Drama / Romantický / Životopisný / Hudební

USA / Německo, 2005, 130 min (SE: 153 min)

Hello, I'm Johnny Cash Na tento film o jedné legendě jsem fakt moc těšil a výsledek mě nezklamal. Walk the Line je parádní film, který si mě získal především tím reálný zobrazením Cashe (přeci jen se o něm traduje, že to byl muž, který vyzkoušel každou drogu, co na světě existuje) ale zároveň vás nenutí si o něm myslet, že to byla troska. Byl to (zřejmě) smutný muž s pár problémy, ale když stál na pódiu, tak neměl konkurenci. Navíc výkony Phoenixe a Witherspoon jsou prakticky bezchybné, takže jsem nemusel dlouho přemýšlet. Co jiného taky dát filmu o legendě, když to je tak precizně natočené. 100 %.(19.12.2012)

Johnny Cash se stal legendou, které jeho jméno dovedou vyspelovat i v Karáčí! :-) Legendou, která se stala na čas úspěšnější než Beatles a Bob Dylan dohromady. Legendou, která - stejně jako většina ostatních - propadla drogám alkoholu a depresím. O tom a o spoustě dalších událostí vypráví životopisný snímek, který si Johny zasloužil a lépe to snad dopadnout nemohlo. Joaquin Phoenix zatím ve své životní roli předváděl vynikající výkon, nejen že perfektně hrál, ale i zpíval, to všechna čest. Reese Witherspoon taktéž zatím ve své nejlepší roli, žádná přihlouplá blondýna co hraje v béčkách, tohle byl herecký koncert se vším v šudy, Oscar více než zasloužený, Phoenixovi bych ho taky přál, ale to by nesměl hrát Capoteho Hoffman. Country je zvláštní styl, který dneska moc v radiích nefrčí, ale Cashe si poslechnu vždycky rád, jeho ranná muzika se mi moc nelíbí, ale ty nejnovější CD jsou na poslech dokonalá. Hlavně to poslední, When The Man Comes Around, kdy přezpíval například Personal Jesus od Depešáků nebo vydal svůj poslední hit Hurt, který je jeho dokonalým epitafem.(30.6.2008)

Na vývoji americkej kultúry sa podieľal aj J.R.Cash, ktorého autobiografia je zhrnutá a pripomenutá v tomto snímku! Joaquin Phoenix sa stotožnil s J.Cashom a opať ovládol hudobné pódia a filmové sály! Snímok Walk the Line je nezabudnuteľným dielom Jamesa Mangolda. Hudbu tohto štýlu som nikdy nepočúval, ale po tomto prevedení má v mojom playliste pevné miesto soundtrack z tohto filmu! Phoenixová partnerka v tomto snímku Reese Witherspoon je úplne úžasna! Nevedel som, že pravá blondínka je tak skvelá a krásna herečka :) Celkovo tento snímok na mňa zapôsobil a utkol mi v pamäti..! Atmosféra, hudba a herectvo sa u mňa podpísalo ako nikdy predtým...(23.12.2007)

James Mangold v mých očích prozatím nenatočil žádný mnou obdivovaný snímek a i u oscarového WtL zůstal tak na půli cesty. Dějově se velmi hlásí k nedávnému Rayovi, i když díky menšímu časovému záběru (než detailně biografický Ray) drží mnohem lépe pohromadě. Uznávaný, pohublý Johnny Cash se stal legendou, hudební nebe mu zobalo z dlaně, mně jako divákovi ale chybí větší množství zapamatovatelných scén, výraznější scénář, stejně jako mírně svižnější tempo - snímek se tak pro mě stal pouze poskládanou životní rekonstrukcí bez nějakého výrazného tvůrčího vkladu. A uměřené životopisy v poslední době ne a ne nijak zázračně oslnit!! Jak už to tak bývá, tak nedostatky vyzdvihují zejména herci, zatímco o skvostném Phoenixovi už bylo napsáno leccos, tak i Reese Witherspoon obstála znamenitě, navíc na mnohem menším prostoru než její herecký kolega!! WtL je bezesporu kvalitní záležitost a adekvátní chválu si na těchto stránkách zcela jistě zaslouží - je dramatem, který rozhodně není průměrný, ale na 4* u mě (prostě neholduji životopisným snímkům) nedosáhl!! A na naskakující husí kůži to vážně ani zdaleka nebylo..(14.11.2006)

Silné 4*. Vlastně nebýt toho zakončení (rovina otec - syn) a asi i pocitu, že jsem to už někde viděl (to vážně v USA neexistuje jediná star, která neměla problémy s fetem a chlastem, nebo se o nich jen netočí filmy ?:), bylo by to na plný počet. Líbí se mi ''tyhle časy'' a stejně tak tehdejší způsob tvorby muziky - 80%. PS: Skoro se mi nechtělo věřit, že ta půvabná a talentovaná slečna, co zde chodila po lajně, je tatáž blbka, co se onehdá učila na právníka. Kdo ví, kdyby si vybírala o něco serióznější role, mohla mít těch plešounů třeba víc.(18.2.2012)

• - Reese Witherspoon uvidíme ve filmu poprvé až po 29 minutách. (Vikess)

• - Stejně jako ve filmu ztratil představitel hlavního hrdiny, Joaquin Phoenix, svého staršího bratra i ve skutečnosti. Slibnou kariéru jeho bratra Rivera Phoenixe předčasě ukončilo předávkování a selhání srdce při odchodu z nočního klubu. (alexlewis)

• - Pro Reese WItherspoon to byla první role od narození syna Deacona. Do práce se vrátila 8 měsíců po porodu. (zajda404)