Asterix a Obelix

Asterix & Obelix vs. Caesar

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

• Specs

Hlášky: Panoramix: - "To je konec jeho vousu." Obelix: - "Na druhym konci bude on!" Asterix: - "Tos vymyslel vlastní hlavou?" & (O jeskyním člověku.) Obelix: - "Ten triumf je to zvíře?" Lucius Detritus: - "Ještě hůř, je to člověk." & (Při pohledu na krokodýly.) Asterix: - "Né! Ještěrky! Obrovský ještěrky!" & Asterix: - "Tak co, Obelixi, ty se pořád ještě cpeš?" Obelix: - "Já, že se cpu? To je teprve třetí divočák." Asterix: - "Ó, pardón... On si dal jen tři divočáky. A ještě tři zdlábneš, viď?" Obelix: - "Ne, jen dva, na noc se nepřecpávám." Asterix: - "Hmm. Jako bys nebyl už dost tlustej." Obelix: - "Jen dobře vyvinutej."(16.12.2006)

Komiksy o Asterixovi a Obelixovi jsem nikdy nečetl, ale film mi přišel docela slušný. Dvě sympatické, stylové a vtipné postavy spolu s celou svou vesničkou vzdorují Césarovi a jeho legiím, díky kouzelnému lektvaru, který jim dává neuvěřitelnou sílu. Příjemný film, který dobře pobaví svou vtipností, dobrodružností a výtečnými charaktery, ztvárněnými solidními herci. Silné 3 hvězdy.(25.11.2010)

Jednou to přijít muselo a své národní hrdiny si Francouzé zfilmovat museli. Zaplaťpánbůh, že se do toho opřeli oni. Víme jak to také občas ve filmovém průmyslu bývá. Do režisérské stoličky se opřela hvězda, která každopádně věděla do čeho jde a tak to prostě nemohlo zklamat a také se to podle mě nestalo. Sice to není nijak geniální, ale zábavné určitě je. Příběh je spíše smíchanina základního prvního dílu s pár inovacemi, které ne že by překvapili, ale ač se snaží o vtip nakonec to vyzní trochu jinak. Důležitá byla hlavně věc, kdo se do hlavních rolí Asterixe a Obelixe opře. Řekl bych, že výběr se povedl na jedničku. Asterix, který by měl být lídr je sice trochu pozadu. Jenže Gerard Depardieu se pro Obelixe narodil. Tenkrát ještě trochu přitloustl a rozhodně neudělal na chybu. Vínko a sýry jeho postavě udělaly určitě dobře. Do role Obelixe určitě a nebudu lhát když řeknu, že právě kvůli němu na tenhle film, tak rád koukám. --- To je konec jeho vousu. - Na druhym konci bude on! - Tos vymyslel vlastní hlavou?(8.9.2007)

Až na pár černoušků v Africe se jistě nenajde nikdy, kdo by nebyl seznámen s legendou o galské vesnici odolávající náporu Říma a samotného Caesara. Film je určen především mladšímu publiku a když jsem film poprvé viděl, tak jsem mladší byl. Vtipné je to pramálo, ale koukat se na film rozhodně dá. 3*(2.3.2013)

Hoďtě mě třeba lvům v cirku, ale tohle je můj osobní kult jak prase (divočák). Od začátku do konce se bavím nad počínáním pánů Asterixe a obelixe. Ty rvačky mezi galy a římany můžu vidět pořád a nikdy mě nepřestanou bavit. Kouzelný nápoj to je klasika (kam se hrabe Pepek námořník se špenátem) stejně jako druid Panoramix, bard Trubadix, náčelník Majestatix, kovář Automatix a další mí hrdinové ze starých komiksů od Uderza a Giscinniho. Po akci přichází poetický konec spojený s tradiční oslavou a chlastačkou. Pro tohle a hlavně bez tohohle bych chcípnul. Ave! :)(18.7.2007)

• - Gérard Depardieu musel kvôli postave Obelixa pribrať 20 kíl. Ako sám priznal, nebol to pre neho veľký problém, pretože je milovníkom gastronómie. (tommy187)

• - V noci se stávají z dvojníků bubliny, ale když jde Asterix (Christian Clavier) za druidem (Claude Piéplu) a poté otevře dveře, lze spatřit modrou oblohu, která připomíná den. (chleba24)

• - Kouzelný nápoj Galů je vždy oranžový. V závěru filmu, kdy je galská vesnice obléhána Římany a nápoj se vylévá z hrnce, má čirou barvu. (Mr.Hudson)