Asterix a Obelix

Asterix & Obelix Take On Caesar

Asterix & Obelix vs. Caesar

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

Vždycky se mi zdá divné, když se kreslené postavičky změní v hrané. Je docela logické, že divák zvyklý na na původní film je trochu zaujatý proti jiné podobě ...a ta původní - kreslená je mi pořád příjemnější.(22.10.2003)

Scénář: Claude Zidi, Gérard Lauzier .. Na jednorázové zasmání výborně adaptovaný comicsový film!! 65%.(5.4.2004)

Tento film je pro Francouze totéž, co u nás Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko. Převod legendární kreslené (v tomto případě comicsové) předlohy do hraného filmu. Výpravně pojatého, režírovaného legendou filmové komedie a obsazeného dalšími komediálními legendami, za přispění přehršle triků. A také výsledek je srovnatelný s Machem. Film, který člověk nemá to srdce zkritizovat, musí přiznat, že se celkem dobře bavil, ale... něco mu chybí. 60%(15.4.2003)

Ne saptny prepis slavneho comicsu, ale kvality animovanych celovecernich filmu dle me nedosahl.(31.7.2002)

Tohle bylo ještě jakš takš originální(1.11.2008)

• - Scénář do angličtiny přeložil Terry Jones (Monty Python), který navíc v anglické verzi nadaboval Gérarda Depardieua v roli mohutného Obelixe. (Sfinkter)

• - V noci se stávají z dvojníků bubliny, ale když jde Asterix (Christian Clavier) za druidem (Claude Piéplu) a poté otevře dveře, lze spatřit modrou oblohu, která připomíná den. (chleba24)

• - V době uvedení se jednaloo o nejdražší film francouzské kinematografie, než ho v roce 2002 překonal druhý díl Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002). (siky25_25)