Chápu, že kdejaký cucák, co si ho honí u deset let starého klipu Nelly Furtado a říká tomu Retro, nemůže ocenit hodnoty tohohle post intelektanálního orálu (čti oPusu), který je zatím všemi jeho následovníky nedostižen (max. snad pár dílu otce Teda). Každopádně dnes tomu žádný píčusíček co poslouchá The Bring me Horizont a jeho nejoblíbenější televizní schow je Big Bang Theory nedá šanci, proto, že to neni retro (jojo, devadesátky jsou už retro), ale Vintage. a co je Vintage, tak to je chlupatý a s trvalou a děti se toho bojí. Za mě plnej.(6.7.2013)

Další vcelku povedený britcom, tentokrát ale s ostřejší tématikou. Tato partička bláznu skutečně revoluci nerozpoutá a to především díky slabším hereckým výkonům a spoustě bezduchých fórků. Jinak je seriál ucházející a například tampónová eskapáda je nezapomenutelná. Co ale musím vyzdvihnout do nebes jsou hudební vložky v seriálu, které vyplňují famózní Madness, Motorhead a mnoho dalších."To je bezva Vyve! Když hora nemůže k Mohamedovi, rozmlať obejvák na kusy. To je velmi budhistické, že?!"(13.10.2007)

Umíchat absurdnost s geniálníma hláškama a podávat po britsku, prosím! Není snad situace, na kterou by se nedala aplikovat nějaká hláška z tohoto seriálu. Ať už jde o prosté "Ty dobytku!!!" či "Spánek způsobuje rakovinu, to ví každej!". The Young Ones můžu vidět znovu a znovu, můžu je znát celé nazpaměť, ale vždycky mě rozesmějí. A můj astrologický diagram říká, že mě nikdy bavit nepřestanou. Možná dokud si neseženu vlastní houfnici....(27.10.2012)

"Já myslel, že jsi mrtvej! - A to je důvod, abys mě otravoval na toaletě?" Přiznám se, že jsem se jako obvykle chtěl zařadit mezi ty jedince, kteří dokáží povýšit evidentní stupiditu na "genialitu pro vyvolené", ale tentokrát jsem neuspěl. Čtveřice idiotů, z nichž každý by si jistě zasloužil samostatnou vypolstrovanou celu, se sice snaží chrlit vtipné hlášky, ale celé toto snažení vyloudilo jen pár úsměvů na mé dychtivě očekávající tváři. Sebevědomě se nepovažuji za žádného suchara, ale na řádné ocenění této podivnosti jsem snědl příliš málo vtipné kaše uvařené na ganjovém základě, navštívil zanedbatelné množství planet mimo naši galaxii a strávil nedostatečný časový prostor za zamřížovanými okny.(12.1.2016)

Počátkem 80. let už provětraly britská studia takové seriály, jako byly Monty Python's Flying Circus, The Goon Show nebo produkce Spikea Milligana, takže jejich následovníci to měli výrazně lehčí a vedení televizních studií se rozhodlo zacílit na mladé publikum a přijít s něčím opravdu alternativním, takže vznikl ten nejujetější sitcom Mladí v partě o čtyřech rádoby studentech s radikalismem a pozérstvím v krvi. Tradiční sitcomová nadsázka se tady dostala na samou hranici svých možností, dál už jít zkrátka nelze. V podstatě chybí nějaká dějová linka a každý díl se tříští do řady absurdních výstupů a více či méně vtipných gagů a hlášek. Jako každé dílko, které se pohybuje na hraně a mapuje dosud nepoznané, i tady se najde celá řada scén, které bych označil spíš za omyl, a úlet za hranice trapnosti. Ta část, která se inspiruje absurdní nadsázkou Monty Pythonů, ve mně celkem rezonuje, ta část, která staví na odiv škleby a la Johny Rotten a punkovou estetiku hnusu, je mi spíš protivná. Celkově je to nevyvážené, na druhou stranu třeba po hudební stránce, kdy se pravidelně v každém díle objevila nějaká oblíbená nekonformní hudební skupina, je to pro určitou věkovou skupinu a pro příznivce alternativní hudební scény velké plus. Celkový dojem: 50 %.(4.7.2010)

• - V této epizodě živě vystoupí kapela Motorhead se svou skladbou „Ace of spades“. (Epistemolog)

• - V této epizodě živě vystoupí kapela Dexy´s Midnight Runners se svou skladbou „Jackie Wilson said“. (Epistemolog)

• - V této epizodě živě vystoupí kapela Rip, Rig and Panic se svou skladbou „Buffalo stance“. (Epistemolog)