomto roce možná ve výběru Clevelandských Indiánů nejsou hráči, v jaké clevelandští fanouškové vždycky doufali, ale je to skupina mužů, kteří jsou rozhodnuti vytěžit ze své šance co nejvíc. A s týmem, jako je tento, se může stát cokoliv. (Warner Home Video CZ)

cerbygerby

Pěkná sportovní komedie.. i když vše bylo jasné už od začátku a konec to jen potvrdil, mě to bavilo... Vzít bandu chlapů o kterých si každý myslí že budou jen prohrávat... ale pozor, ono se v nich něco najde a pak už jen vítězí.. a majitelka jenom zuří :) ()

PEZ

V 89-tom mozno, dnes uz nie. Jedine, co je na tomto filme zaujimave a odkazuje na nazov je supiska mien hercov. Inak je to pre mna na zostup do 2. ligy. :) Nenapadite, predvidatelne, dost nudne a ani nie vtipne. Vhodne jedine pre velkych fanusikov baseballu. 5/10 ()

HenryIvan

Čo mám asi napísať ? Športový film z konca 80.tých rokov. Jednoducho nádhera. Páčilo sa mi, že sa film nezamerával len na jednu hlavnú postavu, ale bol to tímový výkon. Charlie ako vždy skvelý (aj keď hraje niekedy v úplných somarinách vždy zahrá svoju rolu tak ako má). 80%. ()

klasik79

Moje první VHS koupená skoro na slepo podle obalu a 5min viděných v rakouské tv :) pro mě naprosto kultovní klasika musím vidět min. jednou ročně - a to nejsem ani fanda baseballu ()

dEst28

Charlie Sheen, Tom Berenger, Wesley Snipes a další přicházejí do Clevelandských indiánů s tím, že jejich majitelka počítá s posledním místem. Jenže, když se to celá parta dozví, tak začne vyhrávat a nakonec to dotáhne až do finále, kde vyhrají. Skvělá atmosféra filmu a na stadionech, zábavné momenty, a velká touha zvítězit v lize je obrovská a pro mě jakožto sportovce, je tento film na 1. místě. ()

Sign

No jaksi nechápu to docela malé hodnocení a hlavně menší, než Náhradníci apod. Neřikám že zrovna zmínění Náhradníci jsou ňácí špatní, ALE zas že by tohle bylo vyloženě o zmíněná procenta horší, se mi teda nezdá, ale tak všem se líbí něco jiného no :-) mne zde hodně potěšili všeci herci v hlavních rolích, hlavně Wesley a jeho komická role, což sem dost čuměl :-D jinak Berenger sympatický a Sheen nemohl jinak než potěšit, a jelikož já jsem přivrženes všech sportovních filmů a o Basebolu nevyjímaje, nemohu dát méně než 5 ()

Likan7

Esence průměrnosti, se všemi klady i zápory. Není to špatný, občas je to trochu legrační, ale na druhou stranu i děsně předvídatelný, melodramatický a bez pořádného baseballu. ()

papadoce

Film, ktorý ma chytil za srdce pred mnohými rokmi na prvé pozretie a neopustilo ma to ani po rokoch. Vo všeobecnosti som veľkým fanúšikom filmov zo športového prostredia a Prvá liga patrí určite k tomu najlepšiemu, obzvlášť ak budeme hovoriť o komédiách. Nikto tu nie je navyše, ale jednoznačne filmu kraľujú vedľajšie postavy trénera Lou Brauna, ale predovšetkým dvorný komentátor indiánov. To čo ten dokáže za pár svojich vstupov v kombinácii s niekoľkými ďalšími podarenými vtípkami mi na nekončiaci spokojný úsmev úplne stačí. Toto je rozhodne prvá liga. ()

Peter-1307

Príjemná komédia, ktorá ani rokmi nestratila všetko zo svojho pôvabu. I keď mnohé z nej už nie je, čo dnes diváka osloví ako TV film na podvečer sa dá pozrieť. Postavy sú síce vykreslené spôsobom "akoby ich jedna mater mala", scénar je robený rutinne, ale oproti dnešnej predstave komédie (až na výnimky) tento druh zábavy je omnoho inteligentnejší a nerobí z divákov obmedzených hlupákov. Charlie Sheen tu ešte skutočne i niečo ako herec predviedol a atmosféra záveru filmu, keď sa hraje pred plným hľadiskom, tak to ma oslovilo. ()

mikhail

Pre mňa jeden z najlepších športových filmov histórie. Čo na tom, že príbeh je predvídateľný a dialógy ničím neohúria, keď sa v tomto filme zišla naozaj veľmi dobrá skupina hercov, ktorí dej parádne rozbehnú. Dvojka Tom Berenger a Charlie Sheen bola síce super, ale mňa najviac uchvátili Wesley Snipes alias "rýchlik" Willie Mays Hayes a Dennis Haysbert alias "voodoo" Pedro Cerrano. Tým samozrejme nechcem znehodnocovať výkon ostatných vedľajších postáv. Tie si určite tiež zaslúžia samú chválu. Ešte dodám, že si na film vždy spomeniem, keď počujem pesničku The Troggs - Wild Thing. ()

Boudyy

Ano, scénář je předvidatelný a již po přečtení textu distributora je jasné, jak tento film dopadne. Ale já se u některých scén docela bavil a herecké obsazení mi nevadilo. Navíc to v sobě má onu atmosféru zámořských komedií z konce devadesátých let a začátku devadesátých, takže čtvrtá hvězda za atmosféru. ()

vieriX

Na to, že je to už skoro 25 let od vzniku to je pořad moc dobrá zábava spousta skvělých herců co buď začínala kariéru nebo už ji měli rozjetou. Sportovní filmy mám rád a tady se vyloženě nehraje na nějaký patos což není na škodu. ()

Blazkowicz

Komedií bych to nenazval, spíš to bylo jen úsměvné. Hlavně tam šlo všechno jako na drátkách, ani na konci žádný zvrat v zápase, což je trošku škoda. Ale jinak pohodový film. 3+* ()

Bilky

Plná kopa klišé a možno 5 nových ftípkov... Dosť málo aj na športovú komédiu, zvlášť keď tam bol aj solídny ansámbl. Bohužial jeho členovia boli buď už za zenitom, alebo ešte len na štartovacej čiare... 50% a tretiu hviezdu dávam skôr za SHEENove a SNIPESove kreácie ako za plnohodnotnú zábavu. ()

Bratr

Tohle nikdy nepochopím. Zápletka od první chvíle předvídatelná, fóry fousaté, tisíckrát viděné. Herecké výkony chvílemi nejsou nejpřesvědčivější, ale přesto celá tahle taškařice zvláštně spolupůsobí a vytváří příjemnou odpočinkovku. Proto za výše zmíněné výtky strhávám jen jednu hvězdičku. ()