Asterix a Obelix

• Francie Astérix et Obélix contre César (více)
Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

Poslední galská vesnička vzdoruje nátlaku římských kolonizátorů! Její obyvatelé odolávají díky zázračnému nápoji místní výroby, jenž dává neuvěřitelnou sílu každému, kdo ho vypije. Římský guvernér Detritus (Roberto Benigni) se chce elixíru zmocnit a vystoupit proti vládci Caesarovi, netuší však že, překonat chytrého Asterixe (Christian Clavier) a jeho kamaráda Obelixe (Gérard Depardieu) nebude vůbec jednoduché... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Jeand´Boa

Jako první převod komiksu a animáků na hrané plátno to bylo dobré ... skoro se dalo očekávat, že by hrané filmy s galskými hrdiny mohly chytnout příjemné tempo a atmosféru ... ale chyba lávky, od tohoto okamžiku to šlo jenom z kopce... ()

Biopler

Slušná jazda humorných scén, jedného útoku rímskeho vojska za druhým. A ďalšej skvelej obrany, Depardieu sa náramne hodí do roly Obelixa. Určite najpodarenejší a najvtipnejší diel. ()

Haide

Křečovité, kýčovité, ale neskutečně jsem si to užila. Nepovažuji to za příliš kvalitní film, ale paradoxně právě pro to mohu takovouto komedii vidět X krát a nikdy mě to neomrzí. Scéna s bubnováním na římské štíty a následujícím "bojujícím" dědulou je úžasná. :o) ()

tranquill

Já nevyrůstal na Supermanem a Batmanech, ale na Čtyřlístku a také na Asterixovi, takže jsem se těšil a zklamán rozhodně nebyl! ()

JBMAVERICK

Asterix je nedílná součást mýho dětství. Ať už časopisy nebo kreslený filmy. Některý jsou slabší, jiný lepší, tak to je a s hranýma to vidim stejně. Já hraný verze rozhodně nevidim jako chybu, mam je rád a u každý sem si něco našel. Nejvíc určitě u Olympijských her, kde film neskutečně táhne postava Bruta. Hodnocení rozhodně neni objektivní, ale kdo vyrost na Asterixovi, určitě mi dá za pravdu. ()

Titus

Velice slabé a trapné. Nechápu, jak tento brak mohl sklízet úspěchy. Animovaný Asterix nemá prostě konkurenci. ()

MilesTeg

Skvělý Benigni, dobří Clavier, Depardieu a Galabru, velmi lepá Laetitia Casta a pár dobrých vtipů, kvůli tomu to lze vidět. Dvojka je slabší, ale mnohem třeskutější. ()

Black-star

Krásna odpočinková komedie. CO víc dodat snad jen že Gérard Depardieu se v téhle roli blískl jako velmi variabilní herec. Celkově je to film plný skvělých narážek, ironie a vtipu. Filmem roku se nestane ale pokud nevíte coby... pusťte si Asterixe a Obelixe bez jakých koliv předsudků... a nebudete zklamáni. 56% ()

RajAthen

Dle mého celkem věrné ztvárnění komixového originálu. Hlavní dvojka je skvělá, Galové správně bohatýrsky naivní a ikoničtí, že člověk i oko přimhouří nad krapet rozbředlým dějem a nepříliš nápaditým závěrem. Śkoda jen, že se jedná o jediný počin, kdy Francouzi odolali pokušení hodit své ikonické figurky po hlavě do žumpy třetiřadové parodie, což Galové odolávající všem Caesarovým vojskům skutečně nemají za potřebí. ()

Shaleman

Dle mého nejlepší předělávka výborného komiksu, která se nesníží k ubohé a francouzsky trapné parodii amerických filmů, ale přichází s vlastními nápady, vtipy a gagy. Možná se nebudete smát od ucha k uchu, ale jako oddychový filmeček na vlahý večer funguje dobře. ()