Pán a pani Smithovci sú len jednou z mnohých dokonalých dvojíc z vymydleného stredostavovského predmestia... až kým nevyjde najavo, že v skutočnosti sú obidvaja nájomnými zabijakmi, ktorí pracujú pre dve konkurenčné agentúry a ich úlohou nie je nič iné, ako odprevadiť zo sveta jeden druhého. Hlavných úloh sa ujali Brad Pitt a Angelina Jolie pod vedením režiséra Douga Limana (Agent bez minulosti). Obidvaja protagonisti sa na svoje úlohy dôkladne pripravovali na strelnici, pričom Angelina Jolie svojho partnera prekonala. (oficiální text distributora)

Olík

Jsou mladí, jsou krásní, jsou úspěšní, ale co je nejdůležitější, umí vyrobit časovanou bombu z tuby od zubní pasty. Zpočátku Brangelinovská Válka Roseových na špiónskou notu, posléze absurdní souboj manželská romantika versus hutná akce. Ačkoliv film neposkytuje téměř žádný prostor k hereckým výkonům, nelze mu upřít jistou dávku sexy šmrncu. A co je vzhledem k životním propletencům nejdůležitější - vzájemná chemie mezi ústřední dvojicí je více než uvěřitelná, což u žánrově podobných filmů nebývá vždy pravidlem. ()

P.J.2

Nenáročná komedie na sobotu odpoledne nebo příjemně strávený večer ve dvou bohatě stačí :-) Já se bavil velice dobře. ()

Dejnasp

Tento film jsem jako teenager zbožňovala. Po nedávném shlédnutí, po pár letech, se mi už nezdály střílečky tak působivé, vtipy tak zábavné a osud dvou manželů tak zajímavý. Ale jedno tam pořád je, ta chemie mezi nimi. Je vidět, že hlavní herci, nehrajou, ale prožívají skutečnost, pravou lásku. Že se manželé chtějí navzájem zabít a následně ochránit mi příjde jako působivý námět. Tajemství, která mezi sebou skrývají, ale tuší je, obohacuje celý film. Obsazení rolí skvělé, jak už jsem psala, chemie tam mezi nimi obravdu je. Soundtrack jsem si broukala i několik dní potom, tak mi utkvěl v hlavě. ()

BeranSon

Rychlá, svižná a nekompromisní zábava co se dá strávit. Půvabná Angelina Jolie a sebejistý Brad Pitt a film, který tento páreček dal do hromady. Já jsem osobně spokojen. 7/10 ()

merigieren

úvod ucházející, pak si ukážeme jak zvládají práci, společný cíl, vtipná večeře, problém jak koho zabít, spojení, boj proti systému zakončený řežbou v obchoďáku. Škoda, že měli neprůstřelný vesty jen oni dva. Musel sem skousnout ošklivou angelinu, ale i tak se na to dá koukat. ()

MickeyStuma

Příjemná akční oddechovka nepostrádající   nic, coby neuchvátilo a nepovzbudilo. Hlášky   obojích hlavních protagonistů příběhu se tu   ve správných chvílích střídají kulometnou   dávkou stejně jako střeli z jejich zbraní .   Nejdříve láskyplný romantizmus, poté   vzájemná nevraživost a pak nucená spolupráce.   Scénář neotravuje s vedlejšími motivy a tak   máme možnost sledovat pouze počínání dvou   lidí, které tak nějak spojil osud. Jsou tu sice   věci, které jsme už měli možnost vidět   jinde, ale proč si tím kazit filmový zážitek.   Příběh je jednoduchý a hlavně srozumitelný,   což je devízou tohoto snímku. Angelina Jolie a   Brad Pitt se tu předvedli v celé své kráse a   všímavý divák poodhalí i jejich vzájemné   jiskření v očích. Inu, pro ně osudový film a   pro nás podívaná. ()

Evander

Když přimhouřím oko nad šílenými akčními scénami, tak je Mr. & Mrs. Smith příjemnou, akční oddechovkou. Angelina Jolie je potěchou pánského oka, Brad Pitt zase dámského, tak je film i genderově vyvážený :-) ()

skleboun

Dlouho jsem neviděla film, u kterého bych se tolik nudila..začátek se mi ještě líbil, ale postupem času jsem začínala usínat, možná i proto, že sjem z trailerů už věděla, jak to dopadne...jakkoli to dvěma hlavním představitelům sluší, celé je to tak nudný, natahovaný a předvídatelný film, že pro mě nesplňuje ani kritéria nenáročné letní zábavy. Další z případů, kdy trailer vypadá lépe než film. ()

Cruchot

Slabý scénář, který nezachraňuje ani slušná režie ani výborné ústřední duo Pitt+Jolieová. Nemůžu si pomoct, ale film mě přijde až přespříliš těžkopádný, poněkud překomplikovaný a předvídatelný. Chvílemi jsem se hrozně nudil a rádobyvtipné hlášky mi vůbec nepřipadaly vtipné a originální. Nejlepší pasáže z filmu člověk mohl zahlédnout už v reklamách nebo trailerech. Druhá půlka filmu je o moc lepší, ale přesto celkový dojem moc nespravila. Nebýt Pitta a Jolieové, šel bych v hodnocení možná ještě níž. ()

plagjoklas

to mohol byť taky fajny film. som si ho normálne predstavoval ako by vyzeral kebyze sa ho chopi tarantino. no ale realita je vsak niekde uplne inde a tak nam vznikla priemerna akcno-romanticka komedia, ktora ma pobavit a na konci mierne dojat ... ()

farfalino

První polovina se rozjížděla slibně, to jejich utajování bylo zajímavé a zábavné, ale jak se to zhouplo k druhé polovině, tak mi to připadalo takové předvádění se jeden před druhým a tím se mi film znelíbil. Jinak musím říct, že oba hlavní herci se k sobě náramně hodili ,takže lepší dvojici si nedovedu ani představit. ()

Barak

Nemusím Brada Pitta, nemusím Angelinu Jolie.. a oni je dají oba do jednoho filmu - no ale povedlo se. Na to, že je to komedie, tak tam není žádná opravdu výrazně vtipná scéna, které bych se hodně zasmál. A na to, že je to akční, tak akce je tam až v druhé polovině. Pan Smith, paní Smithová - dva zabijáci a každý děla někde jinde. Po pěti šesti letech už je to v jejich vztahu "blbé", pak se najednou chtějí zabít atd. (víc prozrazovat nebudu, je to "komplikované" a ještě bych něco vyzradil, si přečtěte obsah). Jak už jsem řekl, žádná extra zábavná komedie to není, spíše jen úsměvná.. dost úsměvná. A to hlavně v první polovině, která je totálně bez akce. Někdy jsou ty jejich rozhovory tak natahované.. chápu, že to má navodit dojem lehkého napětí a hlavně úsměvu, jak hlavní protagonisté dělají, jakože se nic neděje, ale někdy si to opravdu žádá o zkrácení. Zato ta druhá, tam je akce habaděj (ta úplně poslední, asi minutová-dvouminutová, scéna v obchoďáku, sic vypadá "cool" a líbí se mi, tak je naprsto nesmyslná). Tam se střílí, všechno se rozbijí, vtipu ubyde, ale přecejen je to zábava. Povedená akční komedie, kterou doprovází pohodová hudba.... 7.5/10 ()

charmin

Jaj, to ma pichlo pri srdiečku, keď som tých dvoch videla v takom bezduchom filme, síce na efekty dobrý, ale Angelina ani Brad mi bohužiaľ ako chladnokrvní zabijaci neprídu. Film na neskorý večer, eto vsio. ()

Liduskaa

Míříš hůř než vaříš, miláčku. A to je co říct... Po téhle větě by moje chuť ho zabít vzrostla tak na dvojnásobek:) Po druhém shlédnutí to přestávám brát vážně a přihazuju:) ()

bif

Tahle komedie se mi líbila už předtím jsem na ní šel do kina, už kvůli hereckému obsazení- můj oblíbenec Vince Vaughn,Brad Pitt,Angelina Jolie... No zkrátka sem si tenhle film prostě nemohl nechat ujít a v kině jsem se královsky bavil(hlavně scéna s couvanim mne dostala skoro až na zem), herci se dobře doplńují, trosí suché hlášky a střílejí ostošest, trochu mne však zklamal trapně americký konec, který vidíme pořád a který mne opravdu otravuje u spousty filmů, pro dávam nakonec **** (ale 5 bych stejně nedal, i kdyby to mělo dobrý konec :D ). ()

foundation

Cely film v pohode ale tych zaverecnych 15 minut bolo prehnanych ovela viac ako sa da uniest. Napriek tomu dobra a hlavne dobre pozeratelna zabava ktora nemusi nutne skoncit jednym pozretim. Film ktory sa urcite da vidiet aj viac krat. Nie ze by som mal o to zaujem. ()

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

08.09.2021

Herečka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge (Potvora) si nakonec v seriálovém remaku akčního thrilleru Mr. & Mrs. Smith o manželském páru špionů nezahraje. Důvodem byly bohužel kreativní neshody… (více)

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

15.02.2021

Studio Amazon se rozhodlo oživit populární akční komedii Mr. & Mrs. Smith z roku 2005, v níž si tehdy zahráli Angelina Jolie a Brad Pitt. Nově se však příběh zpracuje do seriálu, v němž si hlavní… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (více)