Asterix a Obelix

Asterix & Obelix Take On Caesar

Asterix & Obelix vs. Caesar

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

Nedá se říct, že by šlo o důstojnou podobu kreslených Asterixů a Obelixů. Nadruhou stranu, ikdyž se nejedná o žádný zázrak, člověk se vcelku dobře pobaví. A to především zásluhou nejlepších francouzkých komiků v čele s Christianem Clavierem a Roberto Benignim, ten opravdu neomrzí ani po x-tém shlédnutí :-).(31.12.2012)

Doposud nejlepší zfilmování této nestárnoucí komiksové vousaté dvojky. Neztrácí to kouzlo a naštěstí i humor. Sice je to znovu o tom samém, o získání kouzelného lektvaru a následném ovládnutí celé Galie, ovšem za to nemůže film, ale předloha. Keltská muzika dávala snímku šmrnc a u mě vyvolala pobrukování a klapání nohama do rytmu. Zkrátka, nemám moc co tomu vytknout. Hlášky mě stále dokážou pobavit. Jako třeba "V naší rodině nesnášíme pohled na zrádce, Brutus by ti mohl vyprávět ... víď, Brute" nebo "Ach Caesare, přísahám na hlavu Trolejbusovu. Víš přeci, jak si jeho přátelství cením". Ještě bych chtěla dodat, že tento představitel Asterixe je jediný, kterému jsem jeho knírek věřila. Ten další, co hrál v Olympijsých hrách nebo ten, co hraje teď v tom posledním (..ve službách jejího veličenstva), jsou už jen slabé kopie, kterým jejich nalepená strniště nevěřím.(29.10.2012)

Jedna ze zdařilejších adaptací komiksů a kreslených filmů (vzpomeňte si, jak dopadli třeba Looney Tunes nebo druzí Flinstoneovi), ale ztratilo se tady to kouzlo, které všechny tyhle skvělé kreslené filmy měli. Kdyby radši francouzi natočili dalšího animáka s asterixem, vždyť nezfilmovaných komiksů je ještě dost.(16.4.2004)

První díl této známé série. Neříkám, že je to špatné dílo, ale moc se mi nelíbily některé střeštěné prvky ve filmu. Depardieu už vůbec ne jak vypadal. Přesto uznávám, že je to obstojná podívaná, pro mě spíše lépe průměrná. Film nenudí a dokáže zaujmout, to je to hlavní. A řešit příběh mi přijde dost nesmyslné. Takže hodnotím na těch 57% = ***(21.1.2013)

• ondrula

Představuju si to nějak takhle: Producent: "Pane Depardieu, nemohl byste nám zahrát Obelixe? Je to udatný galský válečník a zamiluje se do místní krasavice." Depardieu: "Já nevim, chlapi, táhne mi na šedesát, jsem tlustej a mám platfus. A taky jsem věčně nalitej." Producent: "To nevadí, hele, Michel Galabru nám taky kývl na roli náčelníka vesnice a to je mu 77 let!" Michel Galabru: "Cože?" Depardieu: "Michel už špatně slyší, asi vám dobře nerozuměl. Kdo v tom ještě hraje?" Producent: "Christian Clavier hraje hlavní roli." Depardieu: "No tak to zapomeňte, že se nechám zastínit takovým nýmandem. V žádným případě ne, odmítám." Michel Galabru: "Cože? Česnek?" Producent: "Hele, zmínil jsem se, že v tom filmu budete mít příležitost vocintávat kozy Laetitie Casty?" Depardieu: "A no tak jo, když jinak nedáte..."(4.8.2011)

• - Gérard Depardieu musel kvôli postave Obelixa pribrať 20 kíl. Ako sám priznal, nebol to pre neho veľký problém, pretože je milovníkom gastronómie. (tommy187)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

• - Kouzelný nápoj Galů je vždy oranžový. V závěru filmu, kdy je galská vesnice obléhána Římany a nápoj se vylévá z hrnce, má čirou barvu. (Mr.Hudson)