V kruhu koruny

• Velká Británie The Hollow Crown (více)
Velká Británie, (2012–2016), 14 h 29 min (Minutáž: 112–140 min)

Scénář:

Rupert Goold, Ben Power, William Shakespeare (divadelní hra) (více)

Kamera:

Zac Nicholson

James Purefoy, Tom Hughes, Rory Kinnear, David Morrissey, Lucian Msamati, Patrick Stewart, Adrian Schiller, Tom Goodman-Hill, Clémence Poésy, David Suchet (více)

Série(2) / Epizody(7)

Recenze uživatele Pavlínka9 k tomuto seriálu (4)

Jindřich IV. (1. díl) (2012) (S01E02)

Za mě opět super film ohledně "historie", kdy je tam odpovězeno na plno otázek, které si třeba pokládáme či je to trošku doupravené k obrazu, který chceme. Herecky bravurní, ale za mě nejupovídanější dvojdíl, který jsem zatím viděla. A za mě zbytečně moc. ()

Jindřich IV. (2. díl) (2012) (S01E03)

Jindřich VI. (1. díl) (2016) (S02E01)

Za mě absolutně obrovský zážitek, kdy jsem si plno věcí dala do kupy - tedy hlavně až při druhém dílu. Ale hlavně když navštívíte Skotsko a Anglii - hned Vám je plno věcí více jasných :D :D Bavilo mě to neskutečně :) ()

Jindřich VI. (2. díl) (2016) (S02E02)

Tento druhý díl vygradoval tak moc, že jsem nechtěla, aby to skončilo :D Na seriálu se mi líbí jak je syrový - vážně si nebere servítky a krev, určitým způsobem "realita" je tam tak ukázaná, že jsem už mnohdy odvracela zrak. A ty herecké výkony - skvělé - až na to, že bych královnu Margaret asi někde v uličce zapíchla.... :D Ukázka té lstivosti - té touhy si "nahrabat", mít nejvíce, být nejznámější,nejbohatší, mít největší moc....ukázkové :) ()