Série(2) / Epizody(12)

Kultovní anarchisticko-punková hippie groteska pojednává o každodenním životě čtyř „studentů" v Londýně počátkem 80. let. Zbabělý revolucionář Rick (Rick Mayall), urvaný punker Vyvyan (Adrian Edmondson), bolestínský hippie Neil (Nigel Planer) a uhlazený Mike (Christopher Ryan) si pronajali barák na kraji Londýna a intenzivně ho vybydlují. Krutě zacházejí se svým domácím (Alexei Sayle) – a on krutě zachází s nimi. (Česká televize)

MarekT

Několik dnů po Zmiji se mi do rukou dostal další legendární sitcom z produkce BBC. Je zde vidět jasná inspirace Monty Pythony - například mluvící brambora či zásuvka ve mě evokovala vzpomínky na Gilliamovy podobně ujeté kresby. Ovšem humor mi přijde jako největší slabina seriálu. Je úplně bláznivý. Ve dvou epizodách (třetí a pátá) první série to ovšem bylo tak bláznivé, až to bylo trapné, proto slabina. Ve zbytku série jsem se dobře bavil, hlavně při posledním dílu - je tu i bonbonek v podobě parodie na Osvícení. Postavy - co se těch týče, tak žádná ve mě nevzbudila podobně jako při IT Crowd nějaké velké sympatie a náklonnost k určitému charakteru. Co mě potěšilo, je vystoupení nějaké známé skupiny (Nine Below Zero, Madness, Motorhead) v každém díle kromě šestého. Též je zajímavé sledovat i nějaké občas objevivší se guest stars - například Hale a Pace, v druhé sérii ještě přibudou Tony "Baldrick" Robinson, Stephen "Melchett" Fry, Hugh "George" Laurie, Chris "Rimmer" Barrie, Norman "Holly" Lovett nebo sám člen Monty Python Terry Jones. Ovšem je pravda, že jdou stěží poznat. Takže hodnocení - po první sérii jsem díky výborné epiozdě Potopa hodnotil ještě mírně - za pět, nicméně ve druhé sérii se vyskytlo ještě více hluchých míst a teď už budu muset vážně dát za čtyři. Říkám to nerad, ale Young Ones jsou jedním ze slabších sitcomů, naštěstí si to Ben Elton vynahradil později na Blackadderovi a Blue Line, stejně jako Ed Bye na Trpaslíkovi. "Tak to je úžasné. Za chvíli začne největší párty mého života a on z oblohy spadne obří sendvič!" ()

Jara.Cimrman.jr

"Já myslel, že jsi mrtvej! - A to je důvod, abys mě otravoval na toaletě?" Přiznám se, že jsem se jako obvykle chtěl zařadit mezi ty jedince, kteří dokáží povýšit evidentní stupiditu na "genialitu pro vyvolené", ale tentokrát jsem neuspěl. Čtveřice idiotů, z nichž každý by si jistě zasloužil samostatnou vypolstrovanou celu, se sice snaží chrlit vtipné hlášky, ale celé toto snažení vyloudilo jen pár úsměvů na mé dychtivě očekávající tváři. Sebevědomě se nepovažuji za žádného suchara, ale na řádné ocenění této podivnosti jsem snědl příliš málo vtipné kaše uvařené na ganjovém základě, navštívil zanedbatelné množství planet mimo naši galaxii a strávil nedostatečný časový prostor za zamřížovanými okny. ()

cherita odpad!

Nehorázná blbost, a to mi anglický humor rozhodně není cizí - tedy aspoň nebyl, dokud jsem neviděla tohle. Vím sice, že český dabing může britcomu ublížit víc, než cokoli jiného, a taky vím, že dva a půl dílu je trochu málo na objektivní názor, ale já vám na objektivitu kašlu. Důvodem, proč jsem s touhle magořinou ztrácela čas, byla stejně jen slibovaná přítomnost Hugha Laurieho, Stephena Frye a Emmy Thompson. Jakmile jsem zjistila, že se všichni tři objevují v jediné scéně, která se navíc dá dohledat na youtube, s úlevou jsem to přestala sledovat. ()

Bohemák

Naprosté absurdno a levné fackovací gagy nejsou rozhodně zvládnuty s takovou grácií, jako je tomu u Monty Pythonů, ale pár scén je vážně nesmrtelných (například sledování středověké popravy z okna současného domku). Obrovské přehrávání je asi součástí záměru šokovat. Tohle opravdu není suchý humor, to je permanentní jízda plná hádek naprostých idiotů. ()

kikikrikri odpad!

Jednou jsem se dívala na televizi a přišla na tohle, vypadalo to jako cool šílenost a čekala jsem něco na způsob červeného trpaslíka (kterého mam hodně ráda). Po čtvrt hodině jsem měla čelist až u pupku. Myslela jsem si, to si snad dělaj srandu, to jako má bejt vtipný?!? Párkrát se mi ještě stalo, že jsem na tenhle seriál omylem zabloudila a tak jsem si řekla, podívám se, jak se to má na ČSFD. Ta čelist mi spadla snad ještě níž! 81%? Jak to hodnocení, tak ten seriál asi nechápu, ale jedno to má společný, nelíbí se mi. Total s*it! ()

• Přestože se seriál odehrává v severním Londýně, exteriéry byly točeny v Bristolu, 150 km daleko. (Kulmon)
  • V tomto díle živě vystoupí kapela Madness se svou sklabou „Our house“. (Epistemolog)
  • V této epizodě živě vystoupí kapela Damned se svou skladbou „Nasty“. (Epistemolog)