Asterix a Obelix

Asterix & Obelix Take On Caesar

Asterix & Obelix vs. Caesar

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

Kdo by ty dva neznal? Celkem povedená adaptace Groscinnyho komixu. I když kulisy vypadají dost lacině. Dneska by Depardieua ani vycpávat nemuseli. Celkem nezvyk vidět Roberta Benigni v záporné roli. Hodně dobré jsou ty hry. Závěrečná bitva je nejlepší. Mléko z dvouhlavého jednorožce. "Kolik si dáš kuřátek? Stačí 20, držím dietu." :D(15.2.2013)

já si tu bez dovolení (snad se moc nenaštve) vypůjčím něco od Malarkeye : Jednou to přijít muselo a své národní hrdiny si Francouzi zfilmovat prostě museli. Zaplaťpánbůh, že se do toho opřeli oni. Víme, jak to také občas ve filmovém průmyslu bývá. Do režisérské stoličky usedla hvězda, která každopádně věděla do čeho jde a tak to prostě nemohlo zklamat. Důležitá byla hlavně věc, koho do hlavních rolí Asterixe a Obelixe. Gerard Depardieu se pro Obelixe narodil .. nebudu lhát, když řeknu, že právě kvůli němu se na tenhle film, tak rád koukám. Sice to není nijak geniální, ale zábavné určitě je .. já jen dodám, že mě bere i ten Obelixův oblíbený římský setník …(28.4.2010)

Když to srovnám s druhým dílem "Mise Kleopatra", tak je tento film mnohem důstojnějším zpracováním komiksu (no spíše komiksů, zápletka filmu je slepená z několika dílů). Herci vypadají skutečně jako jejich protějšci v galské vesničce na papíře, humor je takový typicky francouzský (leč trochu slabší než ten komiksový) a hlavně tu nejsou téměř žádné ujeté nebo infantilní momenty, kterých byl druhý díl (který byl sice zábavný, poměrně povedený, ale jako důstojnou adaptaci komiksu ho neberu) opravdu plný. Pro mě je tento film ze všech hraných Asterixů nejlepší, má nejvíce komiksovou atmosféru a hlavně předlohu neprzní. A také má nejsilnější herecké obsazení.(30.12.2006)

Film pre chlapcov od 12 do 17 rokov. A to ešte špeciálne francúzskych. U nás bohužiaľ nemá AaO tradíciu. Takže sme boli do kín vmasírovaní mohutnou reklamnou kampaňou, snáď ešte väčšou, ako telo Gerarda Depardieua. Na to, aký to mohol byť prúser, film ešte veľmi dobre dopadol. Videl som ho dávno, bol som celkom spokojný, ale už som tušil, že som ho videl aj naposledy.(2.9.2012)

Nedá se říct, že by šlo o důstojnou podobu kreslených Asterixů a Obelixů. Nadruhou stranu, ikdyž se nejedná o žádný zázrak, člověk se vcelku dobře pobaví. A to především zásluhou nejlepších francouzkých komiků v čele s Christianem Clavierem a Roberto Benignim, ten opravdu neomrzí ani po x-tém shlédnutí :-).(31.12.2012)

• - V jedné z posledních scén se Obelixové (Gérard Depardieu) s Asterixové (Christian Clavier) rozplývají na bubliny a skoro každý má v rukou roh na pití. V další části, když se rozplynou, jim zmizí také rohy, navíc není slyšet jediný náraz, který by potvrdil, že rohy spadly na zem. (chleba24)

• - Ve scéně, kdy Idefix přiběhne z posvátného lesa druidů, Asterix (Christian Clavier) odhodí kýtu masa na umělý kámen, který se pohne. (LaserJet)

• - Gérard Depardieu musel kvôli postave Obelixa pribrať 20 kíl. Ako sám priznal, nebol to pre neho veľký problém, pretože je milovníkom gastronómie. (tommy187)