poster

My všichni školou povinní (TV seriál)

Drama / Rodinný

Československo, 1984, 13 h 4 min (Minutáž: 13x50 min)

Režie:

Ludvík Ráža

Scénář:

Markéta Zinnerová

Kamera:

Josef Pávek

Hudba:

Petr Hapka

Hrají:

Miroslav Vladyka, Veronika Žilková, Jiří Bartoška, Jana Šulcová, Zbyněk Honzík, Milan Šimáček, Jaromír Hanzlík, Jana Preissová, Jana Janatová-Havlátová, Karel Augusta, Jaroslava Obermaierová, Michaela Kudláčková, Jiří Kučera, Vladimír Brabec, Jiřina Bohdalová, Martin Krb, Lucie Šedivá, Dana Medřická, Vlasta Žehrová, Linda Dřevikovská, Jiří Sovák, Blanka Bohdanová, Věra Galatíková, Gabriela Vránová, Petr Kostka, Monika Kvasničková, Daniela Kolářová, Zdena Hadrbolcová, Jiřina Švorcová, Vladimír Menšík, Libuše Havelková, Jana Janěková, Michael Hofbauer, Martin Hron, Markéta Fišerová, Jana Brejchová, Jan Kanyza, Alexej Pyško, Jaroslav Moučka, Jiří Štěpnička, Eva Trejtnarová-Hudečková, Gabriela Osvaldová, Míla Myslíková, Karolina Slunéčková, Alena Karešová, Stella Zázvorková, Jan Cmíral st., Miroslav Zounar, Simona Stašová, Renáta Doleželová, Daniela Vacková, Jitka Zelenohorská, Jiří Vala, Valentina Thielová, Regina Rázlová, Yvetta Kornová, Miriam Kantorková, Dana Hlaváčová, Dana Vávrová, Michaela Kuklová, Jiří Havel, Julie Jurištová, Josef Větrovec, Petr Skarke, Růžena Merunková, Miroslav Nohýnek, Jiří Bruder, Blažena Holišová, Jiří Schwarz, David Vejražka, Antonín Hardt, Jana Březinová, Jarmila Krulišová, Jana Drbohlavová, Věra Koktová, Josef Vinklář, Pavel Kováč, Regina Řandová, Vlastimila Vlková, Michal Dlouhý, Viktor Preiss, Jana Robenková, Filip Renč, Kateřina Urbancová, Jan Kuželka, David Ployhar, Vlastimil Bedrna, Viktor Preiss (vyp.)

Střih:

Petr Sitár

Zvuk:

Jiří Kejř

Scénografie:

Karel Černý

Kostýmy:

Ludmila Novotná
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • offlineman
  ****

  Bohdalová mi pila krev všech 13 dílů!!! Miloš Haub na Hrad!!!! :-) Životní role Miroslava Vladyky. Mám dojem, že tento herec je hodně nedoceněný!!! A jinak mám tenhle seriál rád i z důvodu toho, že sme měli taky za třídního mladého pana učitele a dobrého chlapa, kterého mi Karfiól hodně připomíná, pana učitele Rostislava Ekla!(24.9.2011)

 • P/\/EL
  ***

  pro mě bohužel dost nesympatickejch postav a některý problémy docela pitomý........já nevim..připadalo mi to depresivní....Vladyka....mi vadí už jako dabér....škoda......kdyby tam bylo i nějaký to odlehčení....já nevim....připadá m ito autentický...................no...co se socialismu týče.....tak..ej z toho patrná určitá šeď a...........je to docela realistickej seriál...ale....................já nevim.....seriál pro učitelky? trochu..pro soudružky učitelky...... http://www.youtube.com/watch?v=Cqsvyx-uhio&feature=related Myslim, že to nebyl dobrej nápad...s tou převahou těch učitelek...dříve....byla zase převaha učitelů...no.... ...........dneska...Ulice.....Ulice je aspoň vtipná občas...ale.....tohle...vůbec....(17.12.2010)

 • pleva
  ***

  Strašně nevyrovnané díly, občas nudné desítky minut na vystřihnutí. Seriál mi připadá jako zlý otisk své doby, ale mně připadá velmi uvěřitelný a opravdový - Hudba Petra Hapky, která k seriálu patří, ale nelíbí se mi, spousty soudruhů, pohraničníci, policista, +++ Veronika Žilková a M.Vladyka ++ Rodina Hrdinova je hezky vymalovaná a M.Kudláčkovou jsem prebubertálně miloval. (kde je jí asi konec), a vůbec mi tu rodinný život připadá reálně zobrazený. Výborní dětší herci (až na výjimky- + B.Bohdanová a G.Vránová jsou ve svých negativních rolích úžasně nesympatické, Věra Galítková jako super soudružka je docela lidská. -- J.Bohdalová/V.Brabec/J.Štěpnička všichni v odporných rolích a se slabými výkony.(20.5.2010)

 • donkocicak
  ***

  Velmi zajímavý seriál ze školního prostředí s hvězdným obsazením. Zaujme především Dana Medřická, Jiří Bartoška nebo Karel Augusta jako řemeslník. Postava úspěšného zpěváka Jaromíra Hanzlíka působí nechtěně vtipně. Jako netradiční filmový manželský pár se tu představí i Jiřinka Bohdalová s Vladimírem Brabcem. Seriál je "prošpikován" i několika trapnými, na tehdejšími dobu jistě nezbytnými scénami ze stranických schůzí apod. Největší perly zaznívají z úst Jiřiny Švorcové, což nás nepřekvapí. Naštěstí je tu takových okamžiků málo. Příběhy jednotlivých dětských, ale i učitelských postav si zřejmě dnes mladou generaci nezískají, ale pro ty starší budou možná příjemným nostalgickým pohlazením... Lehký nadprůměr.(25.8.2010)

 • vitekpe
  **

  Tenhle serial jsem nemel nikdy moc rad, ani jako dite skolou povinne v dobe, kdy ho zacali vysilat. Karfika si sice pamatuju dodneska, ale tu jeho postavu jsem nejak uplne nepobral, a zbytek mi prisel nejaky takovy hystericky (hlavne vytecna Vranova, z te mam nocni mury dodnes)... Natoceny to spatne neni, figury jsou jasne a srozumitelne, ale stejne to proste rad nemam. Takze zaujaly jen 3 dily s Karolinou, ze sberatelskych duvodu... :-) P.S.: neprehlednutelna postava tohoto serialu je samozrejme tez Jana Janatová-Havlátová. (a taky jsem tam zaregistroval Moniku Kvasnickovou)(9.3.2013)

 • - Veronika Žilková (Jana Vyhlídalová) sa nechala počuť, že jej oba milostné vzťahy v seriáli neboli po chuti, zvlášť ten pod vodopádom v plavkách, kedy sa hanbila asi najviac. (Raccoon.city)

 • - Chalupa Jiřího Olivy (Jiří Bartoška) se nachází v obci Příchovice v Jizerských horách. Rodný dům učitele Michala Karfíka (Miroslav Vladyka) se nachází ve městě Vysoké nad Jizerou. Chata Františka Lamače (Jiří Sovák) se nachází v obci Benecko v Krkonoších. (M.B)

 • - V seriálu byly použity soukromé fotografie Jiřiny Bohdalové. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace