terunka003

Drsné, akční, náročné, zajímavé, bolavé, tvrdé. Teda! Shawshank se po shlédnutí tutoho filmu jeví jako krásná pohádka se šťastným koncem. Děj je celkem náročný a tvrdý, s občasnými brutálně rychlými krvavými akcemi. Herecké výkony Jamieho Lannistera jsou vážně bravurní. Dobrý film. Občas jsem se trošku nechytala, ale jsem ženská, co byste chtěli. ..teď tady tomu velím já.. ()

Yoshimitsu

Filmy z vězeňského prostředí to já můžu navíc, které se zaryjou a mají smysl, jako tenhle.Bylo tu precizně zachyceno, jak se normálnímu člověku, které mu nic v životě nechybí, dokáže změnit jeho život během pár okamžiků a on ho příjme a umí v něm přežít a stává se nebezpečný pro okolí. Respekt Nikolaj Coster-Waldau, jak to zahrál a za finální scénu, kterou ukázal, že to má pod palcem on. Dávám 100% ()

elanius

(133/2017) / Huste sa tváriaci film bez štipky humoru a odľahčenia. Chýba tomu trochu hlbší psychologický rozmer, pretože aj keď logicky divák chápe premenu hlavnej postavy, emocionálne sa ťažko s hlavnou postavou stotožniť. Inak "Jamie Lannister" docela ustál túto netypickú rolu a drsňáka zahral viac ako dôveryhodne. Kto má rád väzenskú tému jasná voľba, pre väčšinu slušná jednohubka. (6/10) ()

Phietros

Příběh obyčejného slušného obchodníka, který se kvůli nehodě dostane na dva roky do vězení. Tam však čelí nástrahám gangů a bud se přizpůsobí, nebo podlehne. On si vybere horší stranu, nenechá si nic líbit a stává se z něj gangster Money! Přichází tím o rodinu a díky napadení ve vězení se mu trest prodlužuje na 17let. I přes to si drží svou vendetu za cenu, toho že o vše přijde a dostane doživotí. Příběh je hezky namixován a věrohodně podán, jen mi neseděla doba když ho pustili, kdy se až tak moc nedělo a vše se točilo kvůli předání zbraní. Herecké obsazení skvělé, hlavně Jacob a sympatický policista, který jde kartelu po krku! 70% ()

hroubek

Hodně povedené drama. Shot Caller na sebe upozornilo peckovým trailerem a díky němu měl mou plnou pozornost. A teď mohu říci, že zcela oprávněně. Přesto nebudu kecat, že jsem to čekal lepší. Režisér Ric Roman Waugh si svůj film velmi dobře pohlídal a já oceňuji, že si velmi šikovně pohrál s vyprávěním a i pointou. Určitě se najde někdo komu to pomalejší tempo nesedne, a rozhodně budu chápat, když někdo bude kritizovat nepřehlednost mezi postavy, kdy se dají rozlišit jen podle tetování. Je to svým způsobem účel, ale místy to kazí zážitek z filmu. Jinak s klidem mohu říci, že je to herecký koncert Nikolaje Coster-Waldaua, který si to hrozně dává a jeho vývoj je dost uvěřitelný a místy velmi nepříjemný. Wauldau netlačí zbytečně na pilu a není problém mu uvěřit jeho proměnu v průběhu filmu. Omari Hardwick mě příjemně překvapil, jelikož hraje dobře a jen díky němu ta policejní linka není zbytečná. Opět jsem si užil výborný výkon Jona Bernthala, který tyhle psychopaty prostě umí. Film je sice pomalejší, a o to více pak vyniknou dramatické momenty a nebo souboje na život a na smrt. Shot Caller je poctivé řemeslo s velmi dobrou pointou a se skvělým hercem v hlavní roli. ()

bizz_mjc

Tvůrcům se povedlo natočit nejen vězeňský film, a povedeně. Dobře se tu povedlo provázat žití na svobodě a v base, rovněž "kariérní" růst v ní a následnou nepřetrhnutelnou vazbu s klanem, která hlavního hrdinu přivede až k nejkrajnějšímu rozhodnutí obětovat to nejdražší, a navíc je tu dobře zakomponován i "vztah" s policií. Za mě dost dobré! ()

JohnSmith

Co všechno vám může udělat s životem dopravní nehoda. Americký systém nápravy moc lidi nenapravuje, jen z nich dělá větší zvířata. Nebylo to špatné. ()

VanTom

Tvrdě neproniknutelný výraz a neurčitý záměr čerstvě propuštěného trestance táhnuly více, než retrospektivně poodhalovaná minulost (ve zkratkovitých epizodkách plných vězeňských klišé), jak se ze spořádaného otce a manžela stal kvůli systému opravdový kriminálník. Režisér-scénárista měl připravenou dějovou, byť nepravděpodobnou pointu, ovšem v momentech osobního dramatu "zevnitř" zůstával na povrchu. ()

mkubalikova

Připomnělo mi to The Night Of nebo True Detective. Umím si představit, že bych přerod Jacoba Money Hartona sledovala na 10 dílů v produkci HBO. A strašně bych si to užívala, protože Nikolaj je borec a jeho výkon mě udržel dvě hodiny v totálním transu. 🙊 90% ()

svobik

Film, který si bohužel motivace hrdinů cucá z prstu tolik, že jsem na to nebyl absolutně ochotný přistoupit. ()

Herzeleid

Film má dobrou atmosféru, surový pohled na brutality těch nejhorších zločinců, ale chybí tomu nějaké promyšlenější pozadí. 50/50 ()

ghatos

Mě hlavně překvapilo, kam to došlo. Není to klišoidní vězeňské drama. Má to svůj vývoj a zajímavou vnitřní logiku. 75%. ()

vyfuk

Film se nedokáže nijak zajímavě uchytit. Prostě vypráví příběh o chlápkovi, co se dostal do vězení za kravinu, pak se s kravincema dostal do křížku a musel s těma jakoby osmosmičkama spolupracovat. Ti pak mají mezi sebou nějaké klasické velmi křehké vztahy, které pro mne nebyly příliš důležité nebo zajímavé na sledování a tím to končí. Vlastně se na tento film dá přetransformátovat i nějaké klasické mafiánské drama, protože zase vítězí pravá rodina nad tou gangovou. Dokážu si představit, proč jsou tvůrci s filmem spokojení s tím, že si najde i své příznivce, což snad píšu u všeho, co mě nijak neoslovilo, ale dejme tomu. Mně jednoduše film nepřinesl nic tak obrodného. Něco podobného jsem v jiné formě taky viděl už nevím kolikrát. Pokud to máme zakončit problematikou originality. ()

Jaro.Krafcik

Slabé slabé. Filmy s väzenskou tématikou prestali nejako fungovať. Hlavný herec sa ale snažil.. no márne, celkovo film nudil a prepojené scény s minulstou deju uškodili. Ani záver nebol najlepší. 2* ()

zsn

Perfektní, můj dívčí testosteron se probudil. Filmy z basy já můžu, tak jako gangy. Toto je zcela nový pohled na vězeňský život - jdu sedět za nehodu a paradoxně za mřížemi se stanu vrahem. Chuťovka s excelentními chlapy. ()

venca163

Chtěl jsem vidět jen nějakou bezduchou akčňárnu, tak jsem vybral tohle a zjistil jsem, že jsem možná nechtěl vidět jen bezduchou akčňárnu. Mělo to sice svoje momenty a neni to úplnej sranec, ale ta zkratka od úspěšného buznysmena k týpkovi, co z vězení řídí půlku ameriky, mi přišla moc krátká. Každopádně jsem rád, že u nás to takhle v base nevypadá. A zajímalo by mě, jak to doopravdy asi vypadá v USA. (65%) ()

Forsberg11

V úsekoch, keď sa dej odohráva vo väzení je Shot Caller kvalitná temná žánrovka, ktoré vyhľadávam a ktorých nikdy nie je dosť. Americké basy a drsní, potetovaní gangstri, to je moje. No keď sa príbeh presunie "na ulicu", začne strácať tempo, spád a aj môj záujem. Zachraňuje to hlavne samotný Waldau a množstvo známych, predovšetkým seriálových ksichtov (Walking Dead, Fargo, GoT, Dexter, etc.). Skrátiť to o pol hodinu, bolo by to určite znesitelnejšie. Takto slabé 4*. 70 %!! ()

Soweek

Jestli je toto vyobrazení amerického vězeňského systému reálné či nikoliv nevím, každopádně to tak ale působí. Celý film je hodně uvěřitelný, nekompromisní a syrový. Jamie Fucking Lannister předvádí, že je opravdu áčkový herec. ()

herr_carter

Jaime Lannister aka vrcholový obchodník aka vrcholový vůdce gangu a postupný asociál...je až hrozivá ta myšlenka, co dokáže kriminál udělat z nomálním člověkem - že se tak nějak vytrácí výchovné páky a v rámci zapadnutí a v rámci ochrany vlastní prdele dokáže člověk (je přinucen) spálit mosty, aby přežil - fuj ! Velice překvapivá a povedená psychologická sonda a jeden rodinný rozklad v přímém přenosu..................moje hodnocení = 8 z 10. ()