Asterix a Obelix

Asterix & Obelix vs. Caesar

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

• Jinny

Zidi se nejspíš snažil dokázat, že i v Evropě umíme udělat triky, ale tohle je dost laciná a pitomá konkurence Hollywoodu. Spojením německých peněz, chytrého scénáristy, jakéhokoliv šikovného evropského režiséra stylu Luca Bessona a trikařů z Nového Zelándu by mohl vzniknout krásný velkofilm. Pokud ale musí evropský vysokorozpočtový film vypadat takhle, tak to se radši vrátíme na stromy, ne? Ti Francouzi jsou ale blázni...(11.3.2003)

• Dan9K

Koukatelná záležitost. Je to příjemné, nenudí to a má to zajímavou zápletku. Komixů s Asterixem a Obelixem jsem přečet asi 3 a to jenom proto, že jsem je kdysi dávno vyhrál na nějaké bezvýznamné školní soutěži. Ušly. Dalo se to číst. A zhruba na stejné úrovni je i tenhle film, který neskutečně snižuje zbytečná dětinskost a hloupé dialogy.(7.7.2006)

V dětství jsem byl rovněž velkým fanouškem jak komiksu, tak i kreslené verze. Filmové zpracování se mi však moc nelíbilo. Christian Clavier a Gérard Depardieu sice předvedli celkem slušné herecké výkony, ale zbytek obsazení o ničem. Je sice pravda, že se tu dá narazit na několik hodně vtipných scén (bez kterých by to byla, opravdu jedná velká nuda), ale na víc jak průměrnou záležitost to nevidím. K francouzským komediím se však musí přistupovat s větší tolerancí, protože jejich smysl pro humor je trošku někde jinde. Přežít se to však dá zcela bez újmy na zdraví. 60%(17.1.2015)

Hoďtě mě třeba lvům v cirku, ale tohle je můj osobní kult jak prase (divočák). Od začátku do konce se bavím nad počínáním pánů Asterixe a obelixe. Ty rvačky mezi galy a římany můžu vidět pořád a nikdy mě nepřestanou bavit. Kouzelný nápoj to je klasika (kam se hrabe Pepek námořník se špenátem) stejně jako druid Panoramix, bard Trubadix, náčelník Majestatix, kovář Automatix a další mí hrdinové ze starých komiksů od Uderza a Giscinniho. Po akci přichází poetický konec spojený s tradiční oslavou a chlastačkou. Pro tohle a hlavně bez tohohle bych chcípnul. Ave! :)(18.7.2007)

Jsou veselí a hraví ... a mají ukrutnou sílu ... leč k dokonalosti to jaksi samo o sobě nestačí. Nějak se nedostavila ta správná veselá a hravá atmosféra a snímek je ve výsledku maličko utahaný a nudný. Nebýt Gérarda Depardieu, asi bych si tu třetí * HODNĚ rozmýšlela - nepatří sice mezi mé oblíbené herce, ale role Obelixe mu neobyčejně sluší.(30.8.2011)

• - Vůbec první převedení dobrodružství Asterixe a Obelixe na filmová plátna s živými herci. Už v roce 1960 chtěl však příběh natočit francouzský režisér Claude Lelouch s neprofesionálními herci, což se mu nakonec nepodařilo. O něco později přišel se stejným nápadem Louis de Funès, který si chtěl dokonce zahrát roli Asterixe, avšak realizace projektu se mu nepodařila. Navíc údajně chtěl hrát Asterixe bez kníru. (siky25_25)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

• - V době uvedení se jednaloo o nejdražší film francouzské kinematografie, než ho v roce 2002 překonal druhý díl Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002). (siky25_25)