Šest kamarádů na svatbě prvního z nich uzavře sázku - každý rok, vloží do společného fondu nějaký doláče, a kdo zůstane poslední svobodný, shrábne celej bank. O několik později, když je v banku už téměř půl miliónu, zůstávají stále svobodní dva - Michael Delany (Jerry O'Connell) a Kyle Brenner (Jake Busey). Michael se ale dostane do vážných finančních problémů, a jediná cesta z nich je co nejdříve dostat Kyla do chomoutu, a vyhranými penězi zaplácnout dluhy. Ale jak na to, když Kyle je nenapravitelný sukničkář? Možná pomůže jeho dávná láska, Natalie (Shannon Elizabeth). Ale to by se do ní nesměl zamilovat sám Michael ... Čekal jsem ulítlou komedii plnou fekálního humoru, a takové tři čtvrtiny filmu jsem byl velmi mile překvapený, jak slušný film se z námětu dokázalo vykouzlit. I když v poslední čtvrt hodince šla kvalita filmu rapidně dolů (celá zápletka ohledně ufiknuté koule mi nejenže přišla nevtipná, ale v pojetí celého filmu i totálně zbytečná). Ale celkově jsem se docela dobře bavil. Určitě jde o lepší průměr, a ve své kategorii o nadprůměr ...(2.12.2008)

• uiu

Jedno se musí filmu přiznat - doopravdy se jedná o sexy lechtivou komedii, tedy styl, který se už nikdy nepodaří američanům napodobit. Komedie je vážně lehká, není vulgárně sexuální, jak jsme na to bohužel zvyklí z novějších komedií tohoto typu. S kamarádem jsme se shodli, že od dob Prciček se americké vnímání komedie přesunulo na vulgární, sprosté, utahující si ze sexu a všeobecně sexuálně nezkušených a až se naše vnoučata budou dívat na naše komedie, které by měly odrážet náš svět (tak jako my se dnes díváme na filmy z 50. let), tak budou asi vyděšení. Tohle je asi poslední skutečná lechtivá komedie, ale bohužel je natolik hloupoučká a dějově prázdná, že ty tři hvězdy jí nedám.(14.1.2011)

Hodně zajímavá, hodně originální a především velice vtipná komedie, u které v mém případě nastal jeden paradox, že jako první jsem viděl druhý díl a až teprve nyní, o nějaké dva roky později, jsem viděl tento první díl. Ale vzhledem k tomu, že dva roky staré vzpomínky na druhý díl jsou už jaksi vybledlé, tak se budu věnovut jen tomuto filmu, který dokázal opravdu královsky pobavit a u některých scének jsem jen zíral a tlemil se. Scéna s vyoperovaným varletem, které si dá jako zákusek jeden z nemocničních doktorů v jídelně, nebo scénka s hlavním hrdinou, kterak v dámském kožešinovém županu běží zabránit svatbě a narazí na ochránce zvířat, či scéna s hlavním hrdinou jak si "užívá" s knihovnicí, to všechno byly naprosto geniální scénky, z nichž scénárista dokázal vytěžit naprosté maximum a které mi budou asi ještě hodně dlouho rotovat v hlavě, protože jsou tak povedené, že se jim musím smát ještě teď. Ale abych byl spravedlivý, film není po celou dobu vtipný, chvílemi si vybral i slabší chvilky, ale ty scénky, které jsem popsal a které všechny přicházejí až v druhé polovině filmu, to bohatě vynahrazují. Mám-li být maximálně upřímný, tak jsem nečekal, že se budu až takhle bavit, tahle komedie rozhodně stála za můj čas, kterého absolutně nelituji. Bavil jsem se, což je u komedie základ, a proto film také patřičně ohodnotím nadprůměrným hodnocením v podobě čtyř sympatický a zasloužených hvězd.(16.6.2010)

• Mrkvič

Asi 2 minuty jsem se bavil. Když běžely úvodní titulky a hrála pěkná písnička. Dalších 5 minut jsem si říkal, že to tak hrozný nebude, vypadalo to jako hravá komedie s fajn herci. No a zbytek filmu jsem si jen opakoval "sakra,to už nemůže být horší". A stejně mě pokaždý překvapilo, že se znovu a znovu pletu a film klesá na kvalitě víc a víc. Gregory Poirier si napsal a zrežíroval jedinýá film... a buďme za to rádi!!!(27.7.2008)

• Anthony

Hlavní postava potřebuje zajistit, aby se jeho kamarád oženil, protože pak získá peníze určené poslednímu svobodnému. Má na to měsíc, pak bude peníze potřebovat opravdu nutně - dluží totiž nesmlouvavému řediteli kasina. Tato jednoduchoučká zápletka je prošpikovaná mnoha gagy hlavně z oblasti sexu. Jejich úroveň je dost kolísavá. Docela jdou citace z filmů (MI2, Americká krása) a ještě pár dalších scén je obstojných, u dost scén jsem zase nevěděl proč se smát, ale věděl jsem, že bych se dle autorů smát měl. A občas jsem se pobavil docela dobře: když jsem zjistil jaká tři slovíčka chtějí ženy (některé) slyšet nebo při scéně s amputovaným varletem.(28.10.2003)

• - The New York Times k filmu napsal: "Film je náruživě vulgární, ale ne mimořádně zábavný, zejména proto tak často postrádá rozdíl mezi vyspělým humorem a humorem drsným." (R.K.)