J.F.B.

"Vítej v rodině, bratře!" Vcelku povedené vězeňské/krimi drama, které ale bohužel shazují některé, podle (evidentně nejen) mého názoru, poněkud nerealistické scény. Coster-Waldau je jistě dobrý herec, ovšem někdy jsem měl pocit, že mu něco chybí, aby vývoj jeho postavy byl zcela uvěřitelný. Jon Bernthal ve vedlejší roli potěšil. Totéž Chevrolet El Camino SS jeho postavy. Hudba k filmu sedla tak akorát. Vykreslení vězeňské hierarchie gangů solidní. No mohlo to být lepší (kdyby to hrálo trochu více na realističnost), ale i tak jsou to ode mne slušné tři hvězdy. ()

Mičl

Režisér Ric Romděs tady v podstatě okopíroval, ale i částečně poupravil svůj majstrštych Felon, hlavně jeho konec, tady se o happyend rozhodně nejedná. Nicméně velice zdařile se mu podařilo diváka opět upoutat touto problematikou, jež je selekce podle barvy kůže ve většině amerických věznic. ()

Mitin

Za prvý, Nikolaj je naprosto skvělej! Drsný film se skvělým soundtrackem, který se perfektně hodí do celé atmosféry filmu.Nejvíc se mně film líbil tím, že byl nepředvídatelný a postupně jsme se dozvídali více, proč se z úspěšného Jacoba stal gangster Money. To napíná diváka celý film a i 20 minut před koncem ještě nevíme co má Money v ůmyslu. Drsný film se skvělým soundtrackem ()

vander19

Po Felonovy, Cele 211 a podobných filmoch napr. trochu aj v štýle American History X prichádza na scénu ďalší film kvázi z väzenského prostredia. Prekvapením pre mňa bola prítomnosť Jaimeho Lenistra aka. Nikolaj Coster-Waldau ako hlavného hrdinu. Síce v GoT hrá dosť veľkého hajzla, ale tu si to priam akoby vychutnával. Režisér Ric Roman Waugh je veľmi známy týmto typom filmom. Aj v Trestancovi je jasne vidieť jeho zaťaženosť na hrubé múry, mreže, skínov a násilie medzi odsúdenými. Následným sledovaním a postupom deja však tento film je odlišný od jeho predchádzajúcich. Časovo dosť preskakuje, no mne osobne to neprekážalo. Film je to svižný a kto má rád tento žáner tak doporučujem. ()

Henry007

Do 2 hodin se tvůrcům nepodařilo přesvědčivě nacpat uvěřitelnou charakterovou proměnu hlavního hrdiny. Zkratkovitě se skáče v ději a je těžké uvěřit motivacím a změnám myšlení postavy. Tahle látka by byla ideální pro minisérii. Tam by se vše mohlo do detailu propracovat a lépe pracovat s vedlejšími postavami, kterých je ve filmu spousta. Ve většině případů nejsou dostatečně využity a jejich linka nikam nevede. Vyprávění s dvěma časovými liniemi zpočátku funguje, protože se postupně odkrývají zásadní události z minulosti. Poté však flashbacky nemají co nabídnout, protože rozhodnutím hlavní postavy lze těžko uvěřit. Změna jeho uvažování je příliš náhlá. A navíc flashbacky vygradovaly příliš brzy, dvě linie se mohly táhnout celým filmem a finále by bylo mnohem zajímavější. ()

Jimmy15

Na film jsem se těšil, ale přišlo pro mě bohužel zklamání. Moc se mi nelíbilo prolínání vzpomínek a aktuálního dění, ale je to jen můj pocit, který mi hodnocení o trochu srazil. Tím však film neodsuzuji a myslím, že si zaslouží další diváky. ()

Santino7

Dve hodiny konštatovania starého známeho faktu, že pobyt vo väzení ťa nevyhnutné zmení. Nič viac, nič menej. Každá nová filmová záležitosť spoza mreží (pokiaľ z toho nečíha úplný prúser), hoc tématicky nejde o nič svetoborné a je to mnohokrát dookola z každej strany omieľané, vo mne zbudí patričný záujem a skôr či neskôr sa k nej vždy dostanem. V poslednej dobe sa však nimi začínam cítiť tak akosi prejedený, neviem prečo. Shot Caller, nech už sa Nikolaj Coster-Waldau snažil akokoľvek, na mňa priveľmi nezapôsobil čo sa týka stránky obsahovej (pričom po formálnej vcelku fajn, krvi bolo požehnane), prišla mi byť maximálne priemernou, primoc zjednodušenou, obyčajnou. Ocenil by som väčšie zameranie sa na psychologický prerod hlavnej postavy, takto mi to prišlo síce pomerne zaujímavo načaté (pomocou flashbackov do minulosti), ale keďže to ani zďaleka nebolo dotiahnuté do konca, tak to vyšumelo tak akosi doprázdna, čož je škoda. Príbeh ako-taký vrátane obchodu so zbraňami ma príliš neoslovil (väzenské pasáže boli lepšie než tie mimo), štylizácia členov Bratstva (hierarchia, tetovania, flanelové košele, "smrť v očiach") mi prišla vtipná, nuž a jediný bonus navyše, čo ma potešil, bolo slušné obsadenie filmu - či už spomínaný Coster-Waldau, alebo takisto Bernthal a McCallany (ktorého som takto zamaskovaného ledva spoznal). Inak však vyložene šedý priemer, jednohubka. 60% ()

Garch

Proměna běžného člověka ve zločince, pobytem za mřížemi. Drsné, dobře zahrané, ale dlouhé nekompaktní. ()

KM Phoenix

Bývalý makléř nyní potetovaný pornomotorkář Coster-Waldau a s ním banda polonahých pražských taxikářů. Hodnocení nakonec dávám lepší, než by se mohlo z předchozí věty zdát. Film se dá dokoukat a celkem si ho i užít a to i navzdory absenci logiky a celkové nevěrohodnosti hlavního představitele. ()

Mimomisu

Rozsypany scenar, ktery se snazi reziser zachranit skoky v case....a docela marne....lepsi tri to porad ma, uz jen kvuli ty podprahovy message, ale stejne je to trosku dost nuda. ()

Illy

Gangsterka a vězeňské drama zároveň. Můžeme polemizovat o věrohodnosti, kterak se z bankéře ultracoolmukl stal. Ale ta atmosféra, ty gesta a pohledy alfa samců, dávajíc najevo svoji neohroženost a nadvládu... to se jen tak nevidí. Přesně takhle se chovám já při návštěvě veganské restaurace. A jeslí. Jinde si to nedovolím. ()

JM87

Super herecký obsazení, děj probíhá v různých časových obdobích, takže se nenudíte. Stylový. ()

M1k9

Bravo!!! Shot Caller nejspíš nemá kvality pořádného filmu. Vedlejší herci pokulhávají na všechny nohy. Hudební doprovod katastrofa. Mixování scén mohlo být mnohem lepší. Ale po zhlédnutí si říkám, někdy to je fakt všechno jedno. Důležitá je myšlenka, esence filmu, síla herců. NCW nejspíš přebil svou životní roli v GoT a překvapil možná i sám sebe. Neskutečný herecký skok. Jeho postava si projde peklem a pak dalším peklem a nakonec zůstane v pekle. Pointa je jak lehce a rychle se to může stát. Stačí málo a každý může přijít o vše, včetně sebe sama. Otázka je jestli se z něj stane bojovník nebo oběť. Nic mezi tím není. Tohle se film snaží říct. Ve vězení to platí dvojnásob. Pro něj je lepší zůstat zavřený v kleci a být spokojený sám se sebou, než být na svobodě jako zbabělec a žít s výčitkami. Na svobodě se pak logicky pohybují zbabělé bezobratlé zvířata, které se vězení vyhnuly. Kdo je pak lepší? Svět není tak černobílý jak si ho většina kreslí. 8.5/10 ()

husokachna

Střelte Volače mě na začátku velice příjemně napínal, o čem že vlastně bude, na jaký žánr se budu koukat, aby se v závěru trošku rozpliznul ve standardní vezeňsko-gangsterské béčko. Tím, že se film věnuje dvěma časovým liniím, musí i na prostoru dvou hodin docela spěchat a některé proměny a vývoj hlavního hrdiny působí uspěchaně a ne úplně uvěřitelně. Úplně mi to nevadilo, jen díky Nikolajovi Šohajovi Lesníkovi, kterej mě svou chlapskostí, úporností a flanelovostí moc bavil. Míň mě už bavily některé příběhové nedotaženosti a nelogičnosti. Fajn je hudba, která z toho možná chtěla udělat víc art, což se nepovedlo, ale mě subjektivně se tohle rozhodnutí líbilo. Overall je to napínavý drsný fajn béčko. Teď jen jestli silný tři nebo slabší čtyři. Dám čtyri, ať nežeru. ()

Flopik

Tak toto bola pecka. Rozhodne to nie je ľahký príbeh, bavilo ma to od začiatku do konca. Nikolaj a jeho premena skvelá, dostalo ma aj to ako vás v podstate jedna chyba môže úplne zničiť. Herecky to je úplne inde, či už spomínaný Nikolaj ale potešil aj Jon. Drsné , špinavé s výborným koncom a ešte lepším soundtrackom. U mňa ešte raz 5*. ()

theSaint

Tenhle snímek nepatří do první ligy, přesto vás bude bavit od první do poslední minuty. Nikolaj už dokázal v předchozích snímcích, že je výborný herec a tady to opět potvrzuje. Bernthal potěšil. Testosteronem nabitý "béčkový" biják, který má koule a má co sdělit. ()