Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

• Francie Astérix & Obélix : Mission Cléopâtre (více)

Jsme v roce LII (52) před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impéria. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, "má na vybranou": buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas. (oficiální text distributora)

rudeboy odpad!

Toto sa ani nedá dopozerať. Ako mohli tie svine takto pošlapať jeden z mojich obľúbených komixov?!? Mor na vás... ()

Elementál

Ach kdybych si tak ten film jen lépe pamatoval... Teď nevím jestli nedávám náhodou nespravedlivě o hvězdičku víc...ale myslím, že to mělo i dobré momenty... Osobní poznámka: Můj komentář č. 100. :-) ()

Master19

Jednou z kladných věcí (kromě Monicy Belluci) je český dabing. S ním si někdo velmi pohrál a je to znát. Každopádně, když zapomeneme na komiks či kreslené verze, dalo by se pár hvězdiček přihodit, ale takhle... ()

JohnSmith

Naprostý opak prvního dílu.asterix s Obelixem nejsou vůbec zajímaví,zato Debbouze a všichni Egypťani a římský generál ano. Parodie na každém rohu a bezva zábava.A ta Monica. ()

Scar

Naozaj vtipná komédia pre každého kto má rád Horúce strely a iné bláznivé komédie o ľuďoch, ktorí sa správajú ako vystrihnutí z detskej fantázie. ()

mirec88

No, či sa vám to páči alebo nie, tak ja som sa pri tejto adaptácii komiksu smial na plný plyn a dlho som sa tak dobre nebavil :) Dokonca lepšie ako pri prvej časti. A humorný zážitok ešte umocňuje doslova do bodky prepísaný komiks, hoci tvorcovia tam pridali nejaké "bonusové" veci, ktoré mi ale nevadili. Jednoznačne zábava za plný počet. ()

Ravi

Tenhle Asterix získal fazónu pro mě osobně tak vzdálenou, že dojem z ní nezachrání ani výborně odvedená práce filmařů. Obelix je hloupější, Asterix je jízlivější a všichni ostatní jsou šílení pitomci, kteří šaškují jak jen to jde. Je to praštěné na hranici snesitelnosti a stravitelnosti, bohužel u mě to tuto hranici už těsně přešlo. 40% = 2/5 ()

mcleod

Mnohem lepší než první hraný film s Asterixem. Především proto, že autoři z geniálních komixů a kreslených filmů použili pouze základní kostru příběhu, a následně již tvořili nový film. Vtipy tak jsou nové a nepůsobí tak křečovitě a nudně jako u prvního dílu. Je to docela dobrá komedie, která má ale jen velmi málo společného s klasickým Asterixem. Herci se také předvedli v dobrém světle, i Monica Bellucci byla dobrá... a ten nosánek. ()

J-o-k-e-r

Já si rád přidám v hodnocení. Jednak mám rád Asterixovy příhody, a zvlášť ten s Kleopatrou, a tady tohle se podle mě i povedlo. Nutno podotknout, že se jedná o totální kravinu, ale pro mě, v dobrém slova smyslu. Pobaví a rychle odsype. Mám slabost pro Egypt a jeho starověkou kulturu, a tady celkové prostředí bylo vyobrazeno na jedničku. Myslím, že o něco lepší než první díl (i když představitel Panoramixe byl tedy horší). Krom hlavních hrdinů je tu celá řada skvělých figurek...a do toho opravdu nádherná M. Belucci v roli Kleopatry. Už kvůli ní to stojí za to shlédnout! ;) ()

dragon94

Tento film narozdíl, od jedničky, nenudí. Právě naopak je skutečně ÚŽASNÝ! Misekleopatra je nejlepší parodie co jsem kdy viděl. Je to prostě skvost mezi všemi ostatními parodiemi... velmi oceňuju, že to nespadlo ani jednou do trapných vtípků o sexua prdění. Jako tomu bývá u ostatních parodií. Nedá se tomu co vytknout, viděl jsem ho zhruba 15náctkrát a vždy u toho brečím smíchy... Je to prostě ÚŽASNÝ!!!! "A co ty dveře u stropu?... já předvídám až někdy budete stavět druhé patro šup už tam máte dveře" :'DDD ()

Zagi20

Úplná blbost nacpaná množstvím geniálních vtipů a scének. Film, na který se vždy rád podívám, protože mě vždy pobaví. A na to jaký jsem odpůrce českého dabingu, tohle je jedna z mála výjimek, kde na české znění nedám dopustit. "Kde je měhně?" 90% ()

Ementaler86

Jako člověk, co četl každý komiks o Asterixovi alespoň 10x musím říct, že tento film je nejvěrnější adaptací původního příběhu. Navíc zde bylo přidáno i spousty vtipných elementů, které původní předlohu ještě vylepšují. A ačkoliv nedám na původního Asterixe z devětadevadesátého dopustit, tak toto je za mě nejlepší snímek natočený podle této nepřekonatelné komiksové série. ()

Death

Prvni co me napadlo po skonceni "megafilmu"(Nova-paneboze!) bylo, ze takovou ptakovinu jsem uz dlouho nevidel. Smesice docela povedenych, ale dost casto i suchych az trapnych forku. Moc mi nesedely ty parodie na jine filmy(ne ze bych se neusmal, ale sem se to proste nehodilo). Asi lepsi nez prvni dil, ale vickrat to opravdu videt nemusim. ()

Čtec

Po neslané nemastné jedničce mi Kleopatra přijde skoro jako zázrak. Daleko komiksovější, lehká, vtipná, hravá, plná narážek a parodií filmových, hudebních i jiných. Je tedy fakt, že už v předloze jsem měl díl s Kleopatrou nejraději. Jedinou slabinu vidím v nevýrazném Caesarovi, zato Kleopatra v podání Monicy Bellucci je opravdu fešná. A její šatník, to je lahůdková záležitost. Zvláštní specialitkou byl "asijský" létací souboj dvou zlektvarovaných superarchitektů. ()

Drnqonovic

To je tak neuvěřitelná ptákovina, že jí nejde nemilovat. O několik stupňů lepší, než nemastná neslaná jednička. O tom, co přišlo dále, se nemá snad ani cenu vyjadřovat... ()