Drama / Romantický / Životopisný / Hudební

USA / Německo, 2005, 130 min (SE: 153 min)

Z takovejch tech zivotopisnejch filmu je tenhle jeden z nejlepsich. Podobny filmy sice nevyhledavam a styl hudby Johnnyho Cashe neposloucham, ale tohle bylo fakt neco. Od zacatku do konce naprosto perfektni, ani jsem si to neuvedomil a byl konec filmu. Herecky vykony jsou perfektni, Reese me dost prekvapila a naprosto zaslouzene dostala oskara. Joaquin Phoenix byl taky perfektni, nekde ho sice nemuzu ani videt, ale do tohohle filmu se skvele hodil a krom toho perfeknte zpival (To i Reese.). Jediny co mi na nem prislo divny, bylo, ze at uz byl nadrogovanej nebo strizlivej, porad mel nejak povislej koutek ust (Pripomnel mi Stallona.) a chvilkama mluvil jak magor. Taky me mile potesil terminator Robert Patrick. A ty Cashovo pisnicky byli jednim slovem nadherny. Sice jsem nevidel Raye, ale tezko bude lepsi nez tenhle film. Bravo Mangolde.(1.8.2006)

James Mangold v mých očích prozatím nenatočil žádný mnou obdivovaný snímek a i u oscarového WtL zůstal tak na půli cesty. Dějově se velmi hlásí k nedávnému Rayovi, i když díky menšímu časovému záběru (než detailně biografický Ray) drží mnohem lépe pohromadě. Uznávaný, pohublý Johnny Cash se stal legendou, hudební nebe mu zobalo z dlaně, mně jako divákovi ale chybí větší množství zapamatovatelných scén, výraznější scénář, stejně jako mírně svižnější tempo - snímek se tak pro mě stal pouze poskládanou životní rekonstrukcí bez nějakého výrazného tvůrčího vkladu. A uměřené životopisy v poslední době ne a ne nijak zázračně oslnit!! Jak už to tak bývá, tak nedostatky vyzdvihují zejména herci, zatímco o skvostném Phoenixovi už bylo napsáno leccos, tak i Reese Witherspoon obstála znamenitě, navíc na mnohem menším prostoru než její herecký kolega!! WtL je bezesporu kvalitní záležitost a adekvátní chválu si na těchto stránkách zcela jistě zaslouží - je dramatem, který rozhodně není průměrný, ale na 4* u mě (prostě neholduji životopisným snímkům) nedosáhl!! A na naskakující husí kůži to vážně ani zdaleka nebylo..(14.11.2006)

Upřímně se mi do tohohle filmu moc nechtělo, protože jsem měla neblahé tušení, že mě to bude nudit. Proto jsem byla překvapená, když jsem zjistila, že mě to vlastně docela bavilo, jen u konce už jsem se trochu ošívala, protože už mi to přišlo moc dlouhý, takže možná malinko zkrátit by to chtělo. Co se týče Johnnyho Cashe, tak toho opravdu nemusím, a hlavním lákadlem pro mě byla Reese Witherspoon, která za tuhle roli získala Oscara. Písničky se mi vyloženě nelíbili a to ani texty, tohle prostě není styl co bych poslouchala, takže mi nešlo moc do hlavy jaktože se Johnny díky nim stal tak populární. A co se mi teda vůbec nelíbilo byl jeho zpěv, vždycky jsem jásala, když s ním zpívala Reese, protože to do té písničky vneslo šmrnc a zírala jsem, kde se v ní vzal takový hlas. 4*(6.3.2012)

Scénář: Gill Dennis, James Mangold .. Slušný životopisný film velkého hudebního umělce. To ano, ale nic víc! Vzhledem k tomu, že jsem jen několik týdnů před Walk the Line viděl jiný životopisný film a to RAY, nutí mě to ke srovnávání. Jedná se v kostře příběhu o dost podobné snímky a v souboji těch dvou bych za vítěze zvolil jednoznačně Ray Charlese a to nejen kvůli lásce k jím interpretovanému žánru hudby... Johnny. R. Cash měl jako každý člověk dětství. To jeho nebylo nijak veselé a stín tragédie se s ním táhnul po mnoho let.. Johnny. R. Cash měl jako většina lidí v showbussinesu sklon k alkoholu a drogám, které mu způsobily nejeden problém.. Johnny. R. Cash měl také ženu a děti. Vedle toho si, jako každá větší hvězda, vychutnával sexuální náklonnost fanynek, přesto velmi dlouho hledal tu pravou lásku... Snímek baví i přes omšelé schéma scénáře a celek drží kromě dobře zvládnuté režie především herci - výtečný Joaquin Phoenix a slušná Reese Witherspoon, kteří své role zvládly po všech stránkách tj. včetně zpěvu. 75%.(5.4.2006)

„Vyzeráš, ako keby si išiel na pohreb.“ – „Možno idem.“ Nebyť fenomenálne napísaného, obsadeného a režírovaného WALK THE LINE, možno by mi dodnes unikala country legendy menom Johnny „Muž v čiernom“ Cash (nevraviac o June Carterovej). Snímka skúseného remeselníka Jamesa Mangolda (KRAJINA POLICAJTOV, IDENTITA) od začiatku dýcha krásnou atmosférou „tých čias“ (chcete vidieť scénu, v ktorej sa nachádza Cash, Carterová, Elvis a Jerry Lee Lewis?) a výnimočnými hereckými výkonmi. Okrem fantasticky nemužne mužného Joaquina Phoenixa a rozkošne si do svižného tempa pesničiek podupkávajúcej Reese Witherspoonovej (obaja na jednotku zvládli nielen herecké, ale i náročné spevácke pasáže) netreba zabudnúť ani na Roberta „T-1000“ Patricka ako prehnane autoritatívneho otca. Plusom sú tiež scenár, nevyhýbajúci sa kontroverzným spevákovým vlastnostiam (alkohol, milenky, drogy) a strhujúce spevácke pasáže, ktoré berú dych a mali by roztancovať aj nemotorné polená. Zaujímavosťou je, že v rovnakom roku vznikli dva životopisy slávnych spevákov, ktorých kariéru poznačili drogy a smrť súrodenca (RAY ma bavil "len" na 80%). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/160593/Walk-the-Line-100.html(26.8.2006)

• - Reese Witherspoon si šťastnou náhodou zahrála jiného člena Carterovic rodiny již dříve. Ve čtvrté třídě na jednom ze školních představení ztvárnila Maybelle Carter, matku June. (zajda404)

• - Vo filme Johnny požiadal otca, aby dievčatám porozprával príbeh o povodni. Bol to odkaz na skutočnú udalosť, ktorá sa stala počas Johnnyho detstva, keď zatopilo ich rodinnú farmu. Neskôr o tejto udalosti spieval aj v slávnej piesni Five Feet High and Rising. (U_S_O)

• - Johnny Cash začínal všetke svoje koncertné vystúpenia pozdravom „Hello, I'm Johnny Cash“. (YoZo8)