• Německo

Walk The Line

Drama / Hudební / Romantický / Životopisný

USA / Německo, 2005, 136 min (SE: 153 min)

Nejen film, ale především příběh, jehož jednotlivé momenty dokážou vzít za srdce, a který jako celek působí kompaktně a neskutečně živě. A opravdově:P A ta muzika, ta je do-ko-na-lá. Stejně jako Reese Witherspoon - nikdy nebyla tak úžasná, herecky ani jinak. Manželé Cashovi si nemohli pro své ztvárnění vybrat lépe. Hlavní hrdinové a jejich filmové rodiny si za své výkony zaslouží ty nejvyšší pocty, a ti skuteční...no, však jste to sami viděli. Walk The Line dávám na třetí pokus 90%.(13.7.2007)

Dobrých životopisných filmů o muzikantech je mraky, ale málokterý je takhle skvělý. Většinou se totiž zaměřují zevrubný popis, všeho zajímavého, co danou osobnost potkalo. To je možná objektivní přístup, ale nikdy se tím nedocílí výraznějšího efektu. Málokdy se podaří sepnout film do konzistetního dějového rámce, který by byl logicky zakončen. Walk the Line ale popisuje jenom jednu etapu života J.C., která je navíc zakončena silnou událostí. Tím si film nechává to nejlepší až nakonec a funguje to, třeba i jako romatnický film. Povedlo se to tak dobře, že vše co se ve filmu odehraje má zpětně z hlediska závěru smysl. Není zde nic navíc. Joaquin Phoenix zaslouží uznání za to, jak ztvárnil někoho komu není ani trochu podobný.(22.2.2010)

Rovnice vedoucí k pětihvězdičkovému ocejchování filmu je vlastně hrozně jednoduchá: silný příběh, emoce, herecké výkony, které dokáží vymazat osobnost herce a vytvořit hranou postavu, upřimnost, talent a práce dělaná z lásky k filmovému umění a ne z lásky k pěnězům. To všechno Walk the Line splnil a já tedy moc rád plním tu svou část rovnice a cejchuji Walk the line pěti hvězdičkama. A Vám drazí filmaři, režiséři, producenti, kamerameni, scénaristi a herci přeji ať do svých filmů dávate kus sebe, svého talentu a svého srdce, protože my fanoušci tu poctivost poznáme a rádi jí odměníme.(8.9.2015)

• francis

Přišlo mi to jako neskutečná nuda. Když to srovnám s filmem Great Balls of Fire! o Jerry Lee Lewisovi, kterej vypráví o stejný době a má hodně podobnej příběh, vyjde z toho Walk the Line hodně špatně. Chybí výraznej nápad, stylizace, prostě cokoliv, co by udělalo z tohohle filmu něco víc než jen neoriginální životopisnej příběh slavnýho hudebníka, po x-té podle stejný šablony.(27.2.2007)

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +velice potěší Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon, příjemně hrají i zpívají, hudba určitě neurazí, příběh je poutavý, děj je zajímavý, na konci dojemný -původní očekávání nebyla tak vysoká, ze začátku chvilku trvá než tomu přijdete na chuť, osobnost zpěváka Johnyho Cashe a jeho život mi není tak známí/// No jsem překvapen a potěšen co se z filmu nakonec vyklubalo. Tím že jsem o filmu ani o hlavní postavě moc nevěděl, jsem byl hodně nejistý tímto filmem a moc jsem mu nevěřil. Jsem však mile překvapen, protože ve filmu je vše co si divák žádá (složitý vztah otce a syna, dramatická ztráta bratra, problémy se sebou samým a náhlým úspěchem a bohatstvím, slávou a taky je tu romantika, vztahy, písničky, zpěv...) Tohle je prostě jasný příklad toho, jak má správný životopisný hudební film vypadat. A teď mě omluvte, jdu si dát karaoke a zaspívat si Johnyho písničku :-)/// Celkem 80%///(16.8.2010)

• - Názov filmu Walk the Line v slangovej angličtine znamená "Polepším sa". (YoZo8)

• - Pretože skladby obsahovali texty sympatizujúce s väzňami, boli Cashovi poslucháči nútený držať svoje nadšené komentáre na uzde. Sám Johnny Cash si však neodpustil stráže občas podpichnúť. (youtoo18)

• - V dabované verzi ve scéně z úvodu filmu, kdy je děj zasazen do věznice do roku 1944, hlasatel v rádiu hlásí, že zpívá 10letá June Carterová. V roce 1944 by však zpěvačce mělo být 15 let. (A7X92)