LexBarker

Film, při kterém jsem se sice bavil, ale pořád jakoby mně něco nesedělo... Zkrátka a dobře málo věrohodný příběh o vězeňské kariéře jednoho kancelářského frajírka a o jeho překombinované pomstě, jejíž úspěch záležel na mnoha proměnných, včetně velké víry ve vlastní kaďák... Průměr, nic než průměr. ()

Maynard.

Tenhle rejža buď seděl v lochu anebo by strašně rád :o). Páč další z jeho filmů je z tohodle prostředí. Prvni nebyl špatnej - zločinec, ale na něm se asi teprv vytvářel jeho režisérskej um. Tenhle kousek se mu povedl na jedničku. Je to napínavý, reálný a hlavně skvěle záživný. Na to, že sem to dával v sobotu ráno, když sem hlídal Elišáka, tak sem si připadal jako někde večer :o). Poměry v americkým vězení sou tady ukázány bez servítek, prostě si tam nemůžeš jet jen sám na sebe, to by tě negři nebo mexikánci a nebo náckové odrovnali, takže se musíš přidat k nějaký straně a jakou si asi tak bílej chlapík vybral stranu? :o). Vězení mění lidi, o tom žádná a tady je to perfektně vidět. Taky je mazec, že z něj můžou členové "rodiny" dál řídit kšefty, i když sou nadoživotí. Zrada, pomsta a strach... Tenhle kousek patří mezi ty nejlepší z vězeńskýho prostředí a že je jich sakra hodně. ()

sedm.1

Když tak koukám na filmografii R. R. Waugha, jen těžko asi tento chlapík popře svou fascinaci vězeňským prostředím, respektive, osudy jeho návštěvníků. Což mě osobně ovšem rozhodně nevadí, neboť právě toto prostředí patří určitě filmařsky k jedněm z nejzajímavějších, nejpůsobivějších a nejvýraznějších. Problém ale je, že právě tento tvůrce z toho zatím nedokázal až tolik vytěžit. Především tedy co se atmosféry týče, ta mi, konktrétně třeba v Shot Caller, přišla taková obyčejná, neefektní, bez koulí. Zápletka je ale jinak docela zábavná, má spád, a i když jsem si chvílemi sice říkal, že to příliš nikam nevede, tak závěrečný zvrat pak dal naštěstí celému předchozímu dění poměrně dost jiný, výraznější rozměr a ve výsledku z toho tak vznikla i docela působivá záležitost, i když musím jedním dechem dodat, že i jen těžko uvěřitelná a reálná. Zklamán jsem byl ovšem docela z veškerých postav, kdy mi Nikolaj Coster-Waldau přišel krutě nesympatický, hodně nepřesvědčivý a vážně se v podstatě vůbec ani trochu hodící do takovéto role, a ani nikdo další nebyl jakoliv výrazný, což je u takovéhoto typu filmu fakt zarážející. Akce tu pak příliš není, spíš se hraje na dramatično a emotično, což neodsuzuji, ovšem musí to fungovat, což se tu také nepovedlo. Já jsem z této podívané zkrátka poměrně zklamán, není tady toho příliš zajímavého, působivého, fungujícího, ale na druhou stranu, snímků tohoto typu není nikdy dost a ani tento není na jedno použití určitě až tak škodlivý. ()

kenkaku

K davovému mlaskání nad dokonalostí filmu se opravdu nepřidám. Film mě začal prudit cca v 25minutě a moc si to až do konce nevylepšil. Skákání mezi “teď” a “bylo” je neskutečné chaotické a otravné. V polovině filmu díky tomu víte prd co se děje (a proč) včetně toho co se stalo. Dlouhé nudné dramatické pasáže (kde se jakože drsně žvaní) nebo zpomalené (jakože artové) scény patří mezi to nejotravnější. ()

666Carnage

Jaime si odskočil od prznění svojí sestry a hraní si u železného trůnu k árijským bratrům do lochu. Zajímavý film, který ukazuje jak někdo kdo způsobí blbou nehodu se dostane až ke kšeftování se zbraněmi atd. Film má slušný tempo na tenhle styl a taky na 120 minut. Pokud nic nedávají v telce, tak si tohle pusťte zabaví to. A dobře se kouká, jak se Nikolaj Coster-Waldau mění. 75% ()

Nassau

The fact is, we all started out as someone's little angel. And a place like this forces us to become warriors or victims. Nothing in between can exist here. (7/10) ()

Lukoboss

Musím říct, že za poslední dobu je to asi nejlepší film z vězeňskýho prostředí, jakej jsem viděl. A je to o to zajímavější, že snímek popisuje, jak se ze spokojenýho a úspěšnýho otce od rodiny může stát hlava (vězeňskýho) gangu - stačí jen přehlídnout červenou na semaforu. Jedná se o ukázku sebedestrukce osobnosti jakožto trest za neospravedlnitelnou životní chybu. Film má dvě roviny: 1. z vězeňskýho prostředí (to je ta jednoznačně lepší) a 2. gangsterskej krimi příběh venku. Celý se to prolíná v retrospektivách a musím uznat, že fakt dobře. Postupně se dílky skládačky začnou spojovat v jeden celek. Jo, možná se to zdá být absurdní a přehnaný, chvílema si říkáte, proč se takhle rozhodnul, proč to neudělal jinak, i když mohl. To já fakt nevím, ale co vím, že se mně to prostě líbilo! ()

KoRner

Výborný depresívny film o tom, že za chyby sa platí. Z obyčajného makléra až na najvyšší post organizovaného zločinu. Ale tak trochu proti svojej vôli, náš antihrdina proste vie, čo musí urobiť, aby prežil. Divák sa s ním bez problémov stotožní, keďže má svedomie, to však musí ísť stranou hneď v prvý deň nástupu do väzenia iba kvôli tomu, že nechcel byť otĺkanec. Skvelý Waldau a silné emócie z filmu, z ktorého ma ťažilo tým viac, čím bližšie bol ku koncu. ()

klukluka

Pro mě je podstatný, jestli v těch slavných jůesej zavírají viníky dopravních nehod do stejnejch kriminálů, jako skutečný šmejdy. Jestli se to vážně děje, tak jsou to čuráci, že jim není rovno. A jestli se to neděje- a já si myslím, že ne, tak pak byl celej tenhle film totálně vo hovně. Jinak to pro mě převážně bylo jaksi nepřesvědčivý a jalový (místo předávky kompletně obšancovaný policajtama například- to museli být kluci jako myšky, nebo závěrečný šéfovství někoho, kdo zůstal sám jak kůl v plotě, bez důvěry, bez prachů a bez kontaktů) a tohle trápení jen podtrhl standardně tragickej brněnskej dabing. Drsňáci s našim přízvukem jsou jak vykleštění sexuální maniaci- z toho si fakt na prdel nikdo negecne. ()

Michelle75

Jeden z nejlepších filmů, které jsem v loni viděla. Neočekáváně a právem. Vězeňské prostředí a jeho vlastní pravidla jsou vděčné téma, když ho nikdo nepokazí, tak je na co se těšit. Nenudila jsem se ani minutu, navíc Waldau je pro mě pořád méně známý herec a tak mě velmi velmi mile v tak velké roli překvapil. ()

Loki_Six

"The fact is, we all started out as someone's little angel. And a place like this forces us to become warriors or victims. Nothing in between can exist here." ()

Zagros

Jedna (obrovská) životní chyba a už se to veze a člověk skončí na pár let v base. Úspěšný obchodník, který má fungující rodinu, se najednou ocitne ve vězení a neví, jak se tam zachovat? Bude se snažit jen přežít, nebo se bude snažit si vybudovat respekt? Nikolaj Coster-Waldau to zahrál parádně. Jeho výkonu jsem věřil a s jeho postavou jsem soucítil a přemýšlel jsem, co bych asi tak dělal sám? V tom byl možná největší plus filmu. Ani nevím, jak se to podařilo, ale příběh mě hodně vtáhl a s hlavním hrdinou jsem sám zvažoval všechna rozhodnutí. Občas jsem pokýval hlavou a občas se za hlavu držel, když vyrobil hlavní hrdina nějakou ptákovinu. Tvůrci každopádně splnili všechny podmínky pro úspěch v žánru vězeňských snímků. Sympatický hlavní hrdina, který ovšem není žádný svatoušek, napětí, emoce i nějaké to překvapení… Líbilo se mi to velmi a někdy v budoucnu po pár letech si rád dám opakování. ()

Corpsegrinder

Napůl vězeňskej film, napůl gangsterský drama, oboje perfektní. Hudba, herci, děj, vše na jedničku. Né moc veselej konec to pak hezky podtrhl. O tomhle filmu se asi moc mluvit nebude a je to škoda. ()

tom.nosek

Film jako takový je poctivě zpracovaný a vězeňské pocity navozuje dost přesně. Nikolaj Coster-Waldau taky úplně přesně sedí na tento typ postavy a věřil jsem mu jak bankéře, tak kriminálníka. Vyzdvihuji také to, že film nevybudoval jeho vzestup na tom, že je bývalý bankéř a začne bossům počítat daně (jako by to udělala valná hromada filmů z vězeňského prostředí), ale musí si ušpinit ruce jako každý jiný. Nicméně k nějakým lepším výsledkům tam ale chybí právě důkladněji popsaný vzestup hlavního hrdiny a prostředí doprovodných postav. Po celou dobu po sobě film sice tu a tam pomrkává - občas vidíme tu stejnou postavu o několik let později/dříve, občas je některá postava zmíněná, na druhou stranu se tam ale hlavní záporák jenom mihne a je představen: "Víš, kdo jsem?" "Ano." O tom, jak "Money" rostl v žebříčku, je toho taky zmíněno dost málo. Obecně na podobné téma by se hodila spíš minisérie než jeden dvouhodinový film. Tento problém pak plynule přechází k druhému problému, a to nudnému závěru. Nevím, jestli mi nějaká hlubší myšlenka utekla, ale z pohledu diváka jsem na konci nedostal takový ten pocit "bylo to fakt dobré". Prostě to skončilo. A nic. Potenciál mi tak přijde dost nevyužitý. ()

Hanys_

Coster-Waldau v top formě. Přesně tohle jsou role, které potřebuje, aby se vymanil z té škatulky Jamieho Lannistera. Dva dny jsem si nechával hodnocení rozležet, nakonec jdu ale níž, protože Shot Caller trpí jedním zásadním problémem a tím je nepravděpodobnost. Ta motivace Jacoba a celý ten příběh kolem jeho uvěznění je hodně slaboučký. ()

Dixiee

Tři čtvrtiny filmu jsem nechápala, jak se může někdo takhle změnit. Pro přežití však uděláme cokoliv, to je lidská přirozenost. Když jsem však pochopila Mannyho hlavní motivaci, úhel pohledu nabral zcela jiné obrátky. Syrově natočený a především parádně zahraný film z vězeňského prostředí. ()

Gogo333

Jacob díky jedné chybě skončí za mřížemi, protože nechce být znásilněn černýma, tak se přidá k náckům a postupně si získá respekt ve vězení. Když se Jacob dostane ven, tak je na něm aby dohlédl na obchod se zbraněmi. Bohužel se do toho plete policie a ještě je mezi nima krysa, která donáší policii. Jacob má co dělat aby se o vše postaral a ještě ochránil svoji rodinu. Film je rozdělen na dvě příběhové linie (cesta do vězení + události v něm a druhá je o prodeji zbraní), které sledujeme souběžně. Obě linky jsou výborné. Část ve vězení je dost silná a sledujeme jak se ze slušného muže stává zabiják. Druhá linie, kde sledujeme prodej zbraní a policii je trošku slabší, ale za to je tam více zvratů. Nikolaj je výborný i když ty vousy mu moc nesluší, Bernthal (Punisher) opět drsňák i když moc prostoru nedostane, stejně tak moc prostoru nedostal ani Donovan (Burn Notice) na kterého jsem se docela těšil. Celkově hodně slušný film, čekal sem spíše vězeňské drama, ale to se tady odehrává v pozadí na menší části příběhu. ()

HonzysKISS

V jednoduchosti, jak si změnit celý život pitomou klasickou chybou. Suprový film se suprovým dějem a s krásnou vězeňskou brutalitou. I když si myslím, že film mohl být klidně o něco kratší, tak se na to koukalo pěkně. Líbilo se mi, jak si hlavní postava vytvářela vztahy. Dokonce vidím u filmu po delší době velmi dobrý konec. Sice docela velkých věcí bylo ve filmu nereálných, ale dá se to překousnout. ()

SpaceOdyseus

Damn, presne pro tyhle becka mam slabost. Alfa male chlapactvi v nejlepsim vezenskem podani. Manzelce bych to nepustil, ale ja si to umim spravne thrillerove uzit. ()